Polska najbardziej antysemickim krajem świata! Wyniki badania przeprowadzonego przez żydowską organizację ADL

Żydzi/ Fot. dzienniknarodowy.pl
20

Według badania przeprowadzonego przez żydowską Ligę Antydefamacyjną (Anti-Defamation League) Polska jest najbardziej antysemickim krajem świata. Antysemickie uprzedzenia ma 48% Polaków. Na drugim miejscu znalazła się Republika Południowej Afryki (47%), na trzecim – Ukraina (46%), na czwartym – Węgry (42%). Szwecja jest na ostatnim miejscu z wynikiem 4%.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jaką metodą badano poziom antysemityzmu? Respondenci otrzymali zestaw 11 twierdzeń, co do których mieli powiedzieć, czy są „raczej prawdziwe” lub „raczej fałszywe”. Odpowiedzi „raczej prawdziwe” kwalifikowano jako przejaw uprzedzeń antysemickich. Oto niektóre z twierdzeń zamieszczonych w ankiecie: Żydzi są bardziej lojalni wobec Izraela niż wobec państwa, w którym mieszkają; Żydzi mają zbyt wielką władzę w świecie biznesu; Ludzie nienawidzą Żydów ze względu na ich sposób zachowania; Żydzi mają zbyt duży wpływ na rząd USA;  Żydzi mają zbyt wielką władzę w światowych mediach; Żydzi zbyt dużo mówią o tym, co stało się z nimi podczas Holokaustu.

Badanie przeprowadzono metodą ankiet telefonicznych. Wzięło w nim udział ponad 9 tysięcy osób. W porównaniu do wyników badania z 2015 roku uprzedzenia antysemickie wzrosły w Polsce (z 37% do 48%), RPA, na Ukrainie, w Rosji, Brazylii i Argentynie; zmniejszyły się w Kanadzie, Austrii i we Włoszech; pozostały praktycznie bez zmian w Belgii, Niemczech, Danii, Francji, na Węgrzech, w Holandii, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

„To badanie jest potężnym sygnałem alarmowym, że oprócz zajęcia się naglącym problemem bezpieczeństwa w miejscach, gdzie wzrasta liczba aktów przemocy, wiele pracy pozostaje do zrobienia, aby edukować szerokie rzesze ludności w wielu z tych krajów, aby odrzuciły bigoterię” – powiedział szef ADL Jonathan Greenblatt, ogłaszając wyniki badania.

Mój komentarz: W 2017 roku naczelny rabin Barcelony, Meir Bar-Hen, nawoływał Żydów do opuszczenia Hiszpanii, która według niego jest „centrum islamskiego terroryzmu w Europie”. Komentując zamachy terrorystyczne w Hiszpanii Bar-Hen stwierdził, że częścią problemu jest duża społeczność muzułmańska z „radykalnymi ciągotami”. „Gdy tylko gdzieś się osiedlają, bardzo trudno ich się pozbyć. Oni stają się coraz mocniejsi. Europa jest stracona” – oświadczył rabin.

W Niemczech synagogi dostają ochronę policyjną. Zamach w Halle nie skończył się masakrą tylko dlatego, że napastnik nie zdołał sforsować drzwi do synagogi. Żydzi uciekają ze szwedzkiego miasta Malmo, ponieważ napływający tam islamscy imigranci grożą, ze ich wymordują. Po ogłoszeniu przez Donalda Trumpa, że przenosi ambasadę USA do Jerozolimy, mieszkający w Malmo Palestyńczycy ogłosili intifadę i zapowiedzieli, że będą strzelać do Żydów.

W Polsce nie trzeba pilnować synagog, odbywają się żydowskie festiwale, nikt nie napada na Żydów chodzących po ulicach w jarmułkach. Największym incydentem antysemickim było wybicie szyby w synagodze, przy czym zrobił to chory psychicznie mężczyzna, który wcześniej dokonał zniszczeń w kościele. Ale w badaniu ADL Polska została wskazana jako najbardziej antysemicka, chociaż to w Niemczech, Hiszpanii, Szwecji i innych krajach Europy Zachodniej Żydzi drżą o własne życie. I faktycznie mają ku temu powody.

