Antypolski seans nienawiści podczas debaty w Biurze Krajowym Nowoczesnej [WIDEO]

Centrum Dialogu Europejskiego/ fot. facebook
9

W sobotę 7 kwietnia br. Centrum Dialogu Europejskiego .Nowoczesna Europa zorganizowało debata pt. „Polacy i Żydzi: trudna miłość łatwa nienawiść’. Debatę prowadził prof. Jacek Wachowski (Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu). Gośćmi byli prof. Tadeusz Gadacz (członek Nowoczesnej) , suspendowany ks. Wojciech Lemański oraz pisarz Mikołaj Grynberg. Głos zabrała też działaczka Nowoczesnej Jolanta Zjawińska. Jednym ze współorganizatorów debaty był Mateusz Kijowski, a miejscem spotkania – siedziba Bura Krajowego Nowoczesnej przy ul. Nowy Świat.

Relacja z debaty dostępna jest na facebooku. Po jej obejrzeniu stwierdzam z całą odpowiedzialnością za słowo – był to antypolski seans nienawiści, którego uczestnicy prześcigali się w dowodzeniu, że Polacy to żydożercy i do tego – głupi żydożercy.

– Umówmy się, my sobie tu mówimy, bo jak patrzymy po sobie, to wszyscy Polacy wykształceni i mądrzy. Nie – my jesteśmy bardzo przeciętnym, niewykształconym, głupim narodem. To my się obracamy w takim środowisku i nam się wydaje, że wszyscy są tacy. Jedźcie sobie państwo na prowincję, to zobaczycie. Po prostu głupi, polski naród trzeba oświecić, bo inaczej nigdy się z tego kręgu nie wyrwiemy- oświadczyła działaczka Nowoczesnej Joalnta Zjawińska.

Prof. Gadacz narzekał natomiast na wielusetletnią gościnność Polaków wobec Żydów: „Im ta [polska] gościnność była bardziej otwarta, tym stawała się bardziej niebezpieczna, ponieważ ona być może jakoś usypiała czujność tych Żydów, sąsiadów, bliskich, którzy się poczuli gościnnie i nagle okazało się, że to wszystko w nich uderzyło”.

Widzicie? Polska tolerancja i przywileje dla Żydów, niespotykane w innych państwach europejskich, to też powód do wstydu i bicia się w piersi, bo to „uśpiło czujność Żydów’.

Prowadzący debatę prof. Wachowski zakończył ją opowieścią o tym, że udał się do Muzeum POLIN na wystawę „Obcy w domu. Wokół Marca’68” i cierpiał tam niewymownie widząc „obelżywe” tweety współczesnych polskich dziennikarzy. „Zastanawiam się, do jakiej kategorii zła to zaliczyć?” – pytał prof. Wachowski.

A ja zastanawiam się, do jakiej kategorii zaliczyć tych „nowoczesnych” gadaczy, którzy nawet z polskiej gościnności zrobili pałkę do bicia Polaków.

Źródło: facebook

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Obrzydliwe kreatury. Mając takie „elity” Polska nie ma szans się podnieść i rozwijać.
  Tu nawet nie trzeba muzeum Polin czy podobnych wrogich nam ośrodków. Ta pasożytnicza banda udająca polską inteligencję doskonale wypełnia swoje zadanie.

 2. Spostrzegawczy mówi

  Na Węgrzech taka szumowina nie miałaby racji bytu, ale Polska cierpi na brak świadomych Polaków i tu żydostwo podskakuje. Jest takie staropolskie porzekadło : miękkie serce, twarda d… , twarde serce , miękka d…

 3. aalfa.oomega mówi

  JUDE chcą od nas wyszlamować kasę [1 bln PLN], a prawdę mają gdzieś! A w przyszłości: skoro Polin ma być europejskim węzłem logistycznym – to chcą nim [po zawłaszczeniu] zarządzać! O przyszłości Unii Europejskiej, mocarstwa USrael [i jego XXI-wiecznym kondominium nad Wisłą: JUDEOpolonii], dżihadzie i 3. wojnie światowej – zob.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

  1. Ada mówi

   Debata…w Centrum DIALOGU Europejskiego przy ul. Nowy Świat, a więc w sercu Polski odbył się taki dialog wspierany nieświadomie i jak zwykle przez rodzimego podatnika!
   Dialogujący sami ze sobą wedle wyboru ” z klucza ” dobrali się niczym chytre liski w kurniku.
   Widać, z czyjej łapki „chlebek” ich bardziej tuczy.
   A i taka to ich szczególnie wykształ…towana inteligentna nowoczesność, która pluje na polską prowincję, pluje na Polaków.
   To chyba polska „brygada”?, że tak śmiem – niedokształcona zapytać?
   Zresztą mogliby iść nieco we współczesność, tak…odważnie i nowocześnie – nie czekając ponad siedemdziesiąt lat na przyschnięcie „prawdy” – bo przecież tak tą gościnnością Polacy swoich gości uśpili, uśpili, że można zupełnie przeoczyć , iż to też oni dokonują aktu-Łalnie takich „cudów” na Palestyńczykach!
   Widać wyłazi, jak nadmiar strawy z garnka ta ich prawdziwa natura…

 4. KID mówi

  Posiedzenie krawcow krolewskich z bajki „Nowe szaty krola”.

 5. goj mówi

  Polacy źli dla żydów – źle. Polacy dobrzy dla żydów – też źle… Jaki z tego wniosek? Ano taki, że najlepszym rozwiązaniem jest całkowity BRAK żydów w Polsce, bo wtedy niemożliwe jest bycie żydożercą 😀

  1. Ada mówi

   Zmiany na ziemi – kolejna, wczorajsza akcja w Strefie Gazy – zabici i ranni.

 6. Janusz I mówi

  Polska wydaje miliony zł na totalną opozycję, z czego nie ma żadnej korzyści.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.