Orzeł w barwach tęczy! We wrocławskim liceum sprofanowano godło. Dyrekcja milczy…

XIII LO we Wrocławiu / Fot. Wikipedia
18

We wrocławskim liceum sprofanowano polskie godło! – poinformowała matka jednego z uczniów wrocławskiego ogólniaka. Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w szkolnym korytarzy rozwieszono wielkie polskie godło. Problem w tym, że ów symbol narodowy znacząco odbiega od oryginału, zaś przypomina to, które podczas tzw. parady równości, w lipcu bieżącego roku, w swoich rękach dzierżyli homoseksualni aktywiści. Dyrekcja milczy.

Godło, o którym mowa rozwieszono w XIII LO im. Aleksandra Fredy we Wrocławiu. Znalazły się na nim elementy tęczy oraz napis: „Różnimy się, ale 100. rocznicę odzyskania niepodległości będziemy świętować razem”. Treść napisu żywcem przypomina wypowiedzi homo-aktywistów czy działaczy środowisk lewicowych, którzy polskość próbują ośmieszyć i dopasować do własnych upodobań i poglądów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Profanacja godła w XIII LO we Wrocławiu / Fot. wPrawo.pl
Profanacja godła w XIII LO we Wrocławiu / Fot. wPrawo.pl

Na pozór niewinne przedstawienie polskiego orła… Problem w tym, że polski orzeł, a w istocie godło będące symbolem narodowym jest chronione prawnie, a przedstawienie go w kolorach seksualnych dewiantów, dla lwiej części społeczeństwa jest znieważające (art. 137 k.k.). Ponadto do takiej sytuacji zwłaszcza nie powinno dojść w budynku oświaty, będącego pod kuratelą Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Co możemy zrobić jak w szkole dzieci są indoktrynowane do marksizmu kulturowego i multikulturalizmu i nie szanuje się polskich symboli narodowych? – pisze zrozpaczona matka jednego z licealistów.

Nie tylko profanacja godła świadczy o postępującej, marksistowskiej indoktrynacji w polskich szkołach. Będąc nauczycielem, sam byłem świadkiem jak uczniowie od nauczycieli otrzymywali nagany za potępianie seksualnych dewiacji, a za udział w patriotycznych manifestacjach musieli tłumaczyć się przed dyrekcją. Ów indoktrynacja jest swoistym „powolnym marszem przez kulturę”, w latach 30. XX-wieku zainaugurowanym przez marksistów. Widać to gołym okiem. Czy 10 lat temu w którejkolwiek szkole pozwolono by sobie na to, co dziś dzieje się we wrocławskim ogólniaku? Czy ktokolwiek zgodziłby się na profanację symbolu narodowego, przedstawiając go w kolorach, z którymi obnoszą się homoseksualiści, transseksualiści a nawet pedofile (WIĘCEJ TUTAJ)? Strach pomyśleć co będzie dalej? Może za kilka lat polski orzeł będzie przemalowywany na czarno i tęczowo, po to tylko by nie znieważał przybywających do Polski islamskich imigrantów i seksualnych dewiantów, dla których godło w oryginalnym wydaniu może sugerować supremację białej rasy i wyższość heteryków nad zboczeńcami?

Geje sprofanowali polskie godło - tzw. parada równości w Częstochowie, lipiec 2018 / Fot. Twitter
Geje sprofanowali polskie godło – tzw. parada równości w Częstochowie, lipiec 2018 / Fot. Twitter

Na oficjalny adres mailowy dyrekcji XIII LO we Wrocławiu przesłaliśmy następujące pytania:

 

 

1. Kto odpowiada za przygotowanie projektu godła?
2. Czy była to inicjatywa uczniów czy nauczycieli/a?
3. Czy dyrekcja aprobuje ów projekt?
4. Czy dyrekcja nie uważa, że owy projekt jest profanacją godła polskiego?
5. Jak długo ów projekt będzie wisiał na szkolnym korytarzu?
6. Czemu ma służyć takie przedstawienie godła Rzeczpospolitej?

