Abp Ryś o Holokauście: dzieło ludzi wychowanych przez Kościoły chrześcijańskie

abp Grzegorz Ryś/ fot. wikipedia
16

W 74. rocznicę likwidacji przez Niemców getta łódzkiego (ostatni transport Żydów z Litzmannstadt-Getto do obozu Auschwitz-Birkenau miał miejsce 29 sierpnia 1944 roku), na łódzkim Cmentarzu Żydowskim i na Stacji Radegast, z której odchodziły pociągi do niemieckiego obozu zagłady, odbyły się uroczystości upamiętniające tamto wydarzenie. W uroczystościach wziął udział metropolita łódzki, arcybiskup Grzegorz Ryś.

Dziś od rana modlę się za tych, którzy zginęli – mówił abp Grzegorz Ryś. – Bo to jest rzecz niewyobrażalna, że z 230 tyś. Żydów, którzy żyli w Łodzi przed wojną, zostało kilkuset, a jeszcze trzeba dodać 20 tys. Żydów z Europy, przywiezionych do łódzkiego Getta, to mamy ćwierć miliona ludzi. To jest jedno wielkie miasto, które zniknęło z powierzchni ziemi. To się stało w środku Europy, w środku cywilizacji, którą dumnie nazywamy chrześcijańską, i to o czym trzeba pamiętać w tych dniach, to że to jest powtarzalne. Jeśli się już to wydarzyło, to może się wydarzyć powtórnie. Zagładę w dużej mierze stworzyli ludzie, trzeba to powiedzieć, niestety, z bólem serca, ludzie, których wychowywały Kościoły chrześcijańskie na swoich nabożeństwach – podkreśli abp Ryś.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nasz komentarz: Nie ma co się dziwić, że abp Rys wziął pod swoje skrzydła ks. Lemańskiego powtarzającego tezy lansowane przez przemysł Holokaustu. Jak widać obaj panowie będą teraz wespół w zespół dowodzili, że Holokaust to produkt chrześcijaństwa, a nie miotającego się pod swastyką austriackiego wegetarianina zafascynowanego pogaństwem i eugeniką. Będą nam wmawiali, że Zagłada to wspólne dzieło wszystkich chrześcijan, chociaż w rzeczywistości Zagłada to dzieło Niemców, którzy odrzucili nauczanie Chrystusa i uznali się za nadludzi, którym wolno mordować podludzi.

Wypowiedź abp Rysia idealnie współgra z lansowaną przez Żydów narracją, w myśl której Holokaust to rezultat nauczania Kościoła. W tej narracji znikają faktyczni sprawcy Zagłady, czyli odrzucający to nauczanie Niemcy i ich umiłowany przywódca Adolf Hitler. Zastępuje się ich polskimi chłopami-katolikami i  żołnierzami Polskiego Państwa Podziemnego.

Oczywiście, w tej narracji nie ma ani słowa o żydowskich kolaborantach Hitlera, którzy z wielkim zapałem uczestniczyli w mordowaniu Żydów. A przecież to Chaim Rumkowski apelował do mieszkańców Litzmannstadt-Getto, żeby bez sprzeciwu wydali swoje dzieci na śmierć, a żydowska policja brutalnie wyegzekwowała realizację tego apelu. Jednak o tym mówić nie wolno, bo to „nie przechodzi do żadna rubryka”.

Źródło cytatu: gosc.pl

Przeczytaj też:

Scheuring-Wielgus jak żydowski „król” getta Rumkowski: wydajcie swoje dzieci na śmierć

Abp. Rysia alergia na prawdę i komunistyczne kloszardy z Łodzi [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  To abnegat i religijny i moralny. Plemię Kainowe tylko w ubiegłym stuleciu wytracilo ponad 10 milionów Polaków jak podaje najlepszy znawca tematu Henryk Pająk, historyk i pisarz. Zdecydowana większość spośród wytraconych była katolikami. Ten Żyd w przebraniu Polaka i katolika konfabuluje oraz przemilcza prawdę.

