Żenada! Prezydent Duda tłumaczy się przed Żydami ws. odwołania wizyty na Światowym Forum Holokaustu

prezydent Duda przemawia do Żydów w Pałacu Prezydenckim/ fot. prezydent.pl
25

Prezydent Andrzej Duda dwukrotnie wyjaśnił w TVP, dlaczego nie pojedzie do Jerozolimy na Światowe Forum Holokaustu. Ale najwidoczniej takie wytłumaczenie to za mało i specjalne wyjaśnienie należy się Żydom zaproszonym w środę (8.01.2020) do Pałacu Prezydenckiego z okazji Chanuki, której – jak ubolewał PAD – nie udało się tym razem wspólnie świętować we właściwy terminie.

Bardzo dziękuję i ogromnie się cieszę, że mogę po raz kolejny gościć Państwa na naszym dorocznym spotkaniu w Pałacu Prezydenckim. Tak się złożyło, że to jest nasze tradycyjne spotkanie chanukowe, ale drugi raz w trakcie mojej prezydentury, w trakcie tego czasu, kiedy z żoną pełnimy swoją służbę w Pałacu Prezydenckim jest tak, że Chanuka zbiegła się ze świętami Bożego Narodzenia. W związku z tym, spotykamy się te kilka tygodni później. Chcę powtórzyć raz jeszcze te życzenia, które przesłałem do Państwa wspólnoty, do Państwa społeczności w związku z Chanuką – rozpoczął swoje przemówienie prezydent Duda.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przemówienie było długie i w większości poświęcone obchodom 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego-nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau. Prezydent Duda stwierdził, że właściwym miejscem dla obchodów tej rocznicy jest muzeum na terenie obozu i dodał, że ze zdumieniem przyjął zaproszenie, które dostał z Jerozolimy od fundacji Światowe Forum Holokaustu na obchody w instytucie Jad Waszem związane z 75. rocznicą wyzwolenia obozu. – Uznałem, że pojadę do Jerozolimy po to, by nie było dyskusji, że nie chcę uznać tej pamięci ofiar Holokaustu także w instytucie Jad Waszem – powiedział PAD. A potem zaczął po raz kolejny tłumaczyć, dlaczego nie pojedzie do Jerozolimy. I tłumaczył, i tłumaczył, i tłumaczył (prezydenckie tłumaczenie znajdziecie TUTAJ). A gdy już prezydent Duda skończył się tłumaczyć, to zaczął dziękować.

Mówię o tym, bo wyobrażam sobie, że w Państwa społeczności ta decyzja i ta cała dyskusja na pewno wzbudziły różne emocje. Ale przede wszystkim chcę ogromnie podziękować Związkowi Wyznaniowemu Gmin Żydowskich Rzeczypospolitej Polskiej za jednoznaczne wsparcie i jednoznaczne opowiedzenie się po stronie polskiej, jeżeli chodzi o to, gdzie jest prawda historyczna po wystąpieniu prezydenta Federacji Rosyjskiej, pana Władimira Putina.(…) Dziękuję wielu przedstawicielom Państwa społeczności, w tym – oficjalnych organizacji, które w tych dniach wyraziły poparcie dla decyzji, którą podjąłem. Ogromnie Państwu dziękuję za zrozumienie (…) Chciałem Państwu ogromnie podziękować za wszystkie wyrazy zrozumienia. Mówię o tym jeszcze raz bardzo wyraźnie, bo chciałbym, aby Państwo też osobiście na tym spotkaniu to usłyszeli. Dziękuję, że jesteście. Mogło być różnie. Część osób, które nie zgadzały się z tą decyzją czy miały co do niej wątpliwości, mogły nie przybyć na dzisiejsze spotkanie. Są Państwo. Widzę tak wiele znajomych twarzy, które widuję co roku. Bardzo za to dziękuję. (..) Jeszcze raz chcę, żebyście Państwo przyjęli moje wielkie podziękowania za tę postawę i ogromne wsparcie, które czułem z Państwa strony w ciągu tych ostatnich dni. Jestem przekonany, że nie ma trudnej relacji dzisiaj pomiędzy Polską a państwem Izrael, że nie ma trudnej relacji pomiędzy Polakami a Żydami dzisiaj – powiedział prezydent Duda, czym zapewne bardzo ubawił wszystkich zgromadzonych.

