Trwa sądowe nękanie lekarzy krytykujących metody tzw. walki z pandemią Covid-19. Skompromitowany „ekspert” Grzesiowski powołany na biegłego przez Okręgowa Izbę Lekarską

dr Paweł Grzesiowski/ fot. screen
11

W niedzielę (4.12.2022) dr n. med. Zbigniew Martyka, specjalista chorób wewnętrznych oraz chorób zakaźnych, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej, poinformował, że 19 grudnia 2022 roku o godzinie 11.00 w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie przy ul. Krupniczej 11a w Krakowie odbędzie się posiedzenie Sądu Lekarskiego, na które został wezwany jako obwiniony o to, że publikował w mediach społecznościowych treści niezgodne z aktualną wiedzą medyczną. Treści dotyczą metod tzw. walki z koronawirusem.

Na czym polega “wina” dra Martyki? Lekarz kwestionował zasadność stosowania masek ochronnych w ramach przeciwdziałania pandemii Covid-19 oraz zasadność testowania w kierunku zakażenia wirusem Sars-Cov-2. Wskazywał też, że szczepienie dzieci poniżej 12 roku życia stwarza większe zagrożenie niż Covid-19.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Dzisiaj wiemy, że skuteczność masek nie została potwierdzona nigdzie na świecie – poza Bangladeszem. Jednakże nawet tam (chodzi o badanie Abaluck 2021) nie jest to jednoznaczne – wg analizy dr Denica Rancourta (o wskaźniku Hirscha 39) jest to badanie wadliwe i nie powinno być brane pod uwagę w decyzjach dotyczących zdrowia publicznego. Na dzień dzisiejszy znanych mi jest 16 badań RCT, które oceniają skuteczność stosowania masek w zapobieganiu zakażeniom wirusami układu oddechowego – 14 z nich wykazuje, że maski nie działają – pisze dr Martyka w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej zbigniew.martyka.eu.

– Stosowane powszechnie testy PCR mogą jedynie wykryć obecność wirusa Sars-Cov-2, natomiast w żadnym razie nie określą, czy infekcja spowodowana jest tymże wirusem, czy też jakimkolwiek innym z pokaźnej grupy patogenów górnych dróg oddechowych. Poza tym osoby z ostrą infekcją górnych dróg oddechowych powinny mieć niezwłocznie udzieloną pomoc medyczną w celu przeciwdziałania nadkażeniu bakteryjnemu i gwałtownemu pogorszeniu stanu zdrowia – niezależnie od przyczyny infekcji (czy też wyniku testu) – i o to apelowałem od samego początku. Takie postępowanie pomogłoby nam uratować 200 000 osób! Tymczasem dzisiaj jestem oskarżany o kwestionowanie powszechnego testowania, natomiast nikt nie odpowiedział za nadmiarowe zgony spowodowane właśnie tą błędną polityką – czytamy w oświadczeniu dra Martyki. Pełna treść oświadczenia TUTAJ.

Nie tylko zarzuty postawione lekarzowi są kuriozalne. Szokujące jest to, że powołanym przez Okręgową Izbę Lekarską biegłym w tej sprawie ma być dr Paweł Grzesiowski, immunolog i pediatra, który wielokrotnie występował w charakterze „eksperta” w mediach, gdzie straszył Polaków pandemiczną hekatombą, wmawiał im, że maski chronią przed zakażeniem, a także postulował instalowanie wyciągów nad stolikami w restauracjach oraz przestrzegał przed korzystaniem z publicznych toalet, w których – według niego – miało dochodzić do zarażenia wirusem SARS-CoV-2 nawet bez kontaktu z osoba chorą. Teraz będzie oceniał wypowiedzi dra Martyki. To jest obłęd!

Ale nie tylko dr Martyka będzie sądzony za krytykę tzw. walki z pandemią Covid-19.  Okręgowy Sąd Lekarski w Poznaniu ma zająć się sprawą lekarzy, którzy podpisali się pod skierowanym do prezydenta Dudy i premiera Morawieckiego apelem o przeprowadzenie publicznej debaty na temat szczepionek na C19. Sygnatariusze tego listu otwartego apelowali też, żeby nie wprowadzać obowiązku tych szczepień ze względu na fakt, że nie zostały one dostatecznie przebadane.

ZOBACZ: „Szczepionki przeciw SARS-CoV-2 nie zostały należycie zbadane”. Naukowcy i lekarze apelują do władz RP o dobrowolność szczepień i rzetelną debatę publiczną

ZOBACZ: Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej podpisał wnioski o ukaranie 116 lekarzy, którzy podpisali apel ws. eksperymentalnych szczepień przeciw C19

Wśród lekarzy, których samorząd lekarski nęka za podpisanie apelu, jest dr Paweł Basiukiewicz, autor demaskatorskiego raportu „Ani jednej łzy. Ochrona zdrowia w pandemii”.

