WAŻNE! Testy PCR nie nadają się do wykrywania koronawirusa. Genetycy wyjaśniają dlaczego „wymazywanie” nie ma sensu [WIDEO]

Fot. Medscape
13

Polecam wywiad z polskimi genetykami, prof. Kornelią Polok i prof. Romanem Zielińskim, którzy od wielu lat wykorzystują technologię PCR w swojej pracy badawczej. Naukowcy w prosty sposób wyjaśniają dlaczego testy PCR nie nadają się do diagnostyki wirusa SARS-CoV-2.

– Test jest oparty na reakcji PCR, zwanej łańcuchową reakcją polimerazy. Jest to reakcja, która pozwala na namnożenie materiału genetycznego, a konkretnie DNA. Reakcja PCR namnaża tylko i wyłącznie DNA, a więc nie może namnożyć RNA wirusa – wyjaśnia prof. Polok. PCR jest świetną metodą badawczą służącą do analizy genomu roślin i zwierząt, ale nie jest to metoda diagnostyczna.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co zatem wykrywa się używając testów PCR, które robi się dziś ludziom na całym świecie? Przede wszystkim wykrywa się RNA wbudowane w genom człowieka. – W genomie ludzkim występuje wiele sekwencji podobnych do sekwencji wirusowych – mówi prof. Polok. Wyjaśnia też, że wyniki testu będą różne w zależności od sprzętu wykorzystywanego w danym laboratorium. Oznacza to, że ta sama próbka może być zdiagnozowana jako pozytywna w jednym laboratorium i jako negatywna w innym.

Co jeszcze wykrywa się testami? – Wszystko, co się da – mówi prof. Polok, a prof. Zieliński podkreśla, że najtrudniej jest wykryć właśnie koronawirusa.

– Reakcja PCR daje dobre rezultaty, jeśli pracuje się na wyizolowanym i dobrze oczyszczonym materiale genetycznym. Spójrzmy na materiał biologiczny, który pobieramy na okoliczność badania obecności tego koronawirusa. Jest to jakiś wymaz i jest tam wszystko, głównie tkanki ludzkie i wiele różnych mikroorganizmów, bakterii i wirusów. Różnych szczepów może być ponad tysiąc. I w tym może być ten koronawirus. Znalezienie go jest prawie niemożliwe, a to, co się wykrywa, to z największym prawdopodobieństwem wszystko inne, a nie ten koronawirus, ponieważ nie jest spełniona podstawowa zasada, dzięki której uzyskuje się wiarygodny wynik z testu PCR: nie dysponujemy wyizolowanym wirusem. Nie ma czystego materiału genetycznego i PCR nie może dobrze działać – mówi prof. Zieliński.

Wnioski? Testy, na które wydaje się gigantyczne pieniądze i buduje tzw. obraz pandemii oraz wysyła do aresztu domowego zdrowych ludzi, to oszustwo. „Wymazywanie” nie ma najmniejszego sensu. U samej podstawy tzw. pandemii leży niewłaściwa metoda diagnostyczna. Trzeba natychmiast zakończyć ten obłęd!

Zobacz też:

Absurdalne przepisy epidemiczne zagrożeniem dla życia dzieci! Paraliż na pediatrii w krakowskim szpitalu

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Antyparch mówi

  Gdyby kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak nie dostał się do drugiej tury wyborów prezydenckich, to trzeba będzie zagryźć zęby i zagłosować na Rafała Trzaskowskiego – powiedział w piątek polityk Konfederacji Jacek Wilk. W efekcie część opinii publicznej uznała, że skrajna prawica poprze w drugiej turze kandydata KO.
  ja uznalem,co potwierdzilo sie prawie 50% wyborcow konfidentracji poparciem pedalolubnego trzaskowskiego.
  dla mnie ruskimi onucami nie byliscie i nie jestescie,🏳️‍🌈onucami jak najbardziej.
  tfuuuuuu

