Nakaz noszenia maseczek w całej Polsce! Ustawa na to nie pozwala. Premier: „To rząd podejmuje decyzje” [WIDEO]

Morawiecki i Niedzielski
41

Dzisiaj (8.10.2020) odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski. Politycy ogłosili, że od soboty (10.10.2020) cały kraj znajdzie się w strefie żółtej, a to oznacza, że od Polaków będzie się wymagało noszenia maseczek w sklepach, urzędach, a także w przestrzeni otwartej. Mamy liczyć się także z nowymi zakazami, które zostaną wprowadzone. Czy to jest zgodne z prawem?

Z tą drugą falą koronawirusa musimy zmierzyć się w sposób kategoryczny. Mamy doświadczenia z wiosny i obserwujemy sytuację w innych krajach. – stwierdził Morawiecki powołując się na rosnącą liczbę zakażonych, w mediach mylnie określanych mianem „chorujących”. W przypadku Covid-19, zdecydowana większość zakażonych nie ma żadnych objawów choroby, a osoby umierające cierpią na całą gamę poważnych chorób współistniejących.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Minister Niedzielski stwierdził podczas konferencji, że wszyscy, którzy nie będą nosić maseczek, będą legitymowani przez służby oraz wymagać się od nich będzie zaświadczenia lekarskiego. Jest to bezprawie, ponieważ informacje dotyczące stanu zdrowia pacjenta objęte są tajemnicą lekarską, a ich udostępnianie jest możliwe tylko na zasadach związanych z jej uchyleniem. Zaświadczenie zaś jest dokumentacją lekarską, a policja nie jest uprawniona do uchylenia tajemnicy lekarskiej (WIĘCEJ TUTAJ).

Na bezprawie związane z nakazem noszenia maseczek wskazuje także prezes Stowarzyszenia Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski. Apel o noszenie maseczek powinien być raczej dżentelmeńską prośbą władzy – na Twitterze pisze Kwaśniewski i przywołuje fragment art. 46b ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Wskazuje, że w rozporządzeniu można ustanowić obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowania innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanieDo kategorii osób chorych oraz tych podejrzanych o zachorowanie nie wliczają się wszyscy Polacy, a to oznacza, że nie ma podstawy prawnej pozwalającej na zmuszanie osób bez objawów do zakrywania nosa i ust. Nie ma też podstawy prawnej do karania mandatami.

Podczas rozmowy z premierem i dziennikarzami wywiązała się dyskusja na temat środowisk, które wskazują na bezprawie związane z wprowadzanymi restrykcjami. Co na to odpowiedział premier Morawiecki?
Pandemia doprowadziła do dużej zmiany charakteru życia i zgonów. A także w Stanach Zjednoczonych. Zwróćmy uwagę na zmiany w gospodarce – odpowiedział premier komentując stanowisko środowisk wskazujących, że zafundowano Polakom korona-psychozę. Premier nie zwrócił uwagi nato, że wszystkie „zmiany”, o których mówi, zostały wprowadzone nie z powodu samego koronawirusa, ale z powodu bezprawnych działań rządu, którym sam kieruje. To nie koronawirus, a sam Morawiecki zablokował gospodarkę, wprowadził restrykcje i straszy patogenem, który nie jest taki straszny jak go malują. Dodał także: Wiem, że są parlamentarzyści, osoby, które mają inne zdanie, ale to rząd podejmuje decyzje. Czy mamy to rozumieć w ten sposób: Mimo że maseczkowe restrykcje to głupota (W TEKŚCIE OPINIE SPECJALISTÓW) i bezprawie, mamy wykonywać rozkazy Morawieckiego. Koniec kropka.

Przeczytaj także:

WAŻNE! Testy PCR nie nadają się do wykrywania koronawirusa. Genetycy wyjaśniają dlaczego „wymazywanie” nie ma sensu [WIDEO]

J. Międlar: „Objawy” Covid-19. Z lekarskiej kartoteki

J. Międlar: Duszpasterze korona-głupoty. „Maseczki? To jest jak z pasami bezpieczeństwa w samochodzie”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rabin Jajko vel Bosak mówi

  czołem bracie konfederacie!!!

  1. Staniław mówi

   A no tak, przecież to Koszerderacja oczywiście.

