„Zdesperowani ludzie”. Jan Śpiewak usprawiedliwia niszczenie sklepów podczas protestów w USA

Jan Śpiewak/ fot. twitter
13

Korporacja kradnie miliardy biednym i klasie średniej niszcząc przy tym planetę? Cisza. Policja zabija czarnych w USA? Cisza. Zdesperowani ludzie niszczą sklepy? Świat się wali. Jeśli nie widzisz kto tu jest katem a kto ofiarą to znaczy, że jesteś po stronie opresji i złodziei – napisał na Twitterze Jan Śpiewak komentując protesty w USA, do których doszło po śmierci czarnoskórego George’a Floyda, który zmarł po zatrzymaniu go przez białego policjanta.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: Antifa i czarni rasiści podpalają USA! Demonstranci atakują Biały Dom i dewastują pomnik Tadeusza Kościuszki [WIDEO]

ZOBACZ: Antifa i BLM w akcji: dewastacja i podpalenie kościoła podczas protestów w USA [WIDEO]

Mój komentarz: Pisanie o „zdesperowanych ludziach” w przypadku osób, którzy niszczą i okradają sklepy oraz usprawiedliwianie ich jako „ofiary” korporacji i policji pokazuje, jak zdegenerowana jest lewica i do jakiego stopnia akceptuje przemoc. Jan Śpiewak nie jest bezmózgim prymitywem, ale osoba wykształconą z inteligenckiego domu. Jego ojciec, Paweł Śpiewak, jest profesorem i dyrektorem Żydowskiego Instytutu Historycznego. Jego matka, Helena Datner, uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych i jest członkiem Rady ŻIH. Jan Śpiewak jest magistrem socjologii, założycielem Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej, publicystą „Krytyki Politycznej”, działaczem ruchów miejskich związanym z Partią Razem i Zielonymi. Można powiedzieć, że jest to lewicowa elita. I taki człowiek usprawiedliwia przemoc, dewastację i kradzież.

Właściwie nie powinno to dziwić. Komuniści traktowali przestępców jako swoich sprzymierzeńców, z pomocą których pozbędą się kapitalistycznych wyzyskiwaczy. Element kryminalny był traktowany przez bolszewię jako „ofiara” kapitalistów. A zatem popełnianie przez kryminalistów mordy i grabieże nie były ich winą, tylko winą systemu. Ta sama argumentacja pojawia się we wpisie Jana Śpiewaka. Dewastacja i kradzież jest czynem „zdesperowanych ludzi” i należy ją usprawiedliwić.

Oczywiście sytuacja byłaby inna, gdyby niszczono i rabowano żydowskie sklepy. Wtedy byłby to antysemityzm i pogromy wywołane tymże antysemityzmem zaszczepionym przez Kościół katolicki. Do tego doszłaby narracja o mowie nienawiści prowadzącej do Holokaustu. A w końcu okazałoby się, że za zamieszkami w USA stoją „faszyści”, czyli Konfederacja i Krzysztof Bosak. Tak wygląda lewacka wizja świata, w którym uczciwych ludzi uznaje się za „wrogów ludu”, a bandytów za „zdesperowanych ludzi” uprawnionych do kradzieży i niszczenia dorobku innych. Lewica i przemoc idą w parze.

Zobacz też:

Otwarta RP donosi na Ziemkiewicza i domaga się wycofania jego książki. W 2018 w podobny sposób blokowano sprzedaż książki Międlara [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Felek mówi

  Korporacje kradnø.
  Tumanie wymyśl coś nowego.
  Stara śpiewka LENINA.

 2. Marcin Malik mówi

  Koniecznie trzeba dać murzynom adres Jana Śpiewaka, i powiedzieć, że jest Republikaninem śpiącym na górach złota zrabowanego czarnym niewolnikom. To oczywiście żart, ale czy wtedy Jan Śpiewak chciałby zobaczyć u siebie tych desperatów?

 3. Stanislaw mówi

  Amerykanie przywiezli do siebie murzynow jako niewolnikow , jednak dali im prawa, wyksztalcenie i tylko od nich teraz zalezy jak beda prosperowac!!! My Polacy zaprosilismy Zydow , gdy wszystkie kraje swiata ich wyganialy, bronilismy ich , chowalismy ich przed zbrodnicza maszyna niemiecka , dzis panie Spiewak zamiast isc na kleczkach do Czestochowy i dziekowac Polakom to za to dobro jakie doznaliscie od Polskiego Narodu zadacie mld $$ . Dwa plemienia , niby rozne a podobne .Hanba!!!!

  1. Felek mówi

   Nie Amerykanie przywiezli sobie murzynów.
   Anglicy,Francuzi,wynajmujøc Holenderskie, Belgijskie, oraz swoje statki. Każdy był winny.
   Biały człowiek był za głupi żeby złapać murzyna w Afryce, robił to jego søśiad z innej wioski. Kupował tego biedaka arabski handlarz niewolników, kupował jego anglik I sprzedawał anglikowi który był właścicielem plantacji na południu dziśiejszych Stanów.

 4. szalom mówi

  Nie pokazujcie tych śpiewaków, nie cytujcie, nie przypominajcie, że on są. Sami robią wystarczający rejwach o swojej obecności

 5. Włościanka mówi

  Dzięki tym zamieszkom tam robotnik zarabia godnie bo się bogacze z nim liczą. A u nas co? Polak miło grzecznie pikietuje, tupta w marszach wzbudzając śmiech pracodawców i dla naszego robotnika Polska to wielki obóz koncentracyjny dla potulnych tubylców – niewolników za 1600 – co to albo kupią żarcie albo zrobią opłaty albo wynajmą lokum. Tam rabują bogate sklepy a u nas biedny okrada biedniejszego od siebie i słabszego. Po coś są co parę ulic skupy kradzionego złomu…

 6. Antyparch mówi

  Michnik,walesa,kuron,geremek,mazowiecki,oraz podburzona przez zydokomune 10 mln holota,tez byla zdesperowana.

 7. Antyparch mówi

  Nic o moralnosci i lojalnosci,katotalibow Libickiego,Kaminskiego,Marcinkiewicza,Brauna.
  Propaganda rodem z Czerskiej i Wiertniczej.

  1. Jaca mówi

   Jak zwykle głupia odpowiedz pana antyparcha. Nie pasujesz pan do tego portalu, specjalnie siejesz zamęt i nieprawdę. A od katolików to się odczep bo sam sobą nic nie reprezentujesz dobrego.

 8. Dan mówi

  Znowu promujecie tego żyda? Może przetoczcie życiorys jego tatusia.

  1. anonim mówi

   Dokładnie – jabłko od jabłoni daleko nie upada. Trzeba przytoczyć co wygaduje tatuś singer ver śpiewak, polakożerca zarządzający centrum dystubucji talmudyzmu czyli tzw. muzeum polin. Hańba, że tę żydowską szopę wybudowali za nasze pieniądze, żeby sączyć jad antypolonizmu na Świecie i szantażować nas w celu wyłudzania pieniędzy.

 9. anonim mówi

  Dokładnie – jabłko od jabłoni daleko nie upada. Trzeba przytoczyć co wygaduje tatuś singer ver śpiewak, polakożerca zarządzający centrum dystubucji talmudyzmu czyli tzw. muzeum polin. Hańba, że tę żydowską szopę wybudowali za nasze pieniądze, żeby sączyć jad antypolonizmu na Świecie i szantażować nas w celu wyłudzania pieniędzy.

 10. MACIEJ mówi

  Przyjdzie taki moment, że oni wszyscy zaczną cienko śpiewać.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.