Na spotkaniu obecni byli m.in. rabin Michael Schudrich (który zablokował ekshumację w Jedwabnem), były ambasador Izraela Szewach Weiss (który ohydnie oszkalował AK i Rząd Polski na Uchodźstwie) oraz obecny ambasador Izraela Alexander Ben Zvi (który zaczął swoje urzędowanie od wskazywania, kto w Polsce jest antysemitą). Wszyscy uśmiechali się, a następnego dnia po wzruszającym spotkaniu w Pałacu Prezydenckim ambasador Ben Zvi obwieścił, że Polska powinna zrealizować żydowskie roszczenia do mienia bezspadkowego.

ZOBACZ: Bezczelność! Ambasador Izraela ponagla Polskę ws. roszczeń żydowskich: „Sprawę mienia bezspadkowego trzeba rozwiązać” [WIDEO]

Zaiste, nie ma trudnej relacji dzisiaj pomiędzy Polską a państwem Izrael i pomiędzy Polakami a Żydami dzisiaj. Ekshumacja w Jedwabnem nie zrobiona, Żydzi opluwają nas na każdym kroku, amerykańskie władze naciskają na Polskę pod dyktando gangsterskiego przedsiębiorstwa Holokaust, a prezydent Duda tłumaczy się Żydom jak chłopczyk, który napsocił. Brawo!

Zobacz też:

Prezydent Duda: „Chanuka jest częścią dziedzictwa Rzeczypospolitej”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert B. mówi

  Rzygać się chce od tych hołdów przed żydostwem. Najważniejsza i jedyna ofiara II wojny światowej.

 2. Elżbieta mówi

  Masakra! Tylko patrzeć jak zmieni zdanie i jednak pojedzie do Izraela i będzie tam wymownie milczał aż wszystkim pójdzie w pięty!

  1. Henryk mówi

   Jasna dupa ale klecznik ,tlumaczy sie ,okropne zachowanie , strasznie ulegly ,wielki wstyd !

 3. Robert mówi

  Kiedy pytam serduszka swego,kogo byś jeszcze przytuliło w przypływie nastroju świątecznego?..,to bez wahania odpowiada,społeczność wyznania prawosławnego,prawosławnego,prawosławnego…Kiedy mówię do serduszka,dlaczego w Twym biciu słychać echo serduszko kochane?To nie echo mój drogi właścicielu,to palpitacja że są na świecie serduszka Wybrane ,dla których tylko jedynych prezydent dla spokoju ,otwiera drzwi Belwederu

  1. Slawek mówi

   Laudetur Iesus Christus. Pozdrawiam in Christo

 4. Robert mówi

  Jednak głowa się buntuje,to pewnie przez tą łysinę na czubku PADa,której ,,Piątego elementu,,brakuje do przykrycia, jak u zaproszonych gości,ciekawe co jeszcze powiedzą stare kości moje…pewnie że bolą na zimę,bo są goje

 5. Robert mówi

  Tak właśnie wygląda światowy układ pokarmowy,Prezydenci mikroorganizmów na dole,Bracia mniejsi,, specjalnej troski ,,realni nad nimi,Bracia wielcy,, jedynej troski ,,na czubku każdej głowy,zawsze i wszędzie ,,Nietykalni,,.

  1. Lolek mówi

   Hej Robert.
   Jest bardzo zdrowo z sobø rozmawiac.
   Niedobrze jest sobie odpowiadac.
   Możesz nieswiadomie zaczøc się kłócic ze sobø, pogniewasz się na siebie I na złosc sobie przestaniesz rozmawiac z sobø.

 6. Stop 447 mówi

  Podziękowania za podziękowaniami, Duda powinien te słowa wyśpiewywać lub deklamować w pozycji leżącej, najlepiej pod stołem, żeby uczuć tych „nietykalnych” talmudystów nie obrazić. No i jak ma być w Polsce dobrz, gdy taki podnóżek jest naszym prezydentem, opozycja (poza jedyną polską Konfederacją) totalna jeszcze gorsza. Pis i Platfusy oraz psl, lewactwo razemickie, to podnóżki zydowskie, ukraińskie, niemieckie i hamerykańskie. Sprzedadzą nas, tak to robią na zmianę od 1989 r. Chyba, że Polacy się obudzą.

