J. Międlar: Teatr dla gojów czy państwo z dykty?

Prokurator Justyna T. spod Wrocławia
37

Na początek krótkie przypomnienie. 13 grudnia 2019 roku, w 38. rocznicę stanu wojennego, banda kominiarzy z gnatami w łapskach, przed godziną 6 rano wparowała do mojego domu. Gdyby nie zimna krew i moja szybka reakcja, „elita” polskich służb bohatersko uśpiłaby moje psy, a po wyłamaniu bramki rozłupanoby zamek od drzwi. Heroje – chciałoby się powiedzieć. Skuli w kajdanki i tak do godzin wieczornych, przy równoczesnym wjeździe do domu moich rodziców, kumpla oraz na pocztę (sic!), gdzie przeszukiwano skrytki pocztowe, wożono mnie po mieście. Błazny w kominiarkach nie znalazły tego po co przyszły – materiałów wybuchowych i broni. Z domu wynieśli za to laptopy i telefony komórkowe, które w ubiegłym tygodniu odzyskałem, oraz koszulki, bluzy i smycze o łącznej wartości 11 tysięcy złotych, które przetrzymują do dnia dzisiejszego. To wszystko na zlecenie prokurator Prokuratury Rejonowej Wrocław-Stare Miasto Justyny T. (na zdjęciu), której teraz do skóry próbuje dobrać się Prokuratura Krajowa.

Teraz ptaszki ćwierkają, że pod wpływem lewackich biegłych z instytutu manipulantów z Poznania (Analityks), zagrabionej odzieży o wartości kilku pensji, na które 90% Polaków musiałoby pracować kilka miesięcy, nigdy mi nie zwrócą.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co dokładnie zabrano? Smycze z hasłem „Śmierć Wrogom Ojczyzny” (już je uzupełniłem w magazynie), bez którego Wojsko Polskie, ba naród cały, nie ma prawa istnieć, oraz koszulki i bluzy z krzyżem celtyckim, symbolem będącym oficjalnym znakiem jednej z polskich partii politycznych! Tak, od dzisiaj na zlecenie łajdaka w czerwonej krawatce do domu każdego z Was może wjechać bezpieka i zawinąć Wam towar, który nie wpisuje się w narrację lewackiego idioty. Większość ekspertyz biegłych (chociażby ta – KLIK) z podręcznikiem MSWiA włącznie, jasno wskazuje na brak znamion „mowy nienawiści” haśle ŚWO i krzyżu w okręgu – symbolu, który kilka lat temu został zatwierdzony przez sąd jako oficjalny znak jednej z polskich partii politycznych! Mają to w nosie! Manipulanci z Instytutu Ekspertyz Analityks, którzy w moich sprawach bredzą np. że w słowach „nie układamy się z komunistami”, albo „jesteśmy na wojnie dobra ze złem” znieważam bliżej nie określoną grupę…, za co teraz mam procesy karne, w odzieży, którą posiadam właśnie ja mają dopatrują się „ekstremizmu”. Gdyby odzież tę posiadał Jan Kowalski, który wcześniej nie padł ofiarą mainstreamowej stygmatyzacji, z pewnością na jego odzież nikt by nawet nie zwrócił uwagi. Ale ja? Dla tych łajdaków moje „Szczęść Boże” może nosić znamiona wykluczania, rasizmu, ekstremizmu i ksenofobii… Nie przesadzam! Podobnie w przypadku publikacji nie mojego autorstwa, za którą postawiono mi zarzuty, mimo braku jakichkolwiek dowodów, wróżbita-lingwista z instytutu manipulantów, dopatrzył się mojego „językowego odcisku palca”. Przecież to jest jakiś stalinowski cyrk! Nie ma dowodów, wystarczy biegły-idiota, który istnym bełkotem jest w stanie wszystko wywrócić do góry nogami.

Wczoraj w tej sprawie rozmawiałem z popularnym biegłym sądowych, który ma 20-letnie doświadczenie w branży. Co powiedział? Dziś sędziowie prowadzący sprawy polityczne, a takimi bez wątpienia są idiotyczne procesy wymierzone przeciwko mnie, z pełną premedytacją „oddają” sprawy w łapska upolitycznionych biegłych takich jak chociażby Jadwiga Stawnicka, która została powołana do napisania ekspertyzy w procesie, w którym oskarżono mnie za słowa, których NIGDY nie wypowiedziałem, co jest w materiale dowodowym… Dacie wiarę? To się nawet Orwellowi nie śniło!

Na koniec połączmy fakty. Z jednej strony prokuratura Krajowa „ściga” pyskatą i gwałcącą kodeks prawa karnego panią prokurator, która w uzasadnieniach aktów oskarżenia przeciwko mnie powołuje się na STALINOWSKIE ORZECZNICTWO (więcej tutaj), a z drugiej nie robi nic, by zastopować bezprawie podległych im wrocławskich jednostek, które w oparciu z opinie idiotów-manipulantów z Polaków robią sobie jaja, kradną mienie i uprawiają festiwal nękania patriotów. Ba, krajówka i bezpieka, zamiast zajmować się pajacem z LGBTQ+, który publicznie, w wywiadach zapowiada eksterminację przeciwników zboczeń, szykanują mnie i innych patriotów, próbując zrobić z nas wielbłądów.

