Ziobro przeciw kompromisowi ws. mechanizmu praworządności: „To znaczące ograniczenie suwerenności Polski” [WIDEO]

Zbigniew Ziobro/ fot. screen
2

W środę (9.12.2020) pojawiła się informacja, że Polska nie zawetuje unijnego budżetu i zgodzi się na kompromis, polegający na dopisaniu wytycznych do przyjętego rozporządzenia ws. mechanizmu praworządności. Na temat rozporządzenia ma też wypowiedzieć się TSUE.

ZOBACZ: Nie będzie polskiego weta do budżetu unijnego? Waszczykowski: „Jeśli to prawda, to przegraliśmy polską suwerenność”

Do zapowiadanego kompromisu odniósł się na Twitterze minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. – „Konkluzje interpretujące” i „wytyczne” nie są prawem! Prawem jest rozporządzenie. Jeżeli rozporządzenie łączące budżet z ideologią wejdzie w życie, będzie to znaczące ograniczenie suwerenności Polski i złamanie europejskich traktów. Nie zgadzamy się na to!!! Walczmy o interes Polski – napisał.

We wtorek, podczas konferencji zorganizowanej przez Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, minister Ziobro wyjaśniał, że w rozporządzeniu ws. mechanizmu praworządności nie chodzi o praworządność, ale o zwiększenie zakresu politycznej władzy Brukseli.

– Rozporządzenie pozwala na ogromną przestrzeń władzy, która dalece wykracza poza właśnie te przyznane kompetencje UE. Więc o co chodzi, jeśli nie chodzi o praworządność? Jeśli tak naprawdę najwięksi gracze Unii decydują się na tak ostentacyjne łamanie praworządności w imię praworządności? Otóż chodzi oczywiście o prymat interesów politycznych głównych graczy UE – zaznaczył Ziobro.

Minister podkreślił, że dalekosiężnym celem zmian wprowadzanych unijnym rozporządzeniem jest zmiana traktatów i budowa państwa federacyjnego, w którym państwa narodowe utracą prawo weta. Relacja z konferencji poniżej.


Źródło informacji: Twitter, Facebook

Zobacz też:

Ziobro nie odpuści Giertychowi! Wywiad ministra sprawiedliwości dla Polskiego Radia

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. George mówi

    Od dawna mam świadomość, że PiS to partia lewackich łgarzy, która wycierając sobie gębę patriotycznymi frazesami w istocie realizuje interesy sprzeczne z polską racją stanu. Można mieć podejrzenie czyje. No ale Polakom w to graj. Za ochłapy gotowi są sprzedać ten nasz nieszczęśliwy kraj.

  2. W K mówi

    Tak oto Minister Ziobro, jego koledzy z PiS i ten trzeci przybłęda – goguś, przechodzą do historii jako grabarze Polski.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.