Sympozjum „Oblicza pandemii”. Referat Pawła Basiukiewicza: „Mapa drogowa wychodzenia z pandemii” [WIDEO]

lek. med. Paweł Basiukiewicz/ fot. screen
4

Publikujemy kolejny referat wygłoszony podczas sympozjum „Oblicza pandemii”, które odbyło się 29 stycznia 2022 roku w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Kardiolog Paweł Basiukiewicz ze szpitala w Grodzisku Mazowieckim, w którym przez pół roku prowadził oddział kowidowy, przedstawił „Mapę drogową wychodzenia z pandemii”, czyli działania, które trzeba natychmiast rozpocząć, żeby powrócić do normalności.

Basiukiewicz przedstawił dane dotyczące szkodliwości środków niefarmaceutycznych zastosowanych w ramach tzw. walki z pandemią. Te środki to lockdown, DDM, nauka zdalna, izolacja i kwarantanna. Żaden z tych środków nie zatrzymał pandemii, ani nie przyczynił się do zmniejszenia liczby zgonów. Wprost przeciwnie. Blokada służby zdrowia i odcięcie pacjentów od lekarzy, które jest jednym ze skutków tych metod, doprowadziło do hekatomby. Stosowanie ww. środków niefarmaceutycznych przyczyniło się do utraty lat życia idących w miliony oraz uderzyło w zdrowie psychiczne dzieci skutkując lękiem, depresją i wzrostem prób samobójczych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co należy zrobić, żeby zakończyć to kowidowe szaleństwo? Basiukiewicz wskazuje, że głównym czynnikiem uniemożliwiającym powrót do normalności jest nakaz izolacji i kwarantanny, masowe testowanie i śledzenie kontaktów. I dlatego należy się z tego wycofać. Trzeba to zrobić stopniowo, żeby dać ludziom czas na oswojenie się z sytuacją.

Mapa drogowa zaproponowana przez Basiukiewicza wygląda tak: zniesienie kwarantanny po kontakcie; usunięcie wymogu zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych; zniesienie izolacji dla osób bezobjawowych; skrócenie izolacji dla osób objawowych do trzech dni po pozytywnym wyniku testu; zmiana zasad izolacji; dopuszczenie możliwości wyjścia na spacer; zaprzestanie raportowania testów pozytywnych u osób bezobjawowych i skąpoobjawowych; zakończenie programu śledzenia kontaktów; w szpitalach zmniejszenie nacisku na ograniczenie transmisji w celu udrożnienia systemu; całkowite zniesienie izolacji.

Globkurier [CPS] PL

– Nie ma innej drogi wyjścia z pandemii jak dopuszczenie ryzyka. Musimy zaakceptować pewne ryzyko transmisji tego wirusa. Nie mamy innej metody. Teraz jest idealny moment, ponieważ wariant Omikron jest mniej śmiertelny, mniej groźny, natomiast jest bardziej zakaźny, rozprzestrzenia się jak burza. Będziemy mieli bardzo dużo przypadków. Prawdopodobnie liczba rozpoznawanych przypadków jest wielokrotnie mniejsza niż liczba rzeczywistych przypadków. Więc sanepid nie będzie się wyrabiał. Mamy już w tej chwili populację (równą populacji – przyp. red.) Warszawy w lockdownie. Za chwilę będziemy mieli w lockdownie pół Polski – ostrzega Basiukiewicz.

Zobacz też:

Sympozjum „Oblicza pandemii”. Referat dr. Marka Sobolewskiego: „Dane statystyczne dowodzą, że szczepionki nie zatrzymują wirusa” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Buran mówi

  Moje uznanie! Miło jest posłuchać głosu rozsądku fachowca, pośród zgiełku czynionego przez rozhisteryzowanych i wszechobecnych covidiotów.

 2. abcdefg mówi

  Skoro nie było żadnej pandemii to nie ma mowy o zastosowaniu jakichś “środków w ramach tzw. walki z pandemią”. Zastosowano zaplanowane wytyczne globalistów do walki z ludzkością. Nie ma usprawiedliwień i przedawnień dla ludobójców.

 3. Rebih mówi

  Proszę, wymieńcie to zdjęcie dr. Basiukiewicza.

 4. Meg mówi

  No właśnie mnie też wkurza to, że wszyscy nauczyli się mówić o pandemii, nawet gdy wiedzą, że według starych standardów nie ma żadnej pandemii ani epidemii. Piszcie przynajmniej o “pandemii” (w cudzysłowiu), a mówcie o pseudopandemii albo o stanie, który nazwano pandemią. Słowa, jakich używamy mają znaczenie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.