17 września 1939: Sowieci zadają Polakom cios w plecy, a Żydzi wiwatują

przyjacielskie spotkanie żołnierzy niemieckich i sowieckich 20 września 1939/ fot. arch.
12 2 907

17 września 1939 roku Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej łamiąc obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji. Sowiecka napaść była realizacją ustaleń zawartych w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch zbrodniczych totalitaryzmów był IV rozbiór Polski wydanej na łup obu agresorów pomimo brytyjskich i francuskich gwarancji. Sowiecka hiena zadała cios w plecy Rzeczpospolitej broniącej się przed Niemcami. Łącznie siły Armii Czerwonej skierowane w trzech rzutach przeciwko RP wynosiły ok. 1,5 miliona żołnierzy, ponad 6 tys. czołgów i ok. 1800 samolotów.

W nocie wręczonej w Moskwie ambasadorowie RP Wacławowi Grzybowskiemu napisano: „Wojna polsko-niemiecka ujawniła wewnętrzne bankructwo państwa polskiego. W ciągu dziesięciu dni działań wojennych Polska utraciła wszystkie swoje ośrodki przemysłowe i centra kulturalne. Warszawa, jako stolica Polski, już nie istnieje. Rząd polski uległ rozkładowi i nie przejawia oznak życia. Oznacza to, że państwo polskie i jego rząd faktycznie przestały istnieć. Tym samym utraciły ważność umowy zawarte pomiędzy ZSRS a Polską”.

Uzasadnieniem dla wkroczenia Armii Czerwonej miało być to, że „zamieszkująca terytorium Polski pobratymcza ludność ukraińska i białoruska, pozostawiona własnemu losowi, stała się bezbronna”, w związku z czym „rząd sowiecki polecił Naczelnemu Dowództwu Armii Czerwonej, aby nakazało wojskom przekroczyć granicę i wziąć pod swoją opiekę życie i mienie ludności Zachodniej Ukrainy i Zachodniej Białorusi”.

W nocie stwierdzono obłudnie, że „rząd sowiecki zamierza równocześnie podjąć wszelkie środki mające na celu wywikłanie narodu polskiego z nieszczęsnej wojny, w którą wepchnęli go nierozumni przywódcy i umożliwienie mu zażycia pokojowej egzystencji”. Ambasador Grzybowski odmówił przyjęcia haniebnej noty.

17 września wieczorem Naczelny Wódz Edward Śmigły-Rydz wydał rozkaz : „Sowiety wkroczyły. Nakazuję ogólne wycofanie na Rumunię i Węgry najkrótszymi drogami. Z bolszewikami nie walczyć, chyba w razie natarcia z ich strony albo próby rozbrojenia oddziałów. Zadanie Warszawy i miast, które miały się bronić przed Niemcami – bez zmian. Miasta, do których podejdą bolszewicy, powinny z nimi pertraktować w sprawie wyjścia garnizonów do Węgier lub Rumunii”.

Rozkaz ten nie dotarł do wielu oddziałów, a przez część dowódców uznany został za prowokację. W wielu miejscach oddziały Korpusu Ochrony Pogranicza podjęły walkę z wkraczającym nieprzyjacielem. Zacięty i tragiczny bój przeciw Sowietom stoczyli obrońcy Grodna. W starciach z Armią Czerwoną zginęło ok. 2,5 tys. polskich żołnierzy, a ok. 20 tys. było rannych i zaginionych. Do niewoli sowieckiej dostało się ok. 250 tys. żołnierzy, w tym ponad 10 tys. oficerów. Straty sowieckie wynosiły ok. 3 tys. zabitych i 6-7 tys. rannych

W nocy z 17 na 18 września prezydent Ignacy Mościcki wraz z rządem polskim i korpusem dyplomatycznym przekroczył granicę rumuńską, planując przedostanie się do Francji. Razem z nimi terytorium polskie opuścił Naczelny Wódz.

