Cieszyńscy restauratorzy otworzyli lokal. Sanepid i policja ruszyły do walki z gastronomicznymi „przestępcami” [WIDEO]

policja przed restauracją "U Trzech Braci"/ fot. screen
6

W piątek (8.01.2021) właściciele restauracji „U Trzech Braci” w Cieszynie otworzyli lokal pomimo zakazu wprowadzonego rozporządzeniem Rady Ministrów. O otwarciu poinformowali na Facebooku. Decyzję podjęli w oparciu o wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu, który stwierdził, że zakaz działalności gospodarczej wprowadzony rozporządzeniem jest bezprawny.

ZOBACZ: Wyrok WSA: zakaz działalności gospodarczej w ramach tzw. walki z koronawirusem to BEZPRAWIE

W sobotę pojawiły się w restauracji pracownice sanepidu i usiłowały nakłonić właścicieli do zamknięcia lokalu. Odmówili. – Zapowiedziały jeszcze, że dostaniemy mandat w wysokości 500 zł i mamy się stawić w poniedziałek w sanepidzie. Panie były w towarzystwie policjantów, wraz z którymi odjechały potem nieoznakowanym samochodem. Nie czekając jednak do poniedziałku, tego samego dnia, dwie godziny później, około szesnastej wróciły. Był jednak u nas poseł Koperski, przedstawił się i prosił panie o wylegitymowanie się, na co panie obróciły się na pięcie i wyszły – mówi jeden z właścicieli, Tomasz Kwiek, cytowany przez „Dziennik Zachodni”.

W niedzielę odbył się policyjny najazd na restaurację. Przed lokalem pojawiło się aż 10 radiowozów, żeby podjąć interwencję wobec gastronomicznych „przestępców”.  Obecny na miejscu poseł Lewicy Przemysław Koperski zamieścił na Twitterze krótki film z tej akcji. Obszerna relację z działań policji w restauracji opublikował na Facebooku Marek Majcher z portalu „Czujny”.

Bitwa o normalność trwa. Właściciele nie zamierzają zamykać lokalu i utworzyli zrzutkę na mandaty. – Jesteśmy pierwszą i jedyną otwartą restauracją w Cieszynie. Pomimo obostrzeń związanych z COVID19 jesteśmy czynni stacjonarnie. Przecieramy szlaki dla innych firm z branży gastro – informują.

Źródło informacji: Facebook, Twitter, Dziennik Zachodni

Zobacz też:

Katarzyna TS: Po co jest pandemia

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ikss67 mówi

  Brawo, jednak tutaj należy zrobić coś więcej, nie indywidualnie, na co liczy ta zgraja politycznych gangsterów wysługująca się częścią przekupnej awansami Policji. Tutaj należy zebrać się w całosć, wszystkie branże, przez izby gospodarcze, zrzeszenia, wystosować jedno wspólne logo, naklejkę, jaką bedziemy widzieli przywejsciu do firmy, składka na organizację dla sztabu prawników broniącego przez samowolą rządu, niezależnie zbieranie pozwów i uruchamianie narzedzi prawnych aby postawić rzązących przed trybunałem stanu. Tylko zjednoczeni względem bezprawiu osiągniemy sukces. Nie rząd liczy na to, że będzie otaczał małe grupki przedsiebiorców, ale jeśli zrobimy to z głową to efektem będą przyspieszone wybory i odsunięcie tej zgrai od koryta i niszczenia prawa w Polsce. O zgrozo, ta zgraja nazywa się tak, że chyba przewrotnośc ich nazwy wskazuje co chcą zniszczyć w Polsce i Polakach. W jedności i solidarności siła.

  1. Adam mówi

   Trzeba się jednoczyć,bo całkiem ci rządzący zniszczą Polskę.

 2. Zbigniew mówi

  Jeszcze nie bylo covidu a pojawialy sie cale stada nowiutkich policajow i te busy zamiast szybszych samochodow – zupelnie jak zomo w nysach.

 3. Tyfus mówi

  Zniszczycie cały dorobek walki z pandemią…debile ,ciemniaki.ten posel lewak z pierda nie powinien wyjsc,za szczucie i narazanie Polaków na tragiczne konsekwencje.

 4. wilk mówi

  POLSKIE-GESTAPO JUZ FILM ZOSTAL ZABLOKOWANY

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.