Katarzyna TS: Zaraza kiblowa

dr Paweł Grzesiowski/ fot. screen
22

Najwyraźniej tak już jest, że raz na jakiś czas ludzkość musi zgłupieć. I to zgłupieć kompletnie, dokumentnie i bezapelacyjnie. Obecnie jesteśmy świadkami takiego zgłupienia i chociaż wydaje się, że nic już nas nie uratuje, to nie traćmy nadziei. Ta kowidowa paranoja musi kiedyś minąć. Póki co możemy obserwować, jak osoby, które chciałyby uchodzić za istoty rozumne, robią z siebie pośmiewisko opowiadając takie duby smalone, androny i kocopoły, że normalny człowiek z wrażenia zbiera szczękę z podłogi. Oto najnowszy wykwit mądrości wygłoszonych przez doktora Pawła Grzesiowskiego. W czwartek (8.07.2021) Grzesiowski udzielił „Gazecie Wyborczej” wywiadu, w którym wskazał na epidemiczne ryzyko związane z chodzeniem do toalety.

– Wariantem Delta koronawirusa SARS-CoV-2 można się zarazić nawet w toalecie. W Australii potwierdzono, że zdrowa osoba zakaziła się w toalecie, z której chwilę wcześniej wyszła osoba chora. Przyjmuje się, że obecnie w pomieszczeniu zamkniętym bez wentylacji wirus utrzymuje się w powietrzu przez godzinę od wyjścia chorego w wystarczającym stężeniu, by doszło do zakażenia – oświadczył Grzesiowski. – Wcześniej, żeby doszło do zakażenia, konieczny był bezpośrednio kontakt z chorym. Musiałby stać obok pani i rozpryskiwać w powietrzu swoją ślinę czy inne wydzieliny, by panią zakazić. W przypadku wariantu Delta chory mógłby już wyjść z pomieszczenia, pani weszłaby tam po nim, oddychała tamtejszym powietrzem i przez to się zakaziła – wyjaśnił.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Doktor Grzesiowski zapomniał już chyba o rewelacjach wygłaszanych przez „ekspertów” w ubiegłym roku. Ileż to było mądralowania się o wirusie długotrwale wiszącym w smudze powietrza wydychanego przez bezobjawowych siewców śmierci. Wejście w taką smugę miało być gwarancją zakażenia i koniec balu, panno Lalu. Wirus hulał nie tylko w pomieszczeniach, ale również po ulicach i placach, a wyjazd do lasu był przedsięwzięciem tak morderczym, że władza była zmuszona zamknąć lasy. Zakażało wszystko, nawet książki w bibliotece. Nigdy nie zapomnę tego cyrku, gdy jedna pani bibliotekarka w rękawiczkach i przyłbicy odbierała ode mnie książki i odkładała je na kwarantannę w tzw. strefie brudnej, a druga pani bibliotekarka – również w rękawiczkach i przyłbicy – podawał mi książki z półki w tzw. strefie czystej. Pani odbierająca książki miała zakaz podawania książek, a pani podająca książki nie mogła zbliżać się do tych oddanych. A potem władza i tak zamknęła biblioteki.

Co powinna zrobić władza po rewelacjach wygłoszonych przez doktora Grzesiowskiego? Oczywiście zakazać korzystania z toalet. Innego wyjścia nie widzę. Jeśli pozwoli się Polakom korzystać z toalet, to mordercza Delta wykończy nas wszystkich. Ale ponieważ tak już jest, że  bez względu na to, czy toalety są otwarte, czy zamknięte, człowiek i tak musi wydalać, więc coś trzeba z tym fantem zrobić. Rozwiązaniem mógłby być nakaz chodzenia za stodołę. Ma ono tę przewagę nad chodzeniem do toalety, że za stodołą występuje bezcenny czynnik wietrzenia, który może przesunąć wirusa w miejsce, gdzie nikt nie przyjdzie. Chociaż to też nie jest stuprocentowa gwarancja bezpieczeństwa, bo ktoś może jednak przyjść tam, gdzie właśnie wisi przesunięty wirus i nieszczęście gotowe. A poza tym nie każdy ma stodołę, więc nie byłoby to rozwiązanie idealne. Może zatem należy pójść o krok dalej i w ramach reżimu sanitarnego wydać nakaz załatwiania się w pieluchy. Skoro władza obwieściła, że szmaty na twarzy zatrzymują wirusa, to pieluchy powinny zatrzymywać go jeszcze bardziej, przy czym smród unoszący się z takiej pieluchy byłby idealnym czynnikiem wymuszającym dystansowanie społeczne. Same plusy! Zaraza kiblowa w postaci unoszącej się Delty zostałaby pokonana raz dwa, a produkcja pieluch mogłaby stać się kołem zamachowym polskiej gospodarki dumnie wkraczającej w Nowy Ład.