Wkraczającą Armię Czerwoną z entuzjazmem witali Żydzi stawiający bramy powitalne i rzucający kwiaty na sowieckie czołgi. Żydzi strzelali polskim żołnierzom plecy i bestialsko mordowali jeńców. Polacy byli przez Żydów okradani i bici. Żydowska milicja wykazywała się wyjątkowym okrucieństwem wyłapując ukrywających się Polaków i wydając ich w sowieckie ręce. W wyniku tych donosów Polacy trafiali na listę katyńską, byli katowani i mordowani w sowieckich więzieniach lub wywożeni do ZSRR.

Na skutek żydowskich donosów, w których oskarżali oni Polaków o antysemityzm, zamordowano m.in. kilku działaczy studenckich z Politechniki Lwowskiej w październiku 1939 roku. Zostali oni zastrzeleni przez Sowietów podczas wiecu, w trakcie którego Żydzi wskazali ich jako „działaczy organizacji antysemickich”. Przed śmiercią studenci zostali pobici i skopani.

O haniebnej roli Żydów pod okupacja sowiecką świadczy m.in. relacja Tadeusza Chciuka, kuriera ZWZ: „Pod Sowietami (…) my, Polacy, boimy się Żydów – nie wszystkich oczywiście, ale jak się boimy, to bardziej niż kogo innego. Oni są pierwsi do współpracy z bolszewikami, są najbardziej niebezpieczni – są wszędzie, są najgorliwszymi komunistami, dużo wiedzą, pomagają „rozpracować” teren, sam mam takich kolegów z gimnazjum, z uniwerku.”

Dziś, gdy Żydzi usiłują przedstawić się światu jako jedyna ofiara II wojny światowej, a z Polaków robią antysemickie potwory, naszym obowiązkiem jest przypominać o żydowskiej kolaboracji z sowietami i o tym, że Żydzi przyczynili się (pośrednio i bezpośrednio) do eksterminacji Polaków na ziemiach zajętych przez Związek Sowiecki.

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Kara śmierci za antysemityzm

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Andy mówi

  Armia Radziecka nie wkroczyła a zaatakowała militarnie, atakując KOP i oddziały polskie; strzelając, bombardując i mordując. Zerwijcie z ta propaganda sowiecka to był bandycki napad.

  1. Katarzyna TS mówi

   Gdzie w tym artykule jest sowiecka propaganda? Jest w nim jasno i wyraźnie napisane, że wkroczenie sowietów do Polski to była napaść z pogwałceniem obowiązującego paktu o nieagresji. Niech Pan nie manipuluje, bo to żałosne.

   1. Hammurabi mówi

    Pani Katarzyno, nie tylko powinniśmy „przypominać o żydowskiej kolaboracji z sowietami i o tym, że Żydzi przyczynili się (pośrednio i bezpośrednio) do eksterminacji Polaków na ziemiach zajętych przez Związek Sowiecki” ale powinniśmy o tym krzyczeć na cały świat! Głośno i w wielu językach. Bo właśnie nasze milczenie jest powodem łatwości, z jaką kłamiąc oczerniają Polskę i Polaków.
    Ta prawda ukrywana przed światem rzuca nowe światło na wiele późniejszych wydarzeń, preparowanych na potrzeby żydowskiej propagandy.
    Jednak kiedy widzę najwyższe polskie władze paradujące w jarmułkach, pozujące do zdjęć z „danielsami”, finansujące antypolska nagonkę i przepraszające oprawców za to, że nie daliśmy się wymordować, fundujące renty dla „poszkodowanych”, szlag mnie trafia i nabieram przekonania, że jedynie jakiś kataklizm może to zmienić albo krwawa rewolucja.

   2. Andy mówi

    KATARZYNA S WYRAŹNIE PISZESZ ,,17 września 1939 roku Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej” tak samo było napisane i jest we wszystkich PRL i obecnych podręcznikach historii, to jest oficjalna wykładnia sowiecka brakuje tylko jak wyzwalali. W rzeczywistości to była agresja i napad, a stwierdzenia twoje późniejsze to zwykły kwitek do kozucha. Zauważyłem ze lawirujesz wśród faktów nie pierwszy raz, a twoje teksty propolskie zawsze maja ukryte kolce.

