SKANDAL! Wrocławska prokuratura umarza dochodzenie dotyczące wywieszania flagi banderowskiej, a Jacek Międlar skazany za słowa „Polska antybanderowska”!

9

W marcu bieżącego roku na balkonie jednego z mieszkań w centrum Wrocławia wywieszono czerwono-czarną flagę OUN-UPA – symbol ukraińskich ludobójców odpowiedzialnych za wymordowanie polskiej ludności na Wołyniu, Podkarpaciu, Zamojszczyźnie i w Małopolsce Wschodniej. Zaniepokojony mieszkaniec Wrocławia zgłosił sprawę na policję, która następnie przekazała prokuraturze. Ta podjęła skandaliczną decyzję!

Flaga była była wywieszona na balkonie przy ulicy Wszystkich Świętych na Starym Mieście we Wrocławiu, co w nagraniu uwiecznił zawiadamiający (TUTAJ).
Zeznawałem w tej sprawie. Pani policjantka pytała mnie, gdzie ja tu widzę totalitaryzm. Pokazałem jej fotografie SS-Galizien, gdzie w mundurach, pod flagami czerwono-czarnymi i z herbem tryzuba dokonywano ostatnich pochówków zbrodniarzy tychże formacji – mówi Jerzy (zawiadamiający prosi, by nie podawać jego nazwiska, gdyż obawia się niepohamowanych w działaniach wyznawców Bandery).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sierż. Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu poinformowała, że „policjanci prowadzą w tej sprawie czynności, w toku których m.in. zabezpieczono flagę”. Następnie sprawę przekazano Prokuraturze Rejonowej dla Wrocławia-Psie Pole, która umorzyła dochodzenie.
Postanowieniem prokuratora z dnia 28 czerwca 2022 r. zostało umorzone dochodzenie w sprawie publicznego propagowania totalitarnego ustroju państwa w nieustalonym okresie czasu, nie później niż w dniu 2 marca 2022 r. do dnia 15 marca 2022 r. we Wrocławiu poprzez umieszczenie na balkonie flagi w barwach czerwono-czarnej, tj. o czyn z art. 256 par. 1 k.k, wobec braku znamion czynu zabronionego – czytamy w komunikacie przesłanym zawiadamiającemu. Co ciekawe, komunikat przekazany Panu Jerzemu, nie został podpisany przez prokuratora prowadzącego sprawę, ale przez stażystę. Dopiero po interwencji zawiadamiającego ujawniono imię i nazwisko funkcjonariusza, który umorzył dochodzenie. To Katarzyna Kaseja, która decyzją Prokuratora Generalnego, w grudniu 2017, została mianowana na stanowisko asesorskie.

To kolejne skandaliczne umorzenie dochodzenia w sprawie propagowania totalitarnego banderyzmu. Miesiąc temu prokuratura w Brzegu umorzyła dochodzenie ws. opublikowania słów wynikających z tej szowinistycznej ideologii: Nie polecam polaków niewspierających Wielkiej Ukrainy! Poradzimy sobie z Rosiją a potem weźmiemy nasz przemyśl, hełm, zamość. Sława Ukrainie, rizat lachów. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Tymczasem w ubiegłym tygodniu Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia uznał winnym Jacka Międlara „propagowania nienawiści” wobec Ukraińców w słowach: „POLSKA ANTYBANDEROWSKA”, „mówimy nie banderowcom i szowinistom, którzy mordowali Polaków”. Oskarżała go żydowska loża B’nai B’rith.

W jakim państwie żyjemy?

Zrzutka na pomoc prawną dla Jacka Międlara – TUTAJ.

Przeczytaj:

Świadek Rzezi Wołyńskiej z apelem do polskich władz, o pomocy Ukrainie i zakłamywaniu historii!

M. Skalski: Ukraina – czy to na pewno nasz bufor od Rosji? [ANALIZA+MAPY+ZDJĘCIA]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jutek Jurek mówi

  Czy jak swoje szowinistyczne i podłe ideologie wprowadzą w czyn to oczy się Polakom otworzą ? Czy nie bedzie wtedy za późno ?

 2. Robert mówi

  Jutek, tu masz przykład : konin.lm.pl Save Mariupol ! Przejmujący apel Ukraińców mieszkający w Koninie

 3. Iwa mówi

  Smutne , ze Zydostwo i banderostwo tak panosza nie w Polsce a Polacy sa prześladowani we własnym kraju. Ubliżają nam , poniżają nas a żydowskie sady i prokuratury nic nie robią , dają przyzwolenie na to.

 4. Polonia Restituta mówi

  Być może w tym całym szaleństwie jest metoda, tylko dlaczego do głupolaków pewne rzeczy docierają dopiero wtedy, gdy im banderowiec wsadzi nóż w plecy? Jacku, mam do Ciebie ogromną prośbę – nagrywając kolejne materiały z ocalałymi z rzezi wołyńskiej koniecznie podkreślaj, i to po tysiąckroć, że wtedy było dokładnie tak samo, że i wówczas Polacy uważali, że „nam to nic nie grozi” albo „lepiej się nie organizować, bo ukry pomyślą, że chcemy zrobić im coś złego”. Deja vu? Obudźmy się, bo jeśli się nie uczymy na błędach własnych, to co nam pozostanie? Ano to, że będziemy ofiarami błędów cudzych. Robicie kapitalną robotę, historie są przejmujące, ale jedyną puentą Waszych rozmówców jest to, żeby ukry przyznały się do zbrodni to wtedy z nimi siądziemy do rozmów. Nie, żadnych rozmów, żadnych negocjacji, tylko twarde fakty – za dnia podawał rękę a w nocy wbijał nóż. To jest mentalność hodowana przez całe pokolenia i to nie tylko nie zniknie, ale wręcz się spotęguje, bo tu im wolno więcej nich w ich własnym, zdziczałym kraju! Obyśmy doczekali tych czasów, że coś się jednak na naszych oczach zmieni. Trzymajcie się mocno!

 5. Irosław mówi

  Jesteśmy jak Indianie w Ameryce. Kapo już sobie przesiedlili

 6. Misiek13 mówi

  Co tu mowic PISiory i cala pseudo lewica wspiera banderowska ukraine,a gnebi Polakow

 7. Martin Malik mówi

  Ja się nie dziwię, że policja umorzyła.

  1. Ukrainiec z tej flagi może się łatwo wytłumaczyć. (Nie chcę podpowiadać jak)

  2. Art 257 jest bez sensu i sam zaprzecza sobie. Jeśli demokracja pozwala na wolność poglądów, to artykuł ktory je ogranicza zaprzecza demokracji. Demokracja już wiele razy pokazała że jest totalitarna. BLM biega po ulicach z komunistycznymi flagami? Czy Policja lub OMZRIK czy demokraci kiedyś to krytykowli? Art 257 tonie we własnym gównie.

  3. Czego się spodziewaliście po Wrocławiu?

 8. czarny mówi

  Przecież odkąd Duda skierował do TK ustawę, która umożliwiała karanie za propagowanie banderyzmu, a TK orzekł że jest niezgodna z Konstytucją, to nie ma za to żadnej kary. To jak ma ktoś za to skazać? A czego wy wymagacie od niedouczonych policjantów, czy pracowników prokuratury?

 9. JKM mówi

  Trzeba się organizować – banderyzm nadchodzi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.