Katarzyna TS: SKURWYSYŃSTWO!

minister Adam Niedzielski na gali "Wizjonerzy Zdrowia"/fot. Twitter
27

Człowiek może znieść bardzo wiele. Ale przychodzi taki moment, w którym nawet najbardziej cierpliwy osobnik nie wtrzyma i musi nazwać rzecz po imieniu. I taki moment nadszedł 30 marca 2022 roku, gdy minister zdrowia Adam Niedzielski otrzymał Nagrodę Główną podczas gali „Wizjonerzy Zdrowia” organizowanej przez tygodnik „Wprost”. Przyznanie tej nagrody tak uzasadniono w artykule opublikowanym na portalu „Wprost Zdrowie”:

Minister Adam Niedzielski kieruje systemem ochrony zdrowia w najtrudniejszych czasach: najpierw pandemii Covid-19, teraz w kryzysie związanym z wojną na Ukrainie i falą uchodźców, co powoduje nowe wyzwania dla systemu ochrony zdrowia. Nie boi się odpowiedzialności i podejmowania decyzji. Mimo kryzysowych sytuacji minister Niedzielski konsekwentnie dąży do wprowadzania reform w systemie ochrony zdrowia, m.in. do wprowadzania i doceniania jakości w ochronie zdrowia, dąży do zwiększenia liczby kadr medycznych w Polsce, jak również do wzrostu finansowania ochrony zdrowia. Cały czas promuje działania profilaktyczne i zachowania prozdrowotne, jak szczepienia ochronne czy aktywny tryb życia. Kapituła Nagrody Wizjonerzy Zdrowia 2022 doceniła też pracę i styl, w jakim minister Adam Niedzielski sprawuje swoje stanowisko.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To nie jest groteska. To nie jest bezczelność. To jest skurwysyństwo! Nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu. Skurwysyństwem jest uhonorowanie człowieka, który jako współtwórca śmiercionośnego systemu, odcinającego pacjentów od opieki medycznej, jest odpowiedzialny za prawie 200 tysięcy nadmiarowych zgonów. To Niedzielski zamykał szpitale przed ciężko chorymi: najpierw jako szef NFZ, a potem jako minister zdrowia. To on utrzymywał teleporadę jako pandemiczną metodę „leczenia”. To on wprowadził dodatki kowidowe, które spatologizowały służbę zdrowia. To on utrzymywał izolację i kwarantannę, czego efektem był brak jakiejkolwiek opieki nad chorymi na kowid we wczesnej fazie infekcji,  a także brak leczenia ciężkich schorzeń, które spadły do kategorii „chorób współistniejących”. W książce „Kowidowe getta” szczegółowo opisuję ten patologiczny system i przytaczam dane, które jednoznacznie wskazują, że zaaplikowane przez Niedzielskiego „lekarstwo” okazało się dużo gorsze od choroby.

Adam Niedzielski jest ministrem zdrowia od 26 sierpnia 2020 roku. To za jego ministrowania zmarło najwięcej Polaków od  czasów II wojny światowej. I nie był to efekt działania koronawirusa o śmiertelności na poziomie ułamka procenta. To był efekt śmiercionośnego systemu współtworzonego i wdrożonego przez Niedzielskiego. A teraz ten człowiek, który powinien odpowiedzieć karnie za to, co zrobił, otrzymuje nagrodę „Wizjoner Zdrowia”. To jest naplucie na groby tych, którzy zmarli, bo służba zdrowia zajęła się „leczeniem” jednej choroby. To jest naplucie w twarz rodzinom ofiar tej hekatomby. To jest skurwysyństwo i tak trzeba to nazywać.

Skurwysyństwem jest też to, że lekarze, którzy bili na alarm i domagali się wycofania systemu zabijającego pacjentów, byli i nadal są nękani przez Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej. Niedzielski brał udział w nagonce na tych lekarzy zarzucając im „kołtuństwo” i domagając się wyciągania wobec nich konsekwencji przez Izby Lekarskie. Dziś, gdy Niedzielski w końcu zniósł izolację i kwarantannę oraz przyznał, że w szpitalach kowidowych dochodziło do nieprawidłowości, przed Sądem Lekarskim nadal toczą się sprawy przeciw doktorowi Pawłowi Basiukiewiczowi, który wielokrotnie informował opinię publiczną o tych nieprawidłowościach i tłumaczył, że nakaz izolacji i kwarantanny przynosi więcej szkód niż pożytku.

