Akcja informacyjna o ukraińskim ludobójstwie na Polakach nabiera rozpędu! Zawisł kolejny baner

Baner Fundacji "Wołyń Pamiętamy"
3

Ukraińskie ludobójstwo na Polakach przeprowadzone w latach 1939-1947 wciąż jest przedmiotem licznych przekłamań zarówno w wykonaniu włodarzy Ukrainy jak i reprezentantów polskiej klasy politycznej. Przekłamania polegają zazwyczaj na redukowaniu ludobójstwa do rangi polsko-ukraińskiego konfliktu lub wojny, zaś na Ukrainie ludobójstwo na polskich cywilach traktowane jest jako akt heroizmu. W związku z tym potrzebne są oddolne akcje informujące o tym, co naprawdę Polakom zgotowali ukraińscy sąsiedzi w czasie i po II wojnie światowej.
WYWIADY ZE ŚWIADKAMI UKRAIŃSKIEGO LUDOBÓJSTWA NA POLAKACH – TUTAJ

W 78. rocznicę Krwawej Niedzieli, podczas której Ukraińcy zaatakowali ponad 100 polskich wsi na Wołyniu i bestialsko mordowali Polaków zgromadzonych w kościołach, z inicjatywy Fundacji „Wołyń Pamiętamy”, której prezesem jest Katarzyna Sokołowska, rozlepiono kilkanaście tysięcy plakatów informujących o ukraińskim sprawstwie ludobójstwa na Polakach w latach 1939-1947. Akcja rozjuszyła Ukraińców, a także skompromitowanego „gwiazdora” Rafała Betlejewskiego, o którym już pisaliśmy w kontekście jego skandalicznych wypowiedzi na temat Polaków.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ta sama fundacja ma na swoim koncie szereg innych akcji trudzących się informowaniem Polaków o zakłamywanych przez mainstream ukraińskich zbrodniach. Przykładem niech będzie sfinansowany przez organizację mural upamiętniający ofiary ukraińskiego ludobójstwa, który znajduje się w Łodzi. W tym miejscy także należy dodać, że Katarzyna Sokołowska pomaga przy wyszukiwaniu Świadków ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, z którymi od 2019 roku przeprowadzam (autor publikacji: Jacek Międlar) wywiady

Teraz Fundacja “Wołyń Pamiętamy” sfinansowała kolejny baner informacyjny.
Jestem niezmiernie szczęśliwa informując Państwa o banerze, który powstał w Chojnicach przy ul. Tucholskiej. Właściciel działki udostępnił teren na czas nieograniczony – informuje Katarzyna Sokołowska. – Dziękuję wszystkim darczyńcom, dzięki którym fundacja realizuje swoje akcje upamiętniające naszych zamordowanych przez Ukraińców Rodaków!

Globkurier [CPS] PL

Zobacz:

„Mojego brata zamordował ukraiński sąsiad, któremu pomagał mój tata”. Wspomnienia Eugenii Lebiedzińskiej, Świadka ukraińskiego ludobójstwa na Polakach [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. W K mówi

    W ten sposób, Jak już ktoś w Twicie słusznie próbował dopowiedzieć, wypełniają się biblijne słowa.
    ,,Lecz niektórzy faryzeusze spośród tłumu rzekli do Niego: Nauczycielu, zabroń tego swoim uczniom. Odrzekł: Powiadam wam: Jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą.”
    Brawo Pani Katarzyna Sokołowska.

  2. Ksionc - nieproboszcz mówi

    Baner z ulicu Tucholskiej w Chojnicach zniknął. Dlaczego?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.