„Jakieś bandziory”. Haniebna wypowiedź prezydenta Sutryka o uczestnikach Marszu Polaków we Wrocławiu

Marsz Polaków we Wrocławiu 2019/ fot. screen
20

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk jest odpowiedzialny za brutalną pacyfikację marszu „Żeby Polska była Polska” upamiętniającego 101. rocznicę odzyskania niepodległości. To nie ulega żadnej wątpliwości. Rozwiązanie marszu pod absurdalnymi zarzutami przez urzędniczkę magistratu po wcześniejszych zapowiedziach Sutryka, że będzie „przerywał niegodne manifestacje”, jasno wskazuje, jaki jest plan prezydenta Wrocławia na rządy w tym mieście. Plan wygląda następująco: otwarte ramiona dla Ukraińców i Żydów, pałki, gaz i armatki wodne dla Polaków.

„Szlag mnie trafia, kiedy jakieś bandziory wykrzykują, kto jest Polakiem, a kto nim nie jest, atakując przy tym przedstawicieli policji” – oświadczył Sutryk w niedzielę odnosząc się do marszu Polaków, których policja gazowała, lała wodą i biła teleskopowymi pałkami na polecenie magistratu. „Jakieś bandziory”. Takie słowa ma czelność kierować pod adresem Polaków perfidny manipulant, który stwierdził, że Noc Kryształowa, czyli niemiecki pogrom na Żydach, jest „datą w naszej historii, o której wolelibyśmy zapomnieć”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: Noc Kryształowa to „nasza historia”! Skandaliczna wypowiedź prezydenta Wrocławia

Przypisywanie Polakom niemieckich zbrodni i nazywanie Polaków „bandziorami” pokazuje jak bardzo Jacek Sutryk jest zdeterminowany, żeby wszystkimi sposobami mieszać Polaków z błotem i wmawiać opinii publicznej, że na tym polega patriotyzm. To jest ta sama metoda, którą stosowano wobec uczestników Marszu Niepodległości w Warszawie nazywając ich faszystami, neonazistami i bandziorami. Policyjne prowokacje, podpalenie budki pod ambasadą Federacji Rosyjskiej na rozkaz szefa MSW, straszenie opinii publicznej „marszem bandytów”. To wszystko było w Warszawie. Teraz to samo jest we Wrocławiu. Nie dajcie się nabrać Sutrykowi! On we Wrocławiu robi to samo, co robiono w Warszawie.

– Szanowni Państwo, Sutryk nazwał wczoraj uczestników Marszu Polaków „bandziorami”. Każdy, kto maszerował, ma podstawy, by go pozwać. Ma krew na rękach. Niech poniesie sprawiedliwą karę! Powodzenia! – skomentował wypowiedź prezydenta Wrocławia Jacek Międlar.

Zobacz też:

Uczestnicy Marszu Polaków we Wrocławiu piszą protesty! „Na marsz zabraliśmy nastoletnią córkę. Zamiast patriotyzmu doświadczyła agresji policji!”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbigniew mówi

  Ciekaw jestem wypowiedzi tych co na tego …… glosowali.

  1. Stanisław mówi

   Co żeś tych kropek tyle nabazgrał jak powinno być max 4,a nawet może 3 jeśli by pisać przez samo „h”

 2. Sudan mówi

  Kazali chloptasiowi coś powiedzieć i chyba cały tydzień myślał co powiedzieć. Widać wielka światłość umysłu. Inne miasta zazdroszczą wroclawiowi takiego wybitnego umysłu. Żeby go wam nie skradli

  1. Zbigniew mówi

   Taka wypowiedz swiadczy o poziomie tego prezydenta na wysokosci rynsztoku – szlag go trafia – to jest debil

  2. Marcjusz mówi

   Jacek Międlar na Prezydenta Wrocławia! Nie ma innej, lepszej drogi, ” żeby Polska była Polską”. ???????⚡???????. Mówię serio. Trzeba skończyć z Sutrykami i innymi świniami.

 3. Jacek mówi

  Lewacki prezydent nic dziwnego że obraza Polaków .

  1. Śmieszek mówi

   Buraków, nie „Polaków”.

