Góralskie Veto! Podhale zapowiada otwarcie biznesów pomimo zakazu rządu [WIDEO]

Giewont/ fot. pixabay
16

Górale z Podhala zapowiadają masowe otwieranie biznesów po 17 stycznia, nawet jeśli rząd nie zniesie zakazu prowadzenia działalności gospodarczej. Inicjatorem akcji „Góralskie Veto” jest architekt z Kościeliska, Sebastian Pitoń. – Oświadczam, że nie zamierzam stosować się do żadnych tych bezprawnych rozporządzeń rządu, które niszczą nasze życie. Jak chcecie sobie zamykać hotele i wszystkie swoje biznesy, to sobie zamykajcie, ale od naszych Wam wara. Liberum veto! – powiedział Pitoń w filmie opublikowanym na YouTube 17 grudnia 2020.

Po wprowadzeniu zakazu wynajmu kwater na Sylwestra i w ferie hasło rzucone przez Pitonia zyskuje coraz większe poparcie wśród górali żyjących z turystyki. W piątek (8.01.2021) w pensjonacie na zakopiańskiej Pardałówce odbyło się spotkanie z prawnikami, którzy tłumaczyli góralom, jak mają bronić się przed sanepidem i policją. Zamiast zaplanowanych 150 osób, na spotkanie przyszło ponad 300, także spoza Podhala.

– Mamy przygotowaną ochronę prawną, konsultujemy się z kilkoma kancelariami adwokackimi, ponieważ chcemy zapewnić bezpieczeństwo przedsiębiorcom, którzy wchodzą w naszą akcję zataczającą coraz szersze kręgi. Przedsiębiorcy są tak zdeterminowani, bo zdają sobie sprawę, że nie przeżyją kolejnego miesiąca, w związku z tym nie mają wyjścia – wyjaśniał Pitoń w rozmowie z PAP.

SKLEP-WPRAWO.PL

W zamierzeniach organizatora akcja „Góralskei Veto” ma ośmielić przedsiębiorców z całej Polski. – Efektem synergii uda się uruchomić lawinę nie do zatrzymania, ponieważ rząd nie ma narzędzi terroru. Urzędnicy, policjanci jadą na tym samym wózku co my i zdają sobie sprawę, że podcinają gałąź, na której wszyscy siedzimy. Politycy też nie są po to, aby niszczyć Polskę i polskość. Chciałbym, aby Polska była jednym z tych państw, tych narodów, które się przeciwstawią destrukcji spowodowanej pandemią. Przedsiębiorcy boją się nie wirusa, lecz zniszczenia podstaw swojej materialnej egzystencji – zaznaczył Pitoń.

Źródło informacji: zakopane.naszemiasto.pl, PAP, YouTube

Zobacz też:

Cieszyńscy restauratorzy otworzyli lokal. Sanepid i policja ruszyły do walki z gastronomicznymi „przestępcami” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Według statutów nieszawskich z 1454 roku, „nihil de nobis sine nobis”…
  Jeśli jednak o ścisłość chodzi, to tak wołać powinni posłowie i senatorowie „umocowani” swoim elektoratem.
  Jednak dziś, kiedy po wyborach, po „zaprzysiężeniu” posłowie mogą i pokazują wyborcom środkowe palce zajmując się interesem własnym, swoich kacyków i partii, to faktycznie jest już historia, podobnie jak… Rabacja galicyjska.
  A że historia lubi się powtarzać…
  Inaczej mówiąc możni i „urodzeni” zostali zastąpieni przez posłów i senatorów głuchych na głos wyborców zupełnie tak, jak niegdyś szlachta na głos chłopów.
  Geograficznie to przecież prawie ten sam region a krewkość mieszkańców ta sama.
  Czyżby ów Pitoń miał się stać Jakubem Szelą?

  Nie. Tak nie będzie. Policja, wojsko stłamsi rozbrojony (właśnie po to) naród. Będą pokazowe procesy Posypią się wyroki…
  Chyba, że cała Polska jednocześnie powstanie. Kilkudziesięciu czy kilkuset „polityków” narobi w portki, policja i wojsko stanie po stronie ludzi a rząd szybciutko poda się do dymisji już po minięciu „Zaleszczyk”.
  Jednak nie. Nie będzie tak…
  Będzie trwał „chocholi taniec”.
  „(…) Myśmy wszystko zapomnieli… Mego dziada piłą rżnęli. Myśmy wszystko zapomnieli.(…)” jak pisał Wyspiański.