  1. miśpyśnieoddziś mówi

   te wołanie do głosowania na czajkowskiego to raczej odsiew elementu sorosowego bez własnego zdania misiaczku :*

  2. rebih mówi

   Tymczasem lewacy z PiS zwolnili łódzkiego kuratora za to, że był „homofobem”, skutecznie zastraszając urzędników państwowych i nauczycieli, na wypadek gdyby przyszło im do głowy pyskowanie przeciw zboczeniom i neo-marksizmowi. Na tym tle, twoje zarzuty są co najmniej idiotyczne. Tak naprawdę to sądzę, że jesteś pedałem, który próbuje normalnych ludzi zniechęcić do tych, których biedronie obawiają się najbardziej.

 2. Jan mówi

  Genetyk Roman Zieliński, ale zbieżność nazwisk…

 3. Antyparch mówi

  logo
  POLSKA
  ŚWIAT
  WIDEO
  OPINIE
  STOP FAKE NEWS
  OGLĄDAJ NA ŻYWO
  POGODA
  NASZE PROGRAMY
  TWOJE INFO
  BIZNES
  SPOŁECZEŃSTWO
  KULTURA
  NAUKA
  ROZMAITOŚCI
  POLSKA TO WIĘCEJ
  RAPORTY
  FOTO
  SPORT
  REGIONY
  TVP TYGODNIK
  POLAND IN

  Szukaj w serwisie
  Zacznij pisać…
  Szukaj
  Anuluj
  RAPORT

  KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

  Jak za 11 zł przeżyć dzień w Warszawie? Takie są oficjalne zarobki Bosaka
  JAK, KF 30.12.2019, 12:11 |aktualizacja: 12:45

  Bosak od 2012 r. nie miał żadnych oficjalnych źródeł utrzymania (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
  „Panie Bosaku, niech pan wyjaśni, jak za 11 tysi rocznie, odkładając 7 tysi rocznie przeżyć pół dnia w naszym pięknym kraju?” – pyta publicysta Rafał Otoka-Frąckiewicz. Kontrowersje wokół zarobków lidera Konfederacji wywołuje fakt, że w swoim oświadczeniu majątkowym jako jedyne źródło utrzymania podał pracę dla kolegi z partii. Jeśli deklaracja jest prawdziwa, to – biorąc pod uwagę wysokość zarobków rocznych i zaoszczędzone środki – 37-letni poseł musiałby przeżyć w Warszawie za 11,24 złotych dziennie.

  Poseł Konfederacji: Nie popieramy ani PiS, ani sędziów
  Jak ujawnił pod koniec kwietnia br. portal niezalezna.pl, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak od 2012 r. nie miał żadnych oficjalnych źródeł utrzymania. Polityk tłumaczył wtedy, że czerpie dochody z pracy w sztabie Konfederacji (komitetu powstałego cztery miesiące wcześniej) oraz dla swojego kolegi (do 2019 r. posła wybranego z listy Kukiz’15) Roberta Winnickiego. Nie wyjaśnił jednak, na jakiej zasadzie i od kiedy zarabiał u Winnickiego. Szybko okazało się, że w sprawozdaniu z działalności biura poselskiego Roberta Winnickiego na liście pracowników i współpracowników biura Krzysztof Bosak nie figuruje.

  Pytany o tę sprawę na początku listopada przez RMF FM, Bosak nie widział żadnego problemu. – To, że ktoś nie wylistowuje wszystkich swoich pracowników, nie znaczy, że ich nie ma. Reguły w tej sprawie nie są tak ścisłe – tłumaczył poseł Konfederacji.

  Wątpliwości wokół zarobków Bosaka nie rozwiało oświadczenie majątkowe za rok 2019, które jako nowy poseł musiał zadeklarować i zostało ono opublikowane na stronach Sejmu. Wynika z niego, że poseł oficjalnie pobierał wynagrodzenie jedynie u Winnickiego i zarobił 11,5 tys. złotych, czyli ok. 960 złotych miesięcznie. Tak niskie dochody nie przeszkodziły w oszczędzaniu. Zadeklarowana z tego tytułu kwota to dokładnie 7 434,59 zł.

