Sąd uchylił decyzję HGW zakazującą Marszu Niepodległości. Co z uroczystościami organizowanymi przez MON?

Marsz Niepodległości/ fot. twitter
31

Sąd uchylił decyzję prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz zakazującą Marszu Niepodległości. Sąd stwierdził, że nie ma żadnych dowodów na to, że zgromadzenie stanowiłoby jakiekolwiek zagrożenie dla bezpieczeństwa. Nie ma również przesłanek do twierdzenia, że policja nie ma możliwości właściwego zabezpieczenia marszu. Wprost przeciwnie, policja informuje, że takie zabezpieczenie będzie zapewnione.

– Wygraliśmy! #MarszNiepodległości znów legalny! Nie potrzeba w tym momencie odchodzić od społecznej formuły Marszu! Zapraszamy 11 listopada o 14:00 na Rondo Dmowskiego w Warszawie – informuje na Twitterze wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Witold Tumanowicz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co ciekawe, podczas rozprawy pełnomocnicy HGW przekonywali, że organizacja państwowych obchodów ma pierwszeństwo ze względu na decyzję o zakazie Marszu Niepodległości. Czy uroczystość państwowa faktycznie ma ustawowo zagwarantowane pierwszeństwo przed zgromadzeniem, jak twierdzili pełnomocnicy prezydent Warszawy i jak argumentuje Prawo i Sprawiedliwość? Czy marsz organizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej, który został zgłoszony na trasie Marszu Niepodległości, jest nadrzędny ?

– Nie ma ku temu żadnych podstaw. Pierwszeństwo obchodów państwowych wykluczono w czasie prac nad ustawą. To zaprzeczałaby istocie konstytucyjnej wolności zgromadzeń. Każde zgromadzenie rząd mógłby odwołać organizując obchody państwowe – informuje mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.

Szanowna „dobra zmiano”, i co teraz? Postanowiliście odebrać Marsz Niepodległości organizatorom i przerobić go na własną imprezę. Posługując się kłamstwami i szantażem pt. „dla dobra Polski” próbujecie zawłaszczyć oddolną inicjatywę i przerobić ją na polityczną oficjałkę. Co z tego ostatecznie wyniknie? Zobaczymy 11 listopada. Na razie organizatorzy MN informują, że są zastraszani przez policję jak za rządów PO-PSL. Informują też, że nie poddadzą się i rozpoczną Marsz Niepodległości zgodnie z planem o 14.00 na Rondzie Dmowskiego.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ania mówi

  Wszyscy POLACY idą w MN o godzinie 14. W Wolnej Polsce rozliczymy wszystkich antypolakow !

 2. Marek mówi

  PO=PiS POLSKA NIE JEST NIEPODLEGŁA!!!!!!!!!!!!!!!

 3. kici kici KOCUR mówi

  Kamień z serca. Myślałem że już moja wyprawa do Warszawy spali na panewce. POLSKA NIECH ŻYJE

 4. jacek mówi

  to że prawnicy HGW podnosili pierszeństwo marszu rządowego wskazywałoby że HGW był w zmowie z Dudą i Morawieckim, takie jest moje zdanie, no bo po co podnosiliby tę kwestię?

 5. Robert mówi

  Kebaby z Policji i ABW zachowują się jak panienki,którym ucieka impreza, bo mają problem z doborem sukienki.Pamiętam z czasów służby,że jak się strzelało focha,pan w mundurze,na wyższej górze ryczał,tylko trochę inaczej jak dziewczyny,które płaczą,że nie mają na jesienne peleryny,,Jeb…karać,nie wyróżniać,,no ale teraz to się pracuje,nie służy…pracuje,to majster na budowie.Mimo wszystko,mimo…Lepiej że nad marszem czuwać będzie Żandarmeria Wojskowa,jak te kapryśne dziewczyny

