„Czy Wrocław należy jeszcze do Polski?” Grzegorz Braun interweniuje w Sejmie ws. pacyfikacji marszu 11 listopada we Wrocławiu [WIDEO]

17

Podczas dzisiejszych obrad w sejmie ws. brutalnej pacyfikacji Marszu Polaków we Wrocławiu (RELACJA – TUTAJ) dwukrotnie zabrał głos poseł Grzegorz Braun (Konfederacja). Padły ważne słowa. A w rozmowie ze mną Grzegorz Braun zapewnił, że sprawy nie odpuści. Posłowi Konfederacji prześlemy pełną dokumentację i materiały dowodowe ws. brutalności policji i złamania prawa przez przedstawicieli wrocławskiego magistratu.

Porządek obrad powinien być uzupełniony w trybie pilnym o nadzwyczajną informację ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz komendanta głównego policji z odpowiedzią na pytanie: czy miasto Wrocław należy jeszcze do Rzeczypospolitej Polskiej? Ponieważ doniesienia z ostatnich dni i godzin nasuwają zasadne podejrzenie, że działa się tam na zasadzie jakiegoś innego prawa. Prawa, które nie jest stanowione i nie obowiązuje na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Ludzie byli bici, gazowani, zamykani – z mównicy sejmowej mówił poseł Konfederacji. – Stan wojenny, ponieważ tak pięknie wspominaliście państwo – na posłów PiS wskazywał Braun – potrzebę dekomunizacji Rzeczypospolitej, dajcie temu wyraz dzisiejszego wieczoru.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W kilku minutach, w sprawie brutalności policji we Wrocławiu Grzegorz Braun wypowiedział się jeszcze raz. Tym razem nie oszczędził zhańbionego wrocławskiego magistratu.
Dzisiejszego tak późno rozpoczętego dnia zwróciłem uwagę na to, że nie jest bezpiecznie. Że nie wszyscy polscy patrioci czują się i mogą czuć się bezpiecznie w Rzeczpospolitej Polskiej, ponieważ policja państwowa ma wezwanie urzędników, którzy mienią się polskimi, ale – powtórzę – nie wiadomo na gruncie jakiego prawa operują, policja polska dokonuje interwencji wobec polskich patriotów świętujących rocznicę polskiej niepodległości. W tym kontekście sytuacyjnym jest chyba oczywiste, że polscy patrioci, których reprezentacją jest koło Konfederacji chcieliby trzymać rękę na pulsie rzeczywistości mając dostęp do komisji, w której rozważa się sprawy z pewnego punktu widzenia najbardziej istotne dla wewnętrznego bezpieczeństwa państwa – powiedział poseł Grzegorz Braun.

PRZECZYTAJ I OBEJRZYJ RELACJE: Komunikat organizatorów marszu 11.11 we Wrocławiu. „Antypolska prowokacja. Zaraz będziemy ich sprzątać”

Przypomnijmy, że wrocławski marsz „Żeby Polska była Polska” upamiętniający 101. rocznicę odzyskania niepodległości został rozwiązany i spacyfikowany zaraz po tym, gdy wyruszył z Wyspy Słodowej. Pretekstem stało się odpalenie rac przez uczestników marszu. Przedstawicielka magistratu nie dała organizatorom szans na reakcję i ogłosiła, że zgromadzenie jest rozwiązane. Uczestnicy marszu zatrzymali się naprzeciw policjantów i zaczęli śpiewać hymn. Policja zablokowała ulicę, użyła gazu, polewała uczestników wodą z armatek, wyciągano ludzi z tłumu i rzucano na ziemię. Słychać było płacz dzieci, które uczestniczyły w patriotycznej manifestacji spacyfikowanej na żądanie wrocławskiego magistratu. Dantejskie sceny jak z warszawskiego Marszu Niepodległości za rządów PO-PSL (NA GORĄCO KOMENTARZ JACKA MIĘDLARA). W sprawie działań prezydenta Jacka Sutryka i Bartłomieja Ciążyńskiego organizatorzy jeszcze jutro złożą zawiadomienia do prokuratury. O sprawie zostanie poinformowany także Rzecznik Praw Obywatelskich i szef resortu MSWiA.

Obejrzyj:

[WIDEO] Podsumowanie marszu w Warszawie i Wrocławiu – D. Szkarupski (RN), R. Piskorski i J. Międlar

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. max mówi

  We Wrocławiu w Gdańsku i w Poznaniu (nie wiem czy w Szczecinie i Zielonej Górze również) to są ewidentne działania antypolskie. Latem w Gdańsku zwróciła moją uwagę dziwna nalepka na samochodzie mająca oznaczać przynależność państwową tzn DA. Jak się przypatrzyłem z bliska to w owalnym polu był litery J.w. tzn DA a pod spodem małymi gotyckimi literami po niemiecku „Wolne Miasto Gdańsk” a DA powyżej to skrót od DANZIG. Zostawiam bez komentarza.

  1. Biały Orzeł 1919 mówi

   Trzeba upubliczniac zdjęcia tych urzędników i pisać o nich no i modlić się za rzydow

  2. jan mówi

   Ja bym zaczął od modlitwy za ciebie, co byś się pisać po polsku nauczył.

  3. Dałud mówi

   Napisał celowo z błędem, by automatyczny moderator nie odrzucił postu że słowem określającym rządzący naród wybrany.

