Szwecja nie wyda Stefana Michnika polskim władzom. Szwedzkie prawo chroni zbrodniarza!

Stefan Michnik/ fot. IPN
16

Sąd Rejonowy w Goeteborgu nie wyraził zgody na wydanie polskim władzom Stefana Michnika. Z udostępnionego PAP protokołu posiedzenia sądu, które miało miejsce 4 lutego i odbyło się bez udziału stron postępowania, wynika, że zarzucane Stefanowi Michnikowi przestępstwa uległy przedawnieniu według szwedzkiego prawa. – Mając to na względzie oraz biorąc pod uwagę, że jest on obywatelem Szwecji wniosek o jego wydanie zostaje odrzucony – orzekł sędzia Mats Hagelin.

W europejskim nakazie aresztowania Stefana Michnika, wydanym 18 listopada 2018 roku, wymieniono 30 przestępstw, które Michnik popełnił w latach 1952-53. Są to zbrodnie sądowe, czyli wydawanie wyroków śmierci na żołnierzy podziemia niepodległościowego w oparciu o spreparowane dowody. Jak widać, szwedzkie prawo chroni komunistycznego zbrodniarza. I to nie po raz pierwszy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

25 lutego 2010 r. Wojskowy Sąd Garnizonowy w Warszawie na wniosek pionu śledczego IPN wydał nakaz aresztowania, na podstawie którego w październiku wydany został europejski nakaz aresztowania. 18 listopada 2010 r. sąd w Uppsali odmówił wydania Stefana Michnika tłumacząc, że czyny które mają mu być zarzucone w Polsce, a umieszczone w europejskim nakazie aresztowania, uległy przedawnieniu w świetle prawa obowiązującego w Szwecji. 4 lutego 2019 mieliśmy „powtórkę z rozrywki” i „postępowa” Szwecja nadal hołubi zbrodniarza sądowego. WSTYD!

Źródło informacji: pap

Globkurier [CPS] PL

Przeczytaj też:

Michnik histeryzuje w „Die Welt”: W Polsce autorytety życia publicznego obrzucane są błotem i szkalowane

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Wyraźnie dali do zrozumienia, że liczy się siła. Tylko siła, jak zawsze, no i nic poza tym. Żadne tam europejskie czy inne nakazy (ble ble ble), czy tam oskarżenia o ludobójstwo czy co. Polska to nie mocarstwo, a Polacy to nie naród, który dysponuje siłą by wywierać presję na mocarstwa (brak lobby itp.)

 2. czytelnik mówi

  zrobić tak jak zydzi – faceta w samolot i pod sąd – a muzułmanska szwecja niech sie buja

 3. Mirka mówi

  Ta decyzja jakoś mnie nie dziwi.Szwecja już dawno zeszła na psy.

 4. tuszyn mówi

  To może wzięli by od nas tego “naszego”? Razem z całym kahałem – Blumschtajnem, Czuchnowskim, Kurskim (i tym drugim też), Wielowiejską ….. i pozostałymi

 5. Ewa mówi

  I trzeba było im pomagać w walce z pożarami?Oni chronią i opiekują się zbrodniarzem (przyrodni brat jąkały),a nam Polakom odwdzięczyć się nie potrafią.

 6. Kizak mówi

  Mossad załatwia to po swojemu…

 7. gosc mówi

  Bierzcie głupcy przykład z mossadu,skoro to wasi mocodawcy.

 8. blaga mówi

  beznadziejni nasi “prawnicy” a moze dla oka cos robia pod publike , musza odwolac sie do SN w Szwecji , skarga do ue , ale czy siostra tego bandyty hgw odpowiada prawnie w Polsce ? macie odpowiedz

 9. Hammurabi mówi

  11 maja 1960 roku, agenci Mossadu uprowadzili z Buenos Aires, Ricardo Klementa. Pod tym nazwiskiem ukrywał się w Argentynie jeden z czołowych hitlerowskich zbrodniarzy, SS-Obersturmbanfūhrer Adolf Eichmann.
  To już tyle lat…
  A Polska? Polaka nie ma “służb”, czy nie ma woli dorwania suk.. syna i ukarania za popełnione zbrodnie?
  Już dawno powinien zostać osądzony jak wymieniony wyżej.
  Ciągłe przepraszanie świata za to, że ośmieliliśmy się przeżyć wbrew woli najeźdźców, zaborców, katów i zwykłych rzezimieszków, ta spolegliwość kolejnych rządów wobec jawnych wrogów naszego narodu i jeszcze gorszych ich sługusów jest policzkiem wymierzonym każdemu Polakowi.
  A powszechna obojętność Polaków wynikiem zniszczenia prawdziwych elit.

 10. Robert mówi

  Szwejcja(kraj który jest niechlujny,brudny,nie dba o wygląd zewnętrzny,chodzi na lewiznę,myśli o samowolce,nie zna zasad żołnierskiego zachowania),dlatego zabrania wydania szweja życia publicznego,żydowskiego kata ubeckiego,no chyba że to dobry chłopak był i mało pił…

  1. michu mówi

   U nas też robi się wszystko aby było brudnie i niechlujnie. Np opłaty za śmieci coraz większe temu mają służyć. A w Polsce katy ubeckie źle mają?

  2. Piotrek mówi

   Szwecja i szwedzkie tradycyjne nastawienie do katolików i do Poaków w szczególności to jedna sprawa a kto opanował te szwedzkie sądy i rządy to druga!
   Krótko mówiąc kruk krukowi oka nie wykole. Stąd decyzje tych tak 🙂 wanych niezależnych sędziów szwedzkich ze sprawiedliwością niewiele mają do czynienie na codzień a co dopiero mówić jak chodzi o ziomala takiego jak Stefanek M.

 11. Janusz I mówi

  Gdyby rząd miał jaja zamiast żołędzi, Grom załatwilby sprawę w mgnieniu oka ale oni boją się Timmermansa.

  1. michu mówi

   A od kiedy Grom podlega polskiemu rządowi ? 😉

 12. nacjonal. mówi

  Szkopuł w tym,że to żyd,”niewinny”żyd

 13. k..a !!! mówi

  czli , bansyci , oprawcy , bestie nty ludzkie sa i pozostaja bezkarne …kim trzeba byc by takie sprawy usprawiedliwiac !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.