Skargę na Basiukiewicza złożył m.in. Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec. Oto fragment jego donosu do Prezesa Izby Lekarskiei w Warszawie: Niepokój muszą budzić wypowiedzi takie jak lekarza Pawła Basiukiewicza (…) Lekarz ten w mediach społecznościowych wypowiada się między innymi w następujący sposób: „Zwolnijcie ludzi chorych na Covid z izolacji i kwarantanny. Pozwólcie im odwiedzić lekarza rodzinnego. Zabrońcie udzielania teleporad. Konieczne jest wczesne leczenie i całościowa ocena. Dostrzeżcie, że procedury są śmiercionośne” (Twitter – wpis opublikowany 28 marca 2021) .

Chmielowiec napisał też, że Basiukiewicz kwestionuje wprowadzane obostrzenia oraz ograniczenia w różnych obszarach życia społecznego, a także podważa stanowisko Rady Medycznej przy premierze. Podkreślił, że wypowiedzi Basiukiewicza „mogą wprowadzać pacjentów w błąd”. Na koniec zapytał, czy wobec lekarza „będą podejmowane działania będące w gestii samorządu lekarskiego”.

Dlaczego Basiukiewicz jest nękany i szykanowany, chociaż zalecenia Rady Medycznej okazały się chybione, a minister Niedzielski w końcu zrobił to, o co apelował lekarz? Dyżurnym argumentem jest to, że Basiukiewicz domagał się zniesienia izolacji i kwarantanny w czasie, gdy pandemia hulała w najlepsze, a teraz „wirus jest w odwrocie” i w ogóle nie jest już tak groźny jak wcześniej. Spójrzmy zatem na dane opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia. 28 marca 2021 roku, gdy doktor Basiukiewicz zamieścił na Twitterze wpis wymieniony w donosie Chmielowca, liczba zgonów z powodu Covid-19 wynosiła 36, a 95 osób zmarło z powodu współistnienia Covid-19. A tak wyglądają te liczby dziś, czyli 31 marca 2022 roku: 38 zgonów z powodu Covid-19 i 95 z powodu współistnienia Covid-19. Spójrzmy też na liczbę zakażeń odnotowaną w tych dniach. Rok temu, gdy obowiązywała izolacja i kwarantanna, było ich 29 253 przy 86,5 tys. testów (33%). Natomiast 31 marca 2022, gdy nie obowiązuje izolacja i kwarantanna, liczba ta wynosi 4 997 przy 54,6 tys. testów (9%). Przy czym zewsząd słyszymy, że wariant Omikron, który obecnie jest wariantem dominującym, jest o wiele bardziej zakaźny niż wariant Delta, który dominował w zeszłym roku. Wnioski są oczywiste: izolacja i kwarantanna nie zatrzymywały transmisji wirusa. Jedynym ich efektem był brak leczenia dla chorych odciętych od służby zdrowia.

Niedzielski zniósł nie tylko izolację i kwarantannę, ale również wymóg wykonania testu przed wyjazdem do sanatorium lub przed przyjęciem do szpitala. Od 28 marca 2022 roku placówki medyczne nie mają prawa żądać od pacjenta negatywnego wyniku testu na koronawirusa. – Podstawowym warunkiem właściwej realizacji prawa pacjentów do świadczeń zdrowotnych jest zapewnienie odpowiedniej dostępności tych świadczeń, w tym ograniczanie barier, które mogłyby stać temu na przeszkodzie, a które nie są niezbędne. W aktualnie obowiązującym stanie prawnym nie można zatem uzależniać udzielenia świadczenia zdrowotnego, w tym przyjęcia do szpitala, od przedstawienia negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 – podkreśla Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta.

