Prezydent Duda: „Chanuka jest częścią dziedzictwa Rzeczypospolitej”

prezydent Andrzej Duda/ fot. twitter
20

Prezydent Andrzej Duda złożył Żydom życzenia z okazji Chanuki.  Zostały one zamieszczone na stronie prezydent.pl. „Niech chanukowe świece przyniosą radość i ciepło, podkreślając tę piękną tradycję, która jest nieodłączną częścią wielkiego dziedzictwa Rzeczypospolitej” – napisał prezydent Duda. Życzenia ukazały się po polsku i po angielsku.

chanukowe życzenia od prezydenta Dudy/ fot. prezydent.pl
chanukowe życzenia od prezydenta Dudy/ fot. prezydent.pl

Mój komentarz: Prezydent Duda, po raz kolejny i z uporem godnym lepszej sprawy, opowiada Polakom i światu bajkę o żydowskim dziedzictwie jako dziedzictwie Rzeczypospolitej. Bez względu na to, ile razy prezydent Duda powtórzy tę bajkę, nie zmieni to faktu, że Chanuka nie jest dziedzictwem Rzeczypospolitej. Chanuka jest dziedzictwem Izraela! Czy to jest tak trudne do zrozumienia?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co ciekawe, w tym roku nie było zapalania chanukowych świec w Pałacu Prezydenckim, ani w Sejmie i Senacie. Czyżby politycy PiS uznali, że urządzanie żydowskiej celebry może zaszkodzić prezydentowi Dudzie w zbliżających się wyborach?

Źródło informacji: prezydent.pl

Zobacz też:

Bal chanukowy sfinansowany przez MSWiA. Żydzi nie mogą imprezować za własne pieniądze?

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Żydzi wielokrotnie wyrzekli się Polski. Ostatecznie Żydzi wyrzekli się Polski 17.09.1939 r., gdy kwiatami oraz bramami powitalnymi świętowali wkroczenie armii ZSRR na polską ziemię. Skoro jakaś grupa etniczna typu Żydzi albo Ukraińcy wyrzekła się Polski, nie ma w Polsce żadnych praw. Prezydent Polski obraża Polaków, których przodkowie zginęli choćby w Katyniu, Ostaszkowie, Starobielsku itd. Widocznie Prezydent Duda także postanowił się wyrzec Polski. To nie Dmowski. Pożegnamy go bez żalu.

 2. Greg mówi

  wstyd mi za takiego prezydenta 🙁

  1. Adam mówi

   I poprzez takie stwierdzenia prezydenta przestalem glosowac na pis

 3. Rins mówi

  A ja życzę wszystkim Żydom Wesołych świąt Bożego Narodzenia, a tym którzy nie wiedzą w Jezusa, życzę nawrócenia

 4. czerli mówi

  No łeb urywa! Co jakaś chanuka ma wspólnego z polską tradycją ?Mam nadzieję ,że kiedyś Boże Narodzenie stanie się żydowskim dziedzictwem i jakiś rabin zaprosi prezydenta na tradycyjny opłatek do synagogi…. aj waj

 5. pit mówi

  Dureń, bo innych określeń mi brakuje

 6. ROMAN mówi

  Marks, Lenin, Trocki, Beria, i inni też palili te świece, prawda…

 7. narodowiec mówi

  Andrzeju Judo – to że „posuwasz” Żydówkę to nie jest częścią dziedzictwa Rzeczpospolitej !!! To jest TYLKO TWOJE DZIEDZICTWO !!! Tfuuuuuuuuu………!!!!!!!!!!

  1. Jaca mówi

   Pięknie napisane 🙂

 8. janusz mówi

  dla mnie to tylko jedna z rzeczy z któryminie zgadzam sie w pisie,1 a co w takim razie z kozakami muzułmanami którzy od pokoleń są w polsce a co z cyganami którzy tu są jeszcze dłużej,każdy żyd niech zapamieta że my pohanuki nie obchodzimy a tym bardziej kuczków itp

  1. janusz mówi

   a po drugie to brak zdecydowania o przestaniu zabijania dzieci,ale też pis robi wiele dobrego

 9. julie mówi

  Cholerne dranie ! Dziedzictwem dla Polski to Jej Dzieci Praslowianie , a scislej ujmujac to Polanie , ty samozwancu , prezydenciku!

 10. Rochel57 mówi

  Temu panu już dziękujemy. Natanjahu podpadł, to może pana Dudę zrobią tam prezydentem. Przecież są jak bracia – po jednych pieniądzach.

 11. Rochel57 mówi

  Skoro tak, to ja bardzo Pana proszę o opuszczenie Tego Kraju i zawitanie u swoich.

 12. Prawyobywatel mówi

  Nie zagłosuje na Dude, niech zbiera głosy od Polakozercow

 13. Jaca mówi

  Mam nadzieję panie prezydenciku Andrzeju, że to pierwsza i ostatnia pana kadencja. Jest pan szkodnikiem jakich mało i pana miejsce jest na śmietniku historii. Ja takim dziedzictwem o którym pan mówi gardzę i mam tam gdzie słońce nie dochodzi. Przestań więc pan mówić takie brednie.

 14. Maria Magdalena mówi

  Niebawem pan Duda oswiadczy, ze juz Chrobry swietowal chanuke…

 15. Robert mówi

  Teraz to musztarda po Objedzie. Piszecie ze juz na Dudę nie zagłosujecie. Pewnie ze nie bo trzecia kadencję już prezydentem być nie MOŻE!!!Więc teraz nie pitolcie głupot i nie biadolcie bo trzeba było na niego wcześniej nie głosować!!! Macie co chcieliście,a zobaczymy co jeszcze podpisze do końca kadencji. Nie darmo mówi przysłowie,, Polak głupi przed szkoda i po szkodzie”

 16. Probus mówi

  Pan Duda powiedział: ttp://probus.blogspot.com/2019/12/pan-duda-powiedzia.html

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.