WYSŁUCHAJ! Onet ujawnia treść rozmowy Mateusza Morawieckiego u „Sowy i Przyjaciół”

Mateusz Morawiecki/ fot. twitter
15

Dziennikarze Onet.pl poinformowali wczoraj, że sąd wydał im zgodę na zapoznanie się z całością akt dotyczących podsłuchów w restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Jedną z osób, której rozmowy zostały wtedy nagrane, jest ówczesny prezes Banku zachodniego WBK i doradca Donalda Tuska, a obecny premier Mateusz Morawiecki. Onet opublikował dziś stenogram rozmowy Morawieckiego z prezes PKO BP Zbigniewem Jagiełłą, prezesem PGE Krzysztofem Kilianem oraz jego zastępczynią Bogusławą Matuszewską. Spotkanie odbyło się wiosną 2013 r.

Z opublikowanych stenogramów wynika, że Mateusz Morawickie bardzo pozytywnie oceniał wtedy kanclerz Merkel, prezydenta Sarkozy’ego i Hollanda podejmujących działania na rzecz utemperowania oczekiwań wyborców. „Mam absolutnie pozytywne zdanie o Merkelowej, Sarkozym czy jak się ten nowy nazywa… Hollande i tak dalej. Że oni w takim świecie, jak dzisiaj są, gdzie przez pięćdziesiąt lat ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo ku*** i edukacja za darmo, oni tą krzywą, która wiesz tak szła co do oczekiwań, oni muszą ją odkręcić, nie”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ciekawie brzmi też diagnoza Morawieckiego dotycząca właściwego modelu ekonomicznego dla Europy. „Być może zakończy się to dobrze, jeżeli my ludzie, we the people, prawda, a już zwłaszcza we the people w Niemczech czy w Hiszpanii, we Francji, musimy obniżyć nasze oczekiwania. Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, się da zreperować. Będziemy zapier*** i rowy, ku*** kopać, a drudzy będą zakopywać, będziemy zadowoleni” – mówił w 2013 roku Morawiecki.

Dziś premier Morawiecki zapewnia Polaków, że będzie im żyło się coraz lepiej, a o obniżaniu oczekiwań nie ma mowy. Wprost przeciwnie. Jednocześnie rząd przyjął strategię, w myśl której do Polski ma trafiać tania siła robocza spoza UE, w tym z krajów muzułmańskich. Chyba już pora, żeby premier Morawiecki otwarcie i uczciwie poinformował Polaków, jaka naprawdę jest polityka gospodarcza jego rządu i czy Polacy mają przygotować się na lata chude, czy na lata tłuste.

Podczas rozmowy u „Sowy i Przyjaciół” Premier Morawiecki przedstawił też sytuację na światowych rynkach finansowych narzekając na „bogatych Amerykanów, Żydów, Niemców, Angoli i Szwajcarów”, którzy „mają nakumulowane tego oczywiście kapitału tyle, że możesz ich tam w dupę pocałować”. Morawiecki powiedział, że jego zdaniem owi bogacze „popełniają błąd” nie dokonując redystrybucji bogactwa, co skończy się tym, że Europę zaleją imigranci z Afryki.

„Wiesz, kiedyś przypłyną, kiedyś coś zrobią. […] Te iphony pokażą im: tu żyje się tak a tu tak. I co my zrobimy jak flotylla tratw ku***, nawet tam z północy Afryki będzie na południe? […] Będziemy strzelać, będziemy odpychać ich, wiesz”.

W kwestii strzelania do flotylli z Afryki premier Moarwiecki mocno się pomylił. Podziwiana przez niego kanclerz Merkel powiedziała w 2015 roku „herzlich wilkommen” i do Europy wlała się fala nachodźców, którym iphony pokazały, gdzie szukać szczęścia i bogactwa. A jak będzie z kopaniem i zasypywaniem rowów w ramach ratowania gospodarki? Mamy nadzieję, że premier to wyjaśni oraz wytłumaczy, co miał na myśli mówiąc w 2013 roku: „Najlepszym sposobem zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut.” Wolelibyśmy, żeby Polacy nie byli zmuszani do zmiany perspektywy przy pomocy wojny. Mamy nadzieję, że premier Morawiecki nie szykuje Polakom takiej terapii szokowej.

Źródło cytatów: onet.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Kryśka mówi

  A te stacjonujące wojska ściągane z za oceanu, to niby po co? Góra ma miliony, jak Morawiecki, a reszta to mięcho armatnie! Po co ich żywić, wyrżnąć, jak sam powiedział i po problemie! Już to sam Urban za komuny powiedział, my się sami wyżywimy! Boże co Ty nam i naszym dzieciom szykujesz?

  1. piotr p mówi

   To nie Bóg szykuje ale szatan rękami swoich wyznawców.