ZOBACZ: „Ani jednej łzy. Ochrona zdrowia w pandemii”. Demaskatorski raport o katastrofie zdrowotnej wywołanej rządową strategią walki z SARS-CoV-2

ZOBACZ: Sympozjum „Oblicza pandemii”. Referat Pawła Basiukiewicza: „Mapa drogowa wychodzenia z pandemii” [WIDEO]

ZOBACZ: Polowanie na lekarzy! Dr Basiukiewicz o wezwaniu na przesłuchanie do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej [WIDEO]

Dr Basiukiewicz zamieścił na Twitterze postanowienie Naczelnego Sądu Lekarskiego w Warszawie ws. lekarzy, którzy podpisali się pod apelem o dobrowolność szczepień na Covid-19. – Władza nigdy nie przyznaje się do błędu – skomentował.

Jak widzicie, trwa prześladowanie lekarzy, którzy protestowali przeciw kowidowej hucpie. To oni mieli rację, ale to oni są stawiani przed sądem. Decydenci, którzy sparaliżowali służbę zdrowia i lekarze, którzy to popierali, nie ponieśli żadnych konsekwencji. To jest chore!

Źródło informacji: Twitter, zbigniew.martyka.eu

Zobacz też:

Katarzyna TS: SKURWYSYŃSTWO!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Ekspert ds. ludobójstwa na Polakach.

 2. T mówi

  Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych takich słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić takie zachowanie. Święty niech się uświęci, nieprawy niech dopełni miary swojej nieprawości.

 3. Ewa-Maria mówi

  Gorąco polecam film ‘ Umarł nagle’ . Ci którzy tak usilnie namawiają do szczepień powinni zawistnąć na szubienicy łącznie z Grzesiowskim , Horbanem, Simonem i całą resztą psychopatów, którzy przyczynili się do śmierci niewinnych osób.

 4. anonim mówi

  Tutaj w Polsce władza okupacyjna i ich pomagierzy są bezkarni, ale w USA dobierają się tym mendom do skóry. Ta szatańska gnida bo inaczej nie można wyrazić się o tym tzw. dr fauci drży o własną skórę, bo kancelarie prawne już szykują pozwy przeciwko jego przestępczej siatce.

 5. anonim mówi

  Wiem, że to zabrzmi niepoprawnie i cynicznie, ale napaść Rosji na Ukrainę przerwała tej obłąkany spektakl pandemiczny i dałą nam ludziom dobrej woli wytchnienie a niedowiarkom czas na refleksję i zastanowienie się komu chcą służyć, czy Bogu czy demonom z big farmy.

 6. Ewa-Maria mówi

  Gdyby nie ten konflikt nadal by nas straszyli covidem. Odpuścili z tego względu że chodzi im o UPAińców , których wpuścili bez badań, kwarantanny do Polski. Wiadomym jest że znikoma ilość ich została zaszprycowana. Nie o Polaków im chodzi ale o Ukraińców żeby ich nie stresować jako to się ma do spraw Wołynia.

 7. Dumny Polak mówi

  Moze to naiwne zapytanie, ale czy nie daloby sie takich kapturowych sadow, po prostu zignorowac!?
  Na chlopski rozum, oni nie maja niczego w reku, bo przeciez nie sa wszechwiedzacy, a tym bardziej, ze te ich posrane wytyczne, po czasie zostaly wielokrotnie podwazone, przez badaczy, a nawet przez samych przedstawicieli producenta!
  To sa jawne kpiny, musiec sie obawiac takich kanalii, ktorzy byc moze w ten sposob atakujac, chca uniknac, samemu zostac ostarzonym o swiadome zaniechanie leczenia i ludobojstwo, oraz zadyndyc na lampie!

  PO PROSTU SIE NA NICH WYPIAC I DALEJ KONSEKWENTNIE RATOWAC ZDROWIE I ZYCIE POLAKOW!

 8. Ggg mówi

  Śmieci z wiejskiej planują stworzyć armię 200tys mięsek armatnich na front upadlinski. To się zdziwią jak dadzą broń rezerwie… Szybciutko skończy się ich “panowanie”. Tak przy okazji kupować kusze i broń czarnoprochowa, przyda się jak pachołki systemu przyjdą na siłę cię “szczepić” . Pojebany kraik

 9. verizanus mówi

  @ Ggg Bo trza wkręcać zdolnych do noszenia broni w maszynkę do mięsa i DLATEGO Polska nie może mieć prawdziwej broni (atomowej, bilogicznej i chemicznej)

 10. anonim mówi

  K…a kim jest ta persona z załganą facjatą na fotce, że chce tu udawać wyrocznie absolutną i potwierdzać brednie które już dawno zostały obalone w zachodnim świecie lekarzy? Trzeba by dobrych dziennikarzy śledczych i prześledzić tego skorumpowanego gada i jemu podobnych i zbadać ile kasy mu wpłynęło po tym kowidowym spektaklu. Ci główni krzykacze, jak horbanek, simonek i pyrcuś już zamknęli facjaty i zniknęli medialnie, a ten z fotki jeszcze ujada niczym wściekły pies w kojcu.

 11. Emilian58 mówi

  Jeżeli ten oprawca jest z tego samego czarciego plemienia co kaczy mlaskacz i towarzysz Matoł-usz Chrustow to nic dziwnego!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.