Niestety, nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Nie ulega wątpliwości, że za zgodą licealnych pedagogów oraz dyrekcji, która przecież każdego dnia przechadza się szkolnymi korytarzami, został sprofanowany symbol narodowy. Nasze zdanie nie jest odosobnione. W podobnym przypadku, po częstochowskiej paradzie równości, interweniował przecież Joachim Brudziński, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który bez ogródek stwierdził, że tego typu prezentacja godła polskiego jest znieważeniem. Policjanci zareagowali i w tej sprawie będzie zawiadomienie do prokuratury o znieważenie i profanację symboli narodowych – w przypadku profanacji godła w Częstochowie pisał Brudziński. Czy i tym razem na taką interwencję będzie można liczyć? Czy polska władza zareaguje na wieść o homo-propagandzie, która zatacza coraz większe koło w placówkach oświaty, a symbole narodowe są hańbione, do czego przyzwyczajana jest polska młodzież?

Po opublikowaniu zdjęcia sprofanowanego godła swojego oburzenia nie kryli internauci. Napisali między innymi: „A gdzie jest pan Brudziński, a przepraszam monitoring przegląda za race będzie karał”, „Ogromna profanacja godła Rzeczypospolitej Polskiej. Wstyd dla pani dyrektor tej szkoły”, „Profanacja! Niech na swoich homosiowych dupach tęczę malują. Nic mi do tego, ale Godło Polski, to Godło Polski! Czerwony jak krew, to poświęcenie, a biały, to czystość i uczciwość serca. Precz od tego!”, „To się do prokuratury nadaje”, „Ewidentna profanacja . Do niedawna nic nie miałem do zboków , dziś jest inaczej . Ta homo propaganda zrobiła masę złego dla tego środowiska”.

O sprawie zostanie poinformowane Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wrocławskie kuratorium oświaty, z prośbą o podjęcie właściwych kroków w tej sprawie.

Przeczytaj także:

Wrocław nie idzie na kompromisy! Pełna relacja z Marszu Polski Niepodległej we Wrocławiu [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zuzia mówi

  Dyrektor był ciepłym chłopcem; oni się popierają, więc teraz pewnie jest ich tam pełno!

 2. sten mówi

  ZA RYJ DYREKTORA ! Za deprawacje łodzieży ,

 3. Rick mówi

  Skontaktowałęm się z tą szkołą, oto odpowiedź:

  „Bardzo dziękuję i zapewniam Pana, że plakatu już nie ma. Prawdopodobnie było tak, jak Pan napisał- zostało zrobione zdjęcie i plakat został zdjęty.
  W związku z powyższym Dyrekcja nic o zaistniałej sytuacji nie wiedziała.

  Pozdrawiam,
  M. Jarmoluk
  Zespół Szkół nr 5 we Wrocławiu „

 4. Rick mówi

  Tego plakatu już tam nie ma. Dyrekcja szkoły nie była świadoma, że tam coś takiego wisiało.

  1. Jacek Międlar mówi

   Warto przekazać informację redakcji.
   O sprawie poinformujemy.

  2. Rick mówi

   Taki jest adres do redakcji: [email protected]? Innego nie udało mi się znaleźć na stronie.

  3. Jacek Międlar mówi

   poprawny. ale czekamy na informację ze szkoły. nieoficjalnie wiemy, że plakatu nie ma.

 5. Mateusz mówi

  Jacek Międlar a dlaczego Polski Rząd nie zareagował , nie podjął żadnych kroków prawnych za znieważanie Godła i Flagi Państwowej z art. (art. 137 k.k.) na marszu pedałów?

  1. Kwal mówi

   Bo to nie jest Polski Rząd, który reprezentuje Polską Rację Stanu tylko rację stanu Izraela. Wszystko jest zaplanowane w szczegółach i dokładnie realizowane tylko Polactwo tego nie rozumie…

 6. Adam mówi

  To jest żałosne, że szkoła zezwoliła na to, wstyd dla całego Wrocławia…

 7. Michał mówi

  Mnie najbardziej zastanawia, czemu WSZYSTKIE osoby HOMO wrzuca się do jednego worka i mówi że są pedofilami. Ja jestem homo i jakoś nie mam ciągutek do adopcji dziecka a tym bardziej gwałcenia go. Pedofil, ma coś z głową i nadaje się do psychiatryka, ale na miłość boską. Nie róbmy ze WSZYSTKICH HOMO pedofilów.