 7. Danuta mówi

  TOTALNA ŻENADA!!! PAD ZAPOMNIAŁ, ZE AUSCHWITZ NIEMIASZKI ZBUDOWAŁY DO MORDOWANIA POLAKÓW I ZANIM TAM ZYDÓW DOWIEZLI TO PRAWIE DWA LATA MORDOWALI WYŁACZNIE POLAKÓW!! WSTYD I HANBA TAKIEMU PREZYDENTOWI I TEJ JEGO ZONIE, KTÓRA NIGDY NIE OMINIE SPOTKANIA Z ZYDOSTWEM GDZIEKOLWIEK JEST. NA POLSKICH SWIĘTACH JEJ DOŚC CZĘSTO NIE MA ALE ZYDOWSKIE TO ŚWIĘTUJE ZAPAMIĘTALE. CIEKAWE DLACZEGO JEDZĄ ONI, OBYDWOJE, POLSKI CHLEB SKORO REPREZENTUJĄ ZYDÓW! PREZYDENT JEZDZIL DO USA A NIGDY NIE ZAPYTAŁ O 447….BO AMERYKANIE NIE PODNOSILI TEGO TMATU TWIERDZIL ZAPYTANY -DLACZEGO O 447 NIE PYTAŁ!!! PREZYDENT ZAPOMNIAŁ O MORDACH NA POLAKACH I STRASZNIE SIĘ ZAKRĘCIŁ JEDYNIE NA SPRAWIE ZYDÓW! A JESZCZE LEPSZY JEST PO-WSKI WYZNAWCA, NIE PAMIĘTAM JEGO NAZWISKA, DZISIAJ U KLARENBACHA O MAŁO SIĘ NIE POPLAKAŁ JAK WMAWIAŁ PO WIELOKROĆ KLARENBACHOWI, ZE SMIERC ZYDÓW W AUSCHWITZ TO JEST NASZA POLSKA TOŻSAMOŚĆ!!! ZAPOMNIAŁ, ZE NIEMCY ZABILI WIĘCEJ NIZ TRZY MILIONY POLAKÓW, SOWIETO-CHAZARIA WYMORDOWALA JAKIS MILION POLAKOW A PREZYDENT SWIĘTUJE SMIERC TRZECH MILIONOW ZYDÓW W AUSCHWITZ. CO ZA UPADEK MORALE P. DUDY! ZEBY SIĘ ZYDOM TŁUMACZYĆ PODCZAS GDY TO ONI JEGO PREZYDENTA POWINNI PRZEPRASZAC I PRZEPRASZAC I PRZEPRASZAC I WPLYNĄC NA SWOICH RODAKÓW ABY NIE DARLI ŁACHA Z POLSKIEGO PREZYDENTA!!! ON I TU BREDZĄ TO CO NAIWNI POLACY WRAZ Z PAD-EM CHCĄ USŁYSZEĆ A W SWOIM GRONIE LEŻĄ ZE ŚMIECHU!! TYLKO, ZE POLACY W MIAZDZĄCEJ WIĘKSZOŚCI IM NIE UWIERZYLI I NIFGDY NIE UWIERZĄ W ICH NIEMOC WOBC PRZEKRĘTA NATANIACHU I INNYCH KANTORÓW KACÓW… W KIELCACH PAD BREDZIŁ O POGROMIE KIELECKIM I PRZEPRASZAŁ ZYDÓW ZA POLAKOWAZ AZ GO KIELCZANIE WYBUCZELI I PODSTAWILI MU WPROST NA OCZY OGROMNY TRANSPARENT Z NAPISEM POGROM BYŁ UB-CKI A NIE KIELECKI!!! A W UB KTO BYŁ TO KAZDY WIE. POLAKÓW TAM BYŁO JAKIEŚ PIĘC-DZIESIĘC PROCENT RESZTA TO RODACY I PRZYJACIELE LENINA, BERII, STALINA, KANTORA, KACA, GRABOWSKIEGO, GROSSA, ENGELKING -BONI, SZECHTERA, NAJSZTUBA, HAJKI GRONKIEWICZ WALC, NADZWYCZAJNEJ KASTY, ITD.ITD. ITD. WCZORAJ JAK WIDZIAŁAM JAK PAD PŁAKAŁ, ZE GO NEI CHCĄ W JAD WASZEM WOBEC ZYDOSTWA TO MI BYŁO TAK POTWORNIE WSTYD I BYŁAM ABSOLUTNIE ZAŻENOWANA JEGO NIPOWAŻNĄ POSTAWĄ, UBLIŻAJACĄ GODNOŚCI PREZYDENTA NAJJASNIEJSZEJ RZECZYPOSPOLITEJ, OJCZYZNY NASZEJ! ! 27 STYCZNIA POWINNI ZADNYM ZYDOM NIE POZWOLIC PRZEMAWIAC A WRESZCIE PAD POWINIEN POWIEDZIEC PRAWDĘ O AUSCHWITZ PUBLICZNIE A NIE POWTARZAC KŁAMSTWA ZE HOLO TO TYLKO ZYDY!!! WYBRALI GO PREZYDENTEM POLACY POLSKI CHLEB JE A REPREZENTUJE ZYDÓW I O NICH MOWI, PRZED NIMI KLĘCZY, O NICH SIĘ MARTWI, IM SIE TŁUMACZY…WSTYD I HANBA!! !