 2. wilk mówi

  ROLNICY NIE ODPUSZCZAJSA,MAJA WIEKSZE JAJA OD GORNIKOW,ZACZYNAJA SIE PROTESTY A PISIORY TRZESA SIE ZE STRACHU,BO WIEDZA ZE GRUNT PALI IM SIE POD NOGAMI,I ZBLIZA SIE 11 LISTOPADA NASTEPNY MARSZ,PROTESTY PRZECIWKO PSEUDO WIRUSOWI,ZACZYNA SIE WALIC KOLOS KACZYNSKIEGO.

  1. Jakub mówi

   Pejsiory stają w gacie.

  2. marju73 mówi

   Noszenie maseczek wynika z samej logiki i rozsądku. Ale wiadomo, kretynów zawsze trzeba prawem i nakazami motywować.

  3. ROMAN mówi

   albo kasą w drugą stronę…

  4. Repatriant mówi

   a od kiedy to rab ma prawo zabierać głos, morda w kubeł i waruje przy budzie na krótkim łańcuchu póki co

  5. Rst mówi

   Kolego jakbyś przejrzał parę artykułów wstecz to mógłbyś się dowiedzieć że ten koszerny łajdak podszył się pod mojego nicka i sieje dezinformację na portalu. Szkoda czasu na polemikę z zadaniowanym pisożydem.

  6. Adrian mówi

   Marju73 logika i rozsądek? to dla logiki i rozsądku mam się dusić w maseczce? Maseczka przed niczym nie chroni, sam minister Szumowski o tym mówił!

  7. ROMAN mówi

   rozsądny i logiczny posługuje się zapisanym prawem, a nie epitetami…

  8. fajera mówi

   znaczy twojej czy tam przez ciebie wyznawanej talmudycznej logiki powinieneś zaznaczyć!

  9. Hammurabi mówi

   Poruszyłeś bardzo ważny i ważki temat, przy którym sprawy kawałka tkaniny na twarzy to nic.
   Rolnicy protestują, górnicy w szoku. Połączenie sił przedstawicieli tych dwóch skrajnie innych ale w sumie podobnie zbywanych i oszukiwanych przez rząd sił może stworzyć coś, co w chemii nazywa się „mieszaniną piorunującą”, dawno temu zwanym „powietrzem grzmiącym”. Tak jak w chemii ważne jest połączenie wodoru z tlenem w odpowiednich proporcjach, tak w przypadku tych ludzi ważne jest połączenie sił. Produkt takiej „reakcji” będzie miał na tyle siły, by przeciwstawić się każdemu doborowemu oddziałowi interwencyjnemu policji a zwykłe „białe kaski” wdepcze w bruk. Kilkuset, a nawet kilka tysięcy wściekłych mężczyzn zaprawionych w ciężkiej pracy na co dzień to nie grupka wiotkich studentów i matek z dziećmi nad którymi zwycięstwo odnieśli „sutrykowi pupile” we Wrocławiu. To siła wobec której może dojść nawet do użycia broni, co w efekcie stałoby się początkiem końca III czy jak kto woli IV Rzeczpospolitej.
   Kaczyński na wiecu wyborczym w Gdańsku prawił: „nawet jeśli dziś nie byłoby wyborów, Polacy musieliby odpowiedzieć na pytanie, czy idziemy drogą IV RP i czy nie zboczyliśmy z drogi. – Tylko Prawo i Sprawiedliwość opowiadało się za tym, żeby budować państwo solidarne, ale takie państwo wymaga kompromisów”…
   To był bodajże 2007 rok.
   Dziś z perspektywy lat rodzi się natrętne pytanie o jakie kompromisy i z kim zawierane Kaczyńskiemu chodziło?
   Kolejne już nie pytanie a podejrzenie to jest to, czy larum maseczkowo-covidowe, nie jest zwykłym zabiegiem mającym zmącić wodę, podzielić społeczeństwo w przededniu innych decyzji, które będą podejmowali rząd, prezydent i sejm a które z owych „kompromisów” wynikają.
   Ja, zwykły, ciasny, niedouczony i pamiętliwy szaraczek nie ufam rządowi.

  10. Zbigniew mówi

   Tak ludzie sobie przyjeli, ze „przeciez jestesmy bezwartosciowi, robia z nami w Polsce co sobie chca i nic nie mozemy, bo przeciwz jestesmy bezwartosciowi – bez wartosci jako wyborcy, politycy, samorzadowcy, pracownicy w Polsce, pracujemy za grosze i tyle jestesmy warci, calkowite ZERO” – tak sobie myslimy i czytamy: Kaczynski likwiduje rolnictwo, energetyke, przetworstow paliw

   Z drugiej strony migracji zarobkowej zwanej emigracja wyglada to tak:
   „Nie ma do czego wracac”

   To jaka wartosc ma kilka mln pracownikow z Polski – moze nawet 13 mln?