  1. Zbulwersowany mówi

   Ten sam autor w jednym ze swoich innych bestsellerów pt. ” Dyktatura nietykalnych ” wyd ” Retro” , 2006 r. artykułuje m.in znamienne zdanie :
   „Pół – Żyd Hitler i jego żydowska szajka ( m.in. Himmler, Heydrich, Eichmann, Goering, Gebbels, Milch, H. Frank i inni ) zadbali o to , aby radykalnie zmniejszyć ilość wrogów polskich Żydów…. ” ( str. 237 )

   Z kolei w innych swoich dziełach szeroko dokumentuje całą żydowską bolszewicko-stalinowską machinę unicestwiania Polaków, zwłaszcza katolików.
   Kto nie zna bestsellerów Pająka, nie zna historii relacji żydowsko – polskich na przestrzeni wieków.

 2. Tadeusz mówi

  Jak długo jeszcze będziemy znosić hierarchów pochodzenia synajskiego plujących na katolików.

 3. Alek mówi

  Mordowali chorzy na „niemiecką chrobę”, jak to się ongiś nazywało, czyli sodomici.
  Stąd wniosek, że trzeba zakazać nauczania w Kościele tymże.

 4. Spostrzegawczy mówi

  Polska od kilkudziesięciu lat i Kościół Rzymskokatolicki po SW II są pod żydowską okupacją.

  1. Waldek mówi

   Zamiast szkół, przedszkoli, wsparcia naszych kombatantów, HGW i jej podnóżki zasponsorują 150 mln na teatr żydowski. Oczywiście, że działkę na pl. Grzybowskim żydzi już ohandlowali i pewno jeszcze wiele innych chcą w całej Polsce. Ustawa 447, straszne czasy nam funduje Morawiecki, Kaczyński i cała zażydzona oPOzycja, ze skrajną lewicą na czele. Tragedia!

 5. sten mówi

  MEIN KAMPF nie jest książką wyłącznie Hitlera ! Jej żeczywistym autorem jest…. jezuita BERNARD STAMPFLE ojciec duchowy Adofa Hitlera- był nim zafascynowany i jego skrajnym antysemityzmem to on w więzieniu Ludwigsburgu gdzie siedzieli obydwaj ,,panowie,, przelewał na papier robił korekte i ubierał w słowa chory bełkot Hitlera …. Prawdziwym twórcą ideologi M.Kampf jest Jezuita !

 6. goj mówi

  Ja bym powiedział nawet, że za holokaust odpowiedzialna jest religia abrahamowska 😀 Przecież sam Nakłamjachu powiedział, że Hitlera do holokausty namawiali muzułmanie. Do tego dodać „kościoły chrześcijańskie” i żydowskich kolaborantów… co ich wszystkich łączy? Wszystkie te religie są odnogami wiary Abrahama 😀

 7. Hammurabi mówi

  Puste słowa. W to, że ten cały „abp” się modli NIE WIERZĘ! Tacy jak on robią wszystko na pokaz, dla zysku i poklasku. Ubrany w fiolety sybaryta uważający bijących mu pokłony przydupasów w koloratkach i leżących plackiem parafian za pozbawioną refleksji ciemną masę, spijającą mądrości które objawia.
  Najgorsze jest to, że nikt nie miał odwagi głośno mu odpowiedzieć: „ŁŻESZ JAK PIES”.
  Póki kreatury takiego pokroju i kalibru nie spotkają się z natychmiastowym protestem bez względu na miejsce i porę, ze strony duchowieństwa i wiernych, póty będą zachowywać się niczym nietykalni dyktatorzy.

 8. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Ryś do lasu.Ten człowiek to idiota,albo wróg Kościoła.

 9. dd mówi

  ten chazarski kałmuk z farbowanymi kudłami, zmongołowaciały chazar, ten polakożerca, katolikożerca czy on NIE wie, ze hitlersyny mordowaly w pierwszej kolejności POLSKICH KSIĘZY I NIE TYLKO POLSKICH!! co ten chazar z poprzecznymi slepiami robi w polskim Kosciele Katolickim?? co ten pasoŻyt robi w ogóle w Polsce!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.