To jakiś obłęd! Ks. Adam Boniecki znieważa Piotra Szczęsnego podczas homilii na pogrzebie

fot. twitter
10

Dziś w Krakowie odbył się pogrzeb Piotra Szczęsnego, który pod wpływem histerycznej i kłamliwej propagandy opozycji podpalił się przed PKiN. Mszy św. w kaplicy cmentarnej przewodniczył bp Tadeusz Pieronek, a homilię wygłosił ks. Adam Boniecki, który to samobójstwo pochwalił!

Ks. Adam Boniecki podkreślił, że zmarły Piotr S. „był z tych, którzy widzą ostrzej, widzą to, czego większość ludzi nie dostrzega”. „Ostrzej niż inni widzi symptomy katastrofy i wierzy, że może ostrzec, więcej – wie, że musi ostrzec” – stwierdził.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Następnie ks. Boniecki oświadczył: „Myślami stoję – i myślę, że wszyscy stoimy – tam, na placu pod Pałacem Kultury, i pytam, kim ja jestem, żeby osądzać czyn mojego bliźniego, tak dramatyczny czyn. Zdumiewają mnie ci, którzy śp. Piotrowi, rzucają teraz w twarz: „niepotrzebna jest ta twoja męka, twój czyn jest nieadekwatny dla sprawy, twojego krzyku i tak nikt nie słucha”. Tak mówią zadowoleni z siebie sprawiedliwi człowiekowi, który swoją egzystencję, swoje „być” zamienił w krzyk, zamienił w ogień, zamienił w ból. Testament Piotra jest krzykiem bezradności, protestu – ale nie jest krzykiem nienawiści. Jest krzykiem miłości, jest krzykiem człowieka, który kocha Polskę. Ten człowiek cierpiał za Polskę, z Polską, ale przecież kochał Polskę. Żegnamy człowieka, nie pomnik, nie symbol, ale człowieka. Żegnamy człowieka, który będzie nam towarzyszył, bo takich wydarzeń nie da się przejść z zamkniętymi oczyma, z zatkanymi uszami, który będzie szedł z nami”.

Czy ks. Boniecki zna nauczanie Kościoła? Chyba nie! W związku z tym przypominamy: według Katechizmu Kościoła Katolickiego samobójstwo pozostaje w głębokiej sprzeczności ze sprawiedliwością, nadzieją i miłością i jest zakazane przez piąte przykazanie Boże: „Nie zabijaj”. Kościół katolicki nie odmawia pochówku samobójcy, zwłaszcza jeśli jego akt był wynikiem zaburzeń psychicznych i podżeganiem go do tego przez przez osoby trzecie.

W przypadku Szczęsnego nie dość, że ks. Adam Boniecki nie uświadomił uczestników pogrzebu o tym, że akt samobójczy był wynikiem skrajnej depresji „zwykłego szarego człowieka”, to jeszcze znieważył zmarłego przypisując mu pełną świadomość w momencie dokonywania aktu samospalenia, a nawet zachęcania innych, by podobnie jak on „cierpieli za Polskę”. Teologia moralna Kościoła katolickiego nie pozostawia żadnych złudzeń. Odpowiedzialność chorego psychicznie za czyny, w tym za samobójstwo, jest mniejsza od tego, kto popełnił samobójstwo w pełni świadomie i z premedytacją, czego Piotrowi Szczęsnemu z pewnością przypisać nie można. W tym miejscu rodzina Piotra Szczęsnego powinna kategorycznie zaprotestować, ponieważ kaznodzieja Boniecki publicznie, podczas uroczystości pogrzebowych znieważył Szczęsnego, a jego śmierć wykorzystał do politycznych przepychanek.

Kazanie księdza Adama Bonieckie, podobnie jak słowa bpa Tadeusza Pieronka i o. Grzegorza Kramera o odwadze samobójcy Piotra Szczęsnego zasługują na kategoryczne potępienie.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. test24 mówi

  Tak, wy lewaki tak bardzo kochacie Polskę, że chcecie ją oddać Niemcom do ich nowotworzonego państwa. Po raz kolejny macie na rękach krew niewinnego człowieka.

  Prośmy Boga, by wybaczył śp. Piotrowi to, co zrobił ze swoim życiem, bo był osobą chorą i zewsząd okłamywaną.

 2. ANNA mówi

  nic nie rozumiecie z Ewangelii, ani z tego co powiedział ks.Boniecki….smutne…lepiej rozumiecie język nienawiści – języka miłości nie znacie…

 3. Waldemar mówi

  A co by powiedzieli inni duchowni na tym pogrzebie ?

 4. Constancja mówi

  masoneria pozegnala swoja ofiare, ponownie oswiecajac umysly Polakow, ze akt samobojczy nie musi byc wcale taki nieszczesny…

 5. jacek mówi

  Ci „księżą”powinni zostać nie tylko ekskomunikowani,ale zamknięci w szpitalu bez klamek jako groźni wariaci!

  1. Constancja mówi

   wmawianie ludziom , ze samobojstwo moze byc czyms pieknym powinno byc karalne. Oni powinni byc w wiezieniu…zwlaszcza, ze sa to osoby publiczne.

  2. Teresa mówi

   Nawoływanie do samobójstwa chyba jest karalne w naszym kraju,więc dlaczego nikt się tymi „kapłanami” nie zajmie?

 6. Teresa mówi

  Normalnie jak Jezus,ten Piotr Szczęsny umarł(wprawdzie nie na krzyżu) za Polskę,za polskich komunistów,liberałów,polskich Żydów,za Polin.Tylko problem w tym że on to sam zrobił,Rzymianie mu w tym nie pomogli

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.