Jeden z protestujących górników zasłabł i trafił do szpitala. Kolejne kopalnie przyłączają się do akcji strajkowej

protest górników na Śląsku/ fot. Twitter
3

Od poniedziałku (21.09.2020) trwa podziemny protest górników na śląsku. Od wtorku trwają w Katowicach rozmowy delegacji rządowej z górniczym Międzyzwiązkowym Komitetem Protestacyjno-Strajkowym. – Są niewielkie elementy zbieżne, ale póki co więcej jest elementów rozbieżnych. To stara maksyma, że diabeł tkwi w szczegółach i myślę, że to rozmowy o szczegółach będą decydowały, co będziemy robić dalej – poinformował szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”, Dominik Kolorz.

ZOBACZ: Rozpoczął się podziemny protest w kopalniach. To reakcja na lekceważenie górników przez premiera Morawieckiego

ZOBACZ: Likwidacja górnictwa to zagłada dla Śląska! Górnicy stawiają warunki rządowi: „Bijemy się o wszystko”

W środę zasłabł jeden z górników protestujących w kopalni „Wujek”. Mężczyzna został odwieziony karetką do szpitala. – Ludzie słabną na dole kopalni, a premier Morawiecki  interesuje się tylko swoim stołkiem i przyszłością koalicji rządzącej. Wstyd! Panie Premierze,  czas przyjechać na Śląsk. Tu ludzie ryzykują swe życie w walce nie o jedną kopalnie, lecz o cały Śląsk w którym żyje 5 mln ludzi – czytamy w emocjonalnym wpisie Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80.

Do protestu przyłączają się kolejni górnicy. W środę dołączyły kopalnie Bolesław Śmiały, Murcki-Staszic, Sośnica i Mysłowice-Wesoła. Akcja objęła już 10 kopalni. Śląsko-dąbrowska „Solidarność” informuje, że pod ziemią przebywa ponad 400 górników.

W piątek (25.09.2020) o godz. 15.30 ma rozpocząć się demonstracja przed kopalnią „Pokój” w Rudzie Śląskiej. Uczestnicy mają przemaszerować pod urząd miasta, gdzie odbędzie się wiec.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Kapuściane głowy przed Sejmem. Agrounia przedstawia „Poczet zdrajców polskiej wsi” [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Zbigniew mówi

    W Europie zabraknie wegla koksujacego, wiec chetnych na nasze zloza jest duzo – potem powiedza, ze tak jak KGHIM Polacy nie potrafia wydobywac wegla, tak jak miedzi i srebra wiec rodzina ukrainska rodzina Kopacz z Kanady zaklada spolke i umieja wydobywac. Tak bedzie z weglem, ale do tego doprowadzili Polacy nie pilnujacy rzadow – to ktos inny za nich zrobi.

  2. Jakub mówi

    Knur „Napoleon” i cała reszta jego świń w dupie mają ludzi. 5 dla kota jest teraz najważniejsza… Wątpię żeby tym świniom, ludzie zapomnieli.

  3. wilk mówi

    Niemcy otworzyli elektrownie weglowa w maju tego roku,a nam sie wciska klamstwo ze wegiel szkodzi srodowisku,a masz rzad i pseudo opozycja razem z lewactwem niszcza nasz kraj.Tak samo jest z rolnictwem,tylko nadzieja w rolnikach i gornikach na ich pospolite ruszenie zeby obalic tych co chca zniszczyc nasz kraj

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.