 2. Tomasz mówi

  Mówił to przed konferencją do której link podaję. Zdaje się że na tej konferencji postanowili wyrównać bogactwo świata przez obniżenie poziomu życia w krajach zachodu . Mamy więc imigrantów. https://m.youtube.com/watch?v=BihR8UPuZPE

 3. Ania mówi

  Publiczny wpis internauty nt ile Żydzi są winni Polakom tylko z jednego tytułu ! Marysia Mikulska1 dzień temu

  Kiedy PIS wystąpi o zwrot od Żydów zaciągniętych przez nich pożyczek od Polaków ? W roku 1764 wyniosły długi organizacji żydowskich w ogóle bajeczną na owe czasy sumę półtrzecia miliona (tj. 3,5 miliona ówczesnych złotych), z czego około półtora miliona przypadło na pretensje duchowieństwa (przeważnie Jezuitów, Dominikanów i Franciszkanów), a około 900 tys. złotych polskich na pretensje magnaterii. Takiej sumy doliczono sie w 1764 roku. A Ile pożyczek nie zarejestrowało się?! Drobniejsze wierzytelności zamożniejszej szlachty wiejskiej pozostały zapewne poza spisem; drobniejsze szczegółowo, lecz tak liczne, iż w sumie złożyłyby się również na jaki milion. (Por. F. Koneczny: „Cywilizacja żydowska”, Londyn 1974, s. 311). Wypożyczone żydowskim kahałom pieniądze ostatecznie nigdy nie zostały przez nie spłacone. W ten sposób niespłacone długi kahalne okazały się dla Żydów świetnym sposobem na okradzenie Polaków (głównie magnaterii i duchowieństwa), czymś w rodzaju z dzisiejszych piramid finansowych. Obiegowe złote polskie były równoważne polskim złotym czerwonym w proporcji w zależności od okresu od 4 do sześciu złotych obiegowych za jeden polski czerwony. Każdy polski złoty czerwony zawierał 3,5 grama złota. Przyjałem średnią wartość jednego złotego czerwonego jako pięć złotych obiegowych. 3 500 000 złotych obiegowych jest równoważne 700 000 polskich złotych czerwonych, Zawartość złota w 500 000 polskich złotych czerwonych wynosi: 500 000złpc x 3,5g/(złpc) = 1750000 [g] 700 000 złpc x 3,5g/(złpc) = 2450 000 g Jedna uncja zawiera 31,1 [g] Liczba uncji: 1750 000 [g] /(31,1g/unc) = 56270 uncji Liczba uncji : 2450 000 [g ]/( 31,1g/unc) = 78788 uncji Cena złota 29 18 05 11 o szóstej rano wynosiła 1320 USD/za uncję co odpowiada sumie 74,276,527 USD w przypadku 2,5 miliona 103.987.138,263 USD w przypadku całości zadłużenia 3,5 miliona zł czerwonych Pieniądze te pracowały dla Żydów przez (2018-1764) = 254 lata. Wykorzystując te pieniądze Żydzi udzielali biednej szlachcie kredytów na wysokie odsetki. Przyniosło im to fortuny. Żydzi najlepiej wiedzą, że pieniędzy nie pożycza sie za darmo. Polacy tego doświadczyli po 1989 roku kiedy to odsetki wynosiły 30-40 % a w jednym lat po 1989r. około 80%. Obciążmy ukradzioną kwotę odsetkami wynoszącymi tylko 5%, co obecnie daję sume do spłacenia: 74276527x(1,05)exp254=1,79x10exp13 = 17,9x10exp12= 17,9 ( europejskich bilionów) $ USD 103.987.138 x (1,05) exp 254 = 25,06 ( europejskich bilionów) $ USD Reasumując ogółem wyliczone długi żydów i organizacji żydowskich wobec Polaków to kwota 25,06 bilionów dolarów USA

 4. Andzia mówi

  Morawiecki ściąga „tanią siłę roboczą” z biednych krajów. Ludzie ci są przyzwyczajeni do nędznego życia i nie będą narzekać. Jak Polakom się nie podoba, to drzwi stoją otworem. Za naiwność i głupotę się płaci, o czym jakoś pamięta się prywatnie, ale przy urnie wyborczej się zapomina.

