P. Szymański: Globalny Janosik! Wujek Sam zabiera i dzieli

Fot. TheDigitalArtist, pixabay.com
19

W piątek 3 lutego Prokurator Generalny USA Merrick Garland oznajmił, że wszystkie zamrożone rosyjskie aktywa zostaną skonfiskowane i przekazane Ukrainie. Jest to zwykłe złodziejstwo, bezprawna kradzież. Swoją decyzje poparł prawem USA znanym jako Civil Forfeiture, czyli Cywilny Przepadek Mienia. Ten zapis prawny umożliwia rządowi (zwykle policji) przejęcie — a następnie zatrzymanie lub sprzedaż — dowolnego mienia, które rzekomo ma związek z przestępstwem kryminalnym lub inną nielegalną działalnością. Właściciel mienia nigdy nie musi być aresztowany ani skazany za przestępstwo, aby jego pieniądze, samochody, a nawet nieruchomości zostały na stałe odebrane przez państwo. Państwo nie musi oskarżyć właściciela skonfiskowanego mienia o żadne konkretne przestępstwo, aby przejąć jego majątek własność, i musi jedynie wykazać słuszność zebranych dowodów, że własność podlega prawnemu przepadkowi. Po zajęciu mienia ciężar dowodu przenoszony jest na właściciela, który musi udowodnić, że mienie nie było wykorzystywane, ani też nie zostało uzyskane w wyniku przestępstwa lub nielegalnej działalności. Civil Forfeiture zostało stworzone w celu walki z przestępczością zorganizowaną, handlem i przemytem narkotyków.

Według Departamentu Sprawiedliwości istnieją trzy główne uzasadnienia prawa o cywilnym przepadku mienia:

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 • Kara i odstraszanie. Karanie i wstrzymywanie działalności przestępczej poprzez pozbawienie przestępców mienia używanego lub nabytego w wyniku nielegalnej działalności.
 • Wzmocnienie współpracy policyjnej. Aby wzmocnić współpracę między zagranicznymi, federalnymi, stanowymi i lokalnymi organami ścigania, poprzez sprawiedliwy podział aktywów odzyskanych w ramach tego programu.
 • Dochody dla organów ścigania. Jako produkt uboczny, generowanie dochodów w celu zwiększenia wykrywalności przestępstw i wzmocnienia organów ścigania.

Prawo o przepadku mienia (Civil Forfeiture) gwałci czwarta, piąta, i ósma poprawkę do konstytucji Stanów Zjednoczonych. Jest jawnym bezprawiem i czystym złodziejstwem w świetle prawa i z wykorzystaniem prawa! Aby w pełni docenić zwyrodnienie tego prawa muszę wyjaśnić czym jest Bill of Right czyli Karta Praw Stanów Zjednoczonych. Bill of Right jest zbiorem pierwszych 10 poprawek do konstytucji USA. Są to niezbywalne, niepodważalne i gwarantowane prawa obywateli, które są prawami naturalnymi, otrzymanymi od Boga z którymi każdy człowiek się rodzi. Do tych niezbywalnych, niepodważalnych i gwarantowanych praw zalicza się: wolność słowa, prasy, wypowiedzi, składanie skarg na rząd i wolność zgromadzeń. Te prawa gwarantuje Pierwsza Poprawka do Konstytucji. Druga poprawka gwarantuje prawo do posiadania i użycia broni. Trzecia poprawka zabrania stacjonowania wojsk na prywatnych posesjach podczas pokoju bez zgody właściciela, a w razie wojny tylko w ramach ustalonego wcześniej prawa. (Ta poprawka jest całkiem fajna, zwlaszcza jak sie ma niesforna pociechę, która przyjeżdża na przepustkę z wojska.)

Czwarta poprawka do konstytucji brzmi:
Fourth Amendment
The right of the people to be secure in their persons, houses, papers, and effects, against unreasonable searches and seizures, shall not be violated, and no Warrants shall issue, but upon probable cause, supported by Oath or affirmation, and particularly describing the place to be searched, and the persons or things to be seized.

POPRAWKA IV

Nie będzie naruszane prawo ludzi do bezpieczeństwa osobistego, nietykalności mieszkania, dokumentów i ruchomości, oraz zapewniające ochronę przed nieuzasadnionymi rewizjami i sekwestrami. Nakaz rewizji lub aresztowania może być wydany jedynie przez sąd na podstawie uzasadnionego podejrzenia, popartego przysięgą lub oświadczeniem, przy czym dokładnie musi być wymienione miejsce rewizji oraz osoby i rzeczy, które mają być obłożone aresztem.