Jeśli ADL postanowiło wmawiać światu, że Polska jest najbardziej antysemickim krajem świata, a Szwecja – najmniej, to znaczy, że Żydzi oszukują nie tylko międzynarodową opinię publiczną, ale przede wszystkim samych siebie. O wielkiej mądrości to nie świadczy. Efektem, jaki osiągną, będzie zrozumiały wzrost niechęci Polaków do Żydów za to, że nas szkalują.

Źródło informacji: Haaretz

Zobacz też:

Katarzyna TS: Sprawdź, czy jesteś antysemitą wg definicji Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. El mówi

  Te badania dowodzą raczej spostrzegawczości u respondentów. Z łatwością odpwiedzieliby również na pytanie dlaczego nie ma antysemityzmu w oceanach, na szczytach gór w Nepalu, czy w okolicach biegunów.

  1. Spostrzegawczy mówi

   Bo tam nie mieszkają idioci (skoro nikt nie mieszka), a więc nie ma kto udzielić tak głupich, „spostrzegawczych” odpowiedzi?

 2. Robert B. mówi

  Antysemicki jest cały świat, bo świat nie uznaje żydowskiego uroszczenia do rządzenia nim. Jak przegną pałę, którą już i teraz jest bardzo przegięta, to wtedy nagle wzrośnie zapotrzebowanie na „sprawiedliwych wśród narodów świata”.

  1. Tomek mówi

   Wystarczy, że ty uznajesz fakt, że Żydzi panują nad tobą, jak to się sam określasz – „głupim gojem”. To co prawda nie cały świat, co najwyżej twój mały, urojony światek, ale zawsze to coś.

 3. Sybillania mówi

  jestem bardzo rada, że jestem Polaka i żyję w najbardziej antysemickim kraju

 4. rekonstruktor mówi

  zdjęcie przedstawia gotowy do podpałki stosik

  1. Radio mówi

   Dlaczego? Za darmo antysemicka? Żydzi zasłużyli sobie na antysemityzm i płaczem o antysemityzmie nic niż zdziałaja. Kto mordował Polaków w radzieckich lasach? Kto do tej pory rozkrada Polskę?

 5. Hiakintos mówi

  super, więc teraz wszyscy Żydzi z Polski wyjadą do Szwecji 🙂
  … prawdopodobnie nie ma takiego drugiego kraju na świecie, wobec którego Żydzi zachowywali by się tak arogancko, jak wobec Polski

 6. Leszek mówi

  Przeczytałem te żydowskie pytania/wypociny i uwaga ! JESTEM 100 % ANTYSEMITĄ ! Na wszystkie odpowiedziałem TAK ! Dodatkowo można by dodać, że za dużo u nas smolarów, szechterów, michników, bonich, engelkingów, bermanów, cimoszków, stolzmanów, danielsów i można by wymieniać, wymieniać, wymieniać… Ale żeby nie było, to cytuję tu Pana Mosberga :”– Byli dobrzy Polacy i źli Polacy. Tak samo było z Żydami. Byli dobrzy Żydzi i źli Żydzi. I jako Żyd wstydzę się za tych Żydów, którzy kolaborowali z Niemcami i proszę, aby polski naród wstydził się za Polaków, którzy byli kolaborantami” – powiedział 93-letni Edward Mosberg podczas ceremonii zorganizowanej 14 listopada w Warszawie przez Fundację From the Depths, której prezesem jest Jonny Daniels. Niech żydy przyznają się do donoszenia na Polaków do NKWD, który Polak to lekarz, wojskowy, kolejarz, nauczyciel. Taki donos równał się zamordwaniu lub zesłaniu na Syberię.
  Niech się żydy wstydzą za 150’000 żołnierzy wehrmachtu, którzy najechali Polskę z radością. Niech się wstydzą za zbrodniczą żydokomunę zainstalowaną w Polsce po II wojnie. I w końcu najbardziej niech się wstydzą za zbrodnie na narodzie palestyńskim !!!