 6. sten mówi

  Idzie zdurnieć , Hajka złodziejka kamienic skarży decyzje sądu ?! To Juda nie zaprosił Narodowców bo nie koszerni pejsatym. Tam że nie konstytucyjnie bo wolność zgromadzeń … Tam z kolei piszą piszą że marsz będzie szedł po tamtym marszu ? kto inny że nie bo ten Dudkowy nie pozwala na inne. Tu jacek grzmi że marsz BĘDZIE choćby h na h stanął . Następcy es-becji liczą fury łysym i zaglądają do zadków – zamiast Odry pilnować by bojówki germańców tu bydła nie narobiły . Do gry wchodzi Wojsko MATKO ! Ja w te i nazad , w te i nazad kosa na sztorc to widły ostrze … to nalewam benzyny do butelek i rychtuje knoty to spuszczam z powrotem do kanistrów ……….. smród , ile można ??
  Niech wreszcie ktoś napadnie na nas bo pozabijamy się sami – albo co gorsza chałupa wyleci w powietrze .
  DAŁEŚ NAM PANIE PIĘKNY KRAJ I DUSZE …. SZALONĄ !

  1. Ada mówi

   A niech Cię… Dobre!

  2. Andrzej Józef mówi

   Sten.
   Nic nie rozumiem z tego bełkotu.
   “Jacek ma na H satanoc.
   Trochę mniej wochaj tych prochów.
   Mój znajomy który bierze (chyba) to samo co ty ciogle wierzy że Jimy Hendrix żyje,ostatnio widział Elvisa P .

 7. Poldek mówi

  To bedzie piękna rzeź niewiniątek, raczej należy szykować się na niezłą nawalankę i prowokacje! a myślałem że już wszystko jest normalnie. Uwazajcie na wojsko zwłaszcza chamrykańskie, które aktualnie przeprowadza wraz z innymi jakieś dziwne manewry w tym samym czasie!

 8. Janusz I mówi

  Sędzia będzie zapisany przez Schetynę!!!

 9. Andrzej mówi

  O ile pamiętam organizatorzy zaprosili prezydenta na marsz, ale kancelaria odmówiła tłumacząc napiętym terminarzem. Teraz czas się znalazł ?

 10. Normalny mówi

  Żydzi przebrani w szatki Polaków, patriotów i katolików kradną nam ostatnie bastiony wolności.

 11. Zbulwersowany mówi

  Jaruzelski miał swoją reżimową armię i przydupasów. To samo z kolejnymi okupantami Polski aż do dnia dzisiejszego. To kolejny etap stanu wojennego wytoczonego Polakom przez samozwańczych gości. Niech teraz ktoś uwierzy w to, że seryjnie nie fałszują wyborów jak robią taką oczywistą fałszywkę z podmianką Marszu Polaków.

 12. gosc mówi

  Aby zachowac NIEPODLEGLOSC marszu w WARSZAWIE zmiencie trase !!! bo godziny nie zmienicie. wyruszcie razem z politykami, ale skreccie w trakcie, a oni sami sobie pójdą. Przekażcie do Warszawy.

 13. adrian mówi

  Policji i ABW można podać bzdurne dane kto jedzie i jakim busem. To towarzystwo jest tępe , nie zna sie na wielu rzeczach wiec łykną wszystko.

  1. fiesta mówi

   Nie nalezy podawac im zadnych informacji, poniewaz polscy narodowcy nie sa przestepcami, ale sa wolnymi ludzmi i gwarantuje im to konstytucja.

   Akcja ABW i policji z pomoca Mosadu przeciwko polskim narodowcom ma znamiona dyskryminacji i jest lamaniem prawa konstytucyjnego – patrz zlamanie prawa konstytucyjnego przez zydowke H.G-W , ktora zdelegalizowala marsz polskich narodowcow w Warszawie.
   Akcja ABW i policji z pomoca Mosadu przeciwko polskim narodowcom jest takze dowodem, ze ukrainski zyd A.Duda i zydostwo z PiS u wladzy w Polsce na czele z zydami: Morawieckim, Kaczynskim, Kuchcinskim etc dzialaja wylacznie w interesie wlasnym i swoich zydowskich pobratymcow z Izraela i USA na co dostarczyli wiele dowodow w przeszlosci, a jednoczesnie chca dowiesc, ze tu oni-ZYDY rzadza w Polsce.