Piąta poprawka do konstytucji brzmi:
Fifth Amendment
No person shall be held to answer for a capital, or otherwise infamous crime, unless on a presentment or indictment of a Grand Jury, except in cases arising in the land or naval forces, or in the Militia, when in actual service in time of War or public danger; nor shall any person be subject for the same offence to be twice put in jeopardy of life or limb; nor shall be compelled in any criminal case to be a witness against himself, nor be deprived of life, liberty, or property, without due process of law; nor shall private property be taken for public use, without just compensation.

POPRAWKA V

Nikt nie będzie pociągany do odpowiedzialności za zbrodnię główną lub inne hańbiące przestępstwo bez zalecenia lub postawienia w stan oskarżenia przez Wielką Ławę Przysięgłych; przepis ten nie dotyczy członków wojska, marynarki wojennej ani milicji, będącej w służbie czynnej podczas wojny lub zagrożenia publicznego. Nie wolno też tej samej osoby sądzić ani narażać na karę śmierci lub karę cielesną dwukrotnie za to samo przestępstwo; ani też nie wolno wymagać od oskarżonego w sprawie karnej by świadczył przeciwko sobie, ani pozbawiać go życia, wolności lub mienia inaczej niż w drodze czyniącej zadość istotnym wymaganiom sprawiedliwości. Nie wolno też przejąć prywatnej własności na użytek publiczny bez słusznego odszkodowania.

Ósma poprawka do konstytucji brzmi:
Eighth Amendment
Excessive bail shall not be required, nor excessive fines imposed, nor cruel and unusual punishments inflicted.

POPRAWKA VIII

Nie wolno żądać nadmiernych kaucji i wymierzać nadmiernych grzywien ani też stosować kar okrutnych lub wymyślnych.

Civil Forfeiture stało się plagą w USA. Zwykli obywatele tracą często majątek całego swojego życia i to w mgnieniu oka, tylko dlatego, że pozwolili policji na przeszukanie swojego samochodu w drodze do banku gdzie planowali zdeponować utarg ze swojego sklepu lub innego biznesu. Tracą majtek z powodu donosu lub zwykłego widzimisię lokalnego kacyka. W 2021 Stephen Lara, wojen za Amerykę, został zatrzymany przez policje i bezczelnie okradziony z $89 tysięcy dolarów, które miał w samochodzie. Przygodę Pana Lara można sobie obejrzeć na YouTube:

Takich kradzieży w USA jest tysiące. Koszty sądowe i bariery prawne aby odzyskać skradziony majtek są nie do pokonania. Ludzie są zrujnowani i doprowadzeni do desperacji. Władze zaś są bezkarne! Można? Można!  Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi?

Konfiskata szeroko pojętych lokat rosyjskich obywateli przez Prokuratora Generalnego USA Merrick Garland i przekazanie ich Ukrainie, najbardziej skorumpowanemu państwu w Europie już odbiło się szerokim echem wśród biznesmenów z Europy, Chin, Brazylii, i państw arabskich. Firmy krzaki, które zarejestrowane są w stanie Delaware, dzięki którym olbrzymi kapitał napływa do USA z Szanghaju, Hongkongu, Singapuru, Londynu i Dubaju, zaczęły drżeć o swoje bezpieczeństwo i płynność finansowa. Większość aktywów tych firm jest lokowanych w US Treasury Bonds (Obligacje Skarbu Państwa USA), teoretycznie najbezpieczniejsza inwestycje na świecie. Dzięki tym obligacjom USA finansuje swój deficyt budżetowy. Skoro rząd USA jest wstanie bezprawnie okraść Rosjan to dlaczego nie miałoby okraść innych? Tu zaczynają się schody dla całego globalnego systemu finansowego i jego płynności i od tej właśnie płynności zależą losy Polski. Złotówka jest podwieszona pod amerykańskiego dolara. Wartość dolara USA jest oparta tylko i wyłącznie na słowie i wiarygodności rządu USA i niczym więcej.

