„Deportuję pół miliona imigrantów w kraju.” Konkretna deklaracja poważnego kandydata na premiera Włoch

Matteo Salvini / Fot. Youtube
0

4 marca odbędą się we Włoszech wybory parlamentarne. Jednym z kandydatów do objęcia stanowisko szefa włoskiego rządu jest Matteo Salvini, kandydat z ramienia Ligi Północnej, która startuje w wyborach w ramach zjednoczenia innych prawicowych ugrupowań. Salivini zapowiada, że jeśli 4 marca odniesie zwycięstwo w ciągu pięciu lat deportuje z Włoch pół miliona imigrantów.

Podobne deklaracje składał obecny minister spraw wewnętrznych, Marco Minniti. Ze słowami jednak nie idą czyny, a włoscy obywatele domagają się wyrzucenia za granicę nielegalnych imigrantów, którzy – jak wynika z doniesień medialnych – w kraju zaprowadzają chaos i agresję.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Matteo Salvini jest ponadto przeciwnikiem Unii Europejskiej, czemu dał wyraz kilka dni temu w wywiadzie dla Channel 4. Powiedział, że „Unia Europejska może iść się pier**lić” i dodał, że „Od 15 lat Europa nas nieustannie karze, a my jesteśmy w jeszcze gorszej sytuacji niż 15 lat temu”.

Sondaże wskazują, że zjednoczona prawica, w tym partia Saliviniego ma szansę na zwycięstwo w wyborach. Ich poparcie wynosi nawet 39 procent. Jeśli tylko 4 marca prawica odniesie sukces, istnieją większe szanse na rozpad Unii Europejskiej oraz deportację muzułmanów z Europy.

Globkurier [CPS] PL

Źródło: ndie.pl, Corriere della Sera

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.