Kynolodzy mówią STOP biznesowemu ekoterroryzmowi ANIMALSÓW!

1

Pseudohodowle zawsze istniały i niestety zapewne zawsze istnieć będą – przyznaje Piotr Kłosiński, prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego.

 

„Tacy ludzie również hodują psy… Należałoby się nimi zająć. My walczymy z takim osobami. Przy naszym Porozumieniu powołaliśmy do życia Inspektorat Ochrony Zwierząt, który zajmuje się kontrolą i doraźną interwencją w terenie. Interwencje to ostateczność, ale kontrole przeprowadzamy często i zawsze są niezapowiedziane”

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– mówi hodowca psów i prezes PPK.

 

Jednak o ile o pdeudohodowlach dowiadujemy się nieustannie z mediów, trudniej dowiedzieć się o innym zjawisku, takim jak zbijanie pieniędzy na rzekomych pseudohodowlach, czyli zabieraniu cennych rasowo psów pod byle pretekstem i w świetle jupiterów np. TVN czy innej stacji wspierającej takie organizacje jak np. Pogotowie dla Zwierząt (wielokrotnie skazane za kradzież psów).

 

„Zjawisko pseudohodowli w pewnym stopniu zostało ograniczone. Wysokość kar działa studząco na środowisko pseudohodowców. W roku 2018 przeprowadziliśmy ok. 700 kontroli. W ich wyniku z naszego grona zostało wyrzuconych osiemnastu hodowców. Czy to to dużo? Dla mnie dużo… Chciałbym, żeby nie było ich w ogóle. Z kolei przyjrzeć się warto działaniom nie tyle samych hodowców, co przemilczanych medialnie tzw. animalsów, którzy nierzadko kradną zwierzęta z hodowli pod pretekstem interwencji dla ich dobra, a później zarabiają na tych samych zwierzętach potężne pieniądze”

 

‒ mówi Piotr Kłosiński, prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego.

 

Całość wywiadu można przeczytać w magazynie „Świat Rolnika BIZNES”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Kmicic mówi

    Jesteście co najmniej niewiarygodni w tym i o czym mówicie. Dlaczego ZKwP nie boi się organizacji prozwierzęcych i kontroli hodowlanej a tylko Wy macie problemy wiecznie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.