Totalna kompromitacja Dworczyka! Zawyżył liczbę zaszczepionych jedną dawką o 6,5 miliona

Michał Dworczyk/ fot. Twitter
1

W sobotę (29.05.2021) minister Michał Dworczyk, odpowiedzialny za Narodowy Program Szczepień, zamieścił na Twitterze wpis z grafiką i hasłem „20 milionów wykonanych szczepień”. – Cel wyznaczony przez premiera Morawieckiego zakładał wykonanie 20 mln szczepień przynajmniej jedną dawką do końca czerwca. Ten bilans udało się osiągnąć już dzisiaj! To efekt ciężkiej pracy tysięcy osób zaangażowanych w NPS. Wszystkim serdecznie dziękuję! – napisał Dworczyk.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czy do 29 maja 20 milionów Polaków faktycznie zostało zaszczepionych co najmniej jedną dawką, jak twierdzi Dworczyk? NIE! Rządowe konto SzczepimySię codziennie podaje dane. 29 maja liczba zaszczepionych jedną dawką wynosiła 13 451 439. Z tego osób w pełni zaszczepionych było 6 562 897. Natomiast liczba wykonanych szczepień ogółem to 19 525 032.

Dworczyk zawyżył liczbę zaszczepionych jedną dawką o 6,5 miliona. Jednocześnie ogólna liczba podanych dawek, raportowana przez SzczepimySię, nie zgadza się z podawaną przez nich liczbą dawek w kategoriach: zaszczepieni jedną dawką i w pełni zaszczepieni: 13 451 439 + 6 562 897 = 20 014 336, a nie 19 525 032. Różnica wynosi aż 489 304. Według danych z portalu SzczepimySię, jest to różnica pomiędzy kategorią „w pełni zaszczepieni”, a „szczepienie drugą dawką”, czyli chodzi o jednodawkowy preparat Johnson&Johnson. Ale i tak nie wyjaśnia to, dlaczego sumarycznie wychodzi ponad 20 milionów dawek, podczas gdy 29 maja do punktów szczepień dostarczono 19 831 060 dawek.

Minister Dworczyk nie tylko podał zawyżoną liczbę zaszczepionych jedną dawką. Ogłoszony przez niego bilans jest wyższy niż liczba dawek dostarczonych do punktów szczepień. Albo Dworczyk nie rozumie treści rządowych raportów, albo celowo wprowadza w błąd opinią publiczną. Jedno jest pewne: 13,5 miliona to nie jest 20 milionów.

Źródło informacji: Twitter, gov.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Sukces! William Shakespeare zmarł na udar

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. W K mówi

    To by potwierdzało moją obserwację, że domyślnie każdy może mieć syfilis. Spustoszenie w mózgu Dworczyka pośrednio tego dowodzi. Dlatego należy wprowadzić paszporty syfilisowe. Pierwszym właścicielem takiego paszportu powinien być Dworczyk.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.