Co to ma być do jasnej Anielki? Teatr dla gojów czy może po prostu państwo z dykty?

Przeczytaj także:

J. Międlar: Duszpasterze korona-głupoty. „Maseczki? To jest jak z pasami bezpieczeństwa w samochodzie”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. AntyPO🔯PiS mówi

  PiSrael miał 5 lat na dekomunizację struktur państwa w szczególności MSZ i sądów opanowanych przez komunistów z PZPR i SB oraz jej resortowych pomiotów! Co zrobił od 2015 roku! Retoryczne pytanie!

  PiSrael nawet nie uchwalił ustawy dekomunizacyjnej zabraniającej komunistom z PZPR i SB pracy w sądach, chociaż w 2015 roku miał przewagę w sejmie i senacie!

  Układ z „Magdalenki” wciąż trwa i dlatego za kraty nie trafił ani jeden złodziej i morderca z PZPR, SB i WSW/WSI.

  1. Zbigniew mówi

   Uklad z Magdalenki trwa w naszych umyslach jako prawo nie do obalenia a przeciez prawo jest zbiorem przepisow i zwyczajow.
   Popzez zwyczaje mozemy dostosowywac przepisy niezgodne z naszymi zwyczajami a wiec zmieniamy prawo, tak jak robi pan Jacek i ma juz spore sukcesy.

   Przygladajcie sie Panstwo dokladnie tej Wielgus, jej dzialalnosci i temu jej prokuratorowi, ktory spowodowal skazanie pana Jacka – te powody skazania sa jednak jakims precedensem ulatwiajacym sadom prace – jak wiadomo u nas rozrzutnosc finansowa w sadownictwie jest niebotyczna i proporcjonalna do rozrzutu sprzecznych wyrokow.

   Jest jednak pewien obowiazek dla sadownictwa:

   De facto i de iure
   Precedensy zwykło się dzielić na:

   de facto – wpływające na treść przyszłych decyzji sądowych w sposób faktyczny, tj. można odnotować ich rzeczywiste oddziaływanie na sposób interpretacji i stosowania prawa w sprawach, które miały miejsce po rozstrzygnięciu sprawy precedensowej;
   de iure – oprócz faktycznego wpływu cechuje je ponadto przymiot prawnego związania; oznacza to, że sąd orzekający w sprawach późniejszych ma prawny obowiązek przestrzegania wyroków sądowych wydanych w sprawach poprzednich[1].
   Obowiązek wynika z zasady stare decisis, zgodnie z którą sprawy raz już w pewien sposób rozstrzygnięte nie powinny być rozstrzygane inaczej w przyszłości.

   Występowanie precedensów de facto przypisuje się kontynentalnym systemom prawnym (civil law), natomiast precedensów de iure systemom prawnym common law, a więc przede wszystkim Wielkiej Brytanii i Stanom Zjednoczonym[2].

   Jak widac nastepne sady musza zastosowac sie do tego wyroku skazujacego pana Jacka i to w stosunku do Wielgus a ona moze a nawet bedzie musialy utopic tego prokuratura zydokomuny.

   Topienie tego gagadka bedzie publiczne a jak widac juz sa odszkodowania idace w miliony, ale pan Jacek nie buduje otoczenia …………………. pod pozorem braku funduszy

  2. Zbigniew mówi

   Mozna zaczac od

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Precedens

   a konczyc na udziale w staraniach prawnikow:

   https://tlumaczenia-prawnicze.eu/czy-w-polsce-dziala-prawo-precedensowe/

   „Nie można w tym kontekście zapominać o uchwałach Sądu Najwyższego o mocy zasady prawnej. Są to uchwały Sądu Najwyższego, które podejmowane są w odniesieniu do zagadnień prawnych mających duże znaczenie dla praktyki sądowej lub służą usunięciu rozbieżności w orzecznictwie sądowym. Przy czym należy pamiętać, że podstawą prawną takich zasad prawnych jest nadal prawo stanowione, a mianowicie art. 87 ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o Sądzie Najwyższym.”
   „Ogromną rolę w tym zakresie odgrywa orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE, które staje się wspólne dla wszystkich porządków krajowych. Należy pamiętać, że zarówno w składach sędziowskich jak i w zespole rzeczników generalnych funkcjonują uznani prawnicy wywodzący się z dwóch różnych systemów: anglosaskiego (Wielka Brytania, Irlandia) i kontynentalnego (w zasadzie cała reszta, przy czym system prawny na Malcie ma de facto charakter mieszany, biorąc pod uwagę olbrzymie historyczne wpływy brytyjskie).

   Z jednej strony prawnicy i sędziowie z różnych kultur prawnych wspólnie wypracowują nowe europejskie podejście do istotnych zagadnień prawnych, a z drugiej strony wyroki TSUE wydane na gruncie spraw o proweniencji wyspiarskiej mają bezpośredni wpływ na orzecznictwo sądów krajowych na kontynencie i na odwrót.

   Czym innym jak nie przejawem coraz większej „precedensowości” polskiego porządku prawnego był wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych i jego wpływ na orzecznictwo polskich sądów powszechnych?””

  3. Zbigniew mówi

   Teraz mamy internet – prawa mozna uczyc sie po wyrokach i wymagac bezwzglednego stosowania albo ulgi w kosztach sadowych, nieraz bardzo wysokich.

   Najlepsza jest sprawa Najsztuba – chce do UE to niech placi tyle samo co w UE.

   Nastepny: majatek Holland – stodola mieszkanie w Parku Narodowym a to ze jest awanturnica polityczna i wypowiedzi przeciw Polakom sa tylko jej charakterystyka

  4. Krzysztof mówi

   @AntyPO-Pis. Konfederacja z KO, LEWICĄ I PSL zablokowali ustawę o sądach. Jeszcze przed wyborami mówiono że kręcą się przy nich SB i to by się zgadzało. Każde głosowanie razem z komuchami, we wszystkich mediach najwięcej szczekają na PIS, za to bardzo przyjacielscy dla PO.:)::)

  5. AntyPO🔯PiS mówi

   Do Krzysztof vel Antyparch (troll z PiSraela)

   To PiS z PO zawsze głosują wspólnie w sprawach kluczowych dla Polski, tak było w przypadku ustawy STOP🔯447, tak samo było w przypadku nowelizacji ustawy o IPN.

   Konfederacja, nie mogła zablokować żadnych reform (nawet gdyby chciała), bo PiSrael ma większość w sejmie. Znowu postkomuchu kłamiesz!!!!

   Po drugie i najważniejsze, PiS już w 2015 roku miał większość w sejmie i senacie oraz swojego prezydenta. PiS mógł zreformować i odkomuszyć sądy już w 2015 roku!!!!! Dlaczego tego PiS nie uczynił? PiS tego nie zrobił, bo nie chciał tego uczynić, gdyż PiS od PO odróżnia tylko retoryka propagandy!

   PiS, PO i SLD to jedna i ta sama banda postkomuchów z Magdalenki. Dlatego od 1989 roku nie został skazany ani jeden komunistyczny zbrodniarz z PZPR, SB i WSW!!!

  6. Krzysztof mówi

   @AntyPO-PIS. Konfederacja nie POparła głosowania reformy sądów, bo jest w cichym sojuszu z SLD i PO i to jest fakt któremu nie zaprzeczysz. Jest też za przywróceniem emerytur SBK-om. Nawet Korwin powiedział że wolimy rozmawiać z SLD niż z Pis. Czyli do Putina to już całkiem blisko. SLD jako partia wywodząca się z PZPR a obecnie jako lewica liberalna i lewactwo pasuje do współpracy Korwinowi, co przestało mnie dziwić. A tak na marginesie trolu, gdyby PIS był komunistyczny to byś już gnił w lesie albo odpoczywał w kaftanie.

  7. AntyPO🔯PiS mówi

   @Krzysztof vel Antyparch (pisowski troll)

   Nie interesuje mnie trollu z PiSraela twoje propagandowe bzdety, tylko fakty! To PiS ma przewagę w Sejmie i Senacie od 2015 roku, więc mógł zreformować sądy, jak chciał!

   POWTRZAM ci tępy pisowski trollu, dlaczego PiS nie przeprowadził DEKOMUNIZACJI sądów od 2015 roku, mając przewagę w Sejmie i Senacie? No, trollu racz udzielić odpowiedź na to pytanie!

   PiSrael mający przewagę w sejmie i senacie mógł uchwalić każdą ustawę reformującą sądy!!! Dlaczego tego twój PiS nie uczynił?!?

   I nie pieprz mi tu pisowski trollu bzdur o głosowaniu opozycji, bo nie ma to żadnego znaczenia, gdyż PiS ma większość parlamentarną w głosowaniu!

  8. AntyPO🔯PiS mówi

   W latach 2015-2019 PiSrael miał większość parlamentarną (przewagę w sejmie i senacie). Mógł wówczas uchwalić każdą swoją ustawę i zreformować (odkomuszyć) sądy! Przez 4 lat PiS nie zrobił NIC!
   ****************************************************************
   PiS to „koncesjonowana” pseudo prawica pochodząca z układu zawartego z komunistami w Magdalence, na mocy którego obowiązuje zasada – „my nie ruszamy waszych, a wy naszych”. Stąd przez 30 lat za kraty nie trafił ani jeden morderca i złodziej z PZPR, SB i WSI.

   Złodziejska, komunistyczna oligarchia z PZPR, SB i WSI jest tak samo bezkarna pod rządami PiS-u, jak za czasów PO-PSL i SLD! Czy stała się jakaś krzywda dla np. SB-ków: TW „Zegarek” Solorz (Krok), TW „Ernest” L.Czarnecki czy dla klanu żydokomuchów Kulczyków? Retoryczne pytanie!

  9. Jaca mówi

   Oj prawda, smutna prawda 🙁

 2. ZDZICHOL mówi

  Z dykty? Jest z mokrego kartonu. Chodzą słuchy, że PiS czeka na szczepionki a pierwsi zostaną zaszczepieni ludzie z branży prawnej i w ten sposób dokona się reforma sądownictwa, poprzez depopulację. Szalom.

  1. rebih mówi

   Po co zatem czekają na szczepionkę? Fenol mogą dostarczyć Polskie Odczynniki Chemiczne.

  2. zdzichol mówi

   Na tym polega talmudyczna finezja PiSosyjonistów – szczepionki od Gatesa/Gaciarza to dobrodziejstwo, fenol z POC to holokaust/holokłamstw kasty, jak wiadomo w większości żydobolszewickiej.

 3. verizanus mówi

  Odpowiadając na pytanie w tytule to jedno nie wyklucza drugiego a nawet w jakimś stopniu warunkuje 😉

  1. Zbigniew mówi

   Panie verizianus – oszczedzamy na tuszu, czy boi sie Pan o swoje image a moze dla nas pospolstwa i tak szersze tlumaczenie funkcji bedzie za trudne?

   Nie takim jak ja musze tlumaczyc znaczenie zamiany prostego rownania na funkcje, wiec prosze sie nie krepowac – to jest potrzebne panu Jackowi do rozpraw sadowych i Pan o tym wie, ze w szerszym znaczeniu dla pospolstwa a wiec dla Pana image, nawet tylko w Pana wlasnych oczach.

 4. Piotr mówi

  Jacku trzymaj się. Jeżeli prokuratura i policja działała w ten sposób, to musiały zadziałać czynniki: żydowskie w prokuraturze, w ratuszu w ministerstwach i od NGO -sów lewackich a te są dotowane przez sorossa i przez pis. Kamiński bardzo lubił anarchistów jeszcze z czasów komuny. Pis to taki pps, raz bardziej a raz mniej czerwony, zawsze syjonistyczny i probanderowski.

  1. Zbigniew mówi

   Te prokuratorskie przestepstwa nastapily po oskarzeniu Sutryka o nienawisc do Polakow i Polski po nielegalnym zytrzymaniu swiatecznego pochodu i pobiciu ludzi.
   Banderowsko niemiecko zydowska hydra broni sie w ten sposob, ale jak widac cienko przedzie, jak pajaki.

   Najlepszym bieglym dla nich bylby hitler i stalin, wiec powinni kisisc sie w celi za faszystowska nienawisc do Polakow.

 5. Hammurabi mówi

  Jacku, to nie są „idioci”.
  To są bardzo sprawni i dosyć często ponadprzeciętnie inteligentni ludzie tyle, że zamiast serc noszą „numer konta” (jak śpiewały Krystyna Prońko i Majka Jeżowska) i klucze bardzo często do czegoś o wiele droższego od Forda.
  „Błazny w kominiarkach” zaś są zwykłym narzędziem w ich rękach i podejrzewam, że równie ochotnie przeprowadzałyby podobne akcje w domach spokojnej starości jak i w domach publicznych. To kwestia ciężkiego „treningu” i tworzenia zależności wewnątrz grupy. Zastanawiam się, czy są ci „rycerze” już na tyle poprzestawiani, że i we własnym domu na rozkaz też by się „wykazali nieprzeciętna odwagą i sprawnością”?
  Jedno jest pewne. Póki właśnie policja będzie wykonywała każdy, nawet najbardziej idiotyczny rozkaz zasłaniając się obowiązkiem póty nic się w tym kraju nie zmieni, bądź zmieni się bardzo niewiele (wyniesienie z Krakowskiego Przedmieścia Władysława Frasyniuka, ale też cięcie konfetti dla wiceministra spraw wewnętrznych Jarosława Zielińskiego i sławny już Orszak Trzech Króli z funkcjonariuszami przebranymi za aniołów z jednej strony i blamaż antyterrorystów w podwarszawskiej Magdalence w marcu 2003 roku i brutalne pacyfikacje marszów patriotycznych z drugiej). Ślepe posłuszeństwo daje poczucie boskiej wręcz bezkarności politykom, sędziom, prokuratorom i tym wszystkim, którzy liczą kasę za „usługi”, bo skoro aparat przymusu z nami, Rzecznik Praw Obywatelskich z nami (w całości zaskarżył decyzję Prokuratury Rejonowej w Białymstoku. Prokuratura umorzyła dochodzenie w sprawie propagowania faszyzmu, używania symboli faszystowskich i znieważenia mieszkańców Podlasia) to kto przeciwko nam?

  1. Zbigniew mówi

   Prokurator za takie falszywe poslugiwanie sie instytucjami panstwa musi kiedys dostac maksymalny wyrok 2 lat wiezienia, tak jak kazdy z nas przy konstruowaniu falszywych oskarzen – takie jest prawo i jest bardzo lagodne – dlatego do policji trudno sie czepiac, jezeli tacy skorumpowani falszywi ludzie chodza na wolnosci i wykonuja jakies funkcje niby ochrony ludzi.

   Dodam, ze wspaniale bylo to ze Dudus weto w wyborach musial wrecz zebrac o litosc wyborcow w walce z takim totalnym nieudacznikiem Warszawskim (dlaczego nazwal sie Trzaskowski, jak do tego doszlo?) az zostal uznany za antysemite tak ladnie sluzyl na dwoch lapkach.
   Dlatego wspaniale, ze zwrocilo mu sie ponizanie Kaczynskiego po ogloszeniu weta.

   To byl pikny cyrk objazdowy Panie – zaraz bedzie nastepny.

   Szkoda, ze ten Bosak gadula bedac cieniem pisu nie ma zadnego programu.

   Paskudny cienias

  2. Zbigniew mówi

   Ale mnie ten Bosak wkurza – wepchneli gadule na stanowisko i blokuje powstanie jakiegos programu.

   Ludzie ciezko pracuja i musza miec jakis plan pracy a ten tylko gada i gada i gada ……………..

   Ten d…. juz sam siebie zagadal, gdyz zamiast konczyc studia prawnicze to gada i gada az nawet nie ma czasu na nauke ……………

   PIS zaczal od gory a nawet nie ukrocil handlu dziecmi i skonczyli na gorze ale smieci a przepisy musza ksztaltowac zwyczaje …………. .

 6. Zbigniew mówi

  To ta pani Stawnicka?

  „Profesor Jadwiga Stawnicka, znana filolożka z Uniwersytetu Śląskiego i jedyna w Polsce biegła z zakresu lingwistyki kryminalistycznej, „” (Ej ty filolozka …. – w Polsce nawet Ukraincy mowia Pani Filolog)

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/slask/profesor-jadwiga-stawnicka-ocenila-narodowca-sprawa-trafila-do-prokuratury/j0p4vl4

  Właśnie w tej sprawie opinię wydała profesor Stawnicka. Zgodni z nią, naklejki zawierały treści tzw. mowy nienawiści i propagowały system totalitarny. Mariusz S. został oskarżony, a następnie skazany w trybie nakazowym. Kiedy w sprawie interweniował Robert Winnicki z Ruchu Narodowego, Ministerstwo Sprawiedliwości obiecało przyjrzeć się zagadnieniu, a prokuratura wycofała akt oskarżenia. Śledczy uznali, że opinia Stawnickiej budzi wątpliwości. Wykorzystał to S., który złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegające na przedstawieniu fałszywej opinii. Zdaniem policjantów, którzy rozmawiali z „Gazetą Wyborczą”, zawiadomienie wygląda na „klasyczną zemstę, w którą zaangażowano prokuraturę”. „”

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/wroclaw-zlozy-zawiadomienie-do-prokuratury-w-sprawie-jacka-miedlara/m79kemf#slajd-5

  Nie milkną echa wrocławskiego marszu narodowców z 11 listopada, podczas którego wybuchły groźne zamieszki. Urząd Miasta zapowiada złożenie aż trzech zawiadomień do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jacka Międlara, jednego z organizatorów imprezy. Chodzi nie tylko o nawoływanie do nienawiści, ale także groźby w kierunku urzędników. Były ksiądz zapowiada kontratak.

  1. Zbigniew mówi

   Jaki wplyw tacy ludzie maja na prace policji i innych sluzb!

   Jaka to jest antypolska konstrukcja.

   Pani prof. Jadwiga Stawnicka, dyrektorem Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych WSB w Dąbrowie Górniczej

   Pani prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka z dniem 1 grudnia 2016 roku objęła funkcję Dyrektora Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

   Profesor Jadwiga Stawnicka jest wybitnym autorytetem z obszaru komunikacji kryzysowej, bezpieczeństwa, psychologii konfliktu i lingwistyki kryminalistycznej. Szeroko współpracuje z służbami mundurowymi w zakresie naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym. Jest autorką ponad 160 publikacji, w tym 11 monografii naukowych, 7-miu monografii poświęconych tematyce funkcjonowania Policji.

   Członek Rady Naukowej Instytutu Ekspertyz Kryminalistycznych, ośrodka badań lingwistyki kryminalistycznej na potrzeby wymiaru sprawiedliwości, a także towarzystw krajowych i międzynarodowych, członek Rady Naukowej czasopisma „Policja 997”, Rady Naukowej czasopisma „Perspektywy Edukacyjno-Społeczne”.

   Przewodnicząca komitetów naukowych i uczestnik konferencji i seminariów poświęconych zagadnieniom komunikowania kryzysowego. Pierwsza w Polsce biegła z zakresu Lingwistyki kryminalistycznej (analiza cyberstalkingowa, profilowanie językowe nadawcy komunikatu). Inicjatorka debat społecznych i konferencji naukowych.

   Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych WSB w Dąbrowie Górniczej realizuje kompleksowy program edukacyjny dla kandydatów do pracy w Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Służbie Celnej, Wojsku Polskim, Straży Pożarnej i Specjalistycznych Uzbrojonych Formacjach Ochronnych oraz pracowników tych służb.

   Wysoka jakość i praktyczny profil kształcenia gwarantują, bilateralne porozumienia z służbami mundurowymi (m.in. Komendą Główną Policji, Wojskową Komendą Uzupełnień w Będzinie, Śląskim Oddziałem Straży Granicznej w Raciborzu, Szkołą Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, Wojewódzkim Sztabem Wojskowym w Katowicach, Wojskową Komendą Uzupełnień w Będzinie, Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP), zaangażowanie studentów w działalność elitarnej Grupy Szybkiego Reagowania oraz szereg konferencji i wydarzeń naukowych, stanowiących forum wymiany wiedzy i doświadczeń z obszaru bezpieczeństwa.

   W ofercie Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych znajdują się studia I i II stopnia oraz studia podyplomowe – Sprawdź szczegóły oferty – LINK

   /asz, 06.12.2016/

 7. Zbigniew mówi

  Ta pani prof. Stawicka nie ma zadnych osiagniec – zadnej idei ani filozofii dzialania. Jest czyms podobnym do tej kandydatki na prezydenta – totalna pustka i nawet nie ma jej zyciorysu – ot taka znajda powojenna jak ja, ale ja po potopie szwedzkim i uzupelniam luke technologiczna w jaka wpadla Husaria – szlachecki twor walczycy z rzemieslnikami takimi jak ja.

  Niestety rzemioslo to nie jest hurrra juz lecimy, lecz zmudna katorznicza praca, bez motywacji ale z IDEA

 8. pytek mówi

  Jacku! Krzyż celtycki ma W. Brytania w swojej fladze – znaczy się jest to państwo faszystowskie?

 9. Zbigniew mówi

  bonjour mademoiselle Pytek.

  Co to ma byc – nie mamy czasu aby podac strone, pana Jacek ma sam szukac, pan uwaza, ze pisanie przynosi wstyd a czytanie tylko skrotow daje dume i szlachetnosc??
  A nie jest odwrotnie?

 10. zbyszek vel zbigniew mówi

  Chcialem Panstwu zwrocic uwage na pewna wygrana sprawe z tej ciaglosci oskarzen.

  Komuchy czy tam naziole (zalezy od koloru porannej teczy) w swych mediach uzywaja pelnego nazwiska Jacek Miedlar, po to aby podkreslic iz jego slowa sa publiczne a wiec mozna go karac za nieprawidlowe, bo maja ogromne znaczenie i kara musi byc odpowiednia.

  Wszystko jest wazne w tych sprawach – wszystko, kazde zdanie jest dokumentem i moze byc uzyte.

  Dla wlasnych celow robia z pana Jacka bohatera, kogos bardzo wyjatkowego, co dla publicysty jest podstawa bytu.

  Z kolei karac za slowa publicyste i to slawnego, znaczacego jest powaznym przestepstwem, chronionym przez prawo UE, ktorej sie tak srogo wyplacamy.

  – Oni tak jak ten Najsztub ida do UE z placzem, ze ich krzywdzimy, ze jestesmy nieludzcy i mniejszosci w Polsce maja przerabane ……………… .

  – po srodku robia wrazenie, ze UE jest bezwzglednie ich polem dzialania, ze wszyscy tam a szczegolnie w Niemczech sa ich przyjaciolmi a my mamy sie tylko biednie bronic

  – W rzeczywistosci, to my mamy racje i zebrzac w UE rozglaszaja nasze intencje i zamiary, bardzo pragmatyczne co przeciez przejela UE wystarczy wiec to wykorzystywac.

  Jezeli nie mam racji, to dlaczego 60 % obywateli Niemiec jest za uregulowaniem odszkodowan i spraw terytorium ?

  Ciekawi mnie czy to jest zdanie autochtonow czy imigrantow, bo takie akurat sa proporcje ludnosci w bogatych Niemczech.

  ……………

  1. Zbyszek mówi

   Piszecie tak jakos bojazliwie, strachliwie, nie poswiecacie dosc czasu na czytanie mediow UE za pomoca Google Chrom, dlatego ze nie czujecie sukcesu jaki odniosl pan Jacek.

   Slyszac Jacek Miedlar wstrzymuja oddech, drza lapki i reakcje sa bardzo gwaltowne uzasadnione tylko wielkoscia postawy pana Jacka i sprawy jaka reprezentuje.

   To nie jest to, ze oni sa glupcami, idiotami – ich strach jest idiotyczny, gdyz jest pragmatyzm, abolicja, amnestia, ciezka praca i konkurencja gospodarcza rowniez kontynentalna a glownie technologiczna – wszyscy jedziemy na tym samym klekoczacym wozie.

   Zle bedzie, jezeli my takze bedziemy te zjawiska uwazac za efekty dzialalnosci tych thunow (taki rodzaj zwierzecia bez sumienia i czci) i sami sie zagrazac.

   Takie cos nalezy robic swiadomie przeciwnikom a nie sobie!

  2. Zbyszek mówi

   Do rozprawy trzeba ciezko pracowac nad jakims piekielnie trudnym tematem nie zwiazanym z rozprawa – potem wystarczy kartka z kilkoma zdaniami, taki konspekt calkowicie przestarzaly.

   Przemowienie wyjdzie samo, az sami sie zdziwimy, ze takie sa zwiazki i rozwiazania – to jest biologiczna cecha.

   Na rozprawe nie idzie sie, jezeli nasze zdolnosci przetrwania nie ogarnely tematu – tak jeden czlowiek przed Kongresem uratowal przemysl samochodowy USA a nie rozprawy miliona naukowcow – jeden skromny czlowiek i jedna notatka z listow pisanych do mamy………..

 11. Zbigniew mówi

  Piszcie notatki a reszta bedzie konsekwencja.

  Do pana Jacka nalezy kiedy zrobi fundacje np na najwazniejsze zagrozenie bytu przecietniaka jakm jest Sztuczna Inteligencja.

  Potrzebny jest 1 slownie jeden informatyk, ktory wciagnie do fundacji nastepnych

 12. Zbigniew mówi

  No i najwazniejsze.

  Tworzcie mode na kupowanie nowych Europejskich samochodow!

  Teraz nie jest tak, ze nowe auto to „postaw sie i zastaw”, ze burak w kabriolecie – nowe auto ma madry, rzetelny, oszczedny Polak.

  W naszej skali mozemy producentow uzaleznic od zbytu na naszym polskim rynku – taka jest sytuacja, tragiczna i my takze pojdziemy z torbami pelnymi niesprzedanych czesci.

  Pan Jacek moze troche sie spragmatyzowac w naszym interesie a jak jego popularnosci nie wykorzystaja dilerzy, majac male ryzyko i koszty jezeli wspolnie, to tej na razie tylko Katastrofie Technicznej, juz nic nie zapobiegnie.

  Myslcie, robcie cos, piszcie nie oszczedzajcie sie – polskie gospodarstwa domowe utworzyly sobie zadluzenie na Bilion PLN wiec potem po katastrofie zbytu czesci i reszty, bedzieci stali i patrzyli na ten rachunek, ze Polak madry po szkodzie, jak chlopczyk w slomianym kapeluszu na bociany.

  Nie wstyd wam tylko zlom za 500?

  Jezeli to mialo wplyw na podwojenie cen starych aut w Europie, to nowa moda bedzie miala wiekszy na rynek aut nowych – takich do 6 lat gwarancji,

  1. Zbigniew mówi

   Dlatego wkurza mnie ten Bosak gadula, bo nic nie robi

 13. Zbigniew mówi

  W Konsulacie Niemiec jest 600 pracownikow.

  Pytanie dlaczego nie kupuja nowych aut?

 14. Zbigniew mówi

  Chcialem napisac jeszcze szczegolowy rachunek „rat do utraconych zarobkow” ale tak wkurza mnie ten Bosak, ze az rozbolal mi brzuch: mieszkanie spoldzielcze z epoki zydokomunyale o spoldzielczoci ani slowa, samochod zony bo ma fuche w PIS, pracowac tez nie musimy, bedziemy zyc z prac spolecznych w lesie …………..

  To nie jest na moje nerwy

 15. Zbigniew mówi

  Sorka!

  U sasiadow za Odra to tak wyglada, we Francji podobnie ale musimy dbac o swoja pozycje rynkowa.

  Tacy politycy, ze nawet nas nie wyminil – nasi i ich.

  Morawiecki powinien zareagowac, bo beda szukac tanszych dostawcow i nas obejma jakies nowe restrykcje tak jak w transporcie – nie mozna czekac na nich, bo potem bedzie stekanie jacy to oni niedobrzy.

  Caly artykul:

  Söder: Bez nowej pomocy Niemcy ryzykują przemysł samochodowy
  Zaktualizowano 6 września 2020 r., Godz. 14:39
  Monachium / Berlin (dpa) – Bez nowej strategii finansowania rządu federalnego i stanowego premier Bawarii Markus Söder obawia się o przyszłość niemieckiego przemysłu samochodowego.

  Więcej aktualności z Bawarii znajdziecie tutaj

  „Nie możemy bawić się samochodem na czas. To podstawa naszej gospodarki” – powiedział szef CSU niemieckiej agencji prasowej w Monachium . Zwłaszcza dostawcy już teraz zmniejszaliby miejsca pracy na dużą skalę. „Potrzebujemy więc strategii przyspieszonej transformacji”. Powinno to również obejmować zachęty do zakupu klasycznych silników spalinowych.

  Mając na uwadze zbliżający się szczyt motoryzacyjny w Berlinie we wtorek z kanclerz Angelą Merkel (CDU) oraz przedstawicielami producentów i innych krajów związkowych, Söder wezwał do kompleksowej koncepcji: „Potrzebujemy masowej ekspansji i promocji nowych modeli napędów, a także terminowej koncepcji autonomicznej jazdy w całym kraju Niemcy. Ponieważ przyszłość należy do ekologicznych i cyfrowo autonomicznych pojazdów ”. W tym samym czasie Söder zaatakował SPD za jej pozycję w przemyśle samochodowym: „ SPD stracił serce do samochodu. Niestety, trzeba to powiedzieć”.

  W pierwszej kolejności podwojono finansowanie dla samochodów elektrycznych. „Powinniśmy jednak również tymczasowo promować technologie pomostowe, które służą ochronie klimatu. Każdy pojazd o mniejszej emisji CO2 jest korzystny dla środowiska, pracowników i gospodarki” – powiedział Söder. „Można sobie wyobrazić model recyklingu: łączenie starego za nowy środkami pomocy, jeśli prowadzi do zmniejszenia emisji CO2 – niezależnie od napędu”. Ponadto należy rozwijać promocję nowych materiałów do lekkich konstrukcji. „Potrzebujemy również dużych programów szkoleniowych dla pracowników, którzy przechodzą na nowe dyski”.

