Kandydatura Dulkiewicz niezgodna z prawem? Braun żąda odwołania komisarz Gdańska [WIDEO]

konferencja prasowa Grzegorza Brauna/ fot. twitter
4

News dnia! KWW „Wszystko Dla Gdańska” Aleksandry Dulkiewicz został zarejestrowany bezprawnie?! Zgodnie z opinią Państwowej Komisji Wyborczej, jaką otrzymałem, nazwa KWW nie może być taka jak nazwa organizacji zarejestrowanej w KRS. Zawiadomienie w tej sprawie złoży dziś do PKW Grzegorz Braun – informuje na Twitterze Jakub Kulesza, wiceprezes Partii Wolność.

– Jeśli do komitetu pani Dulkiewicz PKW zastosuje tę samą miarę co wobec wszystkich komitetów przy innych wyborach, stosując się do ordynacji i własnych jej wykładni, to jedyny możliwy werdykt ws. wniosku G. Brauna brzmi: uznać, że ten komitet nie został poprawnie zarejestrowany. Termin dokonywania zgłoszeń komitetów już dawno minął a zbiórka podpisów kończy się w środę. Jeśli nie dojdzie do bezprecedensowego złamania ordynacji wyborczej i jeśli PKW nie „pojedzie po bandzie” wbrew swojej dotychczasowej praktyce – pani Dulkiewicz nie będzie kandydatką – komentuje poseł Robert Winnicki na Twitterze.

Sprawę szczegółowo wyjaśnia Grzegorz Braun podczas konferencji prasowej. „Wszystko wskazuje na to, że kandydatura Aleksandry Dulkiewicz w wyborach uzupełniających na prezydenta Gdańska jest nielegalna. Prowadzona od szeregu dni zbiórka podpisów popierających tę kandydaturę jest nielegalna z uwagi na fakt niezarejestrowania w sposób właściwy komitetu wyborczego wyborców, który z tą kandydaturą występuje. A zatem oczywiste wnioski, prawne i polityczne: sędzia Marek Jasiński, komisarz wyborczy w mieście Gdańsku, powinien być w trybie pilnym odwołany przez Państwową Komisję Wyborczą, a na jego miejsce powinien być naznaczony inny komisarz. Wniosek polityczny, najważniejszy: skoro Aleksandra Dulkiewicz w tej sprawie firmuje tak oczywiste naruszenie prawa, to z obawy, że Gdańsk mógłby być narażony na bliżej dzisiaj trudne do określenia konsekwencje na skutek zaistnienia błędów prawnych w innych aktach sygnowanych i firmowanych przez panią Dulkiewicz, pan premier Morawiecki powinien natychmiast naznaczyć nowego zarządcę komisarycznego miasta Gdańska” – oświadczył Grzegorz Braun.

Aleksandra Dulkiewicz pełniła funkcję wiceprezydenta Gdańska przed zabójstwem Pawła Adamowicza. Po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Dulkiewicz została powołana przez premiera Morawickiego na stanowisko komisarza zarządzającego miastem do wyborów uzupełniających. Dulkiewicz została kandydatką „opozycji totalnej” w tych wyborach, a Prawo i Sprawiedliwość w ogóle zrezygnowało z wystawienia swojego kandydata. Grzegorz Braun zdecydował się wystartować w wyborach na urząd prezydenta Gdańska. Obecnie trwa zbiórka podpisów popierających jego kandydaturę.

W poniedziałek, 28 stycznia 2019 r. minął termin zgłaszania komitetów wyborczych w uzupełniających wyborach samorządowych w Gdańsku. Zarejestrowano osiem komitetów. Jednym z kandydatów na urząd prezydenta Gdańska jest Piotr Walentynowicz, wnuk Anny Walentynowicz.

Zobacz też:

Kapitalny wykład Grzegorza Brauna o Marcu’68. Z dedykacją dla przepraszającego prezydenta Dudy!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Spostrzegawczy mówi

    Sprawa prosta jak cep. Kandydatka POKO sama nie dopełnila obowiązujących procedur i nie ma absolutnie żadnego prawa aby kandydować. Chyba, że mamy i na tym polu obrzydliwy Bantustan.

  2. RdK mówi

    Jak ja skresla to to dopiero bedzie checa. Roku powinno byc Do obstawiania w StS

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.