Przy okazji przypomnę, że zanim doktor Grzesiowski odkrył zarazę kiblową, miał już kapitalny pomysł na walkę z kowidem poprzez montowanie wyciągów nad stolikami w restauracjach. Niestety, pomysł nie spotkał się z entuzjazmem, więc rozumiem, że zrażony tym faktem Grzesiowski nie zaproponował aby montować wyciągi nad sedesami. A szkoda. Tak poważny ekspert nie powinien poddawać się po pierwszym niepowodzeniu. Walka z pandemią wymaga uporu i konsekwencji. Gdyby doktor Grzesiowski wykazał się tymi cechami, to może już dziś każdy z nas chodziłby z indywidualnym wyciągiem na głowie i problem zakażeń w toaletach w ogóle by nie wystąpił?

Niestety, to nie jedyny problem, z którym musimy borykać się w obliczu nadchodzącej zarazy kiblowej. Kolejny problem to ten, że lud nie chce poddać się szczepionkowemu eksperymentowi w stopniu, który umożliwiłby premierowi Morawieckiemu zameldowanie wykonania zadania. Ale premier jest człowiekiem wielkiego serca i na razie jeszcze możemy korzystać z toalet. Jednak musimy być przygotowani na każdy wariant, również ten z pieluchą, ponieważ nasz rząd chodzi epidemiczną drogą środka i nie raz nas jeszcze zaskoczy. Na razie zorganizował konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich. Umożliwia on pozyskanie środków, które będą przydzielane w zależności od aktywności zachęcania do szczepień. – Konkurs ma zachęcić Was, drogie Panie, żebyście jako liderki środowisk lokalnych zachęciły naszych sąsiadów, rodziców, babcie, dziadków i córki, żeby wszyscy się szczepili – oświadczył premier 8 lipca podczas gospodarskiej wizyty w Woli Polskiej.

I szafa gra! Gospodynie zachęcą do szczepień, a we wrześniu przyjdzie czwarta fala i rząd wyda zakaz korzystania z toalet. Gdyby zabrakło pieluch, to rząd przywiezie je Antonowem. Cezary Pazura zapewni nas, że nawet prawdziwy killer nie boi się zrobić kupę w pieluchę. I razem pokonamy pandemię. Będzie sukces!

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Katarzyna TS: Głupi, głupszy i najgłupszy oklaskują nowe szaty cesarza – wPrawo.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Flex mówi

  To by znaczyło, że zwykły, puszczony cichaczem bąk może być zabójczy jako źródło covid „Delta Force”. Czyli proroczym był ten odcinek „Pingwinów z Madagaskaru” gdzie król Julian występował jako „zamaskowany poślad”. Noszenie maseczki na tym miejscu może być więc równie zbawienne dla kondycji narodowej jak i na twarzy. A tak na poważnie. Patrząc i słuchając do czego szykują się władze na jesień przydałoby się je uprzedzić i poddać lockdownowi cały rząd wespół z radą medyczną!

 2. Janusz mówi

  Tak się przejąłem, że wybuduję sobie stodołę i za nią… będę chodził. Będzie bezpieczniej?

 3. Ewa-Maria mówi

  Pani Katarzyno toalety nie są tak bardzo konieczne, Mieszkam na wsi z wyboru więc mogę potrzeby fizjologiczne załatwić w krzakach, pójść za sąsiada stodołę, swojej nie mam. Nie jestem rolniczką. W dawnych czasach na wsiach były tzw. wychodki, budowane z desek. Póżniejsze tego typu przybytki były murowane. Tak więc nie muszę s….w domu a mogę poza domem.