 8. sansan mówi

  Co do znieważenia godła, rozumiem, ale bez przesady. Ludzie wyrażają swoją opinie, jest to w liceum, chcieli pokazac ze liczy sie szacunek. SZACUNEK dla człowieka, Polaka! Niezależnie czy jest to homoseksualista, czy osoba innego wyznania czy koloru skory. Ludzie którzy sie różnią od większości populacji w naszym kraju maja ciężej w życiu. Zawsze sie znajdzie ktoś kto ich zwyzywa, przygasi i nie pozwoli zyc. Nie rozumiem po co im to jeszcze bardziej utrudniać. Nie żyjemy w czasach wojny, żeby segregować ludzi na lepszych i gorszych. Wszyscy jesteśmy ludzmi i wszystkim należy sie szacunek. Kazdy ma prawo by byc sobą i nie byc za to poniżanym. Dopóki tak będzie, dopóty ludzie bedą manifestować swoją inność, by pokazac ze oni tez sa między nami, szarakami, zapatrzonymi w siebie i swój mały zgorzkniały, znienawidzony, zmieniający sie wciąż i wciąż krajobraz.
  Lepiej sie uśmiechać niż nienawidzieć.

 9. Kasia mówi

  Jako absolwentkę tego liceum nie dziwi mnie brak odpowiedzi ze strony dyrekcji. Poza tym jak szanowna pani Spalka mogła o czymś nie wiedzieć? Wszystko, dosłownie wszystko, co się działo w tej szkole musiało przejść przez ręce pani dyrektor i mieć jej zgodę.

 10. Adam mówi

  I tu kończy się wolność!!!!!!!!! Znieważyć można osobę i tu przykłady można znaleźć od zaraz.
  Kreatywność i wyobraźnia młodych i inteligentnych ludzi jest dla naszego narodu zbawiennym lekarstwem.

  Jak widać forma dziś góruje nad treścią!

  Czy autor tego paszkwila nie zgadza się z przesłaniem jakie niesie ze sobą ta wariacja artystyczna dot. naszego kochanego godła? Równość, wolność i różnorodność zjednoczona pod jednym Narodem!

  Tak? Nie zgadza się?

 11. Zrozpaczona mówi

  Przykro mi, że godło w szkole zostało przedstawione w błędny sposób, zapewne jeden z uczniów który wykonał ten projekt nie zrozumiał jego charakteru.
  Bardzo boli mnie jedna rzecz: po co publikuje Pan posty ludzi ziejących mową nienawiści? Jako – jak mniemam – szanująca się redakcja nie chcecie publikować nielegalnych sformułowań. Używanie ich jako poparcie swojego stanowiska jest równoznaczne z pochwalaniem i utożsamianiem się z tego typu wypowiedziami, które jak wiemy są nielegalne. ‚Zboki’ , ,homosiowe dupy’?? Szanujmy się. Pan jak widzę bardzo chciałby żeby Pana poglądy i tradycje były szanowane, dlatego publikuje Pan tę rażącą sprawę profanacji godła Polski. Rozumiem że jest to hańba dla Pańskiej godności i pochodzenia. Nie rozumiem wiec dlaczego po pierwsze utożsamia Pan wszystko co jest kolorowe ze społeczeństwem LGBT, po drugie obraża Pan w swoim artykule osoby homoseksualne nazywając ich ‚zboczeńcami’. Niech najpierw Pan poczyta i dowie się czegoś w temacie na który się wypowiada, zanim wyskrobie Pan jakieś bzdury, które nie dość ze nie są prawdziwe, to jeszcze obrażają innych ludzi. Domyślając się jednak że jako ‚narodowiec’ będzie Pan tkwił w swoich skrajnie prawicowych ograniczonych poglądach, informuje Pana że nie wszystkie kolory które nie są bało-czerwone są symbolami z flagi LGBT.

  Nie pozdrawiam.

 12. Jerzy mówi

  Co za bzdury tu wypisujecie. Gdzie niby na tym plakacie są jakieś barwy symboliczne. To jest manipulacja, ja widzę 12 barw i co to niby znaczy? Tylko napuszczacie ludzi, szczujecie ich na innych.

 13. Kamil mówi

  Sam jestem gejem, i chciałbym by prawica przychylniej patrzyła na gejów, ale takie zachowanie moim zdaniem powinno być karane. Nie ważne kto, co, czym i jak zmienił symbole. To niedopuszczalne! I podejrzewam że sporo osób LGBT przyzna mi tu rację.
  Co za siano trzeba mieć w głowie….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.