 4. zz top mówi

  Bandzior, oprych, opryszek, rzezimieszek, łotr, łotrzyk, zbir-człowiek dopuszczający się ciężkich przestępstw, w tym napadów i morderstw.
  Nie odpuszczajcie pedałowi i żydowi w jednym. za zniewagę i pomówienia musi parch odpowiedzieć.

 5. Tomasz mówi

  Sutryk tymi słowami i swoimi czynami sam sobie wystawia laurkę. Od początku było wiadomo co to za marionetka. To że jest człowiekiem Dudkiewicza i jego słupem. Ale teraz pokazuje na każdym kroku swoje rozumowanie. To fałszywy i perfidny człowiek. Nic dobrego za jego rządów nie będzie w tym mieście jeśli chodzi o politykę społeczną i umacnianie narodowości polskiej na tym terenie. Ciekawe tylko kto na niego głosował?

 6. Tomek mówi

  Taka sama, jeśli nie większa wina jest organizatora, który de facto zagrzewał do atakowania policji, krzycząc „gestapo” i „policyjna prowokacja” oraz, tak, Sutryk na rację, bandziorów, których trochę jednak na marszu było. Wystarczy posłuchać okrzyków, zanim jeszcze doszło do konfliktu z policją – „j…ć policję”, „dzi..ki”, „wyp…” itp. Bandziorów, którzy rzucali kamieniami i innymi przedmiotami w policję i postronne osoby. Taka prawda, więc nie ściemniaj pan.

  1. marju73 mówi

   Najpierw jest przyczyna a potem skutek zadaniowany głupolu.

  2. Tomek mówi

   Ty to jesteś nawet za głupi, by być zadaniowany…

   No więc zauważ, że okrzyki „j…ć” policję, „wyp…ć”, „dziw..i” czy „gestapo” były przed interwencją policji, czy rozwiązaniem marszu. Najpierw przyczyna, potem skutek.

  3. Zulu-Tango-Tango mówi

   Tomuś! Tu już się wykazałeś! Teraz idź zrobić dobrze przełożonemu!

  4. Tomek mówi

   Zapewnianie takich rozrywek to twoja domena. Sorry, ja nie lubię, nie umiem, z profesjonalistą konkurować nie będę.

  5. last_starfighter mówi

   Cóż, skoro na marszu pojawiły się „bandziory” (których „trochę na marszu było”) to równie uprawione jest dywagowanie, że we wrocławskim Ratuszu zagnieździli się „złodzieje, malwersanci i inne szumowiny” – bo z pewnością są tam JAKOŚ (statystyka !) reprezentowani, zatem SPOKOJNIE możemy sobie uogólniać…

  6. Tomek mówi

   Owszem. Jak pokażesz nagranie, poszlakę, jakieś potwierdzenie, że ktoś tam kradnie i jak tych osób będzie więcej niż jedna, to będzie o uprawnione twierdzenie. Tak, jak na marszu wyraźnie widać wiele osób krzyczących wulgarne hasła i widać, że parę osób co najmniej np. rzuca w ludzi kamieniami.

 7. Robert mówi

  Skoro wyprowadził przeciwko Polakom pancerne metalowe niezłomne pały batonem zwane , w ustach funkcjonariusza czwartej rzeszy słowa bandyta lepiej by brzmiały,,polnische banditen,,Owczarki niemieckie w samouwielbieniu z wdzięczności dla onego,az do kolejnego marszu mordę by lizały swojemu słudze

  1. Śmieszek mówi

   Takie ciągoty bliższe organizatorowi, który napisał „Mein Kampf o coś tam”:)

 8. T.P. mówi

  Dobrze by było pomyśleć o zrzutce. Sędziowska mierzwa na pewno ustali wysokie kary aby tylko móc Polaków przerobić na potulne, wystraszone bydło. Co to za marsz bez petard i rac. Na N. Rok można a na Marsz już nie?

 9. Bury mówi

  tzw.Noc Kryształowa zainicjowana na obszarze dawnego Reichu,nie powinna nas Polaków nic obchodzić a
  rocznicowe utożsamianie się z”pokrzywdzonym”wtedy żydostwem,dziś nadaje klimat lokalnego wasalstwa wobec”szlachty jerozolimskiej”,co wkrótce może się przełożyć(lub już przełożyło)na całą Polskę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.