 4. Buran mówi

  A może by tak, całe to utytułowane grono ekspertów-specjalistów od wszelkiego typu zarazy, ktoś wziął i przebadał pod kątem kuku na muniu?🤣

 5. Włodzimierz mówi

  Jednak głupich nie sieją…..

 6. Republikanin mówi

  Nowy pomysł na segregację sanitarną: toalety tylko dla w pełni wyszczepionych! Przy każdej toalecie kontroler/ka sprawdzający certyfikat szczepienia. I Delta rozpłynie się w ciągu dwóch tygodni.

 7. Prawyobywatel mówi

  Dobre, dawno się tak nie uśmiałam 😂

 8. Marjano mówi

  No i elegancko. Coraz śmieszniej i tragicznie, czyli jechanie gołym tyłkiem do miski pełnej spirytusu, szkoda tylko ze zwykli ludzie maja tylko przez ten cały syf kłopoty.

 9. Rebih mówi

  A wszyscy, którzy robią tu sobie podśmiechujki, przypomną sobie słowa Gogola, gdy rząd zamknie ubikacje i zatka kanalizację miejską: „z kogo wy się śmiejecie, z samych siebie się śmiejecie”.

 10. Zbigniew mówi

  Falszywe poslugiwanie sie statystyka ma nas nastraszyc:

  Wg statystyki 99 % chorych na covid to osoby niezaszczepione.

  Chorych na covid w calej masie to 0,16 %.

  Wynika z tego, ze szczepienia nic nie daja a jezeli tak nagina sie statystyke, to jest niezbitym dowodem, ze szczepienia maja inne, ukryte cele.

  Gdyby chorych na covid bylo w Europie 1%, to z 800 mln ludzi chorowaloby 8 mln – mowa o groznym przebiegu choroby, ktore mialo tylko kilkaset tysiecy zakazonych.

  Chorych w ogole byloby 10 razy wiecej a wiec ponad 80 mln.

  Ta statystyka pokazuje, ze szczepienia sa bez sensu lekarskiego a tym bardziej nie ma zwiazku z covid – covid jest wiec tylko nieudana prowokacja: proba wzrostu dla wielkich koncernow, ktore maja wyjatkowe wymagania uzyskania stalego wzrostu – w porownaniu do srednich firm jest to ich warunek istnienia.

  Normalnie w strategii wlicza sie mozliwosc hamowania wzrostu aby utrzymac rentownosc i koszty w ryzach.

  Od pewnego momentu rozwoju firmy zaczyna sie szalenczy wyscig o rozwoj – brak opisu hamulcow w biznes planie powoduje, ze nie maja zdolnosci kredytowej i bank musi im wymowic kredyty obrotowe aby samemu nie popasc w dlugi w swoich produktach wirtualnych.

  Przykladem jest wielka masa tych problemow – Unia Europejska, co kazdy sobie moze obwachac: co slychac, widac i czuc.

  Rozwiazaniem byloby awansowanie Morawieckiego na szefa Banku Europejskiego (tak jak Tuska) i przywrocenie rzadow reformatorskich pani Szydlo i jej zespolu.

  Po co walczyc o polski przemysl samochodowy jezeli europejska kilkunastomilionowa produkcja lezy i kwiczy, jezeli mamy jakos z tego wyjsc to mozna pokierowac finansami dla tego przemyslu.

  Jezeli gospodyni domowa, mama dzieci uczacych sie w Polsce jest szefowa KE to przynajmniej bankiem powinien zajmowac sie czlowiek do tego dostosowany i rozumiejacy jezyk polski – patrzacy na swiat z perspektywy rozwoju Polski – oczywiscie udanego i hamowanego z zewnatrz.

  Jezeli pupil pani Merkel nie obejmie rzadow nad finansami, to pani kanclerz musi odejsc na rente nie majac „rownie bystrych nastepcow”.

  Dla nas koncepcje sa wazne, koszty myslenia i domagania sie, gdyz reszta jest tylko konsekwencja

  https://wgospodarce.pl/informacje/98615-premier-w-zgierzu-polityka-pis-to-demokracja-godnosci

 11. Zbigniew mówi

  Pani Merkel ma koncepcje Nowej Europy zgodnej z potrzebami nastepnych generacji nisko emisyjnej a wiec o darmowej energii.