 2. joorek mówi

  Oni są naprawde niebezpiecznymi skur… Witali kwiatami wkraczających sowietów, polskim żołnierzom strzelali w plecy. Po wojnie żydzi tworzący staliniowski aparat terroru przystąpili do eksterminacji pozostałych resztek polskich żołnierzy. Obecnie środodowisko Wyborczej usiłowali robić bohaterów ze stalinowskich zbrodniarzy ( np. Bauman) a narodowe, patriotyczne organizacje stara sie przedstawić jako bandytów i zdelegalizować.

 3. Zbulwersowany mówi

  Żydzi witali przecież swoich zbrodniarzy rodaków. To kolejny bestialski nóż w plecy wbity Polakom przez Żydów tym razem wespół z kacapami.

 4. Normalny mówi

  Henryk Pająk – najwybitniejszy światowy historyk, dokumentalista i badacz relacji polsko – żydowskich w swojej przedostatniej książce pt. „ Apokalipsa bliżej niż sądzicie” , wydawnictwo Retro, 2016 rok podaje m.in. :
  „ Pomiot Kaina wytracił w ostatnim stuleciu ponad 120 milionów chrześcijańskich Słowian, w tym 80 mln Rosjan i ponad 10 mln Polaków…Od 1939 roku wymordowali na różne sposoby dwa kolejne pokolenia elit narodu polskiego. Zastąpiła je pofolwarczna i popegerowska hołota i wielkomiejskie szumowiny z KPP, PPR i syjonistycznego Bundu… Ich trzypokoleniowa okupacja trwa nieprzerwanie od 1939 roku …” ( str. 5 ).

  Ten sam autor w jednym ze swoich innych bestsellerów pt. ” Dyktatura nietykalnych ” wyd ” Retro” , 2006 r. artykułuje m.in znamienne zdanie :
  „Pół – Żyd Hitler i jego żydowska szajka ( m.in. Himmler, Heydrich, Eichmann, Goering, Gebbels, Milch, H. Frank i inni ) zadbali o to , aby radykalnie zmniejszyć ilość wrogów polskich Żydów…. ” ( str. 237 )

  Z kolei w innych swoich dziełach szeroko dokumentuje całą żydowską bolszewicko-stalinowską machinę unicestwiania Polaków, zwłaszcza katolików.
  Kto nie zna bestsellerów Pająka, nie zna historii relacji żydowsko – polskich na przestrzeni wieków.

 5. dawajczasyirowery mówi

  To zdjęcie – sowiecki kamandir oparty o zrabowany rower – bezcenne 🙂

 6. klioes vel pislamista mówi

  Markistowska sztafeta pokoleń

  Dziadek czerwony krawat zawiązywał
  I na pochodzie dzierżył sztandar krwawy.
  Spiski przeciwko władzy, gdy wykrywał,
  Natychmiast brał się do „robienia sprawy.”
  Partii i chęci szczerej, nie maturze,
  Zawdzięczał pracę swą w prokuraturze.

  Ojciec przeróżne używał krawaty.
  A z flagą Unii niósł …biało-czerwoną!
  Przybrawszy miano socjaldemokraty,
  Brał, co się dało, gdy wszystko dzielono.
  WSI oraz (omal) magisterce
  Zawdzięczał, że „ma z lewej strony serce”.

  Syn nie krawaty, a sukienki wdziewa,
  Gdy na parady idzie równosciowe.
  Tęczowa flaga nad głową powiewa…
  A on, wcielając to, co postępowe,
  Na szpilkach dumnie i wesoło kroczy.
  (Soros mu płaci, więc maluje oczy.)

  A wnuk co zrobi? Też się dostosuje!
  Sztandar zielony poniesie lub czarny,
  Bo do Proroka sympatię poczuje…
  Bo on jest z tych, no… Taki lud figlarny,
  Co zawsze chętnie tej władzy się przyda,
  Która nie spyta o gwiazdę Dawida.

 7. Pawel mówi

  Jak znając choć trochę historię Polski, można obchodzić 100 lecie odzyskania niepodległości ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona wykrozystuje pliki cookies. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close