Nowy ambasador Izraela w RP atakuje Konfederację i znieważa Brygadę Świętokrzyską

ambasador Izraela Alexander Ben-Zvi/ fot. screen
21

Nowy ambasador Izraela w RP, Alexander Ben-Zvi, który niedawno zastąpił na tym stanowisku Annę Azari, udzielił pierwszego wywiadu po objęciu stanowiska. Symptomatyczne jest to, że udzielił go „Gazecie Wyborczej”, a wywiad prowadziła Dorota Wysocka-Schnepf, czyli żona byłego ambasadora RP w USA Ryszarda Schnepfa pochodzącego z żydowskiej rodziny utrwalaczy władzy ludowej.

„Nie powiedziałbym, że Polska jest krajem antysemickim. To absolutnie nieprawda. Ale w Polsce są przejawy antysemityzmu” – powiedział Ben-Zvi. Stwierdził, że z tymi przejawami należy walczyć i zawsze można zrobić więcej niż się robi. Powiedział, że Polska powinna przyjąć definicję antysemityzmu przygotowaną przez Międzynarodowy Sojusz na rzecz Pamięci o Holokauście (International Holocaust Remembrance Alliance- IHRA).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: Sprawdź, czy jesteś antysemitą wg definicji Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście.

Prowadząca wywiad Wysocka-Schnepf wielokrotnie zadawała pytania, które tak naprawdę były twierdzeniami, a nie pytaniami. Twierdziła, że rząd PiS nie walczy z antysemityzmem, bo chce się przypodobać się wyborcom, oraz że prokuratura nie ściga antysemityzmu tak jak powinna. Ambasador Izraela odparł, że tego nie jest w stanie ocenić, ale widzi przejawy antysemityzmu partii skrajnie prawicowych, takich jak Konfederacja. „Musimy z tym walczyć i trochę jest dla mnie smutne, że taka partia będzie teraz w Sejmie. To mnie niepokoi. Oni mają otwarcie antysemickie stanowisko. Będziemy śledzić te przejawy i będziemy o tym mówić” – stwierdził Ben-Zvi.

Zapytany o Muzeum Polin stwierdził, że według niego jest ono jednym z najpiękniejszych muzeów, jakie widział. Nie chciał wypowiadać się na temat odmowy mianowania prof. Dariusza Stoli na stanowisko dyrektora. „Kto jest dyrektorem, to nie moja sprawa” – stwierdził.

Pytany o nowelizację ustawy o IPN stwierdził, że rząd polski zmienił swoje stanowisko, bo widocznie „coś było nie tak”. Podkreślił, że historię należy zostawić dla historyków, a trochę mniej dla polityków. Stwierdził też, że nie istnieje historia obiektywna.

Zapytany o wypowiedź premiera Morawieckiego na temat Żydów kolaborujących z Niemcami, czyli żydowskich współsprawców Holokaustu („Jewish perpetrators”), odpowiedział, że rozumie, co premier Morawiecki miał na myśli, ale użyte sformułowanie było niewłaściwe. „Myślę, że powinniśmy skoncentrować się na przyszłości, a nie na tym, co było”- dodał.

Odnosząc się do wypowiedzi o Polakach kolaborujących z nazistami i polskim antysemityzmie wyssanym z mlekiem matki stwierdził, że były to wypowiedzi niepotrzebne i krzywdzące. „Nie możemy używać sformułowań ogólnych” – podkreślił. „Nie można tak mówić ani w Izraelu, ani w Polsce”.

Odpowiadając na pytanie o uhonorowanie Brygady Świętokrzyskiej przez polskie władze stwierdził, że Brygada kolaborowała z Niemcami, ale uznaje się, że była dobra, bo walczyła z komunistami. Powiedział, że takie postrzeganie sprawy to problem nie tylko w Polsce, ale również na Ukrainie, gdzie oddaje się hołd Banderze i Szuchewyczowi, bo walczyli z komunistami. Jak widzicie, dla ambasadora Izraela Brygada Świętokrzyska, która uratowała Żydówki z obozu w Holiszowie, jest tożsama z organizacją ukraińskich rezunów mordujących Żydów i Polaków. Po wygłoszeniu tych „mądrości” Ben-Zvi stwierdził, że nie zna się na historii i mało o tym wie, ale jak widać nie przeszkadza mu to w wygłaszaniu jednoznacznych sądów na temat Brygady Świętokrzyskiej.