To jest ten sam człowiek, który złożył donos na doktora Basiukiewicza, gdy wskazywał on, że masowe testowanie jest nie tylko bezzasadne, ale wręcz szkodliwe, ponieważ odcina pacjentów od leczenia. Wykazał to m.in. w raporcie „Ani jednej łzy. Ochrona zdrowia w pandemii”, opublikowanym 26 marca 2021 roku. A oto wniosek tego raportu: strategia „ZeroCovid” powinna zostać odrzucona, a zamiast niej powinniśmy przyjąć realistyczne założenie „akceptacji ryzyka”. Dziś Niedzielski robi dokładnie to, co postulował Basiukiewicz, chociaż wirus nie zniknął, a pandemia nie została odwołana. Ale Basiukiewicz ma sprawy przed Sądem Lekarskim, a Niedzielski odebrał nagrodę „Wizjoner Zdrowia”. I to jest skurwysyństwo!

Ludzie oczekują, że dobro zostanie wynagrodzone, a zło ukarane. Gdy dzieje się odwrotnie, to mamy do czynienia z naruszeniem norm moralnych, bez których żadne społeczeństwo nie może funkcjonować. Jeśli za wdrożenie strategii, która zabiła prawie 200 tysięcy Polaków, jest nagroda, a za walkę o zniesienie tej strategii jest kara, to sygnał jest następujący: nie ma prawa i nie ma sprawiedliwości. W takim systemie uczciwi ludzie nie mogą czuć się bezpieczni. To jest system chroniący działania przestępcze. I to też jest skurwysyństwo!

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

 Zobacz też:

Katarzyna TS: Sejmowe Tworki, czyli maseczka ratuje przed wojną

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rebih mówi

  Przygotujmy się na więcej skurwysyństwa, bo skurwysyństwo stało się dominującą ideologią w środowisku skurwysynów z PiS i skurwysynów z Gazety Polskiej.

 2. marqqo mówi

  TO JEST PO PROSTU NIE DO WIARY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  WŚCIEKŁOŚĆ P.POSŁA BRAUNA BĘDZIE NIE DO OPISANIA

 3. Ewa-Maria mówi

  Gdy już parasol ochronny zaprzestanie chronić, wówczas powinno się tego psychopatycznego typa postawić przed sąd lub pójść śladem posła Brauna. To co teraz robią jest zrobione pod Ukraińców. Gdyby nie wojna to wszystko byłoby po staremu czyli covid oraz nakazy i zakazy.

 4. Marcin mówi

  Powiem tak: Ja jebie….
  Napluli nam w twarz i mówią, że deszcz pada.

 5. Hammurabi mówi

  Skurwysyństwo?
  A pewnie! I to w majestacie „prawa”.
  Czemu?
  Proszę:
  OBWIESZCZENIE MARSZAŁKA SEJMU RZEC ZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 4 maja 2020 r.
  w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

  Art. 42.
  1.
  Rzecznik jest centralnym organem administracji rządowej właściwym w sprawach ochrony praw pacjentów określonych w niniejszej ustawie oraz w przepisach odrębnych.
  2.
  Prezes Rady Ministrów sprawuje nadzór nad działalnością Rzecznika.
  3.
  Rzecznik wykonuje swoje zadania przy pomocy Biura Rzecznika Praw Pacjenta, zwanego dalej „biurem”.

  I wszystko jasne!
  Skoro „rzecznikiem” pacjentów jest osoba kontrolowana przez premiera namaszczającego ministra zdrowia, trudno spodziewać się, że owa marionetka wykona inny jak powodowany sznurkami ruch!

