Rozpoczął się podziemny protest w kopalniach. To reakcja na lekceważenie górników przez premiera Morawieckiego

protest górniczy w kopalni Halemba/ fot. Twitter/Daria Klimza
7

– Właśnie wróciłam z Halemby. Nie wyjechało kilku górników z poziomu 1000. Protestują też na Wujku, Pokoju i w kopalni Bielszowice – poinformowała w poniedziałek (21.09.2020) reporterka radia TOK FM, Daria Klimza.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Informację potwierdza Komisja Krajowa WZZ Sierpień 80. – Potwierdziły się informacje o podziemnym proteście na kopalni „Bielszowice”. Obecnie w tej formie protestu uczestniczą górnicy z kopalń: „Wujek”, „Pokój”, „Halemba” i „Bielszowice” – pisze na Twitterze.

– Protest pod ziemią kopalni jest najbardziej radykalny, niebezpieczny i ryzykowny dla protestujących górników. Został podjęty na 4 kopalniach, co świadczy o wielkiej determinacji tych ludzi. To walka o wszystko – pisze rzecznik prasowy Sierpnia 80, Patryk Kosela.

Protest górników to reakcja na lekceważenie ich przez premiera Mateusza Morawieckiego, który nie odpowiedział na apel o podjęcie rozmów w sprawie przyszłości polskiego górnictwa. Na początku sierpnia wicepremier Jacek Sasin zapowiedział, że kopalnie będą zamykane. – To jest niestety twarda konieczność wobec tego, co dzieje się wokół Polski, wobec polityki klimatycznej, tego, że przechodzimy przyspieszony jednak proces transformacji energetycznej wymuszony na nas przez instytucje europejskie, nie możemy od tego abstrahować – stwierdził Sasin.

ZOBACZ: PiS zamyka kopalnie pod dyktando UE! Sasin: „To twarda konieczność wobec polityki klimatycznej”

W Katowicach ma zebrać się Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy, który ustali jaki będzie dalszy przebieg protestu. Sierpień 80 informuje, że do protestu górników dołączają samorządowcy, którzy oferują swoją pomoc i wsparcie.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Górnicy o Sasinie: „zerowa wiarygodność”. Centrale związkowe zapowiadają strajk jeśli premier nie zacznie z nimi rozmawiać

 

 

 

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. YWANDA mówi

  Mateusz i do tego Mora-wiecki ? Zaiste graja o wysoka stawke= totalne przejecie Polski i zaglada Polakow a do tego uzywaja ukrytych kodow w Nowym Testamencie aby sie uwiarygodnic bo oni to plemie zmijowe. W 2010 wulkan na Islandii wypuscil spaliny stulecia dlatego nawet samoloty nie lataly ! Rosliny potrzebuja CO2 a zatem plemie Szatana konspiruje przeciw zyciu na ziemi. Nawet wlosy sa policzone; 21 IX 2020 Mateusza i poniedzialek dla tych co maja uszy do sluchania. W Skan-Dina-wii Matteus; mat=pozywienie od Teus-Deus-Boga a mun=usta i Monday(GB), mor=matka.. co wie C jak Calus Piesni nad P.

 2. hens mówi

  Boże, panowie, jak nie wy to kto przegna te piso-fretki! Inne fretki? Wy i rolnicy jesteście ostatnią jako tako skonsolidowaną grupą społeczna. Reszta to miazga, pył.

 3. tuszyn mówi

  Teraz pan Premier Morawiecki nie ma na to nani zdrowia ani czasu . Mocodawcy skierowali go na pierwszą linię Frontu Białoruskiego bo ujrzeli wreszcie światełko w tunelu na spadkowe i bezspadkowe sprywatyzowanie Białorusi i włączenie jej do Kaganatu Środkowej Europy

 4. Flex mówi

  Tak się składa, że węgiel to cenny surowiec nie tylko energetyczny, ale także chemiczny. Do tego polskie kopalnie znajdują się na terenach przed 1945 r. należących do Niemiec. I ciągle kapitał niemiecki liczy na ich powrót w swoje ręce. Zatem trzeba robić wszystko, by te zasoby były jak najmniej wyeksploatowane. Oczywiście przy pomocy UE i polityki klimatycznej. Rząd kierowany przez administratora banku, nauczonego posłusznego wykonywania poleceń zagranicznej centrali, a teraz szeregowego posła, dostosuje się i wykona co Unia każe. Oczywiście przedstawiając to jako wielki sukces bo mogło przecież być znacznie gorzej.

 5. Włościanka mówi

  Górnicy jedźcie na Warszawę. Pod ziemią wykończy Was korona- seryjny samobójca. Pamiętajcie o panu Króliku – był obcokrajowcom a zmarł z głodu w Polskim więzieniu! Nie wolno się zamykać, tam Was nie widać. Jak p. Iwona z synalem poleżała na sejmowej podłodze to teraz oboje brylują w polityce. Patrzcie i uczcie się. Polinezyjczycy boją się tylko prawdy i jawności!

 6. marju73 mówi

  Jeszcze mamy szansę na odebranie władzy mafiom politycznym dowodzonymi przez łajdaków z NWO. Pełne poparcie dla górników i rolników i sprzeciw wobec korporacjom, banksterce i kreacji fałszywego pieniądza oraz długu którym zarządzają i którym niewolą narody.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.