„Jesteście sadystami!” To nie Korea Północna, to Wrocław [WIDEO]

9

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, któremu wczoraj (18.06.2020) poświęciliśmy całą publikację, zamiesił na swojej stronie na Facebook’u film z występem wrocławskich przedszkolaków. Na filmie widać dzieci ustawione w w wirydarzu placówki, z zachowaniem odstępu dwóch metrów od siebie. Widać, że tego dnia dopisywała świetna pogoda, było gorąco. Mimo to dzieci śpiewały piosenki w… maseczkach. Na Sutryku i dyrekcji przedszkola Polacy nie zostawili suchej nitki: Trzeba nie mieć serca! Widać że na zewnątrz jest gorąco, jesteście sadystami!!! Chce pan udusić te dzieci? Czy to Korea Północna? Płakać się chce! Gdyby ktoś założył maseczkę mojemu dziecku, bez mojej wiedzy w przedszkolu, to wydrapałabym oczy. Serio. Nie wierzę, że tylu rodziców było świadomych tego balu przebierańców i zgodzili się na takie cyrki!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mimo takich opinii skompromitowany Sutryk nie skasował nagrania z sieci, a odpowiadając na komentarze stwierdził, że takie są wytyczne GIS. Prezydent Wrocławia, który nie ma odwagi, by przyznać się do błędu, mija się z prawdą. Wytyczne GIS wskazują jasno, że w przypadku zachowania dwumetrowego odstępu, noszenie maseczek nie jest wymagane, zaś sama Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, że noszenie maseczek przez osoby zdrowe jest bezsensowne. Ponadto, zgodnie z wytycznymi, w przedszkolach nie ma obowiązku noszenia maseczek, a występ odbywał się w ramach prowadzonych zajęć na terenie przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 22 we Wrocławiu. Przy dużym upale, w którym występowały zaledwie kilkuletnie przedszkolaki, większym niebezpieczeństwem było duszenie ich maseczkami, aniżeli zakażenie napompowanym przed media koronawirusem. Bogu dzięki, że żadne z dzieci nie straciło przytomności.

Jak widać, gdyby głupota miała skrzydła, niejeden urzędas latałby w przestworzach.

Przeczytaj:

Orzeł w barwach tęczy! We wrocławskim liceum sprofanowano godło. Dyrekcja milczy…

Czarne karty prezydenta Wrocławia. W styczniu narzekał na dochody, a w rok jego majątek wzrósł o 770 tys. złotych

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Flex mówi

  W którejś piosence Wałów Jagielońskich z lat PRLu podało zdanie: „I nie poda kwiatów dziecię, przeszkolone w komitecie” Jak widać tradycja wykorzystywania maluczkich do celów polityczno-dekoracyjnych trwa w najlepsze.

 2. Antyparch mówi

  Dzis kanalia Bolek oznajmil swiatyu ze masy inteligenckie zaaufaly Trzaskowskiemu,a masy wiejskie i malomiasteczkowe Dudzie.

 3. Greg mówi

  ale ktos to cos wybral i to jest jeszcze gorsze 🙁

  1. Asd mówi

   Na tym fakcie należy skupić się przez dłuższą chwilę.

 4. Teresa Maria mówi

  To nie tylko sadyzm, ale i debilizm najwyższych lotów.

 5. Ja mówi

  Sutryk winny? A czy te dzieci są sierotami? Gdzie rodzice? Jeżeli mają wyprane mózgi i się zgadzają na taką szopkę,to jest ich problem.

 6. botest mówi

  cyt. „zaś sama Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, że noszenie maseczek przez osoby zdrowe jest bezsensowne.” To z jakiej, pytam, okazji pewien minister upiera się przy ich noszeniu?! To jeśli ma on WHO w …poważaniu to dlaczego nie wziął przykładu z Łukaszenki (polecam porównanie statystyk zachorowań).

 7. Mikołaj mówi

  No i co w tym tak kontrowersyjnego?
  Jak policjanci i żołnierze pracują w upale z maseczkami na twarzy to jakoś nie płaczecie, że się zaraz uduszą, a to też są tacy sami ludzie. Przedszkolakom nic nie będzie, więc nie ma sensu toczyć burzy o nic. Reakcja tych pożal się boże rodziców jest po prostu śmieszna.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.