  Mamy tu przykład owocnej współpracy organów państwowych w celu uniknięcia odpowiedzialności i w domyśle sprawiedliwej kary, z zastosowaniem chorego prawa.
  Konia z rzędem temu, kto zdoła pokonać opór biurokratycznej machiny w uczciwy sposób. Wynik takiego ustawienia „zależności”, skazuje skazuje pacjenta i niepokornego lekarza na przegraną zanim się odważy.
  Przypuszczam, że wszelkie dokumentacje medyczne jak nigdy dotąd już są wygładzone pod przysłowiową linijkę. Żadnych dwuznaczności, żadnych błędów, zaniedbań i chybionych diagnoz.
  Koronawirus jest uniwersalnym szablonem.
  Tacy „łowcy skór” (właściwie to dodatków covidowych) na porażającą uczciwego człowieka skalę.
  „Rzecznik” Chmielowiec jako prawnik doskonale zdaje sobie z tego faktu sprawę!
  A że wcześniej ten radca prawny, „pracował” jako dyrektor w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Biurze Rzecznika Finansowego, jest „swoim” człowiekiem co tłumaczy jego dyspozycyjność.
  Tak nieodparcie nasuwa mi się obrazek Zagłoby pokazującego cyrulikowi pękatą kiesę ze słowami „to za życie” i krócicę z uwagą „to za śmierć”.
  Dzisiejsi „medycy” jak na bandę hipokrytów przystało, w przychodniach i szpitalach chowali się za szybami, maseczkami, kombinezonami i telefonami. W prywatnych gabinetach zaś już się tej „zarazy” nie obawiając, kroili kasę wykorzystując „koniunkturę”.

 6. cwel mówi

  czas się obudzić, porzucić złudzenia… karpiki tęsknią za świetami

 7. Ewa-Maria mówi

  Trwa transmisja rozdania Wiktorów. Wiktora otrzymał płatny 'ekspert’ od covidu Grzesiowski. Wyłączyłam to badziewie bo trudno było mi na to patrzeć. Jak za komuny czyli sami swoi.

 8. Robert mówi

  Pełna racja pani Kasiu. Przeraża mnie bezczynność ludzi, brak zdecydowanych kroków. Każdy tylko przy klawiaturze potrafi pisać: „ciekawe kiedy Polacy się obudzą”. W tym kraju nikt nie ma tzw. jaj. Przecież ta kanalia dawno powinna być odstrzelona, jak również wielu innych polskojęzycznych wrogów Polski. Ale nie, godzimy się na przesiedlenia ukrów, na wszelkie przywileje dla nich, na odbieranie nam własności i godności, na plucie nam w twarz, na izolacje i lockdowny, na chore podatki, itd. itd. Pewnie już myślami jesteśmy jak urządzić majówkę przy grillu i browarku. Taki obraz widzę współczesnego przeciętnego Polaka, który dał się oglupić do potęgi n-tej. Smutne …. Dostaniemy po dupie i niestety sami sobie jesteśmy winni. Nasi przodkowie którzy oddawali życie za Ojczyznę, przewracają się w grobach gdy widzą współczesne pokolenie Polaków. Tak łatwo nami manipulować i napuszczać na siebie nawzajem. Tragedia.

 9. Adam mówi

  Najgorszy nygus w pisie majacy na sumieniu tysiace pomordowanych ludzi dostaje nagrode szmatławca. Gdzie my zyjemy.

 10. Jozzef mówi

  Polacy…bierzcie sady w wlasne rece–taki zloczynca musi –wisiec…
  Oni z NAS POLAKOW robia saobie zarty…….i smierci 200,000 tysiecy POAKOW!
  BEDZIESZ WISIAL~

 11. P mówi

  Wróci Rzeczpospolita, skurwysyn będzie wisiał.

 12. verizanus mówi

  Czym jest gadzinówka „Wprost” okazało się po raz kolejny. Ale kto stanął w obronie Basiukiewicza? Czy były jakieś protesty pod domem Niedzielskiego? Jak nazwać to, że są tacy Polacy, którzy takie coś jak „Wprost” nadal czytają? W tym jest problem 😉