   Przygladanie sie i obojetnosc na to, ze zydostwo terroryzuje Polakow i chce im odebrac Polske to sygnal, ze spoleczenstwo w Polsce nie posiada wartosci i swiadomosci do bycia narodem i samo-decydowania o swoim losie jako narodu.

   fiesta

   p.s.
   Pozdrawiam J.Miedlara i Polakow-narodowcow, ze slowem i czynem dowodza, ze sa Polakami.

   Tu Polacy musza pokazac, ze maja przyslowiowe „jaja” i nie pozwola zydom na panoszenie sie w Polsce i dyskryminowanie Polakow.

 14. Paweł mówi

  Nasz marsz jest o 14:00 zobaczymy kto wygra. My czy pisuary.

 15. Paweł mówi
  1. fiesta mówi

   W Polsce rzadzi zydostwo przez ostatnie 73 lata (1945-2018) , zydostwo, ktore jest ZARAZA WEWNATRZ Polski – tak ich okreslil wielki polski patriota ksiadz dr Stanislaw Staszic 200 lat temu (1818r).
   W zwiazku z tym sa realizowane zydowskie interesy lokalne i globalne w pierwszej kolejnosci, niezaleznie od tego, ktora partia polityczna jest u wladzy w Polsce – SLD, PSL, PiS i PO to takie samo zlo i zlo jest zawsze zlem niezaleznie od wielkosci zla.

   BOG HONOR OJCZYZNA PRAWDA

   fiesta

 16. fiesta mówi

  RODACY-POLACY !

  Przed rozpoczeciem marszu polskich narodowcow w dniu 11 listopada 2018r prosze odspiewac Rote autorstwa Marii Konopnickiej na rondzie R.Dmowskiego w Warszawie oraz innych miastach Polski.
  Ale zamiast slow…. „az sie rozpadnie w proch i pyl krzyzacka zawierucha”, prosze uzyc slow:
  „AZ SIE ROZPADNIE W PROCH I PYL ZYDOWSKA ZAWIERUCHA” , co ma takze swoje uzasadnienie, poniewaz Polska jest pod ZYDOWSKA OKUPACJA przez ostatnie 73 lata, z czego nie wszyscy Polacy zdaja sobie sprawe, poniewaz w 1989r przy „okraglym stole”, zydostwo z PZPR zawarlo uklad z zydostwem z KOR i Solidarnosci, i podzielilo sie wladza w Polsce w tajemnicy przed Polakami.
  Nawet ukrainski zyd L.Kaczynski powiedzial na prywatnym spotkaniu w izraelskim knesecie w 2006r, ze niezaleznie od tego, ktora partia polityczna jest u wladzy w Polsce to beda realizowane interesy Izraela i to jest dowod na ZDRADE STANU i nie byl to przypadek odosobniony, poniewaz w 2009r ukrainski zyd L.Kaczynski podpisal Traktat Lizbonski i oddawal Polske pod zarzad komisarzy z Brukseli.
  Tu nalezy jeszcze dodac, ze wiekszosc partii PiS na czele z ukrainskimi zydami L. i J. Kaczynskimi poparla takze konstytucje zyda A.Kwasniewskiego z 1997r, w ktorej Artykul 90 zezwalal na przekazanie instytucji miedzynarodowej czesciowej wladzy w Polsce, co jest kolejnym dowodem na ZDRADE STANU.
  Tak wiec dzialania ukrainskich zydow L. i J. Kaczynskich byly tak samo szkodliwe dla Polski i Polakow, jak dzialania zyda A.Kwasniewskiego i zyda D.Tuska, pomimo tego, ze reprezentowali rozne partie polityczne.