   Probowano sciagnac ze swiata i dodrukowano BILION € na zaledwie 1 -jeden milion z czego pracownikow moze 100 tys.
   Probowano ich zatrudnic i zlikwidowac problemy dodruku tego Biliona – powstal covid i nie ma juz jak dodrukowac nastepnego biliona.

   Jedyne wyjscie to przycisnac Polakow w Polsce aby cieszyli sie iz w ogole maja jakas prace, chociaz z daleka od rodzin od sensu zycia i pracy – tak to wyglada naprawde.

   Jest tylko jeden k….wski problem:

   W Centrum przemyslowym UE, bo o nim mowa, tak naprawde nie ma komu zarzadzac tymi Polakami i towarzyszacymi nacjami, np Bialorusinami.

   Przekonacie sie, ze ten k system nie potrafi wykorzystac tego co ma w Polsce ani u siebie.

   Takie same dziadostwo organizacyjne, taka sama cierpliwa walka o podstawowe wyplaty i socjal (podatki) jak w Polsce.
   Brac, brac bo Polak glupi.

   Deportowali Polakow a nagle oprzytomnieli – troche pozno i takie sa efekty.

   Teraz jakie sa przepychanki – przeciez ma byc zielono, ale gdzie za co i kto to zrobi?
   Zieloni pod tureckim nadzorem zadbaja aby bylo zielono i jednoczesnie dostatnio – ale kto to zrobi? Krolik Bags?
   ………………………….

  11. Zbigniew mówi

   Ta genialna szefowa KE powiedziala kiedys, ze trzeba wspomagac destrukcje polskiej edukacji – nie pamietacie – dzieci jej podpowiedzialy.

   To moze teraz powie kto to wszystko zrobi np przejscie na wodor?

 3. YWANDA mówi

  10 X 2020 sobota Daniela i obowiazkowe maseczki dla szczeniat i suczek a dzieci suki tj Syriusza jako gwiazdy.. czasu bo syrra(S)=siostra.. starszych ? bo syre=tlen czyli duchowe kagance dla oslabienia narodu. Ks. Daniela 12:7 'czas.. moc’; czas=tiden=ti=10 + den=ten
  a ten(GB)=10, den(GB)=jama, gawra a zatem czary mary.. bo Damaszek wciaz w rekach Syrii i co przeszkadza M-szyjachowi; Izajasz 17:1 .. czyli wariant Polin w drodze a Dama Polin Kuss(D)= Polka pocalunku Piesni nad Piesniami 1:2 i Pani Sudetow i Krzeszowa ? Wskrzeszenie z Ducha Sw. a nie z iskry. Trwajcie mocno w wierze ! Gruss Gott !

 4. Kr mówi

  Zauwazcie ze porobili w gacie po tym jak D.Trump „zlapal” wirusa, poszedl pare godzin do szpitala po czym wyszedl i zaapelowal do narodu zeby nie ulegac zadnej panice, zeby nie bac sie covida bo nie jest taki straszny jak go media maluja i co najwazniejsze ze przyjal lek (ta chlorokinine ktora u nas jak i w wielu innych krajach ci bandyci poblokowali bo wiedza ze dziala skutecznie i jest tania) i czuje sie bardzo dobrze, nawet o 20 lat mlodszy. Tego sie przestraszyli, ze ta cala szopka sie sypie dlatego wpadli w taki amok

 5. hens mówi

  No i co? Kto tu rządzi, my czy parchy w rządzie rządzą nami?? Przypominam – odcięli hipotetycznych chorych od lekarzy i teraz to biurowe parchy decydują który z was musi być leczony i zaszczepiony! Główny Inspektor Farmaceutyczny odmówił im zgody na szczepienia w aptekach, więc zrobili z niego pedofila i zamknęli w pierdlu! Mengelizacja jest już w toku!

  Rozumiom POLSKIE DEBILE!?

  1. Wilk mówi

   JA PYTAM, KIEDY ŻĄD ZAJMIE SIE WRESZCIE REALNYM PROBLEMEM PORYWANIA LUDZI PRZEZ KOSMITUW I WSZCZEPJANIA IM ANALNIE CZIPUW W ODBYT??? TYLE GADANIA O NIEISTNIEJONCYM WIRUSIE!