  1. Oj naiwni mówi

   Wg.danych powojennych/jeszcze nie fałszowanych/ czerwonego krzyża we wszystkich obozach koncentracyjnych zginęło ok.260 000 ludzi,głównie w wyniku chorób. Wymordowanie i spalenie tylu ludzi w takim okresie czasu w Auswitz nawet dziś było by NIEMOŻLIWE DO ZREALIZOWANIA!!! To opinia ekspertów,która jest bardzo cicha i nieśmiała z wiadomych względów. Poszukajcie w sieci są dostępne oficjalne dane na temat ofiar.Niemcy skrupulatnie prowadzili statystyki.Również są dostępne relacje świadków z obozów gdzie opisują że nawet przebywali tam na chorobowym a wielu z nich zwalniano do domów!!!! Oczywiście nie twierdzę że był to obóz harcerski,ale przemysł holokaustu zrobił z niego piekło piekieł!!! Był to po prostu OBÓZ PRACY!!!!!! Czy niemcy po śmierci więźnia wysyłali by zawiadomienia do rodziny o jego śmierci????? Pomyślcie trochę!!!

 8. Ursula mówi

  Pozostaje pytanie…czy naprawdę Polska należy do Polaków?

  1. xw4ce5v6bt7n8mjk, mówi

   Puki żyjemy!!!,,Zafundowali” nam; chemtralis,szczepienia,żywność genetycznie modyfikowaną,5 G….-czyli, ,,Jak go nie kijem…”-a kto,będzie na nich, pracował?-aaaa…,,biedni uchodzcy?”Nasz planeta Ziemia:(

 9. rins mówi

  Kim oni są dla Pana Dudy że się przed nimi tak kaja? Dla mnie to ludzie wśród których są kanlie plujące na Polskę i na Polaków i pluje na nich ja, nie znoszę obłudy, a niestety takie są te osoby, zero szczerości, niech w ich sercu narodzi się Jezus Chrystus – ale bolą takie życzenia żydów 😉

 10. Haha mówi

  Ten portal to żenada.Kasujecie komentarze jak rezimowe media!!!!!! Robicie taką samą robotę jak tvpis i inne. Bawcie się sami!!!!!

  1. anonim mówi

   Dlaczego piszesz bezdury trollu?To nie portal bliźniaków Karnowskich, czy portal tow. Kanii.

 11. jacek mówi

  on chyba bardzo przeżywa to że nie może pojechać do izraela…

  1. cvrtbgynhumjiop. mówi

   Przeciwnie do Polaków:):):)

 12. Krzysztof mówi

  Od dawna czuję wstręt do tego faceta. Kompletne zero.

 13. Normalny mówi

  Jedynie Grzegorz Braun jako prezydent przyszłej Wolnej Polski jest w stanie zaprowadzić w Polsce normalność, zwłaszcza w relacjach polsko – żydowskich.

  1. Mari mówi

   Czarny koń stawki. Normalny, obyś się nie zdziwił. Jak dotąd, po 1989 – wszystkie świetlane postaci były „nie nasze”. Innych nie było.

 14. ssd4fr5gt6h7j89ki mówi

  Czym Polacy,zawinili???-od 750 lat-tym?To nie w stylu Polaka!!!:(:(:( -,,Nigdy z panami,nie będziem w aliansach… .”Tak nam,dopomóż,Bóg.

 15. jędrek mówi

  Z takimi prawdziwkami przy korycie jak maliniak, to zwykły Polak będzie tylko tanią siłą roboczą dla obcych montowni na ziemi polskiej, a Polska będzie tylko istnieć, ale w serach małej garstki ludzi czujących, myślących po POLSKU.
  Od 30 lat państwo-dykta dzięki takim jak maliniak. Takich maliniaków są setki w PL i w większości tacy okrąglak na wiejskiej obsiadają. Za chwilę zaczną się tłumaczyć z tego, że żyją…

 16. wiesława mówi

  proszę pana ,czyim jesteś prezydentem ?

 17. narodowiec mówi

  Wykasujemy was żydowskie parchy, nawet gdybyście przybyli do Najjaśniejsze Rzeczpospolitej jako „uchodźcy” po wojnie z Persami (Iranem) ! Łącznie z tym dwużydzianem Polaka A. Judą !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.