  Jesli chodzi o krytykowanie polskich narodowcow przez zydo-masonow z Brukseli i przez zydow w Episkopacie w Polsce to nalezy im przypomniec, ze w PE maja swoje siedziby:
  zydo-masonska organizacja B’nai B’rith
  i zydo-rasistowska sekta Chabad-Lubawicz (wyznawcy judeo-talmudyzmu) – patrz rasistowskie i anty-chrzescijanskie cytaty z Talmudu.
  Z tego wyplywa wniosek dla Polakow, ze maja do czynienia z szerokim i anty-polskim dzialaniem zydostwa lokalnego i globalnego, ktore dziala w strukturach organizacji religijnych i rzekomo „demokratycznych” , a skonczywszy na organizacjach lewackich, ale wszystkie te organizacje nadaja w tym samym tonie wlacznie z mediami, ktore zydostwo kontroluje prawie w calosci i poprzez ktore odbywa sie WIELKIE PRANIE MOZGOW.
  Do kazdego Polaka i Polki nalezy wybor:
  albo pozwola sobie wyprac mozgi zydowska propaganda i poplyna z pradem JWO (Jew World Order – zydowskiego porzadku swiata) jak smieci , albo beda SWIADOMYMI POLAKAMI i nie pozwola zniewolic siebie i nastepnych polskich pokolen.
  Rocznica 11 listopada jest sprawdzianem polskiego patriotyzmu i polscy narodowcy maja okazje udowodnic, ze sa SWIADOMYMI POLAKAMI, swiadomymi zydowskiego zagrozenia dla Polski i Polakow, w przeciwnym wypadku Polacy doznaja zydowskiego upokorzenia jak Palestynczycy, ktorym zydostwo odebralo ich kraj-Palestyne i traktuje ich jak niewolnikow i bydlo.

  fiesta

  1. kici kici KOCUR mówi

   Słusznie prawisz!

 17. Kres mówi

  Dajcie sobie spokój z PiSem. Przecież wiadomo czyje cele oni realizują. Należy powołać do życia Partię Kresowian, która odbierze PiSowi elektorat i która będzie naprawdę reprezentowała polski interes narodowy.

  1. fiesta mówi

   Kres,
   Co robili Kresowiacy, gdy ukrainskie zydy L. i J.Kaczynscy zerwali koalicje z Samoobrona i LPR w 2007r ?
   Dlaczego Kresowiacy oddali swoje glosy na PiS w 2015r , gdy bylo wiadomo, ze PiS to partia interesow syjonistycznych i nie rozni sie od zydostwa z SLD i PO ?
   Ja od dawna pisze na grupach dyskusyjnych, ze Polacy musza zaprowadzic polski ustroj narodowy w Polsce w trosce o polskie interesy, a tymczasem 90 procent wyborcow w Polsce oddaje swoj glos na wrogow Polski i Polakow z SLD, PSL, PO i PiS.

 18. Kres mówi

  Dajcie sobie spokój z PiSem. Przecież wiadomo czyje cele oni realizują. Należy powołać do życia Partię Kresowian, która odbierze PiSowi elektorat i która będzie naprawdę reprezentowała polski interes narodowy.

 19. Robert mówi

  Wychodzi Gessler do ludu i pyta…otworzyć Cipuszkę?Cipuszkę potem,najpierw muszę coś zjeść,odpowiada zgromadzenie,HGW ogarnia przerażenie,licytuje w nieruchomościach uwielbienie i czaruje…tą drogą nie możecie przejść!Przejdziemy bo musimy jeść,naród wturuje

 20. Krzysztof Zieliński mówi

  Iść jutro na Marsz Niepodległości czy nie? O to jest pytanie. Nie wiadomo już na co się idzie i z kim się idzie… czy duda będzie mówił o Polin? Pojawią się tam organizacje lewicowe ubrane na tęczowo? Kto będzie przemawiał? Czy chociaż narodowcy zostali w końcu zaproszeni do tego komitetu organizacyjnego marszu?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.