 2. Hejajnskskwn mówi

  I bardzo dobrze może się wreszcie Polacy obudzą i pogonią tą żydokomunę i stanie się normalność, koniec chowania głowy w piasek, jesteśmy lepsi niż PO PIS bo to jedno zło

 3. John mówi

  Pooze im kostucha…duzo czasu ludzie wytrzymali,teraz jakis łasy na dudtki dostal kopa w mózg ,zawiły sie papugi ,a jak dudtki….moze stworzyc tam rezerwat i zamknac ich tam w ich wariactwie. Tacy wlasnie wyginą jak dinozaury…szkoda tylko ,ze narazaja przez chciwosc innych.

  1. Hammurabi mówi

   A – przepraszam – narażają to na co?
   Na drenaż kieszeni owszem. Chociaż na szpitalne problemy po wypadkach na stokach również, w dobie klinicznej śmierci opieki medycznej.

  2. Źle mówi

   Zglupieli do reszty.. Narażają wszystkich. Czy koszty idiotyzm otwierania, zakazania ludzi oni poniosą?!

  3. staho mówi

   Siedze 1000 km od kraju i patrze co wy tam wyprawiacie … Tu jest normalnie spokojnie stoki potwierane nartostrady … ludzie jeżdżą ,dzieci na nartach sankach. Piją coś tam gorącego w barze z kawą przy stoku ,cieszą się ,śmieją gwar … nikt nie świruje pawiana pod bandytów dyktando jak w Polsce Nikt nikogo nie terroryzuje agresywnie nie reaguje w autobusie metro czy na mieście że ktoś nosi czy nie nosi maski .
   .BRAWO GÓRALE ! ….za Goralen wolk wreszcie macie okazje pokazać reszcie tchurzy odwage w bronieniu ślebody i dutków . Bardziej to drugie ale dobre i to … he he ! lać ciupagami . Kto nie za wolnością to płatne ścierwo lub oduraczeni . I nie dać się przekupić srebrnikami przez bankstera Morawieckiego .

 4. O w morde mówi

  Teraz podłapie to lewica,zaprzance.wszystko zrobią by odzyskać utraconą wladzę…ile jeszcze ludzi przez nie odpowiedzialnych z poludnia umrze … To jest im obojetne

  1. Sierp mówi

   Już się tam kręcą… No tak.. Muszą zaistnieć inaczej nic nie mają Polakom do zaoferowania

 5. M. mówi

  Sebastian Pitoń – koleś współpracujący z Olszańskim vel Jabłonowskim, czyli przygłupem jeżdżącym w mundurze rowerem po Warszawie znanym z patostreamów na YouTube, opowiadający, że Hitler i Stalin byli żydowskimi agentami i wierzący w zjednoczenie ludów Euroazji pod rosyjskim panowaniem. Przynajmniej wiadomo, jakie świry stoją za takimi akcjami.

  1. anonim mówi

   Lepszy najwiekszy przyglup i nawet menel spod budki z piwem niz szlachetnie urodzona i super wyksztalcona menda zdradziecka nadstawiajaca dupy za garsc srebrnikow.

 6. Wojciech mówi

  Myli się pan, panie góralu – policja i urzędnicy jadą na innym wózku: rządowym, państwowym, darmowym. Wystarczy kilka godzin i może być przegłosowana np podwyżka 100% wynagrodzenia policji na okres „pandemii”, jak dla tzw medyków. I co, będą walczyć z „pandemią” czy z wami?

  1. staho mówi

   Gestapo też płaciło ….JUDASZOWI też dobrze zapłacono .

 7. Jan Kowalski mówi

  Brawo Górale! Tak trzymać. Covida się nie bać. To zwykła grypa. Najgroźniejszym wirusem jest ten żydowski rząd. Oni swoim postępowaniem zamordowali więcej ludzi niż ten cały świrus. Polacy, czas na Obywatelskie Nieposłuszeństwo! Jak się nie sprzeciwimy wyginiemy w niewoli z głodu i od szczepionek. „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród, Nie pójdziem żywo w trumnę”

 8. mario mówi

  A teraz cała Polska mówi VETO i rząd W PiSdu idzie!!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.