Chiny znacznie ograniczyły odpływ twardej gotówki przez przejęcie całkowitej kontroli nad Szanghajem, Hongkongiem i Makau gdzie zachodnie banki i kasyna należące do koncernów z USA filtrowały pieniądze do Nowego Jorku i Londynu. Dokładnie taki sam proceder we wszystkich państwach Ameryki Łacińskiej i krajów położonych w basenie Morza Południowochińskiego. Tarcia między USA i Chinami połączone z kradzieżą rosyjskich aktywów w USA już znacznie zaburzają płynność finansową globalnego systemu, który powstał po II Wojnie Światowej. Jest kwestią czasu kiedy finansjera przestanie lokować swoje zasoby w USA. Na początku 2023 roku, Iran wraz z Rosją ogłosiły, że wprowadziły alternatywę dla systemu płatności SWIFT. Czas pokaże jakie będą konsekwencje tego posunięcia. Jeżeli doda się to tego wysadzenie w powietrze przez Norwegów i Amerykanów rurociągu Nord Stream, a jest to akt zwykłego piractwa i terroryzmu, który sparaliżował niemiecką gospodarkę, to mamy początek gigantycznej katastrofy. (https://seymourhersh.substack.com/p/how-america-took-out-the-nord-stream) Gospodarki wszystkich krajów basenu Morza Śródziemnego uzależnione są rury South Stream. Ona też może być wysadzona w powietrze. Wszystko zależy od widzimisię Pani Wiktorii Newland.

Finansowe konsekwencje wojny na Ukrainie, są celowo pomijane w mediach. Polacy powinni pamiętać, że 40% całego polskiego eksportu trafia do Niemiec. Wysadzenie w powietrze rury pod Bałtykiem już się odbiło na polskiej gospodarce. Polskie firmy przechodzą gehennę. Decyzja Prokuratora Generalnego USA Merrick Garland spowoduje poważne tąpnięcia na rynku kapitałowym w USA, jest to kwestia czasu. Wojna na Ukrainie toczy się także na światowym rynku finansowym, a Polacy nie mają o tym zielonego pojęcia. Niestety USA przegrywa tę wojnę na każdym odcinku frontu.

Przeczytaj także:

P. Szymański: Zakarpacie potencjalnym zarzewiem wojny w całej Europie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Mateusz mówi

  Stany Zjednoczone ustrojowo, prawnie i obyczajowo są tysiąc lat za Europą. Co to za demokracja, gdzie głos wiceprezydenta może unieważnić 50% senatu USA. To nie jest demokracja. Tak samo sądownictwo, nie opiera się na prawie pisanym, tylko na gornolotnych „wartościach” i widzimisie. Stany Zjednoczone są prawdopodobnym sprawcą ataku terrorystycznego na Nord Stream 2, co mówią cenieni i nagrodzeni amerykańscy dziennikarze śledczy.Europo uciekaj spod topora USA!

 2. Быдлошевский Л.З. mówi

  No to ile Rosji ukradziono pieniędzy ? Milion słów i ani słowa o pieniądzach ? Ładny artykuł nie ma co ?
  Ile Banderolandia wzięła pieniędzy ? Sądzę że minimum 100 000 000 000 USD….A dziennikarz nie wie nic, dobre ! –

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗

 3. Dante mówi

  Nie ma znaczenia kwota. Tak samo jak dane podawane przez polityków albo ich urzędy. Przecież nie wolno zmuszać oskarżonego żeby świadczył przeciwko sobie.

 4. Demokryta mówi

  Oligarchowie pochodzenia nieukraińskiego złupili doszczętnie Ukrainę i nikt ich nie ciągnie do łożenia na uzbrojenie tejże Ukrainy. Proponuję USA użyć tej samej metody grabieży oligarchów, jak Ruskim, ale w tym przypadku zabierania nie należnych im, ukradzionych pieniędzy i przeznaczyć na odbudowę Ukrainy. Zaznaczam, że jestem zdecydowanym przeciwnikiem jakiejkolwiek wojny i wciągania innych państw w tryby nieszczęść. Sprzeciwiam się również gówniarskiemu podskakiwaniu wszystkim w koło, jak to robi „nasz” rząd, to nie leży w naszej polskiej naturze. Nigdy nie byliśmy agresorami, trzeba to powiedzieć światu…

 5. z-k mówi

  Nie ma żadnego zabierania! Ukraińcy nie dostaną z tego ani hrywny. Wszystko zabrane „kacapskim” oligarchom przejmą oligarchowie „chachłaccy”. Są to jakieś rodzinne rozliczenia i gojom nic do tego. Jedni i drudzy z nudów grają obecnie razem w golfa i wcale bym się nie zdziwił gdyby się okazało, że czasami także na luksusowych polach golfowych pod Kijowem.

