Bezczelny atak suspendowanego ks. Lemańskiego na dr Ewę Kurek domagającą się ekshumacji w Jedwabnem

ks. Wojciech Lemański/fot. youtube
22

Suspendowany ks. Lemański rozdokazywał się jak pijany zając w kapuście. W związku ze skazaniem przez niemiecki sąd 88-letniej Ursuli Haverbeck za twierdzenie, iż w Auschwitz nie było komór gazowych, Lemański zamieścił taki oto wpis na fb: „Trochę to trwało ale miła babcia została wreszcie skazana za notoryczne negowanie Holokaustu. Pójdzie siedzieć czy nie, to już bez większego znaczenia. Tak bym chciał dożyć dnia kiedy usiądą na ławie oskarżonych negujący polskie zbrodnie na Żydach w Jedwabnem, Radziłowie, Wąsoszu, Szczuczynie, Bzurach i przynajmniej kilku jeszcze miejscowościach. Tak bym chciał, by za swoje insynuacje na temat tych zbrodni odpowiedzieli kiedyś Ewa Kurek, Paweł Lisicki, biskup Stefanek, pani minister Zalewska. Tamtym żydowskim starcom, kobietom i dzieciom to już życia nie przywróci. Ale trudnej prawdy o sąsiedzkich zbrodniach Polaków na Żydach nie wolno ukrywać za sztandarami politycznej poprawności. Oskarżycielem mógłby być dawny szef IPN – profesor Kieres. A pośród podsądnych mogliby się znaleźć również niektórzy obecni pracownicy tej instytucji. Przyjdzie zapłata za fałsz. Prawda, choćby najtrudniejsza, zwycięży.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Swoim wpisem Lemański zrównał Haverbeck, czyli żonę członka NSDAP negującą istnienie komór gazowych w Auschwitz i m.in. dr Kurek, czyli polską historyk domagającą się ekshumacji w Jedwabnem, bez której nie ma mowy o rzetelnym śledztwie w sprawie mordu na jedwabieńskich Żydach. Czy Lemański zrobił to z głupoty, czy też jest to działanie z premedytacją, mające na celu oszkalowanie osób wskazujących, że teza lansowana przez Jana T. Grossa to kłamstwo i próba wybielenia Niemców organizujących i przeprowadzających mordy na Żydach?

Szczególnie symptomatyczne jest uderzenie właśnie w dr Ewę Kurek, czyli autorkę monografii o żydowskich dzieciach ukrywanych w polskich klasztorach. Dr Ewa Kurek jako pierwsza zajęła się też odkłamywaniem czarnej legendy Żołnierzy Wyklętych zbierając relacje żołnierzy mjr. Hieronima Dekutowskiego “Zapory”, a w książce „Poza granice solidarności – stosunki polsko-żydowskie 1939-1945” opisała żydowskie tęsknoty za autonomią, które przełożyły się na początkową akceptację dla gett tworzonych przez Niemców podczas okupacji.

Dla lewackich historyków, zarówno polskich jak i żydowskich, dr Ewa Kurek jest wrogiem numer jeden, ponieważ nie tylko demaskuje ich kłamstwa, ale ma wsparcie ze strony tych Żydów, którzy na te kłamstwa się nie godzą. To właśnie dzięki nim dr Kurek dowiedziała się, że prawo żydowskie nie tylko nie zabrania, ale wręcz nakazuje przeprowadzenie ekshumacji w Jedwabnem. Dr Kurek szczegółowo wyjaśniła to w wywiadzie na naszym portalu, którego lekturę polecamy. LINK TUTAJ.

Czym więc jest podyktowany bezczelny atak ks. Lemańskiego na dr Ewę Kurek? Odpowiedź jest jasna – to próba zdyskredytowania rzetelnej historyk, która swoje badania opiera na dokumentach, a nie na tezach głoszonych przez antypolskich propagandzistów.

Dr Ewa Kurek wkrótce odpowie szkalującemu ją ks. Lemańskiemu na łamach naszego portalu.