 5. PolakMały mówi

  Po to mamy intensywną promocję „zarządzania przez chaos”, „redukcje” (ludobójstwo w formie wojen, pandemii, aborcji, eutanazji, celowego zatruwania i skażania, itp.), czy trans-humanizm [inne określenia: ‘powrotu do barbarzyństwa’ [inne, wiele mówiące określenia to: ‘zwolnienia hamulców (moralnych)’, ‘amoralnego pragmatyzmu’, ‘neonazizmu’ , ‘współczesnego nazizmu’; czytaj rewelacyjne eseje wraz z dyskusją pod nimi: https://wprawo.pl/2018/06/24/pochwala-glupoty-post-modernizm-czyli-myslenie-nadal-boli-1/
  https://wprawo.pl/2018/07/02/post-modernizm-nieprzejrzystosc-oceanu-informacyjnego-czyli-post-truth-2/
  https://wprawo.pl/2018/07/10/post-modernizm-smierc-versus-zmartwychwstanie-jako-istotne-wartosci-3/
  https://wprawo.pl/2018/07/19/post-modernizm-trans-humanizm-bedziesz-niesmiertelny-gdy-umrzesz-4/
  https://wprawo.pl/2018/08/11/post-modernizm-lgbttqqiaap-reszta-spoleczenstwa-5/
  https://wprawo.pl/2018/09/24/post-modernizm-kosciol-czy-jest-jeszcze-10-sprawiedliwych-6/%5D, by móc zbudować Nowy Porządek Świata (NWO, New World Order) w wersji ‘Tikkum Olam’ (w Talmudzie oznacza utworzenie ‘nowego społeczeństwa’, opartego na zasadach judaizmu (na gruzach cywilizacji białego człowieka)! YUDE rządzący USraelem zapewne doprowadzą do 3. wojny światowej! Pytanie: czy my, mieszkając w w YUDEOpolin, ją przeżyjemy?!

 6. sten mówi

  To jakiś drugi wizjoner z pana Mateusza, Komorowski przepowiedział rozwiązanie problemów z Kaczńskim cyt ,, gdzieś poleci,, – no i poleciał . Ten za to w 2013 r przewidział tratwy z afrykańczykami i iphonami……cud ! Ciekawe gdzie go tak oświeciło … w Deutsche Bank ? Chyba należy zacząć baczniej przysłuchiwać się co mówią ,,prorocy,, i prorocy .

  1. Kryśka mówi

   Wizjonerzy? Zagładę czy zabójstwa przygotowują latami, „…prezydent gdzieś poleci i to wszystko się zmieni…”, jak chlapnął Komorowski, Palikot ” …będziemy do Kaczyńskich strzelać, jak do kaczek… a wizjoner MM z tej samej opcji się wywodzi! Beataaaa wracaj! Te tratwy same się nie znalazły, tylko trzeba było sPOnsora, tak jak i dla obrońców zaKODOwanych, którzy nie za darmo POdskakują w obronie ostatnich bastionów TK i SN! Trochę im pan Kaczyński POkrzyżował plany, daj mu Bozia dużo zdrowia i długich lat życia!

 7. Pola kowalska mówi

  I mamy jak na dloni pokazane kogo mamy w RZADZIE Okupacyjnym.Wizionier z kolka Syjonistycznego przygotowal to gowno zydowskie i jego kolesie.Zadnego” porzadnego zyda” nie zatrudnic tylko spakowac i odeslac do ich kraju tam moze kopac rowy i je zasypywac.Pomog Merkel biorac emigrantow do Polski .LIKWIDUJA NAROD POLSKI za pomoca SZCZEPIEN czy ta kur**zaszczepila swoje bachory tym gownem.Beda zatrowac wody i MORDOWAC NAROD to zaplanowano .Zemsta na tych GNOJACH co ODDAJA nas w nowe jarzmo jankesow zydow z USA .Jak zwykle kosztem POLSKIEJ RODZINY SWINIA zydowska jak stary jego kornelk medy .Smetny Jas morawiecki z Podmiany z banda kolesiow

  1. Kryśka mówi

   Swoje dzieci już kształci w zydlowskich szkołach i jaki z niego Polak? Myślicie, że to nie będzie miało wpływu na losy naszego kraju?! Co będą chcieli, zrobią z nami, my nie mamy na to, żadnego wpływu! Przecież nie wybieraliśmy Go na premiera, Beatko wracaj! Dlaczego POwcy dalej są w rządzie? Głosowali przecież, za przyjmowaniem uchodżców, pracą do śmierci i 6 latki do szkoły! A PO za tym okradli nas z OFE, VAT, Amber Gold, sprzedali Niemcom OLT EXpres za 1 EURo, zniszczyli stocznie i inne przedsiębiorstwa, nie mówiąc o reprywatyzacji kamienic! Wczoraj Marzena K. za 38 milionów zarobionych na kamienicy, została wypuszczona za 1 milion kaucji! https://wpolityce.pl/kryminal/414981-podejrzana-decyzja-saduoszusci-reprywatyzacyjni-na-wolnosci http://telewizjarepublika.pl/urzedniczka-ktora-na-reprywatyzacji-dorobila-sie-38-mln-zl-z-czterema-zarzutami,39262.html

  2. Kryśka mówi

   POwiedzcie mi dlaczego wizjoner, czy też prorok MM kształci swoje dzieci, nie! w Polskiej szkole?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.