 13. beno mówi

  Szanowni czytający, rada jest tylko jedna-niech każdy z nas aktywnych na tym forum (kierujących się propolskim sercem i umysłem) przekona, ilu tylko da radę wokół jacy bandyci nami rządzą. To nie jest łatwe i przyjemne, ale argumentów i dowodów jest aż nadto. Warto podjąć ten wysiłek, nawet przy bardzo trudnych relacjach i jak niektórym się wydaje barierach nie do pokonania. I trzeba to zacząć od zaraz. To jedno. Druga rzecz- mając na uwadze przestępczy charakter tej „władzy”, ich perfidne, bezczelne kłamstwa i dalsze planowe niszczenie Polaków nie można w ŻADNYM WYPADKU liczyć na uczciwe wybory-twórzmy lokalne struktury kontroli, bo dla tych antypolskich szubrawców nie termin wyborów ma znaczenie, ale to z której strony przyjdzie rozkaz. Przekupni lichwiarze, tak jak nie szczędzili wysiłków w jak największym „wybiciu” Rodaków dając „lekarzom” zielone światło do handlowania bez żadnych skrupułów ludzką śmiercią, tak bez mrugnięcia okiem wykonają natychmiast i to polecenie z „góry”.

 14. MAREK mówi

  Polacy pamiętajcie, że ten bezkarny antypolski zwyrodnialec niedzielski już jako szef NFZ swoimi decyzjami dotyczącymi leczenia chorych zadbał o niewydolność całej tzw „służby zdrowia” czyli o uśmiercanie Polaków!!!.
  Jako bezwzględny osobnik mający za nic zdrowie i życie chorych został powołany na „covidowego ministra zdrowia” i oczywiście wprowadził procedury, które skutkują odmową udzielania pomocy, terrorem, segregacją i zbrodnią.
  Co do nagrody to zbrodniarze i zwyrodnialcy nagrodzili zbrodniarza i zwyrodnialca!

  Jeżeli Polacy dalej będą dawali się bezkarnie okłamywać, ograbiać, terroryzować, poniżać i mordować nic się nie zmieni, będzie coraz gorzej.

 15. Error 404 mówi

  Gdyby nie data artykułu (31 marca), pomyślałbym, że to koszmarny żart na prima aprilis.

 16. Emilian58 mówi

  Skurwysyństwo to mało powiedziane. To było świadome ludobójstwo!!! A za to jest TYLKO jedna kara!!!

 17. Stark mówi

  Powinien zostać nominowanych do nagrody wisielca roku

 18. Krzysztof mówi

  Skurwysyństwo to Twoje komentarze Katarzyno

 19. magmar mówi

  Zabawny jest Morawiecki. Zacznie rozdawac cudze.
  Powinien jeszcze, wzorem Zagloby, ofiarowac Ukrainie Niderlandy…

 20. Wojciech mówi

  Mam już upatrzone drzewo 🙂

 21. cccpsucks mówi

  @krzysztof – a nie, bo tak wołali na twoją starą, przyjebie. jak masz problem, kurwo, to cię mogę naprawić

 22. zagłoba sum mówi

  Drodzy Państwo! Takie „nagrody” mają identyczną ..hmm…wartość, jak wygranie badziewia pt. Eurowizja. Cwelebryci głosują na cwelebrytów, zmieniając sie na „podium” i tyle warte są te „wiktory” czy inne „oskary”. Fakt, ze bandyta niedzielski czy jak on się tam NAPRAWDĘ nazywa w jidisz „został uCHonorowany” wynika z tego, ze od końca XVI wieku nikt nie odpowiadał za przestępstwa przeciwko Państwu i Narodowi.

 23. zagłoba sum mówi

  Cccp! Widać, ze główny ściek meNdialny zaczyna dostrzegć niezalezne media i grozące z ich strony niebezpieczeństwo, więc wysyłają swoich harcowników. Nalezy spodziewać się coraz większej ilości takich mend, jak „krzysztof”. To na 100% troll, zapewne marnie opłacany ale robotę musi wykonać. Na interii, gdy jeszcze mozna było dodawać komentarze, było co najmniej kilkoro trolli covidowo-szczepionkowych albo jeden pod kilkoma nickami. Banalnie łatwo było zidentyfikować takie gnidy.

 24. gnago mówi

  pitolenie! W ramach dodatkowej nagrody załatwiłbym dobrowolną ale z pomocą dwóch barczystych sanitariuszy serię strzyków covidowych w każdą kończynę i w każdy poślad No i w ramach boostera powtórka . Dla szybkości potrójna. Z kilku dobowym nadzorem , coby sobie demagnetyzacji na stacji krwiodawstwa nie zorganizował

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.