Skandal! Ministerstwo Nauki dofinansuje czasopismo wydawane przez Engelking i Grabowskiego

Jarosław Gowin, Barbara Engelking
13

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało listę czasopism zakwalifikowanych do finansowania  w ramach programu „Wsparcie dla czasopism naukowych”. Znajduje się na niej rocznik „Zagłada Żydów. Studia i materiały” wydawany przez Centrum Badań nad Zagładą Żydów. A oto skład redakcji tego rocznika: Dariusz Libionka, Barbara Engelking, Jan Grabowski, Jacek Leociak, Alina Skibińska. Ostatnio mogliśmy podziwiać występy tych osób na antypolskiej konferencji w Paryżu. Teraz ich działalność wesprze resort ministra Gowina.

Kwota dofinansowania nie została podana. Ministerstwo informuje, że „wysokość środków przyznanych poszczególnym wnioskodawcom zostanie ogłoszona odrębnym komunikatem z uwagi na konieczność weryfikacji zachowania przez przedsiębiorców warunków kumulacji pomocy (…) tak by warunek nieprzekroczenia kwoty 200 000 € w trzech latach podatkowych został zachowany”. Co to oznacza? Oznacza to, że Centrum Badań nad Zagładą Żydów może otrzymać nawet 840 tys. zł, o ile nie dostało żadnego dofinansowania w bieżącym roku podatkowym i dwóch poprzedzających go latach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak bawi się z nami „dobra zmiana”. Oficjalne mamy deklaracje o obronie dobrego imienia Polski i oburzenie antypolską narracją Centrum Badań nad Zagładą Żydów. W rzeczywistości Engelking, Grabowski et consortes dostają pieniądze od ministra Gowina, żeby bez problemów mogli kontynuować swoją antypolską działalność. Oto kolejny sukces „dobrej zmiany”.

Źródło informacji: gov.pl, zagladazydow.org

Przeczytaj też:

„Zamknij mordę, Polko”. Wstrząsająca relacja z antypolskiej konferencji w Paryżu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotr Podgórni mówi

  Zagłada dinozaurów oznacza, że dinozaury wyginęły i ich już nie ma. Gdyby była zagłada żydów to nie było by żydów a jeśli istnieją żydzi to znaczy, że nie było zagłady. Co więc bada Centrum Badań nad Zagładą Żydów? Jeśi Gowin wraz z Polską Akademią Nieuków i knesajmem zlikwidowali naukę to czy jakiś czyn tych idiotów może zdziwić? To jest umyłowość ludzi, którzy wybrali Barabasza.

 2. zyz mówi

  To nie pierwszy raz, a kolejny, gdy tzw. „Państwo Polskie” finansuje żydowskie działania anty-polskie! To jest powolność wobec lobby żydowskiego, które buduje tu POLIN!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Janusz I mówi

  Przez takich jak m.in. Gowin, ani ja, ani moja rodzina, ani moi przyjaciele z S i ZChN-u nigdy już nie zagłosujemy na PiS.

  1. Ada mówi

   Wyrażnie nie widać zmartwienia głosowaniem, bo nie głosy, a właściwa liczba procentowa zdecyduje. Tymczasem łapu, capu, byle jak najwięcej. Z naszych podatków oczywiście…wg uznania.
   A czy my też moglibyśmy zwrócić się o dofinansowanie na zasadzie wzajemności i na identyczne cele…do naszych przyjaciół?
   Bo to bida u nas coraz chudsza, w sferze badań również.

 4. Jakub mówi

  Na wymioty mnie zbiera jak widze Gowina i cały ten pseudo prawicowy rząd…

 5. Lech mówi

  Wiadomo kim jest Gowin! Karierowicz i to wszystko! Zależy jemu na władzy i pieniądzach.
  Inna sprawa,to wspiera swoich!

 6. JANUSZ mówi

  Toz to sie w pale nie miesci!!!! a cholera z nimi!!1

 7. DD. mówi

  ta baba ze zdjęcia to kto to? bo ja bym jej dał za sam wygląd 10 lat bez sądu. a po dorzuceniu do tego win czym są jej mega kłamstwa historyczne, mało kłamstwa, ona razem z tym nieukiem grabowskim, ktory przez całe zycie nic nie osiągnął ale pewnego dnia rzekł był, ze teraz zrobi karierę na opluwaniu Polski i Polaków…….. i robi!!!!! Niemniej obydwoje BEZKARNIE LŻĄ POLSKĘ I POLAKÓW A gowin i reszta ich finansuje milionami naszych pieniędzy!! gowin to czyj to minister??? kto go wybrał???? już powinien dawno za NISZCZENIE POLSKIEJ NAUKI być WYAUTOWANY I SĄDZONY. DRUGI DZIAŁACZ „PRO POLSKI” PREZYDENT KORNHAUSER/DUDA! ZAWETOWAŁ, ZAKWESTIONOWĄŁ, WSZYSTKIE USTAWY JAK: O REFORMIE SĄDÓW I RÓWNIE WAZNA USTAWA O IPN KTÓREJ NAWET NIE ZECHCIĄL BRONIC A CO DOPIERO OBRONIC!!! GDYBY WSZYSCY MINISTROWIE PREMIERZY I PREZYDENT BYLI TACY JAK PAN WICEMINISTER PATRYK JAKI TO POLSKOJĘZYCZNE ŻULE, PRZYBŁĘDY ROSZCZENIOWE I INNE SZABESGOJE, UZYTECZNI IDIOCI ITD, MOGLIBY TYLKO RYJA SOBIE PODRZEC I NIC PONAD TO!!!

  1. Czesław mówi

   jak łatwo ludzi oszukać ! kto powiedział , że Patryk Jaki jest z innej szuflady niż gowin lub kaczyński ?
   ludzie trochę rozumu , a nie rozumkiem się kierować. Zawsze twierdziłem , że tzw-na demokracja to najgłupszy
   z możliwych systemów przyjętych do rządzenia !!!!!!!!!!

  2. Zenek mówi

   OPLUCIE AMBASADORA NIE ROWNA SIE SETKI PRZYPADKOM BESZCZESZCZENIA GROBOW ZYDOWSKICH
   POPRZEZ POLAKOW NA CMENTARZACH ZYDOWSKICH W POLSCE.

 8. katolik mówi

  Głupek przyznaje pieniądze żydowskim socjologom na ich eksperymenty, które nie wiadomo czemu nazywają badaniami historycznymi.

 9. Antoni mówi

  Po buzi Pani Barbary Engelking widać, że chyba lubi dobre trunki.
  I ja to rozumiem, ale wiadomo, że dobre trunki kosztują.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.