Dlaczego Konfederacja głosowała przeciw uchwale wspierającej rząd w negocjacjach budżetowych w UE? [WIDEO]

Konfederacja/ fot. Facebook
17

W czwartek (19.11.2020) Sejm przyjął uchwałę wspierająca działania Rady Ministrów w zakresie negocjacji budżetowych w Unii Europejskiej. Polska i Węgry zablokowały budżet UE i covidowy Fundusz Odbudowy w odpowiedzi na przyjęcie mechanizmu „pieniądze za praworządność”.

ZOBACZ: Sejm przyjął uchwałę wspierającą rząd w negocjacjach budżetowych w UE. Winnicki: „Morawiecki skapitulował już w lipcu” [WIDEO]

Uchwała sejmowa wskazuje, że „konsekwencje nadużycia tych regulacji przez Komisję Europejską mogą doprowadzić do całkowitego wstrzymania wsparcia finansowego dla państw członkowskich”. W uchwale wyrażono uznanie dla „zablokowania przez przedstawicieli Polski dalszych prac nad pakietem rozwiązań budżetowych” oraz wezwano „rządy wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej oraz organy UE do powrotu do rozmów i do osiągnięcia porozumienia zgodnego z unijnymi Traktatami oraz Konkluzjami Rady Europejskiej z 17-21 lipca 2020 roku”. Przeciw uchwale głosowała Koalicja Obywatelska, Lewica, PSL (za wyjątkiem 5 posłów z Kukiz’15) i Konfederacja. Imienne wyniki głosowania TUTAJ.

Dlaczego posłowie Konfederacji nie poparli uchwały? Wobec fali krytycznych komentarzy na Twitterze sprawę wyjaśnili posłowie Winnicki i Bosak. – W lipcu Morawiecki zgodził się na fatalny mechanizm, tu jest sedno problemu. Konfederacja nie mogła poprzeć projektu uchwały, która z uznaniem mówi o Konkluzjach Rady ograniczających suwerenność Polski – napisał Winnicki. Zamieścił też krótki film z wyjaśnieniem.

– Konfederacja głosowała przeciw uchwale PiS, która prawnie jest bez znaczenia, a propagandowo utrwala mitologię obozu rządzącego jako siły broniącej suwerenności, mimo że premier w lipcu na szczycie UE zgodził się pisemnie na to co teraz jest realizowane przez UE – wskazał Bosak.

Michał Wawer, skarbnik Konfederacji i członek Zarządu Głównego Ruchu Narodowego wyjaśnia, że weto do budżetu nie wstrzymuje wdrożenia przyjętego już mechanizmu „pieniądze za praworządność”.

Poniżej całe wyjaśnienie na temat unijnej praworządności

Źródło informacji: Twitter, Facebook, sejm.gov.pl

Zobacz też:

Premier obwieszcza sukces Polski i Węgier po szczycie UE. Konfederacja mówi o wielkiej porażce [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jan Kowalski mówi

  Niestety kłamią. Ten wawer jakiś podejrzany , wyglądem przypomina żyda . Konfederacja się kompromituje. Jak można było głosować tak jak PO przeciwko vetu? Winnicki też ostatnio ukazuje swoje fałszywe oblicze. Razem z Bąkiewiczem wyprowadzili ludzi pod lufy karabinów i zmasowane oddziały ZOMO.

  1. Jaca mówi

   Mówisz żyda, a przecież w całym tym naszym knesejmie to większość żydy człowieku.
   Jesteś kolejnym trolem tej zdradzieckiej partii, która służy obcym interesom i korporacjom.

  2. tow.Piotrowicz z PZPR / PiSrael mówi

   Gwoli przypomnienia dla pisowskich trolli Pinokio Morawiecki był doradcą Tuska w rządzie PO, a Duda należał do koszernej Unii Wolności, kiedy jej przewodniczącym był żydokomuch z PZPR tow. Balcerowicz.

   Poza tym w PiS roi się od postkomunistów z sowieckiej PZPR, tak samo jak w bliźniaczej PO, jak np. tow.Jasiński, tow.Czabański, tow.R.Czarnecki, tow.S.Piotrowicz czy tow.Saryusz-Wolski (poprzednio PO).

   Lewacko-koszerny POPiS = PZPR+SB+WSI

  3. Cyprian mówi

   Nie zdziwię się, jeżeli zobaczę kolejny wpis Kowalskiego na temat telefonów Korwina do Putina i Merkelowej z błagalnymi prośbami o bratnią pomoc.

 2. Jan Kowalski mówi

  Nawet jeżeli morawiecki podpisał to teraz należy to blokować wszelkimi sposobami, a nie jeszcze im drogę otwierać.