 6. stanisław mówi

  W razie kataru każą zakładać morawieckie „Polaki” kondomy ze smoczkiem na nosy.

 7. ROMAN mówi

  te około 50 mld $ długu jest jak V rozbiór Polski…

 8. finka mówi

  Lenin wiecznie żywy, tak można skomentować konferencję i pytania „dziennikarzy”, władza decyduje, a pytania ustawione wcześniej. Bolszewia pełną gębą połączona z faszyzmem w wykonaniu tego pseudo polskiego rządu. Ostatni moment, żeby bronić naszej wolności przed tymi politycznymi gangsterami.

 9. zdzichol mówi

  Polskie Debile się cieszą, że to tylko obowiązek maseczek a nie myceczek. Spróbuj nosić taki placek na łbie jak machasz łopatą.

 10. ROMAN mówi

  9.10 to ostatnie chwile szansy, by Jarosław uratował te resztki swojego honoru…

 11. Republikanin mówi

  Zacytuję prof. Dakowskiego: „Miała być walka z pandemią w obronie ludzi, a jest walka z ludźmi w obronie pandemii”.

  1. Zbigniew mówi

   100/100

 12. ROMAN mówi

  u 5% świadomość, że toczy się bitwa o Polskę…

 13. Teresa Maria mówi

  Wyślij sukinsynu plutony egzekucyjne, np. z cyklonem B, będzie szybciej sprawa załatwiona. Po co ludziska tak długo mają się dusić. Będziesz miał bandyto sprawę z głowy.

  1. ROMAN mówi

   prawa czy „prawa”…

  2. ROMAN mówi

   ten cyklon b to wynalazł Fritz Haber, tak się dziwnie składa, że żyd…

  3. Zbigniew mówi

   Cyklon B to fantazja majaca uzasadnic ilosc wybranych o ktorych nie mozna napisac, gdyz grozi 5 lat wiezienia.

 14. rabin jajko vel bosak mówi

  w hiszpani jajko nosil pokornie maseczne na ryju,w polsce fika. hipokryta.

 15. ada mówi

  PIS powinien byc odsuniety dawno od możliowści podejmowania decyzji. Rzad powinien być dawno obalony.

 16. Rebih mówi

  Niech dla przykładu Morawiecki i Niedzielski założą sobie worek foliowy na głowę i potrzyma kilka minut, a pandemia zniknie.

  1. Zbigniew mówi

   Zad podejmuje decyzje, ktorych Morawiecki nie umie uzasadnic – nie rozumie a po to przyszedl do dziennikarzy i tego tyz nie panimajet – to chyba nastepny Donald Slonce Peru.
   W rzadzeniu cofamy sie do ludow, ktore wyginely.

 17. Lew Drużbacki mówi

  E,no panie premier to tak ze Stalina zażywasz was z mańki bo jak prezes z działki mówisz my tu stanowimy prawo!,fajnie za nic ustawa,konstytucja z 35 , naród bo co władzy na drodze obraca się jak baca na wietrze,nie kochanieńki wy nie stanowicie prawa,rozporządzenie to uwaga jest tylko zaleceniem,co obóz pracy wszystkim rodakom narzuca,ale to nie prawo przecie a chazarska chucpa,boć waćpan mądry jak ten naród cały,ze śmiechu nam binokle z nosa pospadały!

 18. ROMAN mówi

  test, który nie jest badaniem a wynik, którego nie jest dokumentacją medyczną, terroryzuje świat…

 19. wilk mówi

  CO ZA HUJ PODSZYWA SIE ZA MINIE I UZYWA IMIENIA WILK,TO NIE PIERWSZY JUZ RAZ,JA PISZE TU O ROLNIKACH A TEN HUJ O KOSMITACH

  1. Hłe hłe mówi

   Ale to z kosmitami to prawda! I że ziemia jest płaska i że żadnego wirusa nie ma też jest prawda! Prawdziwi są tylko reptilianie, oni też głosują na Konfenderację i Kołodziejczaka.

 20. zdzichol mówi

  A nie wystarczy, że mamy zarośnięte mordy? Jak przestanę podcinać wąsa to kłaki będę miał do pępka.

  Za mało? Ufarbować na niebiesko? Wysssmarować żelem?

 21. Zbigniew mówi

  Ciekawe czy na 11 listopada ten nakaz obowiazuje w temacie masek gazowych?

  Moze jest ograniczenie tylko do masek szmacianych?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.