  1. Adam Rozumny mówi

   Ludzie nie tyle co się boją, ile są zdezorientowani. Wiadomo, że władze Wrocławia, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Krakowa są już tak jakby niepolskie, tylko ludzie myślą, że rząd nam tym panuje. Okazuje się, że rząd albo nie chce, albo nie umie zapanować nad lewactwem, jednocześnie to samo antypolskie lewactwo, obraża Polaków, śmieje się im w twarz, poniża tzw, policję, która jednocześnie miłuje to lewactwo i zieje nienawiścią do wszystkiego co Polskie. Jak rząd, który mieni się prawicowym na to wszystko pozwala, ba nasyła tą policję, która tłucze Polaków, a lewactwo nosi na rękach. Dalej, rząd działa razem z platformą, ściąga nachodźców, ukraińców, islamistów i jednocześnie bredzi, że nie przyjmuje imigrantów.

  2. Janusze mówi

   A władze Polinu to co? Policja jest rządowa i nie pal głupa! Idź do tych którym dałeś głos za 500 zł!

  3. jurek mówi

   on myśli że ludzie głosują na pis dla 500 złotych, głosują aby tacy ja ty do władzy nie wrócili ot co!

  4. Braian mówi

   Wszytko prze te rzydy, nawet muwiom wszyndzie że Jezus nasz tyz był rzdem, oszusty. Broń nas panie mendlar. W panu jest nadzieja, codziennie za Pana koronke odmawiam. Jak dostanę 500 na dzieci to tyz coś posle
   Alleluja i naprzód

 2. Spostrzegawczy mówi

  Czy ktokolwiek z Polaków i Polek może jeszcze powatpiewac, że wybór Konfederacji do Sejmu był elementarnym obowiązkiem patriotycznym ?! Kto by w knesejmie poza Konfederacja zabierał głos w obronie pacyfikowanych Polaków ?!

  1. Jarek mówi

   Pani Kasia Treter – Sierpińska apelowała aby nie glosować na Konfederację ! Ciekawe gdzie są jej przedstawiciele ? Czy wstawili się za Polakami brutalnie spacyfikowanymi we Wrocławiu ?

  2. Piotr mówi

   To był nieodpowiedzialny kobiecy foch, szkoda że Pani TS nie potrafi przyznać się do błędu, a może Braun stawia już wiatraki?

 3. anonim mówi

  Ledwo tylko zaczęli kolejne 4 lata hucpy żydowskiej w polinparlamencie, chodzi o PiS a już zaczynają antypolskie zagrywki. Skracanie i przerywanie rozmów niewygodnych posłów to już tradycja antypolskiej zgrai buców z Partii interesu Syjonistycznego. Teraz będą mieli wsparcie tęczowych obstrukcjonistów z SLD, hipokrytów z PSL i swoich niby przeciwników z KO. Trzymajcie się posłowie Konfederacji bo jesteście w gnieździe jadowitych szerszeni, niech Bóg będzie z Wami.

 4. Zenon mówi

  Jak prezydent z tym nic nie zrobi to na pewno nie jest moim prezydentem i nie będę głosował na niego

 5. klioes vel pislamista mówi

  Brawo Braun! Brawo KONFEDERACJA!

  Słowność PiS-u

  PiS obiecywał tę rzecz śliczną:
  Wstrzymać aborcję eugeniczną…
  Osiem tysięcy od podatku
  Wolne być miało… VAT-u spadku
  Też się wyborca nie doczekał…
  Lewak nie szczekać miał… Jak szczekał,
  Szczeka i pluje patriocie
  W twarz, kiedy zechce! Na Golgocie
  Jest ten, kto wierzy, wyszydzany…

  To DOBRA ZMIANA: „Zmiany, zmiany!…”

  Słowa i słowa – PiS-u słowność
  Ma we Wrocławiu swą gruntowność:
  Na gruncie, jezdni człowiek leży
  I krew się leje. Kto nie wierzy,
  Ten niech w link kliknie! Marsz wolności
  To obraz PiS-u jest słowności…

 6. Bea mówi

  To było celowe i zamierzone przez przeciwników marszu .Idąc na miejsce zbiórki , już było widać na ulicach przesadną ilość policji. Samochody opancerzone, armatki wodne, kompletnie umundurowane, z karabinami siły specjalne policji. Tego nigdy wcześniej nie było, noo chyba,że 81 roku. Na marsz szły rodziny z dziećmi, szli starzy i szli młodzi, szli kombatanci. Wszyscy się dziwili a zarazem podśmiewali,że to umundurowane i gotowe do walki policyjne „ZOMO” ściągnięto chyba zza Buga, bo na DS tylu ich niema. To był szok i niedowierzanie ! Nawet dobrze marsz nie ruszył z miejsca i nic złego się nie działo. Nagle policja zaczęła bić ludzi i polewać ich farbą, popychać .Ludzie byli zdezorientowani ,nie wiedzieli co się dzieje! Dzieci zaczęły płakać. Ludzie wpadli w panikę. Ktoś krzyczał ,ze chyba bombę ktoś podrzucił .Ludzie zaczęli się przepychać i uciekać, a policja zaczęła strzelać i puszczać gaz.Nikt w tłumie nie wiedział o co chodzi i co się dzieje .Moim zdaniem konsekwencje powinien ponieść ten , kto wydał rozkaz pacyfikacji , ten który jest odpowiedzialny za tą masakrę . Policja wykonywała tylko rozkazy. Cud ,ze nikt nie zginął, bo siły były nieadekwatne do sytuacji.

  1. jurek mówi

   a jak myślisz kto to był?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.