Ben-Zvi powiedział, że z niepokojem czeka na Marsz Niepodległości, jeśli będą tam osoby wznoszące antysemickie hasła. Liczy na to, że władza „coś zrobi”, jeśli pojawią się nienawistne hasła podczas marszu. Podkreślił, że niepokoi go, iż może dojść do przemocy. Wykręcił się od odpowiedzi na pytanie dotyczące ubiegłorocznej manifestacji, chociaż Wysocka-Schnepf naciskała, żeby wydobyć z niego słowa potępiające prezydenta Dudę za wspólny marsz z narodowcami.

„Nie ma Pan obaw przed tym, co czeka tutaj Pana przez te cztery najbliższe lata?” – zapytała Wysocka-Schnepf. „Nie mam obaw. Moja praca to chronić interesy państwa Izrael. Jestem przedstawicielem państwa Izrael. My mamy tu interesy, mamy wspólne interesy z Polską, pracujemy, żeby te interesy się wzmocniły. I polityczne, i kulturalne, i ekonomiczne. To jest moja praca. Nie możemy zapomnieć o przeszłości, ale nie chcę, żeby ta przeszłość była ważniejsza niż przyszłość. (…) Przeszłość nie może być głównym tematem mojej pracy w Polsce i polskiego ambasadora w Izraelu. Nasza praca to lepsze stosunki między naszymi krajami. To takie proste” – podsumował ambasador Ben-Zvi.

Mój komentarz: A więc mamy nowego ambasadora Izraela, który już na wstępie pokazał nam, że nic się nie zmieniło. Pomimo gładkich słówek o pracy na rzecz lepszej przyszłości oczywistym jest, że pałka antysemityzmu będzie szła w ruch przy każdej możliwej okazji. Konfederacja została wskazana jako chłopiec do bicia, Brygada Świętokrzyska zrównana z UPA, Marsz Niepodległości to impreza, z którą trzeba „coś zrobić”, a antypolskie muzeum Polin to najpiękniejsze muzeum na świecie.  Ambasador Ben-Zvi zaczął urzędowanie z przytupem.

Źródło informacji i film z wywiadem: wyborcza.pl

Zobacz też:

Relacja ze spotkania autorskiego Katarzyny Treter-Sierpińskiej w CEPowiśle [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. szalom mówi

  Taka jest jego rola i czort z nim. Oby tylko „nasz” Magierowski zajmował równie zdecydowane stanowisko w reprezentowaniu Polski i Polaków ale co do tego mam wątpliwości…. Martwić mogą bardziej całe dywizje rodzimych żydolokajów, żydopachołów, zaprzańców i jurgieltników a także rzesze bezmyślnego badziewia wychowanego na obcych telewizjach i gazetach.

  1. piotr mówi

   Premier odpowiada Agencji Żydowskiej: Jesteśmy dumni, że Polska jest bezpiecznym domem dla naszych żydowskich rodaków. | forumdlazycia tradycji katolickiej

 2. anonim mówi

  W zasadzie nie można mieć pretensji do wychowana szkoły talmudu. Dla niego każdy goj to podczłowiek którego trzeba napiętnować, albo zniszczyć. Polacy to szczególni goje, bo można ich bezkarnie obrażać, okradać i mordować. Tak się żmijowe plemię upaja swoja talmudyczną nienawiścią. Żydzi są plemieniem uprzywilejowanym na świecie pod każdym względem, górują talentem, sprytem i mobilnością ( posłuchaj wypowiedzi S. Peresa ). Tak im się przynajmniej wydaje, bo ich pycha powoduje, że nie maja żadnych hamulców duchowych i moralnych. Ta passa w podbijaniu świata kiedyś się skończy.