Źródło: facebook

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. gojek mówi

  Lewacka kanalia, nie ksiądz. Kiedyś by się z nim zrobiło porządek… Dziś trzeba tolerować te wynurzenia…

  1. M. mówi

   Polecam ostatnie wypowiedzi prymasa Polski dotyczące m.in. hejtu. O uchodźcach też tam coś było interesującego…

  2. test24 mówi

   Znamy tę wypowiedź, nie musisz nam jej polecać, bo nie ma czego polecać. Udowadnia ona tylko, że Kościół jest przepełniony robactwem, które zjada go od środka

   Śmieszna jest wasza lewacka podwójna moralność: z jednej strony plujecie na Kościół i chrześcijan, ale z drugiej strony każecie nam słuchać Franciszka i reszty sługusów. Skoro według was chrześcijanie są złem całego świata, to czemu każecie nam słuchać tych ludzi? 😀

   Już po samym projekcie auli Pawła VI widać, że wysocy dostojnicy Kościoła służą żmijowemu plemieniu http://www.luiss.edu/sites/www.luiss.it/files/images/news/59/udienza.jpg

  3. M. mówi

   1. Nie polecałam tobie. Każdą moją wypowiedź odnosisz do siebie? To dziwne… Zauważ, że pisałam pod komentarzem Gojka, który stosował obelgi (“kanalia”). Może on nie znał wypowiedzi prymasa i chętnie by się z nią zapoznał, więc nie pisz w imieniu jakiegoś ogółu (“Znamy”).

   2. “Śmieszna jest wasza lewacka podwójna moralność: z jednej strony plujecie na Kościół i chrześcijan, ale z drugiej strony każecie nam słuchać Franciszka i reszty sługusów. Skoro według was chrześcijanie są złem całego świata, to czemu każecie nam słuchać tych ludzi? ”
   Co to znaczy: “wasza lewacka”? Tzn czyja i jaka konkretnie? Warto, byś sobie uświadomił, że ja tu nikogo nie reprezentuje. Piszę wyłącznie w swoim imieniu.

   Czym jest plucie na Kościół? Czy pisanie, że Kościół jest przepełniony robactwem zalicza się do plucia?
   Skąd wnioski, że chrześcijanie są “złem całego świata”? Ja jestem ochrzczona i nie myślę tak ani o sobie, ani o innych.
   Czyim “sługusem” wg ciebie jest Franciszek i jakaś “reszta” (kto?) i na jakiej podstawie to stwierdzenie?
   Kto jest “porządnym” wzorowym katolikiem? Przykład osoby.

   “Czy katolik, czy nie, żaden człowiek nie ma prawa poniżać drugiego człowieka ”
   “niedopuszczalna jest pogarda okazywana komukolwiek, a z nią mamy często do czynienia w przypadku hejtu obecnego w internecie. Hejt uderza w człowieka, rani go i poniża, a tego w żadnym wypadku nie akceptuje Kościół katolicki.”- to fragmenty wypowiedzi Polaka, których “nie polecasz”? Ale właściwie dlaczego? Bardzo mądre słowa, nie dlatego że powiedział je prymas, ale mądre same w sobie. Nie trzeba być wierzącym by je pochwalać. Czy jeżeli ty ich nie polecasz tzn. że się z nimi nie zgadzasz, czyli : jesteś ZA hejtem i poniżaniem? Brawo.

   A czy nie masz prawa do nienawiści? Cóż, moje zdanie jest takie: jeżeli w żaden sposób nie krzywdzi to kogoś bezpośrednio ani pośrednio a jedynie zatruwa życie tobie samemu to nienawidź, jak najbardziej, ale czy warto? Chyba lepiej jednak spróbować coś z tym zrobić, nawet dla własnego spokoju? Nienawiść z czegoś wypływa, warto uświadomić sobie z czego, dla własnego komfortu psychicznego. Pozdro.

  4. M. mówi

   Dodam jeszcze, że ani nie potępiam, ani nie pochwalam słów ani Lemańskiego ani Kurek, bo po prostu zbyt mało wiem na ten temat. Nie będę kogoś mieszać z błotem lub gloryfikować na podstawie jednego wpisu czy artykuliku.

  5. test24 mówi

   Kolejna sprawa: od kiedy nie mam prawa do nienawiści? To jest sprzeczne z prawami człowieka, bo mam przecież wolność poglądów.