  Premier Morawiecki dysponuje kilkunastomilionowym rynkiem mechatronikow i ich zaplecza.

  Czego brakuje aby zamknac ten krag?

  Wlasciwe dysponowanie dodrukowywaniem blionow €.

  To jest odwrotnosc tego kregu:

  Morawiecki zarzadza dodrukowywaniem przez ECB i rynkiem pracowniczym a pani Merkel realizacja UE na poziom Dubaju.

  My jestesmy pewni siebie, ograniczamy swoje wynagania, lepiej rozumiemy innych, przemysl samochodowy staje sie konkurencyjny dzieki uruchomieniu wschodnich zasobow zarobkow – darmocha przez darmowy efekt skali.

  Jak widze premiera gdy jezdzi po Polsce to mnie rece opadaja i wpadam w depresje przemyslowa, Unijna nie widzac szans na odzyskanie moich zarobkow (Bo za wysokie) a o firmie staram sie zapomniec tak jak o emeryturze.

  Dlaczego depresja?

  „Nie mozemy panu tyle zaplacic, gdyz nie mamy pieniedzy, poniewaz nie mamy dobrych pracownikow i inwestycje leza finansowo, wiec nie mamy z czego zaplacic”

  Mozna wpasc w depresje udajac biednego Polaka, ofiare sasiednich krajow?

 12. Zbigniew mówi

  Zapomnialem po co wszedlem na ta strone – u mnie normalka. Tak to juz jest.

  Wentylacja nie ma za zadanie wymiany powietrza lecz rozrzedzenie szkodliwych skladnikow, powstajacych z przedmiotow, odkladajacych sie na przedmiotach!

 13. Grzegorz mówi

  To jest zwyczajny bandyta, który powinien mieć postawione zarzuty w trybie kodeksu karnego.

 14. hens mówi

  Pan Grzesiowski musi mieć jakieś inne utajone zalety niż te publicznie ujawniane, bo przecież nikt na tak wysokich szczeblach nie zadawałby się z półgłówkiem.

  Powyższe spostrzeżenie dotyczy także Kałczyńskiego*. Mengelewieckiego czy JUDY.

  To są ludzie całkowicie bez osobowości, bez charyzmy, bez jakichkolwiek cech przywódczych.

  Mimo to właśnie takie stanowiska sprawują. I to na najwyższych w 'polsce’ szczeblach.

 15. pszenka mówi

  nic dodać i nic ująć – zakaz wydzielania wydzielin i zakaz wydalania wydalin … gdyby choroby weneryczne i aids pojawily sie dopiero teraz – pojawiłby się zakaz zawierania malzeństw, dystans, zakaz płodzenia dzieci i elektroniczne pasy dla kobiet oraz zbroja dla mężczyzn na częsci intymne a wszystko zamykane na cody , ktore byłyby w rękach korporacji. ,,,aaa… i zatyczki na wszystkie otwory… zostaly przeciez uszy…

 16. MACIEJ mówi

  Ja bym od razu zakazał wydalania. Po kłopocie.