  1. Robert B. mówi

   No właśnie… Jak byłem młody i głupi i mnie prowadzano na holokaustyczne szmiry do kina, to nie mogłem pojąć, jak to było możliwe. Gdy moje doświadczenie życiowe wzrosło i poznałem Żydów, to sprawa stawała się dla mniej coraz jaśniejsza. Ciekawe, że mają o nich takie same zdanie wszędzie na świecie…

 3. Zulu-Tango-Tango mówi

  zydzi ustalają z zydami, że tubylcy w POLIN mają płacić, a wszelki opór jest antysemityzmem, zaś historię Rasa Panów napisze zgodnie ze swoimi potrzebami! Żyć nie, umierać! [jak Palestyńczycy]

 4. Zdzisław mówi

  Przetłumaczyć talmud na język polski,wydać w wysokim nakładzie po przystępnej cenie rozreklamować! Niech się goje dowiedzą jaki naprawdę stosunek do nich mają żydzi!.

  1. karol mówi

   Zdzisław, nie trzeba tłumaczyć, można kupić, i czytać. Jest internet są wydawnictwa: ostoja.pl

 5. Normalny mówi

  Kiedy Żydzi obok Niemców, Rosjan, Ukraińców i LItwinów zapłacą Polsce wielobilionowe odszkodowania i reparacje wojenne za masowe mordy na Polakach, za olbrzymie straty materialne i terytorialne Polski i Polaków ?! Czas nagli ! Odsetki karne lecą !

 6. Janusz I mówi

  Przecież sami twierdzą, że myśmy wypili antysemityzm z mlekiem matki. To czego tutaj szuka? Niech spiep..a do Azji Mniejszej. Tam ich wszyscy kochają.

  1. robert mówi

   Przeżyjesz SZOK: 100 lat agresji żydowskiej na Polskę. | wolna-polska.pl

 7. Mendel Knebel Hariri mówi

  A moją uwagę zwrócił ten fragment wypowiedzi.
  „Ben-Zvi powiedział, że z niepokojem czeka na Marsz Niepodległości, jeśli będą tam osoby wznoszące antysemickie hasła. Liczy na to, że władza „coś zrobi”, jeśli pojawią się nienawistne hasła podczas marszu. Podkreślił, że niepokoi go, iż może dojść do przemocy.”
  Jak sądzicie będą prowokacje? Przypuszczam iż służby będą mogły się wykazywać realizując wytyczne ustawy 672.

  1. robert mówi

   1- Definicja antysemityzmu. 2- Rabini poparli definicję antysemityzmu. 3- USA będą zwalczać antysemityzm w Europie! Zapadła decyzja Trumpa. 4- Chazarowie nie są naszymi przyjaciółmi – E. Michael Jones. 5- Defamation, film dokumentalny obnażający „antysemityzm” – Dr Henry Makow. | wolna-polska.pl antysemityzm.

 8. Polak mówi

  Oni nigdzie nie potrafią się zachować. Pomaganie im w przeszłości było największym błędem dziejowym Polaków i Polski !!

 9. piotr mówi

  Kolejne kłopoty byłego posła. Artur Zawisza stracił samochód.

 10. Buran mówi

  W pierdlu – tam gdzie jego miejsce – raczej nie będzie mu potrzebny samochód.

 11. bib6rv8ve8hn;mo',{>| hd cvboli y mówi

  Gość,niech zachowuje się jak gość!!!!Nie w…….. się w sprawy Polski!!!Nadużywanie gościnności ,jest nietaktem,ale chyba Pan,o tym wie?Granica otwarta,nic na siłę!!!

 12. Zbigniew mówi

  Konfederacja w odpowiedzi moze wnioskowac do Niemcow o oddanie (w ramach odszkodowan) dokumentacji dot. wspolpracy zydowskich organizacji z nazistami, ktorzy z kolei wspolpracowali z bolszewikami.

  NRF napewno takie dokumenty posiada, dlatego zydzi, syjonisci za bardzo im nie pyszcza.

 13. marju73 mówi

  Mam nadzieję że żmijowe plemię dostanie to na co zasługuje.

  1. Zbigniew mówi

   Taa Niemcy i ruskie opublikuja dokumenty o wspolpracy zydow z nazistami i bolszewikami – nie publikuja wiec sa nedznymi szantazystami a na nas sie to skrupia.

  2. Adam mówi

   Opinia ambasadora Izraela nic nie znaczy. Więc nawet bym ją nie przytacza bo to tak wygląda jakbyśmy omawiali szczekanie psa

 14. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Nic dziwnego.Skoro Konfederaci głoszą X Przykazań Bożych to satanista atakuje.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.