Ważne! Wzór oświadczenia dla rodziców ws. edukacji seksualnej w szkołach

fot. pixabay.com
7

Instytut Ordo Iuris przygotował rodzicielskie oświadczenie wychowawcze, które każdy rodzic może podpisać i złożyć u wychowawcy swojego dziecka na początku roku szkolnego. Celem oświadczenia jest ochrona dziecka przed udziałem w demoralizujących zajęciach szkolnych dotyczących tzw. edukacji seksualnej.

Poniżej wzór oświadczenia do pobrania.

Nazwa Placówki (szkoła/przedszkole/inne); Imię i nazwisko rodzica(ów) / prawnego opiekuna(ów); Imię i nazwisko dziecka, data urodzenia.

RODZICIELSKIE OŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE

Oświadczam, że udział mojego dziecka w zajęciach, warsztatach, spotkaniach, pogadankach, lub narażenie go lub wystawienie w inny sposób na odbiór treści w jakikolwiek inny sposób wykraczającej poza podstawę programową obowiązującą na jego etapie nauczania oraz w całości lub częściowo odnoszącej się do:

– edukacji seksualnej,

– profilaktyki ciąż i chorób przenoszonych drogą płciową wśród nieletnich,

– płci „kulturowej” lub „społecznej”, tożsamości płciowej,

– równości, tolerancji, różnorodności – w odniesieniu do płci i seksualności,

– przeciwdziałania dyskryminacji i wykluczenia w odniesieniu do płci i seksualności,

– przeciwdziałania przemocy w powiązaniu z tematyką płci, seksualności i rodziny,

– afirmowania stylu życia subkultur i grup definiujących się w oparciu o takie pojęcia jak tożsamość seksualna lub tożsamość płciowa

wymaga każdorazowo mojej odrębnej zgody wyrażonej na piśmie, po przedstawieniu programu i treści tych działań.

Podstawą prawną mojego oświadczenia jest konstytucyjna gwarancja prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami (art. 48 ust. 1 Konstytucji) oraz konstytucyjna gwarancja wolności sumienia obejmująca prawo rodziców do zapewniania wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami (art. 53 ust. 3 Konstytucji), potwierdzone w treści Preambuły ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe oraz w art. 1 pkt. 2 tejże ustawy i art. 13 ust. 1ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

Jeżeli wskutek zaniechania przez szkołę przedstawienia mi stosownych informacji lub uzyskania mojej pisemnej zgody, moje dziecko będzie uczestniczyć w ww. zajęciach lub zostanie narażone na odbiór ww. treści bez mojej zgody, takie naruszenie przysługujących mi praw, w szczególności chronionego konstytucyjnie prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, uznam za podstawę do wystąpienia przeciwko szkole na drodze sądowej – na podstawie art. 23 Kodeksu Cywilnego – o ochronę moich dóbr osobistych (więzi rodzinnej, prawa do wychowywania dzieci w zgodzie z własnymi przekonaniami) oraz zawiadomię o naruszeniu mych praw właściwe organy administracyjne.

Rodzic składający to oświadczenie korzysta z programu wsparcia procesowego Centrum Interwencji Procesowej Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Niniejsze oświadczenie dotyczy zarówno bieżącego roku szkolnego, jak i następnych lat szkolnych.

Podpis czytelny rodzica(ów)/prawnego
opiekuna(ów)

Podpis czytelny przedstawiciela Placówki
– potwierdzenie otrzymania oświadczenia

Źródło oświadczenia: ordoiuris.pl

Przeczytaj też:

Program Jana Śpiewaka dla Warszawy: edukacja seksualna i powrót tęczy na Plac Zbawiciela

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Normalny mówi

  Już tak zeszliśmy na psy, że żeby być normalnym i dbać o normalność musimy pisać jakieś dodatkowe oświadczenia. Jeśli się nie ockniemy w porę i nie przepędzimy poza granicę naszej Ojczyzny wszystkich co do jednego i jednej antykatolickich deprawatorów to grozi nam niechybnie powtórka z Sodomy i Gomory !

  1. Joanna mówi

   No tak, ale jak nie zaczniemy walczyć o dzieci i o ich zdrowie psychiczne i kręgosłup moralny, to będzie kiepsko. Trzeba walczyć choćby stawiając opór. A przepędzić to barachło trzeba…

  2. Ada mówi

   Zdecydowaną i opracowaną na czas reakcję Ordo Iuris uważam za bardzo mądre i pożyteczne rozwiązanie w zorganizowanym przeciwstawieniu się niszczeniu prawidłowego rozwoju wszystkich naszych dzieci. To jedyny, jak sadzę, skuteczny sposób na obronę praw dzieci i ich rodziców, jeszcze przed pierwszym szkolnym dzwonkiem!

  3. Patrycja mówi

   Od psow prosze sie odwalic, my to homo sapiens, wiec trzymac sie tematu.

  1. Ada mówi

   Ani im się śni odpuścić. Dziecko, to najlepszy materiał do „ulepienia”.
   Za komuny pojedyncze dzieci nie miały zgody rodziców na uczestniczenie w lekcjach religii. Zaglądały więc z zewnątrz szkoły do klas na parterze nieco speszone, ale nie za długo.
   Niebawem pojawiły się dla nich odrębne szkoły…
   Część z nich tłucze się dziś, kopie i pluje przed Sejmem.

 3. Pola kowalska mówi

  RZAD ZYDOWSKI OKUPANT dazy do zniszczenia dzieci demoralizujac je w pszedszkolach i szkolach.Zaraz wyskoczy jakis chujek zydowski lub kurwewka zydowska i bedzie znow ze rzad OKUPANTA znajdzie sie w dylemacie i bedzie jak kto chce z rodzicow ale szkola i nauczyciele zydowscy beda cisnac a OKUPANT ZYDOWSKI przychyli sie pozytywnie „BO NIE BEDZIE MIAL WYJSCIA” zaklamana masoneria zmji Morawieckiego pro Unijnego zyda i jego BANKSTEROW z POPIS-u

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.