 2. Ayax mówi

  Trzeba pomyśleć jak pozbyć się z Episkopatu tych wszystkich agentów, wówczas Lemańskie, Sowy i inne nie będą miały racji bytu. Najlepiej jakby zrobił to sam Kościół tylko jak, jeśli wierchuszka to w większości agenci sadzać po słowach i czynach

 3. Irena mówi

  Jest ksiedzem czy falszerzem historii.Brakuje mu prawdziwego moralnego podloza zarowno jako katolika , a tym bardziej uznanego historyka/ jak pani dr,Ewa kurek, ktora wszystkie tezy podpiera dokumentami.Jest osoba wiarygodna i rzetelna w przedstawianiu faktow/Pan Lamanski chyba szuka uznania w polityce, ale lewackiej i uwazam, ze powinien byc wykluczony z episkopatu a ignorowany przez katolikow.

  1. Ada mówi

   Jeżeli ks. Lemański szuka uznania w polityce,
   a moim zdaniem międzynarodowej, czy wręcz światowej
   SŁAWY,
   to za haniebną należy uznać wybraną drogę polskiego(?) księdza, prowadzącą do niej przez STODOŁĘ JEDWABIEŃSKĄ, tj. wciąż nośny rozbabrany, nieudowodniony należycie i do końca problem napompowany do granic wręcz nieprzyzwoitości.
   Problem międzynarodowego ‘”biczowania” POLAKÓW I POLSKI. a wymywania roli NIEMCÓW!
   I przepraszania!…….w naszym imieniu, bez naszej wiedzy, bez ostatecznego udowodnienia win i bez przyzwolenia!
   Kiedy się obwinia tak mocno osoby o ugruntowanej pozycji zawodowej i społecznej w naszym kraju, budowanej latami poprzez prace nad materiałami historycznymi , to trzeba się wykazać dowodami na swoje księżowskie oskarżenia.
   Z ambony można mówić wiele.
   Na szerokim forum publicznym zaś, wytaczając zarzuty ogromnego ciężaru gatunkowego, niczym armaty – należy ważyć słowa oskarżeń!

  2. Hammurabi mówi

   Ada, a czy widziałaś, słyszałaś o przypadku, kiedy ktoś z wiernych głośno jeszcze w czasie “kazania” zarzucił księdzu fałsz, obłudę, chciwość, rozpustę czy zwykłą głupotę? Nie! Wszyscy siedzą jak trusie, najwyżej szemrząc pomiędzy sobą. Dlatego z ambon można mówić wiele. W kościele “nie wypada”, “nie wolno”… A Chrystus właśnie z synagogi powyganiał kupców, od których dzisiejsi księża i purpuraci w znakomitej większości są gorsi.

  3. Ada mówi

   Nikt z wiernych nie przeciwstawi się w takich sytuacjach, ani na mszy, ani szczególnie w trakcie kazania.
   Ani tego dnia. Ani za tydzień, czy póżniej.
   Racja, Hammurabi. Ludzie wybierają tzw. święty spokój – milcząc w sprawach, których naprawa uzależniona jest właśnie od ich postawy połączonej z odwagą wyjawienia niewygodnej, nielubianej prawdy.
   Pół – i ćwierćprawdy, zakłamanie, obłuda itd., przeistaczają się wtedy we wspólnie, środowiskowo tolerowane odstępstwa od normy. To działa od góry do dołu i odwrotnie….
   W tygodniu …….” hulaj dusza…..”, na wszelkie możliwe sposoby,
   a w niedzielę……. do “Kościołka” w “kapelusie” pełnym fałszu i win i wszelkich grzechów, układanych według ich ciężaru – a kto wie, może i ukrytych na dłuuugo
   w sobie tuż przed konfesjonałem.
   “Owieczki” biorą przykład z “pasterzy” itd., itd.
   “Albowiem GNIEW BOŻY ujawnia się z nieba na wszelką
   bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta….”
   – Z BIBLII o fałszywych prorokach(18).

