„Szczepionki przeciw SARS-CoV-2 nie zostały należycie zbadane”. Naukowcy i lekarze apelują do władz RP o dobrowolność szczepień i rzetelną debatę publiczną

fot. pixabay
7

W poniedziałek (30.11.2020) kilkudziesięciu naukowców i lekarzy wystosowało apel do władz RP w sprawie szczepionek na SARS-CoV-2.  – Środowisko naukowców i lekarzy, jakie reprezentują osoby podpisane pod tym apelem, pragnie wyrazić zaniepokojenie perspektywą masowych szczepień na koronawirusa SARS-CoV-2 szczepionkami, które nie zostały właściwie zbadane i których zastosowanie może doprowadzić do nieoczekiwanych zmian zarówno na poziomie komórkowym, w tym zmian szlaków sygnałowych i zmiany ekspresji genów – czytamy w apelu.

– Apelujemy do Prezydenta i Rządu RP, aby szczepienia planowane w Polsce miały wyłącznie charakter dobrowolny, z wykluczeniem jakichkolwiek form przymusu i aby informacja o możliwych powikłaniach czy niebezpieczeństwach związanych ze szczepieniami została podana opinii publicznej oraz aby na temat szczepień i ich korzyści i zagrożeń zorganizowano rzetelną debatę publiczną – napisano w apelu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sygnatariusze podkreślają, że przygotowywane szczepionki nie zostały poddane odpowiednim testom, a próby kliniczne przeprowadzono na stosunkowo niewielkiej grupie osób, które poddano obserwacji jedynie w bardzo krótkim okresie czasu. – Aby w pełni ocenić skuteczność szczepionki i możliwość powikłań, potrzebny jest okres co najmniej kilku lat rzetelnych badań – wskazują.

Odnosząc się do szczepionek oferowanych przez firmy Pfizer i Moderna, które zostały stworzone na bazie mRNA, naukowcy i lekarze ostrzegają, że są to substancje mogące w komórkach ludzkich prowadzić do modyfikacji ekspresji genów. – Tego rodzaju szczepionki mogą być niebezpieczne, dopóki ich skuteczność i brak poważnych efektów niepożądanych nie zostanie naukowo udowodniona. Nie wiemy bowiem do końca jakim procesom pod ich wpływem będzie podlegał wprowadzony RNA w naszych komórkach. (…) Wprowadzony mRNA może reagować z RNA wirusów i bakterii w naszym organizmie. Zagrożeniem dla człowieka jest więc to, że osoby zaszczepione będą mniej odporne na inne choroby – czytamy w apelu.

Sygnatariusze wskazują też, że osoby, które „na skutek namowy Ministerstwa Zdrowia poddadzą się dobrowolnie szczepieniom, powinny mieć zagwarantowane świadczenia finansowe za ewentualne negatywne skutki szczepień i utratę zdrowia”. Podkreślają przy tym, że „przekonywanie społeczeństwa, że szczepionki oparte na mRNA są bezpieczne, przy ogromie niewiedzy na temat mRNA i jego powiązań w komórce jest wysoce nieetyczne”.

– Obowiązkiem każdego naukowca jest zwrócenie uwagi, że w przypadku nowych szczepionek mamy do czynienia z eksperymentalnym produktem medycznym, który nie przeszedł wszystkich faz badań i nie powinien być rekomendowany – napisano w apelu. Cały apel i lista sygnatariuszy TUTAJ.

Zobacz też:

Kanadyjski patolog o Covid-19: „Największa mistyfikacja w historii. Testowanie powinno być wstrzymane” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Halina mówi

  Celem okupanta jest w pierwszym rzucie wyeliminowanie inteligencji, więc m.in. lekarze pójdą na pierwszy ogień. Jakoś dotąd niewielu przeciwstawiało się opresji wobec narodu ze strony rządu, choć rząd już od dawna ordynarnie z nas szydzi

 2. Janusz mówi

  Lekarze to teraz już nie inteligencja…

 3. Robert mówi

  zaszczep pjonka dla usraela który poczuł moc państwa środka w okolicach odbytu,ma za zadanie stworzenie u zwasalizowanych podobnego systemu cyberkomunistycznego i nadanie czerwonego kolorytu,aby zbytnio nie ulegać mocarstwu chińskiemu,bo zawsze wybierają Demokaci i bżydale podlegli wodzowi eskimoskiemu

 4. finka mówi

  Podpisujmy petycję, ilość popierających ma znaczenie wbrew różnym czarnowidzom.

 5. Rebih mówi

  Wyobraźmy sobie, że szczepionki będą miały poważne skutki uboczne, przy milionowych szczepieniach występujące w skali masowej. Kto ma tych ludzi utrzymywać? Łatwo powiedzieć: „zagwarantowane świadczenia finansowe za ewentualne negatywne skutki szczepień i utratę zdrowia”, ale społeczeństwo nie będzie w stanie tego zrobić. Ta szczepionka jest zagrożeniem indywidualnym – to zagrożenie dla całego społeczeństwa i dla państwa. Powinny zostać zakazane tak długo, dopóki nie zostaną odpowiednio przetestowane. Jeżeli już miałyby być dopuszczone dla ochotników, to tylko pod warunkiem zrezygnowania przez nich z uprawnień do odszkodowań i innych świadczeń (w tym rentowych) wypłacanych z tytułu utraty zdrowia, jeśli tak utrata byłaby skutkiem szczepienia. A i to może nie być wystarczające, ponieważ sądy widząc chorego, biednego człowieka często i tak przyznawałyby mu prawa do świadczeń pod jakimkolwiek pozorem np. że brak jednoznacznych, 100% dowodów, że utrata zdrowia jest skutkiem szczepionki.

  1. Rebih mówi

   Powinno być: Ta szczepionka jest zagrożeniem nie tylko indywidualnym – to zagrożenie dla całego społeczeństwa i dla państwa.

 6. AS mówi

  Dziękujemy Państwu, Szanowni Lekarze i Naukowcy !!!!!!!!!!!!!!!
  Dziękujemy za odwagę i mądrość, dziękujemy że wzorem zachodnich państw też wyprostowaliście się i stawiacie czoła realizacji „protokołów”.
  Dziękujemy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.