 17. Dr mikrobiolog mówi

  Co zawierają szczepionki? Nikt tego nie wie! Okazuje się, że faktyczny skład chemiczny „szczepionek” jest inny niż deklarowany przez producentów! Tlenek grafenu w szczepionkach- mówi współodkrywca, prof. Ricardo Delgado. Wiele osób na świecie już zdaje sobie sprawę ze znaczenia  pracy wykonanej przez zespół hiszpańskich badaczy tworzących La Quinta Columna- grupę badawczą, która nazwała się Piątą Kolumną. To oni mieli odwagę zdobyć fiolkę szczepionki i wysłać ją do analizy na renomowany hiszpański uniwersytet za pośrednictwem prof. Ricarda Delgado. Raport wstępny grupa ogłosiła 28 czerwca. Ricardo Delgado, założyciel i dyrektor La Quinta Columna- Piątej Kolumny uczestniczył wraz ze swoim partnerem badawczym, dr José Luisem Sevillano, w XXVIII Konferencji Humanitarnej zorganizowanej przez Światową Koalicję na rzecz Zdrowia i Życia (COMUSAV) oraz Radę Narodów Zjednoczonych ds. Życia i Prawdy (CONUVIVE ). Oto, co na tym forum  powiedział: „La Quinta Columna (Piąta Kolumna) na samym wstępie oświadcza, że ponieważ toczymy tę samą bitwę o prawdę, mamy zatem obowiązek, aby dać z siebie to, co najlepsze, bo stawką jest nasza  przyszłość, przyszłość ludzkości. Jesteśmy teraz w punkcie zwrotnym, od którego wszystko może zacząć się zmieniać i w tym sensie La Quinta Columna chce zapoznać wszystkich z wynikiem jej badań w ciągu ostatniego półtora roku, a zwłaszcza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Pamiętam słowa dr José Luisa Sevillano sprzed półtora roku, ponieważ pracujemy jako dwuosobowy zespół w La Quinta Columna. Powiedział, że kiedy zaczną się szczepienia, zobaczymy naprawdę, co jest w tej szczepionce i jak ona działa. Wtedy zauważyliśmy, że pojawiło się nowe zjawisko, któremu przez chwilę staraliśmy się zaprzeczyć, choć dziś jest to widoczne dla wszystkich dzięki milionom filmów w mediach społecznościowych na całym świecie, a nawet później udało nam się je zmierzyć za pomocą urządzeń: teslametrów, magnetometrów itp. Mam na myśli zjawisko magnetyczne lub pseudomagnetyczne, które ludzie nabywają po zaszczepieniu. Z jednej strony jest to zjawisko magnetyczne, ludzie są namagnesowani, ale z drugiej strony zamienia zaszczepionych ludzi w nadprzewodniki, a także przechowuje energię, którą można zmierzyć multimetrem w niektórych częściach ciała, takich jak na przykład czoło. Od tego momentu zaczęliśmy szukać, jakie materiały lub, lepiej mówiąc, nanomateriały mogą powodować takie właściwości wewnątrz ciała i znaleźliśmy kilku kandydatów. Jednym z nich był początkowo grafen. Grafen wewnątrz ciała nabiera właściwości magnetycznych i jest nadprzewodnikiem. Służy do magazynowania energii i kondensacji i był mocnym kandydatem do rozwiązania tej zagadki. Nie mając jeszcze żadnej wiedzy na temat zawartości fiolki ze szczepionką odkryliśmy, że branża, a raczej giełda branży grafenowej, miała w ostatnim czasie wysokie obroty. Zaczęło się to pod koniec grudnia. Tak więc zaczęliśmy podejrzewać, że ma to związek z nasiloną kampanią szczepionkową przeciwko COVID-19 . Kiedy zbadaliśmy właściwości nanocząstek tlenku grafenu w ciele, jeśli chodzi o neuromodulację i jeśli chodzi o wychwytywanie neuronalnych efektów elektrofizjologicznych w mapowaniu mózgu, zdaliśmy sobie sprawę z możliwości masowego wstrzykiwania grafenu. Czy grafen można wstrzykiwać? Tak. Grafen można wstrzykiwać. Niektóre prace naukowe w ostatnich latach już podniosły możliwość wykorzystania go jako nanoadiuwanta w szczepionkach. Z tą hipotezą podejrzeń zrobiliśmy to, co każdy mógł zrobić i co również polecam, jeśli masz dostęp do fiolki ze szczepionką. Zdobyliśmy zapieczętowaną fiolkę ze szczepionką od firmy Pfizer i z ramienia uczelni, konkretnie w moim imieniu, została ona wysłana do analizy na uniwersytet w Almerii. Po pewnym czasie badań prowadzonych przez dr Pablo Campra Madrid, doktora nauk chemicznych, licencjata nauk biologicznych i członka Uniwersytetu w Almerii, otrzymaliśmy wstępny raport, w którym powiedziano nam, że rzeczywiście istnieją solidne dowody na obecność tlenku grafenu w próbce i że jest to również główny składnik tego, co błędnie jest nazywane szczepionką. Dowody te będą dalej uzupełniane innymi technikami spektroskopowymi, które można wykonać. Te, które zostały wykorzystane, to transmisyjna mikroskopia elektronowa; techniki EMF, także mikroskopia optyczna; oraz spektroskopia promieniowania ultrafioletowego, która zbiega się ze szczytową długością fali tlenku grafenu. Od tego momentu zaczęliśmy badać toksyczność lub cytotoksyczność tlenku grafenu na organizm. Okazuje się, że lenek grafenu w organizmie powoduje trombogenność, zakrzepicę. Tlenek grafenu w organizmie powoduje krzepnięcie krwi. Tlenek grafenu w organizmie powoduje zespół pozapalny lub stany zapalne ogólnoustrojowe lub wielonarządowe. Tlenek grafenu w organizmie, gdy jest powyżej poziomu glutationu – który jest naturalną rezerwą przeciwutleniaczy organizmu – powoduje zmiany w układzie odpornościowym, załamanie układu odpornościowego i burzę cytokinową. Wdychany tlenek grafenu rozprowadza się równomiernie w pęcherzykach płucnych i powoduje obustronne zapalenie płuc. Wdychany tlenek grafenu powoduje stan zapalny błon śluzowych a co za tym idzie utratę smaku i zapachu: anosmię. Krótko mówiąc, tlenek grafenu zachowuje się dokładnie tak, jak rzekomy wirus SARS-CoV-2 oficjalnej wersji, generując tę samą symptomatykę ciężkiego COVID-19. Po zainstalowaniu na poziomie neuronalnym powoduje neurodegenerację czyli innymi słowy, neurologiczny COVID-19. Od tego momentu zaczęliśmy sprawdzać, jakie możliwe związki, leki i terapie mogą degradować tlenek grafenu. I oto, co znaleźliśmy: podane N-acetylocysteina lub glutation degradują go. To, co robi glutation, to przeciwdziałanie wolnym rodnikom i utleniaczom, wszystkim toksynom, które mogą dostać się do organizmu. Odkryliśmy, że przeprowadzono około 300 badań klinicznych, w których niektóre szpitale i niektóre uniwersytety stosowały N-acetylocysteinę z niesamowitymi wynikami. Na przykład 100 pacjentów z poziomem saturacji płuc poniżej 50% (praktycznie tacy ludzie nie mają szans na przeżycie) – czyli z obustronnym zapaleniem płuc, w ciągu godziny od dożylnego podania glutationu lub N-acetylocysteiny nie potrzebowało respiratorów. Teraz w pełni rozumiemy, dlaczego te terapie działały: ponieważ dotyczyły wszystkich objawów choroby rzekomo wywołanej przez wirus SARS-CoV-2. Biorąc pod uwagę fakt, że do tej pory nie ma naukowych dowodów na faktyczne sekwencjonowanie i izolację wirusa SARS-CoV-2, podejrzewamy z wieloma wiarygodnymi przesłankami, że choroba COVID-19 jest w rzeczywistości efektem ubocznym wprowadzania tlenku grafenu do organizmu różnymi sposobami .

