PILNE! Sąd uznał, że wrocławski magistrat złamał prawo rozwiązując Marsz Polaków 11 listopada 2019

Marsz Polaków we Wrocławiu/ fot. Twitter
11

W środę (22.07.2020) Sąd Okręgowy we Wrocławiu wydał postanowienie ws. rozwiązania Marszu Polaków 11 listopada 2019 roku. Po rozwiązaniu zgromadzenia przez Agatę Bukowską, urzędniczkę miasta oddelegowaną przez prezydenta Jacka Sutryka, marsz został brutalnie spacyfikowany przez policję.

Sąd uznał, że działanie wrocławskiego magistratu było złamaniem prawa, a hasła wznoszone przez uczestników marszu nie miały znamion nienawiści. Wyrok jest nieprawomocny. Jeśli utrzyma się w drugiej instancji, uczestnicy marszu będą domagać się odszkodowania i cofnięcia wszystkich grzywien, które otrzymali.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rozwiązanie Marszu Polaków i jego brutalna pacyfikacja odbiły się szerokim echem w całej Polsce. Ewidentna prowokacja władz Wrocławia i agresja policji, która biła uczestników marszu teleskopowymi palkami, a także polewała wodą, gdy śpiewali hymn, zszokowała opinię publiczną.

ZOBACZ: ZOMO we Wrocławiu? Armatką wodną w wizerunek Chrystusa Króla, Krzyż NSZ i godło Polski. Polewali w czasie hymnu! [WIDEO]

ZOBACZ: Zamieszczamy WSZYSTKIE nagrania z marszu 11.11 we Wrocławiu! „Sutryk i policja mają krew na rękach!” [WIDEO]

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało, że magistrat nie konsultował swojej decyzji z policją, chociaż powinien to zrobić.

ZOBACZ: Rozwiązanie Marszu Polaków było samowolką magistratu! Mamy odpowiedź z MSWiA

W sprawie rozwiązania marszu interweniowali posłowie Konfederacji. Poseł Grzegorz Braun zapytał z mównicy sejmowej, czy Wrocław należy jeszcze do Rzeczypospolitej Polskiej. – Doniesienia z ostatnich dni i godzin nasuwają zasadne podejrzenie, że działa się tam na zasadzie jakiegoś innego prawa. Prawa, które nie jest stanowione i nie obowiązuje na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Ludzie byli bici, gazowani, zamykani – powiedział Braun.

ZOBACZ: „Czy Wrocław należy jeszcze do Polski?” Grzegorz Braun interweniuje w Sejmie ws. pacyfikacji marszu 11 listopada we Wrocławiu [WIDEO]

Poseł Krzysztof Tuduj zapytał premiera Morawieckiego, jak zamierza przeciwdziałać problemowi politycznego wpływu lokalnych władz, samorządów na działanie policji. – Padło na tej sali, że marsze niepodległości są w Polsce za rządów PiS bezpieczne i pokojowe. Panie premierze, niestety postawa polskiej policji we Wrocławiu budzi wątpliwości. Szczególnie użycie pałek teleskopowych, okładanie ojca, który miał na rękach 4-letniego syna – powiedział poseł Konfederacji.

ZOBACZ: Poseł Krzysztof Tuduj pyta premiera o antypolskie zachowanie policji podczas Marszu Polaków we Wrocławiu [WIDEO]

Więcej szczegółów na temat postanowienia sądu przedstawimy jutro. 

Zobacz też:

Zastraszanie patriotów! Wyrwali ją z pracy i rozebrali do naga! Pełna relacja z zatrzymania uczestniczki Marszu Polaków we Wrocławiu

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Wciąż jeszcze krew się we mnie gotuje na wspomnienie tego na co poważyły się „władze” wrocławskie. To przecież nie był skandal. To było zdeptanie podstawowych swobód, to była manifestacja nienawiści. Ślepej i chorej nienawiści. I to nie tylko do przeciwników politycznych ale DO POLSKI I JEJ BARW, JEJ OBYWATELI! Co prawda, w sąd i jego bezstronność już nie wierzę… Ale… Dobrze by było, żeby do tej pory „nietykalni” poczuli co to sprawiedliwość a katujący obywateli funkcjonariusze pożegnali się z praca a przywitali z problemami wynikającymi z konieczności ponoszenia konsekwencji swego zbydlęcenia!

  1. Marta mówi

   On dostał odznaczenie za to, że razem z kolegami ufundowali dwa nagrobki dla Żołnierzy Wyklętych i pomnik ku ich pamięci w Oławie. Byłam na uroczystościach odsłonięcia i to wszystko było w Gazecie Powiatowej.

 2. Piotr mówi

  ” Bez pomocy prawnika…” Czyżby znaczyło to, że mec. Jarosław Litwin już Was nie wspiera??? Jakoś jego grafika też zniknęła z tej strony… Czyżby się zbisurmanił? Jak się wpisze jego imię i nazwisko w pejsgoogle to wyskakują zdjęcia – w rym pismo gdzie chwali się , że dostał od Glińskiego żyda odznaczenie państwowe…

  Dobrze to nie wygląda…

  Pozdrawiam

  1. Marta mówi

   On dostał odznaczenie za to, że razem z kolegami ufundowali dwa nagrobki dla Żołnierzy Wyklętych i pomnik ku ich pamięci w Oławie. Byłam na uroczystościach odsłonięcia i to wszystko było w Gazecie Powiatowej.

 3. PiotrG mówi

  NO to terac przygotowac pierze i beczke dziegciu. W smole w pierze i batozkami przez Wroclaw pogonic z miasta, tak jak drzewniej bywalo.

 4. Zbigniew mówi

  Sutryk skompromitowal zydowska czesc PISu – musza sie jakos z tego wykaraskac

 5. Dorota mówi

  To było coś strasznego, byliśmy na Marszu z 2 malutkich dzieci, ostrzegł nas chłopak który prowadził kolegę, bo dostał czymś po oczach, żebyśmy uciekali, bo idą z armatkami.

 6. Tomasz mówi

  Ciekawe co na to wszystko Sutryk który ręce pewnie umywa bo wysłał swoich pachołków. Teraz każdego z nas uczestników powinien przeprosić. Ciekawe kto za to odpowie Sutryk czy Bukowska a może ten Ciążyński?

 7. nn mówi

  Urzędnicy wrocławskiego magistratu powinni siedzieć w więzieniach. Co to w Polsce za demokracja gdzie człowiek nie może wyrażać swoich poglądów. Jaka wolność słowa. Niebywały skandal.

 8. Elucha mówi

  Prosze koniecznie podac nazwisko sedziego , dobre czyny tej kasty trzeba rozpropagowywac ! Pozdrawiam i przesylam mnostwo serdecznosci

 9. Lol mówi

  Przyjdzie czas, tęczowe gnidy, oj przyjdzie… już niedlugo.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.