 6. Ewa-Maria mówi

  Nie kto inny a Morawiecki trąbi żeby konfiskować majątki oligarchom rosyjskim a pieniądze skonfiskowane powinny trafić na Ukrainę. Radzę Morawieckiemu aby dokonał konfiskat majątków oligarchów ukraińskich. Kołomyjski ten najbogatszy zgromadził olbrzymi majątek i od niego powinien Morawiecki rozpocząć konfiskaty. Według mnie to żadna oligarchia a złodzieje.

 7. Michu. mówi

  Bardzo słuszna decyzja USA. Uważam, że kraje wolnego świata powinny zająć wszystkie możliwe aktywa Rosji jako kraju terrorystycznego. Środki te będą niezbędne do odbudowy Ukrainy. System bankowy powinien też zblokować konta wszystkich oligarchów, a także wszystkich Rosjan, którzy nie sprzeciwiają się Putinowi. wszelkie wille, samochody etc. Już mamy pozytywne przykłady, ale to za mało, trzeba cisnąć ruskich aż do zwycięstwa. Tu należy też pochwalić polskie władze, które nie dają zbrodniarzom taryfy ulgowej, ruskie nie dostali akredytacji na szczyt OBWE w Polsce, walczymy też o nie dopuszczanie Rosji do jakichkolwiek zawodów sportowych.

 8. Быдлошевский Л.З. mówi

  Idiota. Tak. Idiota. I to w wieku że nawet czlonkiem PZPR być nie mógł. Ze się nie wstydzi 1:1 nam wiadomości przekazywać jak rządowy organ….

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗

 9. Michu. mówi

  Może wszystko byś pisał cyrylicą, rządowy organ jest o wiele bardziej rzetelny, niż proruskie i kłamliwe teksty czy komentarze., w szczególności twoje bolszewicka onuco.

 10. Adrian mówi

  ”rządowy organ jest o wiele bardziej rzetelny, niż proruskie i kłamliwe teksty czy komentarze” 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 dobry żart

 11. J23 mówi

  Co to za bandersyn tutaj swoje kocopaly umieszcza ???

 12. Быдлошевский Л.З. mówi

  Cyrylica jest starym słowiańskim alfabetem… A w cerkwi prawosławnej od 950 lat jest język staro-cerkiewno-slowianski… I dla duchownych i dla wiernych …I używają tego języka, prawda ? Przed słowiańska Cyrylica byla słowiańska Głagolica …
  A do reform Piotra I używano liter zamiast liczb arabskich….Tak liter …Z reszta Żydzi do dzisiaj….W Banderolandii do 2000 roku również w cerkwii używano staro-cerkiewno-slowianskiego z wyjątkiem katolików 5 000 000 Banderowcow wyznajacych greko-katolicyzm zwany również ukraino-katolicyzmem no bo jaki on i grecki jeżeli od 1596 roku uznaje Papieża i WSZYSTKIE dogmaty kościoła katolickiego i księża mogą się żenić, prawda ? Zobaczcie obrazy z XIX/XX wieku z Jezusem Chrystusem w wykonaniu plejady rosyjski malarzy …A w Polsce ani jednego, prawda ? Jak poczytacie „Mistrza i Małgorzatę” Michała Afansjewicza Bulgakowa to może coś zrozumiecie, prawda ? Film jest nawet po polsku w internecie…
  Przeczytałem i dalej czytam Bułhakowa, Dostojewskiego, Tołstoja, Turgieniewa i radzieckich w oryginale czy to się spodoba temu kretynowi czy nie, prawda ? 10 lat dziennie 2-3 godziny jestem w rosyjskim internecie i słucham głównie historycznych programów i dlatego też Wojna i bronimy Banderolandii jak Ojczyzny, prawda ? No to za Banderolandie i dziesiątki tysięcy Polaków w piach jak w powstaniu warszawskim 1944, prawda ? W Londynie rząd dobrze rządził tymi półgłówkami, prawda ? A dzisiaj jest inaczej ? Od 33 lat nie ma
  3 000 000 członków PZPR a ze świńskimi rodzinami dobre 15 000 000 sztuk i wszyscy (prawie) są za Banderolandie i przeciwko Rosji. Przecież to nie jest już normalne, prawda ?