  Źródło: https://www.salon24.pl/u/niemcy/1149477,tlenek-grafenu-w-szczepionkach-mowi-wspolodkrywca-prof-ricardo-delgado,2
  Dodatek…                              
                                                 
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/07/08/video-dr-luis-marcelo-martinez-bialko-spike-to-nic-innego-jak-grafen-w-twoim-c
  https://prensa.presidencia.cl/discurso.aspx?id=164419

  https://rumble.com/viv6nh-pedro-snchez-revela-plan-de-la-lite-antes-de-que-se-teorizara-de-qu-iba-tod.html?mref=lveqv&mc=48pz1

  https://www.orwell.city/2021/07/brain-tsunami.html

  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/07/06/la-quinta-columna-udostepnia-wiecej-zdjec-tlenku-grafenu-wykrytego-w-fiolce-szczepionki-astrazeneca/

  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/07/03/video-98-do-99-fiolki-stanowi-tlenek-grafenu-ktory-jest-glownym-skladnikiem-tzw-szczepionki-napisy-angielskie/

  nagranie z 2009r
  https://youtu.be/N7Zeru6QAvk

 18. Krzysztof mówi

  A zimie co ? W dupsko ci nie wieje , nie masz kataru i warsztat zawsze do Użytku ? Jeśli tak to twarda jesteś jak syberyjska koza – gratuluje.

 19. Krzysztof mówi

  Ten komentarz był do pani Ewa – Maria , nie wiem dlaczego tam sie nie pokazał.

 20. Czytelniczka mówi

  I ten człowiek skończył medycynę ???,jakim cudem???

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.