  1. Tomek mówi

   Jak na 100 procent pytań odpowiedziałeś twierdząco, to gratuluję – nie jesteś antysemitą, tylko rasowym gamoniem.

   P.S. W Wehrmachcie było 150 tys. Żydów, a Polaków 400 tys. To który kretyn tu napisze, że niech się Polacy wstydzą za zbrodnie Wehrmachtu?

 7. ee536u33n877,,o8998p69p66p6[l mówi

  ,,Według badania przeprowadzonego przez żydowską Ligę Antydefamacyjną (Anti-Defamation League) Polska jest najbardziej antysemickim krajem świata. Antysemickie uprzedzenia ma 48% Polaków. Na drugim miejscu znalazła się Republika Południowej Afryki (47%), na trzecim – Ukraina (46%), na czwartym – Węgry (42%). Szwecja jest na ostatnim miejscu z wynikiem 4%.”-ale pierdoły!!!-chodzili pomieszkaniach,ulicach i pytali?:):):)Co za bezczelność, ,,gościcie ” w Polsce -750 lat-pokażcie mi,drugi tak tolerancyjny kraj na świecie .kraina,na drugim miejscu???-to dopiero żart???-bracia w wierze .,,Wiarygodne” badania:):):)

  1. Anonim mówi

   Aj-ja-jaj!!! co za ZASZCZYT ?, nie każdy moze się takowym POCHWALIĆ , Wow !!

 8. frrggttnr67,ipo;iuytmjhg mówi

  Pierdoły,nie badania.

 9. Robert mówi

  To badanie raczej wskazuje które kraje jeszcze i ich mieszkańcy chcą po swojemu tańczyć i chronić tkankę narodową,zamiast wprowadzać komunistyczną rewolucję międzynarodową pod eskimoskim nadzorem i stać się zmutowanym potworem jak Szwecja

 10. Nawymarciu mówi

  Żydoznawstwo jest używane identycznie jak rasizm (nienawiść i samo-nienawiść Białej Rasy).
  Dlaczego wszyscy muszą podkreślić ze nie są Żydoznawcami???
  Mam prawo nie tolerować np. Żyda, murzyna czy Araba we własnym domu, ojczyźnie.
  Bez tłumaczenia jak ofiara.
  Dziwić się ze Biała Rasa, czyli prawidłowo , po prostu Rasa, jest pośmiewiskiem świata ?

 11. Krzysztof mówi

  Jeśli według tych pytań oni wzięli te badania to się nie dziwię bo jeśli bym odpowiedział na któreś nie to byłbym kłamcą czyli to jest prawda nie można tego brać pod uwagę pytanie powinno brzmieć np.czy jeśli miałbyś żyda za sąsiada czy by ci to przeszkadzało. Itd.

 12. coloo mówi

  Wracałem z meczu Izrael – Polska, dwa samoloty w odstępie godziny, ze 40 % to żydzi. To jaki w Polsce antysemityzm

 13. Jan Polanski mówi

  Nigdy przedtem nie było tak, ze młodzi Polacy na codzień mogą się przekonywać …kim są Żydzi ?!
  Odpowiedz jest jedna: to plugawi kłamcy cuchną od swoich zbrodni i bezczelności równej bydłu ….!!!

 14. Marcin mówi

  Ale co w tym dziwnego a robil ktos badania kto najbardziwj antypolski kraj ? Ja wiem israel dlaczego bo my najbardziej anrysemicki dlaczego bo my niebedziemy placis tym szczurom za to ze jako jedyni w czasie wojny pomagalusmy im! WYPIERDALAC zydy jebane!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.