Żydzi nie zgodzili się na przemówienie prezydenta RP w Jerozolimie. PAD: „Nie wezmę udziału w uroczystościach” [WIDEO]

prezydent Andrzej Duda/ fot. screen
15

We wtorek (7.01.2020) prezydent Andrzej Duda ogłosił, ze nie weźmie udziału w Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie, które ma odbyć się 23 stycznia w związku z 75. rocznicą wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Swoją obecność PAD uzależnił od możliwości wygłoszenia przemówienia. Żydzi nie zgodzili się, więc prezydent RP nie pojedzie do Izraela.

ZOBACZ: Prezydent Duda nie pojedzie na Światowe Forum Holokaustu, jeśli nie będzie mógł wygłosić przemówienia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

3 miliony polskich Żydów, obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, było ofiarą Holokaustu z ogólnej liczby 6 milionów ofiar Holokaustu spośród Żydów z całej Europy. To pokazuje jak ogromna była strata państwa polskiego i polskiego społeczeństwa wynikająca z tej straszliwej hekatomby, jaką niemieccy naziści dokonali na Żydach europejskich, a przede wszystkim na polskich Żydach. Uważam, że brak wystąpienia prezydenta RP w Jerozolimie, to nie tylko godzenie w interesy Rzeczypospolitej Polskiej i Polaków, ale przede wszystkim jest to zakłamywanie prawdy historycznej – powiedział PAD podkreślając, że w swoim przemówieniu chciał powiedzieć też o wszystkich polskich ofiarach II wojny światowej. Dodał, że obecnie prezydent Rosji wypowiada na temat Polski kłamstwa, które służą „poniżeniu nas, jako społeczeństwa i zakłamaniu historii II wojny światowej”.

Prezydent Duda poinformował, że jego stanowisko spotkało się z aprobatą członków Rady Gabinetowej (rząd obradujący pod przewodnictwem prezydenta) i na zakończonym właśnie posiedzeniu podjęto decyzję, że w związku z brakiem możliwości wygłoszenia przemówienia prezydent RP nie weźmie udziału w uroczystościach organizowanych w Jerozolimie.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Władimir Putin przyjedzie na Światowe Forum Holokaustu w Jerozolimie z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. anonim mówi

  Bardzo dobrze Panie Prezydencie. Tak się kończą chochliki z syjonistami. Pokazali Panu środkowy palec i ich stosunek do Polski i Polaków i oczywiście do władz polskich. Tak się kończy polityka prowadzona na klęczniku. Żydzi nie szanują wazeliniarzy. Zamiast stać na swoim i pokazać twardość w polityce, to Rząd i Prezydent byli jak plastelina. Historia kołem sie toczy i znów ydostwo sprzedało was jak tanią kobietę lekkich obyczajów do kolejnego burdelu. Tak wam mówi jeden z Suwerenów i ex wyborca farbowanych lisów patriotycznych o nazwie PiS.

 2. anonim mówi

  Bardzo dobrze Panie Prezydencie. Tak się kończą chochliki z syjonistami. Pokazali Panu środkowy palec i ich stosunek do Polski i Polaków i oczywiście do władz polskich. Tak się kończy polityka prowadzona na klęczniku. Żydzi nie szanują wazeliniarzy. Zamiast stać na swoim i pokazać twardość w polityce, to Rząd i Prezydent byli jak plastelina. Historia kołem sie toczy i znów żydostwo sprzedało was jak tanią kobietę lekkich obyczajów do kolejnego burdelu. Tak wam mówi jeden z Suwerenów i ex wyborca farbowanych lisów patriotycznych o nazwie PiS.

 3. anonim mówi

  Inaczej mówiąc żydostow wymierzyło wam policzek i nakazało siedzieć jak uczeń i słuchać silniejszych, mądrzejszych, bogatszych, brutalniejszych, itd.

 4. Maks mówi

  – cóż dodać kolega wyżej już to komunikatywnie przekazał i będzie na tyle

 5. zz top mówi

  Stasinski z szechter jude zeitung,dostal niezly oklep od Azjatow!!!!

 6. karol mówi

  W związku z rocznicą wyzwolenia obozu KL Auschwitz-Birkenau.

 7. Robert mówi

  Żeby tylko z poczucia marginalizacji i niedocenienia,Pan Prezyden nie szukał wystąpienia u ,,rubta co chceta,,dmuchając wiatr w żagle,bo co z Forum to po diable.Jeden już się przekonał.

 8. Zdzislaw mówi

  I tak trzymać, teraz podpisać zgodę na ekshumacje w Jedwabnem i wtedy się okaże kto kłamie, kto zarabia na przedsiębiorstwie holokaust

  1. anonim mówi

   Czy Pan jest naiwny. Do takich zadań trzeba mieć jaja jak prawdziwy facet, a nie anielski spiewik niczym Farinelli.

 9. Robert mówi

  Jest pewien ciąg logiczny.Putin szczeka wyzywając Polskę i Polaków od antysemitów,potem oskarża o wywołanie drugiej wojny przez Franka Dolasa,kiedy on sam jest spadkobiercą ,,wyzwolicieli,,Auschwitz,jego wielka narodnaja armia czerwona zakończyła wojnę wywołaną przez głupiego Franka,w Izraelu dzisiaj prawdziwy Żyd to Ruskij i Rosjanka,Putin pragnie przejąć pałeczkę światowego obrońcy Żydów i kraju dla nich przyjacielskiego,zamiast Polin pisowskiego i Danielsa Jojniego jak i samego USraela.Pewnie Izrael Chojnie rublami obdziela i płaci za imprezy okolicznościowe,na których trudno zobaczyć Pierwszą Głowę z kraju Polin

 10. czerli mówi

  Genialne żydowskie posunięcie!!!! Niech nikt nie myśli ,że Duda to robi w obronie naszj godności. To ,że nie pojedzie to dwie pieczenie na jednym ogniu a właściwie trzy. 1. Polska jak zwykle zostaje poniżona bo brak zgody na przemówienie prezydenta to cios w ryło dla Polski w oczach świata! 2. Duda wychodzi na bohatera bo ” obraził” się na żydów a to robi mu punkty przed wyborami bo nagle im się ”przeciwstawia” a na nastrojach antyżydowskich można już coś zyskać. 3. Podgrzewa się antagonizm polsko – rosyjski mówiąc, że Duda jest zły na to ,że Putin będzie przemawiał! To tylko przedwyborczy teatrzyk! A propos.. jak się ma teraz rzeczpospolita „przyjaciół”?

 11. czerli mówi

  Właśnie ,że powinien tam pojechać i coś powiedzieć Przecież go nie wyrzucą z trubuny!!! Tylko niech nie przeprasza!!!!!!!! Gdyby tak zrobił to może poprawiłby choć trochę swój wizerunek.

 12. Jerzy mówi

  Ochłodzenie stosunkow z Izraelem zostanie przez Polaków odebrane pozytywnie. Izrael jest nam tak potrzebny jak druga dziura w d…

 13. jerzy mówi

  Sejm wiinien już zaczac zbiórķe pieniedzy gdyż przydadzą się na wpadek gdyby w przyszłósci nasze wladze zdecydowaly sie odesłać wojska u s a do domu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.