Ministerstwo Zdrowia nie wie ilu cudzoziemców zaszczepiono w ramach Narodowego Programu Szczepień

fot. pixabay
2

Cudzoziemcy przebywający w Polsce mają prawo do bezpłatnego szczepienia przeciw Covid-19. Dotyczy to osób uczących się lub studiujących w Polsce, zagranicznych doktorantów, cudzoziemców z zezwoleniem na pracę, dyplomatów, współmałżonków lub dzieci jednej z wymienionych wyżej osób z prawem pobytu w Polsce.

Ilu obcokrajowców skorzystało z Narodowego Programu Szczepień? Takie pytanie zadał Ministerstwu Zdrowia Piotr Wielgucki (Matka Kurka). Z odpowiedzi, którą otrzymał wynika, że ministerstwo nie ma o tym pojęcia, ponieważ nie prowadzi statystyk z podziałem na obywateli/nie obywateli RP. Ministerstwo nie posiada też informacji na temat liczby obywateli polskich zaszczepionych poza krajem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ilu cudzoziemców posiada zezwolenie na pobyt w Polsce? Z danych opublikowanych przez Urząd ds. Cudzoziemców wynika, że 1 stycznia 2021 roku było to 457 tys. osób, z czego obywatele Ukrainy stanowili 244,2 tys. osób, Białorusi – 28,8 tys., Niemiec – 20,5 tys., Rosji – 12,7 tys., Wietnamu – 10,9 tys., Indii – 9,9 tys., Włoch – 8,5 tys., Gruzji – 7,9 tys., Chin – 7,1 tys. oraz Wielkiej Brytanii – 6,6 tys. Powyższe dane nie obejmują zezwoleń na pobyt czasowy, których okres ważności został tymczasowo wydłużony ze względu na wprowadzenie stanu epidemii. Ilu z nich zaszczepiono w ramach Narodowego Programu Szczepień? Nie wiadomo.

Źródło informacji: Twitter/Matka Kurka, udsc.pl

Zobacz też:

Totalna kompromitacja Dworczyka! Zawyżył liczbę zaszczepionych jedną dawką o 6,5 miliona

UWAGA! Zaszczepieni umierają na kowid. Szokujące dane w piśmie Ministerstwa Zdrowia

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Misiek13 mówi

    A co tej j….y psychopata wje?czas najwyszy r……c to cale skopisko najwiekszej mafi w naszej histori,bo inaczej nas wymorduja

  2. Rebih mówi

    Wątpię, żeby było możliwe, że tych danych nie mają. Mają centralny rejestr z opisanym każdym zaszczepionym i na pewno da się wyróżnić obywateli polskich dzięki posiadaniu nru PESEL czy dowodu osobistego. Jeśeli blokują te informacje to znaczy, że coś jest nie tak np., że statystyki są nabijane przez Ukraińców.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.