  1. AntyPO✡PiS mówi

   To po jaką cholerę Morawiecki wyraził na to zgodę w lipcu! Ile razy jeszcze Morawiecki będzie okłamywał Polaków?

   Poza tym Morawiecki zabiegał o wprowadzenie nowych podatków unijnych.

   PiS PO jedno zło!

  2. Kresowianin. mówi

   Jeżeli podpisać to po kiego grzyba jest jeszcze premierkiem w tym pisie. Podpisał i myślał, że jakoś to będzie i jeszcze pisiory zwalają wszystko na Konfederację, by ją znisczyć. Teraz już widać, że te prowokacje na Marszu Niepodległości, pałowanie przez tajniaków i przez białe kaski i inne to po prostu robota zamierzona, Kaczyńskiego, Kamińskiego i koszernego premierka Moroweickiego. Teraz będą udawać wielce zdziwionych srunijnym zamordyzmem a kopalnie i rolnictwo do zlikwidowania. Pis to lewactwo.

 3. Marcin mówi

  Polacy się burzą, że Unia narzuca na Polskę ograniczenia, ale przecież sprzedaliście suwerenność swojego kraju w 2004 roku. Halo tu Ziemia!

  Aby odzyskać suwerenność najpierw trzeba przestać brać pieniądze za poddaństwo. Trzymam kciuki za to, żeby Polska nie dostała ani grosza.

  Konfederacja jak zwykle postąpiła słusznie, a tylko nieroby co chcą kasę ze pierdzenie w fotel będą narzekać.

 4. Krzysztof mówi

  Prawdziwa twarz Konfederacji. Niby tacy patrioci.

  1. tow.Piotrowicz z PZPR / PiSrael mówi

   Gwoli przypomnienia dla pisowskich trolli Pinokio Morawiecki był doradcą Tuska w rządzie PO, a Duda należał do koszernej Unii Wolności, kiedy jej przewodniczącym był żydokomuch z PZPR tow. Balcerowicz.

   Poza tym w PiS roi się od postkomunistów z sowieckiej PZPR, tak samo jak w bliźniaczej PO, jak np. tow.Jasiński, tow.Czabański, tow.R.Czarnecki, tow.S.Piotrowicz czy tow.Saryusz-Wolski (poprzednio PO).

   PiS i PO wywodzą się z układu zawartego z komunistami w Magdalence. W praktyce między PiS a PO nie ma żadnej różnicy. Konflikt pomiędzy PiS a PO jest wykreowany sztucznie na potrzeby publiki.

   Dlatego pod rządami PiS-u, podobnie jak za czasów rządów PO-PSL i SLD za kraty nie trafił ani jeden morderca i złodziej z PZPR, SB i WSI.

 5. Lech mówi

  Szkoda głosów na was panowie tyle powiem głos na winnickirgo w kolnie zmarnowany to samo bosak

  1. Jaca mówi

   Bzdury opowiadasz i nie umiesz słuchać argumentów ze zrozumieniem. Typowy betonowy elektorat pisu?

  2. tow.Piotrowicz z PZPR / PiSrael mówi

   Ty lepiej nie marnuj czasu na trollowanie, a poświeć więcej swojego czasu na naukę ortografii i gramatyki.

 6. benedykt mówi

  Jak można być tak głupim i nie rozumieć tak prostych spraw- jest przecież rzeczą oczywistą że ten z krzywą gębą POdpisując w lipcu br. wyrok na PL (czyt. zgodę na powiązanie finansów z „praworządnością unijną”) doskonale zdawał sobie sprawę że ODWROTU już nie będzie! Co tu trzeba jeszcze jaśniej tłumaczyć : czy to że pachołek żydowski zawsze był, jest i będzie poddany swoim „panom” (w pełni kontrolującym również UE) czy też to że szczyty hipokryzmu, bezczelności i żenującej głupoty są znakiem firmowym „naszego” premiera??!

 7. Wojtek mówi

  Konfederacja to krypto bolszewicy i komuniści niektórzy z nich jak Braun to żyd który udaje gorliwego katolika, wszyscy razem to wrogowie Polski i Polaków, taka jest prawda.

  1. Kresowianin. mówi

   Wojtuś, a twój Kamiński, Morawicki i Kaczyński razem z Kryże, Czabańskim i Piotrowiczem to taka żydokomuna, do tego banderowska i syjonistyczna, ze hej.

 8. krzysztof mówi

  zwątpiłem, ale nas te ćwoki rozgrywają won też tą konfederacją, parszywce!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.