 4. Spostrzegawczy mówi

  Niestety ale żydostwo przeniknęło też szeroką ławą struktury Kościoła Świętego. Nie tylko, że działa na zgubę katolików rozwalając i demontując religię i wiarę katolicką, ale dowodząc także wielokrotnie, że są zwykłymi antypolskimi łgarzami i reprezentantami obsesyjnych interesów żydowskich, ale także ślepymi na prawdę historyczną i pomijającymi los Polaków. Kto z nich ujął się za losem milionów Polaków wypędzanych na emigrację, losem Polaków dla których najczęściej kariera zawodowa w Polsce jest zamknięta, bo prawie wszystko w szponach żydowskich, za interesem polskim przy rozkradaniu majątków Polaków przez szemranych internacjonalistów, a chociażby za lokatorami wyrzucanymi przez lata masowo na bruk przez mafię o wiadomej proweniencji ?! Umieją tylko wrzeszczeć o ( fałszywym ) ekumenizmie, o bluźnierczej wolności religijnej, o nowej postsoborowej teologii, tak jakby Kościół nie istniał od 2000 lat. To obłudnicy i współcześni faryzeusze a poza tym fałszywi konwertyci. Dzięki Panu Bogu jest jednak miażdżąca, aczkolwiek znacznie mniej wpływowa większość duchowieństwa katolickiego, która jest wierna naukom Pana Jezusa Chrystusa.

 5. LucyLucenta mówi

  Lehman’s brothers w natarciu. Masoneria opanowała kościół święty i tylko Pan Bóg może nam pomóc w jego oczyszczeniu z fałszywych kapłanów. Na szczęście bywały gorsze czasy

 6. Spostrzegawczy mówi

  Niestety ale żydostwo przeniknęło też szeroką ławą struktury Kościoła Świętego. Nie tylko, że działa na zgubę katolików rozwalając i demontując religię i wiarę katolicką, ale dowodząc także wielokrotnie, że są zwykłymi antypolskimi łgarzami i reprezentantami obsesyjnych interesów żydowskich, ale także ślepymi na prawdę historyczną i pomijającymi los Polaków. Kto z nich ujął się za losem milionów Polaków wypędzanych na emigrację, losem Polaków dla których najczęściej kariera zawodowa w Polsce jest zamknięta, bo prawie wszystko w szponach żydowskich, za interesem polskim przy rozkradaniu majątków Polaków przez szemranych internacjonalistów, a chociażby za lokatorami wyrzucanymi przez lata masowo na bruk przez mafię o wiadomej proweniencji ?! Umieją tylko wrzeszczeć o ( fałszywym ) ekumenizmie, o (bluźnierczej) wolności religijnej, o nowej postsoborowej teologii, tak jakby Kościół nie istniał od 2000 lat. To obłudnicy i współcześni faryzeusze a poza tym fałszywi konwertyci. Dzięki Panu Bogu jest jednak miażdżąca, aczkolwiek znacznie mniej wpływowa większość duchowieństwa katolickiego, która jest wierna naukom Pana Jezusa Chrystusa i która

 7. Janek mówi

  Lemański, gdzie schowałeś pejsy?

 8. Waldemar mówi

  Czy prymas Polak to Polak czy kto inny.

  1. test24 mówi

   Pewnie jego ród zmienił nazwisko i przedtem nazywał się “Polin”.

 9. Przebiśnieg mówi

  Co tacy osobnicy jak Lemański mają wspólnego z kościołem katolickim a także z Polską ? Moim zdaniem nic. Zniechęcają jedynie ludzi do kościoła katolickiego i chyba tylko po to są . Lucyfer nie wymyśliłby sobie lepszych sługusów. A więc strzeżmy się przed tym antykościołem, bo choć liczny, to coraz łatwiej rozpoznawalny, bo na tyle zuchwały, że wychodzi już z ukrycia i się obnaża i teologicznie i światopoglądowo i narodowościowo.

 10. gość 2507 mówi

  Kompletny głupek, pełny odlot. Nienawiść do wszystkiego co Polskie. To przykład obrazu człowieka który nie udzwignął ewangelii, nie udżwignął kapłaństwa.

 11. L-ena mówi

  Lemański Wojciechu – jak Ty się faktycznie nazywasz.Wstydzisz się swojego korzenia? to – VON z Polski. Jakim prawem zanieczyszczasz środowisko w pięknej Polsce ? Nie pracujesz, z czego tu żyjesz!

 12. Teresa mówi

  Za co suspendowali tego Lemańskiego?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.