  Publicysta Rafał Otoka-Frąckiewicz, zwracając uwagę na niskie deklarowane zarobki i zaoszczędzone przy tym pieniądze – zadał publicznie pytanie Bosakowi, jak to możliwe, by za taką kwotę „przeżyć pół dnia w naszym pięknym kraju?”

  pomimo pytan wielu internautow,odpowied,i brak.

 4. Antyparch mówi

  jak zydź,bosak za 11 zl dzienniejjak zydź?
  moze dr mentzen,doradca podatkowy rozkmini ten temat? nobel pewny. tyle godz minelo i zaden zakuty leb jeszcze mnie nie zwyzywal od ubekow,PARADNE.

 5. Antyparch mówi

  ideowa prawica
  dziambor-startowal z listy pis w wyborach samorzadowych w gdyni
  wilk-z listy kukiza
  winnicki- szkoda gadac, ideowcy tfuuuuuuuu

 6. Teresa Maria mówi

  Od dawna o tym mówią specjaliści z innych krajów, tylko,że nikt ich nie słucha, bo ma być piramidalne kłamstwo i basta. A na tym kłamstwie światowe mendy zarabiają i zarobią jeszcze kosmiczną kasę i bezgraniczną władzę. Plebs w zamian dostanie zamordyzm i nędzę.

 7. Jack mówi

  Wszyscy wyznawcy pandemii koronawirusa powinni zostać odcięci od medycyny konwencjonalnej. Medycyna oparta jest na odkryciach i badaniach naukowych, jeśli ktoś czci wiarę w tą pandemię, zaprzecza tym samym postulatom Kocha. Taka osoba nie powinna korzystać z przywilejów nauki. Nie mam zamiaru płacić podattków na naukę, medycynę i służbę zdrowia, ktróra to służba zdrowia, pod wpływem zaślepionych imbecyli przestaje spełniać swoją funkcję: ileż to ludzi umarło, bo szpitale ich nie przyjęły?

 8. Zbigniew mówi

  Wyglada na to, ze chinska sztuczna inteligencja wymyslila ten cowid, wykorzystanie dla totaliitarnej wladzy i malpowanie przez przyglupich, skorumpowanych politykow – takie ma mozliwosci, ze ocenia kazdego polityka, jak sluzby wywiadowcze.

  Do tego dolaczyli rozne LPGnb, czarne powstanie, badaja opor i dofinansowuja gdzie trzeba.

  Przeciez komunosci robili tak od zawsze, mozna wiec przewidziec masowe morderstwa

 9. gfh mówi

  to, co się wykrywa, to z największym prawdopodobieństwem wszystko inne, a nie ten koronawirus, ponieważ nie jest spełniona podstawowa zasada, dzięki której uzyskuje się wiarygodny wynik z testu PCR: nie dysponujemy wyizolowanym wirusem. Nie ma czystego materiału genetycznego – To jak w dowcipie o maści na szczury. Trzeba najpierw złapać szczura

 10. hens mówi

  Jezuuu… pomyśleć, że my, MURARZE – TYNKARZE POLSCY und ZBROJARZE / BETONIARZE wiedzieliśmy to wszystko podczas poprzednich pandemii gryp ptasich, świńskich, kozich i podobnych.

  A jednak udało się parchom zagnać downów w kozi róg!

  Mądrali żydowskich, których przecież jest multum, akurat w tej sprawie nie ma! A przecież wszędzie jest ich zatrzęsienie!

 11. pestka mówi

  Ależ Wy potraficie manipulować. Ja pierniczę! To się w głowie nie mieści. Tego nie mógł napisać zdrowy i uczciwy człowiek. To musiał spreparować ktoś kto dobrze wie że oszukuje ludzi czytających.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.