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗

 13. Stalin mówi

  A czego oczekiwaliście po kapitalistach i Imperialistach? Historia Zachodu opiera się o zorganizowany rabunek kolonialny przy którym mafia to dziecinna zabawa. Oni zawsze kradli, wyzyskiwali,napadali i mordowali.

 14. Быдлошевский Л.З. mówi

  „Mistrz i Małgorzata” wersja z 2005 roku w reżyserii Bartko, z pełnym językiem polskim, odcinek 8/10 na próbę. Wersja najbardziej udana według mnie i nie tylko ….

  https://youtu.be/GeO417TehVU

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗

 15. Flex mówi

  Polska też próbowała wdrażać takie metody jak w USA. Jeden z nielicznych zapuszkowanych POwskich złodziei i łapówkarzy Sławomir N miał „zabezpieczony” majątek w związku ze sprawą. Z tej puli prokuratura przekazała drogie auto terenowe Straży Granicznej do łapania migrantów na granicy z Białorusią. Nie żal mi złodzieja, ani tego co ukradł. tylko Jakim prawem rokuratura bez wyroku sądu i zakończenia procesu zadysponowała przekazanie majątku ciągle będącego własnością oskarżonego czy może jeszcze tylko podejrzanego. PISowscy dygnitarze (Kaczyński, Morawiecki itp.) walczący bohatersko z komuną, palą się do takich samych jak ona, bolszewickich metod rządzenia i trzymania ludzi za mordę. Jak dodamy do tego kneblowanie niezależnych mediów i bezczelne inwigilowanie opozycji np. PEGASUSem to widać, że nie boją się „dobrych, sprawdzonych wzorców”. Ważny wniosek na przyszłość. Nie wierzyć złodziejskiemu państwu i jego instytucjom oraz bankom i wirtualnym pieniądzom w komputerowym zapisie, że o politykach nie wspomnę. Ujawniać tylko niezbędną do funkcjonowania część majątku. Oszczędności trzymać dobrze schowane w gotówce wiodących walut i kruszcach. A na kontach bankowych najbezpieczniej mieć debet. Ciśnienie na likwidację gotówki będzie ciągle rosło. Pejsata machina transferów pieniężnych chce widzieć każdy ruch pieniądza by trzymać na nim łapska. Wiecie, że nawet 1$ puszczony SWIFTem z banku w Koziej Wólce do banku w Pcimiu Orlenowskim musi przejść via bank korespondent w USA? I na koniec niech PMM tak się nie rwie do tych konfiskat rosyjskich, bo Polska g. z tego będzie miała, a skorzystają paserzy tych majątków. Przypomnę, że nasi ukraińscy przyjaciele przydzielili nam do odbudowy obszar Doniecki. Aby więc wkroczyć tam ze sprzętem budowlanym musiałoby tam najpierw wkroczyć nasze wojsko i wyprzeć Rosjan.

 16. Быдлошевский Л.З. mówi

  Na podstawie powyższego filmu Władimira Bortko ” Mistrz i Małgorzata” z 2005 streszczenie 25 minut polskie….10 odcinków po 50 min. każdy tj. 500 min. tj. ponad 8 godz. nie każdy ma tyle czasu jak ja, prawda ? To streszczenie 25 minut i kadry z filmu są do zaakceptowania ..

  https://youtu.be/KoCmofC0B7c

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗

 17. Martin mówi

  Stany Zadowolone kopia sobie grob – nie mozna im w tym przeszkadzac.

 18. Быдлошевский Л.З. mówi

  “Mistrz i Małgorzata” wersja z 2005 roku w reżyserii Władimira Bartko, z pełnym językiem polskim, odcinek 3/10 .Odcinek 3 i chyba najlepszy…Zapraszam !!!

  https://youtu.be/bw5Z1HG8qkY

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗

 19. Быдлошевский Л.З. mówi

  Mistrz i Małgorzata” wersja z 2005 roku w reżyserii Władimira Bartko, z pełnym językiem polskim, odcinek 1/10 . Odcinek 1 i chyba najlepszy tak 15 minut….Zapraszam !!!

  https://youtu.be/r1kfXBqUuq8

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.