Naga Normandia – sympatyczna komedia z nacjonalistycznym przesłaniem

Naga Normandia / Fot. Filmweb
0

Wyświetlana w kinach komedia obyczajowa „Naga Normandia” ukazuje historie spektakularnego protestu francuskich rolników z Normandii, którzy stali się ofiarą integracji Francji z Unią Europejską i procesów globalizacji. Ukazanie tego jak integracja europejska i globalizacja doprowadziły do pauperyzacji i bankructwa rolników to niewątpliwie nacjonalistyczne przesłanie filmu.

Ukazana w filmie francuska prowincja jest jak najbardziej nacjonalistyczna, tradycyjna, biała, wolna od kolorowych imigrantów i imigranckiego terroru, pozbawiona wegetarian, wegan i gejów. Mieszkańcy prowincjonalnego filmowego miasteczka Mêle-sur-Sarthe starają się nagłośnić poprzez swoje protesty pauperyzacje francuskich rolników.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zaangażowany w walkę o interesy francuskich rolników mer miasteczka postanawia ukazać tragiczną sytuacje spauperyzowanych Francuzów pozując wraz z mieszkańcami miasteczka nago (bo cały majątek już stracili) do fotografii znanego amerykańskiego fotografa. W tle atrakcyjna pracownica mleczarni stara się uwieść chłopaka, roztaczając wszelkie uroki prowincji, by skłonić go do pozostaniu na ojcowianie i rezygnacji z migracji do miasta.

Reżyserem filmu jest Philippe Le Guay ( znany z filmów „Kobiety z 6. piętra”, „Molier na rowerze”, „Z dnia na dzień”, „Koszty życia”, „Floride”). Autorami scenariusza są: reżyser, Olivier Dazat („Dusigrosz”, „Niepokorni”, „Asterix na olimpiadzie”), i Victoria Bedos. W filmie udział wzięli: François Cluzet („Nietykalni”, „Legends of Tomorrow”, „Fargo”), François-Xavier Demaison („Mikołajek”, „Wakacje Mikołajka”, „Zaginiona”, „Tylko nie miłość”), Toby Jones („Dziewczyna Hitchcocka”, „Pentameron”, „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz”), Vincent Regan („300”, „Troja”, „Królewna Śnieżka i Łowca”, „Starcie tytanów”), Arthur Dupont („Książę nie z tej bajki”, „We śnie”, „Niebo w gębie”), Grégory Gadebois („Angele i Tony”, „Ostatni gang”, „Powracający”). Film można obejrzeć w kinach w całej Polsce, w tym i w warszawskim kinie Kinoteka.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.