Czy Polak to zwierzę? – Jacek Międlar [FAN ŚLĄSK TV]

5

Czy Polak to zwierzę? Tytułowe pytanie zostało zadane obok paru innych stwierdzeń podczas przemówienia Jacka Międlara pod Pomnikiem Ofiar Rzezi Wołyńskiej we Wrocławiu 11 lipca 2018.

Prywatne, niewielkie spotkanie w strugach lejącego deszczu odbyło się w 75. rocznicę kulminacji ukraińskich mordów na ludności polskiej na terenach wschodnich II Rzeczypospolitej. Warto posłuchać to, czego nie powiedzieli oficjele podczas własnych obchodów tej rocznicy. Nie powiedzieli ze strachu przed prawdą. Międlar powiedział to, o czym decydenci boją się pomyśleć, a co drzemie w naszych, polskich duszach.

W filmie jest kilka symbolicznych scen. Gdy dwa ptaki dziobią truchło innego ptaka, oraz zapomniane parasolki wiszące przy nieopodal pomnika. Parasolki, które zostawili uczestnicy oficjalnych obchodów.

Prosimy o subskrypcję kanału Fan Śląsk TV – KLIK

Zapraszam do kupna mojej książki. Dostępna na http://sklep-wprawo.pl – KLIK

Przeczytaj:

Nienawistne wpisy Wojciecha Lemańskiego! Znieważa przełożonych i Polaków, pluje na ofiary Rzezi Wołyńskiej… Oszalał czy Diabeł go opętał?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ZbulwersowanyL mówi

  Piękne, wzruszające przemówienie. Wzniosła jakże smutna uroczystość. Wieczny odpoczynek racz pomordowanym Polakom katolikom dać Panie, a światłość wiekusta niechaj im świeci. Niech spoczywają w pokoju wiecznym.

 2. zenon mówi

  Mówiąc o ofiarach rzezi Wołyńskiej nie zapominajmy o identycznych ofiarach mordów na Podlasiu. W jednym i drugim wypadku sąsiad mordował sąsiada, przy użyciu prostych narzędzi rolniczych i ognia. O jednym prawdziwi “Polacy” głośno krzyczą, drugi zaś minimalizują, zaprzeczają i starają zepchnąć w niepamięć. Jeżeli zależy ci na swojej Ojczyźnie – mów o jednym i drugim, nie zakłamuj historii.

 3. michu mówi

  Warto też pamiętać o ludobójstwie jakiego dokonali Szwedzi na Pomorzanach w czasie Potopu.

 4. Ludzie myślcie ! mówi

  Jak baner “ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY” ma się do postawy chrześcijańskiej w 21 wieku, przypomina to niemieckie “GOTT MIT UNS”. Co za baran dopuszcza do takich rzeczy na tego typu upamiętnieniach i po co to promujecie, czyż nie dość już było wam tej śmierci.

  Przypominacie mi ten epizod Polaczków mordujących Polsko-Ukraińskie małżeństwo w filmie Wołyń tylko z czystej nienawiści bo nie po to by się bronić.

  Mięndlar sadziłem, że wiesz że to nie zgadza się ani z postawą katolika ani nie działa kojąco na stosunki Polsko Ukraińskie ani nie ma nic wspólnego z patriotyzmem bo jest tylko propagowaniem prowokacyjnej agresji podpinając się pod Mord Wołyński.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern