Góralskie Veto z wizytą w restauracji „U Trzech Braci”. Kolejni przedsiębiorcy otwierają biznesy [WIDEO]

Góralskie Veto w restauracji "U Trzech Braci"/ fot. screen
5

Cieszyńska restauracja „U Trzech Braci” jest otwarta od 8 stycznia i działa normalnie pomimo zakazu wprowadzonego rządowym rozporządzeniem. Właściciele nie dali się zastraszyć policji ani pracownikom sanepidu, którzy próbowali ich zmusić do zamknięcia lokalu. Restauratorzy powołują się na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu, który jednoznacznie stwierdza, że wydany przez rząd zakaz działalności gospodarczej jest bezprawiem.

ZOBACZ: Cieszyńscy restauratorzy otworzyli lokal. Sanepid i policja ruszyły do walki z gastronomicznymi „przestępcami” [WIDEO]

ZOBACZ: Wyrok WSA: zakaz działalności gospodarczej w ramach tzw. walki z koronawirusem to BEZPRAWIE

We wtorek (12.01.2021) przyjechali do Cieszyna przedstawiciele podhalańskiej inicjatywy Góralskie Veto, którzy zapowiadają otwarcie biznesów od 18 stycznia. Górale wręczyli właścicielowi restauracji ciupagę, żeby miał czym się bronić i oscypki, żeby miał do tego siłę. W lokalu pojawili się też właściciele pizzerii „Greta” w Skoczowie, którzy również zdecydowali się otworzyć biznes. Byli też właściciele Centrum Rozrywki Laser Factory z Zamościa. Od 6 stycznia oni również działają normalnie, o czym poinformowali na Facebooku. Ich także nęka sanepid i policja, ale nie dali się zastraszyć.

– Mam nadzieję, że w nasze ślady pójdzie cała Polska i przedsiębiorcy będą dołączać i nie będą bać się godnie żyć i pracować – mówi  Łukasz Moskal z Laser Factory.  – Staliśmy w kolejce do bankructwa. Postanowiłem opuścić tę kolejkę. Mam rodzinę, mam dzieci, mam kredyty, mam leasingi, mam zobowiązana, mam pracowników. Za dwa miesiące byłoby już za późno – wyjaśnia Moskal.

W ramach akcji #OtwieraMY kolejni przedsiębiorcy otwierają restauracje, klubu, hotele, lodowiska. Informują o tym w mediach społecznościowych. Codziennie jest ich więcej i więcej. Nie mają wyjścia – albo otworzą biznesy, albo zbankrutują. A rządowe zakazy to bezprawie.

Źródło informacji: Twitter, Facebook, YouTube

Zobacz też:

Góralskie Veto! Podhale zapowiada otwarcie biznesów pomimo zakazu rządu [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ikss67 mówi

  Jak nie teraz to po Was. Odwagi. To nie Wy łamiecie prawo. Ono jest po Waszej stronie, a Policja jest między młotem a kowadłem, Wielu z nich boi się tylko przełozonych. Jak widzicie to jest oparte tylko na strachu. Oparte na słowach z telewizora. broni Was konstytucja RP. Możecie masowo pozywac w trybie cywilnym nadgorliwych Policjantów. Ja już im współczuję. to bedzie pauperyzacja Policjantów i ich rodzin. Rząd tradycyjnie schowa głowę w piasek. Naturalnie, że testuja na ile można społeczeństwo zastraszyć a biznesy średniozarabiających doprowadzić do zagłady ku uciesze korporacji, które maja otwarte linie kredytowe, a bankierzy drukareczki i swoim rozdają. Ten obiecany miliard byście zobaczyli pośmiertnie najszybciej, to oczywiste jest. Ale tu nie chodzi o jałmuzne od rządu, tu chodzi o elementarne prawo do pracy i do poszanowania prawa. Niech ten rząd zaczyna sie martwic o siebie bo Polacy nie gęsi. Szykujcie taczki. Przecież to garstka kupionych przez bankierów politycznych pajaców, krzykaczy, czesto wypowiadających sie antypolsko i łaszących sie do obych mocodawców. Skoro Ebc proponował Lukaszence 900mln, to zapytam ile dostali ci z wiejskiej? Dostali promesy, a teraz im slina kapie i chca Was pozabijać, pozagłodzić z a te obiecane piniondze. Wszyscy musza razem powiedzieć dość. Nas Polaków jest kupa ich jest ledwo mała .upa.

 2. Hdsuus mówi

  Brawo, tak trzymać cala Polska sie otwiera

 3. Masakra mówi

  Nawet maseczek nie mają założonych… To już jest nie odpowiedzialne, bardzo uposledzeni ludzie.
  Kostucha już wybiera..

  1. zyggfrydd mówi

   Jak już do ciebie przyjdzie to próbuj ją przekonać że pomyliła adres bo nosisz namordnik. O innych się nie martw bo to nie twoja sprawa.

 4. Tragedy mówi

  W pierwszej kolejności krematoria na samochodach, państwo musi dostarczyć na południe Polski. W chwili wybuchu kolejnej 3 fali covid nie wystarcza dotychczas tam znajdujące się.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.