Konfederacja żąda weta do budżetu UE: „Kompromis to kapitulacja wobec centralistycznych dążeń Brukseli” [WIDEO]

Robert Winnicki i Artur Dziambor/ fot. screen
4

W czwartek (10.12.2020) rozpoczyna się spotkanie Rady Europejskiej, podczas którego ma być przyjęty tzw. kompromis w sprawie rozporządzenia wprowadzającego mechanizm praworządności. Przeciw kompromisowi stanowczo protestuje Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry, a także były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski i eurodeputowany PiS Jacek Saryusz-Wolski wskazując, że będzie to uszczuplenie polskiej suwerenności.

ZOBACZ: Nie będzie polskiego weta do budżetu unijnego? Waszczykowski: „Jeśli to prawda, to przegraliśmy polską suwerenność”

ZOBACZ: Ziobro przeciw kompromisowi ws. mechanizmu praworządności: „To znaczące ograniczenie suwerenności Polski” [WIDEO]

Na zagrożenie, jakie stanowi zgoda na mechanizm praworządności, wskazuje też Konfederacja, która już w lipcu alarmowała, że premier Mateusz Morawiecki poparł konkluzje szczytu unijnego, do których wpisano ten mechanizm.

ZOBACZ: Premier obwieszcza sukces Polski i Węgier po szczycie UE. Konfederacja mówi o wielkiej porażce [WIDEO]

Podczas czwartkowej konferencji prasowej poseł Robert Winnicki powiedział, że kompromis jest kolejną kapitulacją wobec centralistycznych dążeń Brukseli. – To, co zaproponowała prezydencja niemiecka, to jest wyłącznie dżentelmeńska umowa, a nie z dżentelmenami dyskutują polscy przedstawiciele w Brukseli. Dyskutują z żądnymi coraz większej władzy biurokratami, którzy ten zakres władzy chcą poszerzać – wskazał Winnicki. – Jako Konfederacja żądamy weta wobec budżetu Unii Europejskiej po to, żeby wrócić do stołu rozmów z lipca, żeby renegocjować to, co wtedy stało się elementem kapitulacji Mateusza Morawieckiego oświadczył.

Poseł Artur Dziambor zaznaczył, że chociaż nie znamy jeszcze wyniku dzisiejszych negocjacji , to można założyć, że premier Morawiecki zgodzi sią na kompromis. – Jeżeli taki kompromis będzie, i jeśli będzie nam sprzedawany w mediach jako wielki sukces naszego rządu, niestety będzie to zgniły kompromis. Trzeba sobie jasno i twardo powiedzieć, że Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki w ten sposób oddają część naszej suwerenności – podkreślił Dziambor.

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Dlaczego Konfederacja głosowała przeciw uchwale wspierającej rząd w negocjacjach budżetowych w UE? [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jan Kowalski mówi

  No,no, proszę bardzo, a to się Winniczek wysilił. Jeszcze niedawno sprzeciwiał się poparciu veta, po to tylko aby sprzeciwić się pisowi, a teraz dla odmiany, ale z tego samego powodu, żąda veta. I powiedzcie , czy można mu wierzyć?

 2. zyd Mikke-komunista z ZMS-u mówi

  Zakłamana banda od żyda Mikke z ZMS-u. Tfuuuuu
  Socjalistyczni NARODOWCY,tfuuuuu

 3. bu ha ha ha ha mówi

  Winnicki, Mikke napluł ci w ryj, wyzywając od socjalisty.

 4. W K mówi

  Jeśli chodzi o państwa narodowe, trwa dogaszanie ognia. Okrągłostołowym zajęło to aż 30 lat. To i tak długo Polska się trzymała.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.