Izrael bombarduje Strefę Gazy i ostrzeliwuje Liban! Już w 2019 roku śledczy ONZ zarzucili Izraelowi ludobójstwo

"Duma" Izraela
0

W Strefie Gazy jest coraz niebezpieczniej. Izraelskie naloty na Palestyńczyków nie ustają, a cywile jednoczą się w strajku generalnym, by zaprotestować przeciwko bombardowaniu, którego premier Netanjahu nie chce zakończyć.

We wtorek (18.05.2021) dziesiątki rakiet wystrzeliło wojsko izraelskie w Strefę Gazy. Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył, że działania wojenne w Strefie Gazy na pełną skalę „potrwają jeszcze pewien czas”. Dodał, że „przywódcy Hamasu mają zapłacić wysoką cenę za ostrzał rakietowy Izraela”, który w istocie był odpowiedzią na izraelską agresję, która przybrała na silę 10 maja a trwa od ponad 70 lat. Co więcej, Netanjahu, twierdzi że, atakując Strefę Gazy walczy z organizacjami terrorystycznymi, co dla każdego znającego sytuację w Palestynie jest bujdą, gdyż działania prowadzone przez wojska izraelskie są wymierzone zarówno w obrońców Palestyńczyków, tj. wojowników Hamasu (w mainstreamie zwanych terrorystami) oraz samych cywilów, którzy – co potwierdzają liczni korespondenci i podróżnicy (wysłuchaj wywiady z podróżnikiem Marcinem Malikiem – odnośniki pod artykułem) – są traktowani przez Żydów podobnie jak starozakonni przez żołdaków Adolfa Hitlera.
Przestępczy, syjonistyczny wróg zintensyfikował bombardowanie domów i budynków mieszkalnych w ostatnich godzinach i dlatego ostrzegamy wroga, że jeśli nie przestanie natychmiast, wznowimy ostrzał rakietowy Tel Awiwu – oświadczył rzecznik Hamasu, Abu Ubaida.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przypomnijmy, że w 2018 roku Kneset przyjął rasistowską ustawę, która oficjalnie określiła Izrael jako państwo narodu żydowskiego, stwierdza, że ​​„realizacja prawa do narodowego samostanowienia w Izraelu jest wyjątkowa dla narodu żydowskiego”, a język arabski ostatecznie wycofała z listy języków oficjalnych. Co więcej, w 2019 roku śledczy Rady Praw Człowieka ONZ zarzucili Izraelowi przeprowadzanie ludobójstwa na Palestyńczykach. Taka to „walka Izraela z organizacjami terrorystycznymi”…

Ponadto konflikt zaczął się poszerzać, po tym jak izraelskie wojsko wystrzeliło serię rakiet w kierunku Libanu w odpowiedzi na sześć nieudanych startów rakiet z południowych obszarów sąsiedniego kraju. Libańskie źródła bezpieczeństwa podały, że izraelskie pociski wylądowały na terytorium Libanu.

W odpowiedzi na bombardowanie Strefy Gazy palestyńscy cywile zjednoczyli się w strajku generalnym. Mimo to, naloty na Palestyńczyków nie ustały.

Od ubiegłego tygodnia co najmniej 212 Palestyńczyków, w tym 61 dzieci, zostało zabitych w Gazie od początku ataków. Około 1500 Palestyńczyków zostało rannych. Zginęło dziesięciu Izraelczyków, w tym dwoje dzieci, a co najmniej 300 Izraelczyków zostało rannych.

Źródło informacji: PAP, Al Jazeera, Times of Israel

Zobacz:

Izrael okiem podróżnika Marcina Malika [WIDEO – cz. 1/2]

„Wojna i piękno.” Podróżnik Marcin Malik o Palestynie vel Izraelu (cz. 2/2)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.