  Z punktu widzenia Södera branża w Niemczech również boryka się z problemem emocjonalnym: „Potrzebujemy również większej fascynacji naszymi krajowymi produktami. Nagle unosząc amerykańskie samochody w niebo i ciągle źle mówimy o własnych, wydaje mi się – we wszystkich uzasadnionych debatach o błędach Niemieccy producenci w przeszłości – niezbyt udana koncepcja – podkreślił.

  Söder nie chce zaakceptować argumentu, że promocja pojazdów spalinowych nie służy środowisku: „Pozwólmy teraz całkowicie złomować tysiące samochodów, które zostały już wyprodukowane, chociaż mamy na drogach niektóre o znacznie niższych wartościach CO2, a jednocześnie Elektro w Niemczech zbliża się do maksimum? ” Niemcy powinny zaplanować kilka ścieżek w okresie przejściowym. „Musimy wypełnić lukę, dopóki nie będziemy mogli całkowicie przejść na silniki elektryczne lub inne, takie jak silniki hybrydowe lub wodorowe”.

  Söder zażądał pośpiechu od wszystkich zaangażowanych osób: „Nie możemy reagować tylko wtedy, gdy branża spada. Faktem jest, że nawet miejsca pracy, które są redukowane w społecznie akceptowalny sposób, są trwale tracone dla następnego pokolenia” – powiedział. Samochód jest jedną z najważniejszych podstawowych kompetencji niemieckiej gospodarki. „Bez przemysłu samochodowego, budowy maszyn i lotnictwa nie będziemy w stanie utrzymać naszego dobrobytu i wielu miejsc pracy w Niemczech”.

  Söder ogłosił, że stany chcą jeszcze raz zagłosować przed wtorkiem, w jaki sposób powinny postąpić z ich punktu widzenia: „Chcemy objąć wiele, nie tylko trzy duże kraje motoryzacyjne. Chcemy mieć silne lokalizacje dostawców, takie jak Saksonia, Saara i Nadrenia Północna-Westfalia – Ściśle zintegrować Westfalię i Hesję ”.

  Popyt na samochody załamał się podczas kryzysu Corona. W czerwcu w debacie na temat pakietu bodźców gospodarczych branża zażądała od państwa premii za zakup nowoczesnych samochodów benzynowych i diesla w celu pobudzenia popytu. Jednak nie udało się to z powodu oporu, zwłaszcza ze strony SPD. Koalicja zdecydowała o wyższych dopłatach rządu za zakup samochodów elektrycznych. Ponadto obniżka podatku VAT powinna stymulować popyt. Ostatnio zarejestrowano znacznie więcej nowych samochodów elektrycznych. © dpa

 16. Bartosz mówi

  Pani Stawnicka, jako biegła, dała już popis swoich umiejętności na procesie Stopy. Niezapomniana „szklana kula”, definicja faszyzmu w jej wykonaniu… Po prostu, żałość bierze, że tacy ludzie przyczyniają się do ferowania wyroków przez sędziów.

 17. SĄDOWY BYWALEC mówi

  DOPÓKI JACEK MIĘDLAR, STANISŁAW MICHALKIEWICZ, WITOLD GADOWSKI I IM PODOBNI DZIENNIKARZE NIE BĘDĄ MIELI WSTĘPU DO TVP-INFO I W OGÓLE DO TELEWIZJI POLSKIEJ DOPÓTY NIE MA I NIE BĘDZIE WOLNEJ POLSKI!!! TERAZ JEST W SĄDACH POTWORNE DZIADOSTWO, SĘDZIOWIE „PRACUJĄ” NA ZASADZIE STRAJKU WŁOSKIEGO CZYLI ROBIĄ WSZYSTKO ABY WYDŁUZAC KAZDĄ NAWET NAJBARDZIEJ PROSTĄ I OCZYWISTA SPRAWĘ, KTÓRĄ DAWNO ZAKONCZYŁBY WŁASCIWIE KAZDY STUDENT PIERWSZEGO ROKU PRAWA! DNO DNA OD STRONY DNA!!! POLACY W POLSCE NIE MAJA PRAWA DO PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI!!! PRAWO JEST OBRZYDLIWIE PROFANOWANE I SŁUZY JEDYNIE POLSKOJĘZYCZNYM SSYNOM DO MĘCZENIA I OKRADANIA POLAKÓW!!!

  1. Zbigniew mówi

   Najprostrzy przyklad postepowania PISizraela – sprawa Plazynskiej.

   Jezeli sad uznal nagrania, jako materialu dowodowego i skazal Hansa, to nie moga skazac Plazynskiej za upublicznianie tych nagran, jako materialu dowodowego, gdyz sam sad powinien takze poniesc konsekwencje wykorzystania nagran, tak jak zrobila to Plazynska.

   Odwrotnie, jezeli sad nie zgodzi sie na wykorzystanie nagran, jako dowodu w sprawie, to moze skazac Plazynska za upublicznienie prywatnych nagran – nagran nie bedacych dowodem lecz jedynie szkalowaniem, zabawa.

   Razem – PIS robi wariatkowo z Polski aby Sasin mogl rozdawac reszte majatku Polski, przeciez wariatkowa, wiec

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.