Rząd luzuje restrykcje. Wesela i zgromadzenia do 150 osób, bez limitu w sklepach, otwarte siłownie. Maseczki nie będą wymagane, jeśli… [WIDEO]

premier Mateusz Morawiecki/ fot. Facebook
6

Dziś (27.03.2020) w godzinach przedpołudniowych odbyła się konferencja prasowa, podczas której premier Mateusz Morawiecki podał szczegóły w kwestii czwartego etapu znoszenia restrykcji. Między innymi zdradził czy będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczek.

Na początku pandemii wybraliśmy metodę trudną. Ograniczyliśmy kontakty międzyludzkie – tłumaczył premier i przekonywał, że Polska obrała drogę słuszną i dzięki temu nasz kraj „jest w lepszej sytuacji związanej z pandemią niż inne państwa europejskie”. – Powoli odzyskujemy pole i stajemy na coraz twardszym gruncie – ocenił premier.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Premier zadeklarował, że od 6 czerwca obowiązywać będą nowe zasady w kwestii organizacji wesel.
Chcę też ogłosić wszystkim, którzy przygotowują się do wesel, że to najważniejsze wydarzenie w życiu będzie mogło się odbywać przy 150 gościach – powiedział. Weselnicy nie będą musieli nosić maseczek. Od tego czasu także będzie można organizować zgromadzenia publiczne. Limit uczestników także wynosi 150 osób.

Czwarty etap luzowania obostrzeń zakłada także zniesienie limitu klientów w sklepach, otwarcie siłowni, klubów fitness, basenów, saun, solariów, salonów masażu i tatuażu. Datę otwarcia tych lokali wyznaczono także na 6 czerwca. Minister Piotr Gliński powiedział, że od 6 czerwca można otwierać kina, cyrki, teatry, filharmonie i opery, jednak widownia nie może przekroczyć 50% miejsca na sali i trzeba nosić maseczki.

Premier Mateusz Morawiecki zmienił także zasady w kwestii noszenia maseczek. Te nie będą wymagane pod jednym warunkiem – jeżeli będziemy w stanie zachować dwumetrowy odstęp od innych.

Oczywiście nie obyło się bez straszenia. Morawiecki mówił, że „wróg jest niebezpieczny”, dopiero szczepionka zabije koronawirusa i musimy przyzwyczaić się do „nowej normalności”.

Przeczytaj:

Patomorfolog i senator z USA o „fabrykowaniu zgonów” z powodu koronawirusa: „Zmusza się do wpisywania Covid-19 do aktu zgonu”

Prof. Wittkowski: „Restrykcje przedłużą epidemię, a szczepionki nie są potrzebne. Nie bądźcie pokorni!”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Krzysztof W K mówi

  Jest godzina 12,45 27,05,2020 nie ma jeszcze rozporządzenia rady ministrów. Czyli co ?

  1. Anastazja mówi

   Zgadzam się powoli nasze mózgi zostaną wyprane, wszystko dla naszego dobra.

 2. Krzysztof W K mówi

  Całe te wypowiedzi to czysta manipulacja, słuchać trudno, ale większość połknie tego Warana.

  1. Adam mówi

   Program Marszałka Piłsudskiego trzeba koniecznie wprowadzić panie hrabio.

 3. Alek mówi

  „wróg jest niebezpieczny” – czy to przypadkiem nie teoria spiskowa premiera? Czy ma na mysli, ze mamy do czynienia z bronia chemiczna? Czyja? Chinska?

  A swoja droga wesele bez maseczek, ale slub w maseczce, bo prżecie z dwoch metrow pan mlody nie zalozy pannie mlodej obraczki i vice versa.

 4. pos_ergo mówi

  Na weselu nie będzie tańców (odl. 2m.) ani alkoholu (bo on rozluźnia obyczaje), każdy weselnik będzie siedział i poruszał się co najmniej 2 metry od innych. I tak 150 osób. Czy pan premier był kiedyś na weselu? Widział jak to się odbywa? Ale maseczek nie potrzeba.

  A w kinie i w operze trzeba być w maseczce koniecznie.

  Nasza władza jest już bardzo zmęczona.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.