„Wyjazd z Polski”. Ten utwór na zawsze będzie kojarzył się ze Smoleńskiem (10.04.2010)

szczątki TU-154/fot. youtube
2

10 kwietnia 2010 sprawujący obowiązki Prezydenta RP marszałek Sejmu Bronisław Komorowski poinformował o wydaniu rozporządzenia o wprowadzeniu 7-dniowej żałoby narodowej, która w dniu 13 kwietnia została przedłużona i trwała w dniach 10–18 kwietnia. Żałobę narodową po tragicznej śmierci 96 Polaków pod Smoleńskiem (lista ofiar – klik) ogłoszono w 24 krajach. Tragiczne wydarzenia były relacjonowane przez media z całego świata, w tym przez polską telewizję. Relacjom TVP towarzyszył utwór, który na zawsze będzie kojarzył się z tymi wydarzeniami. Mowa o utworze „Wyjazd z Polski” ze ścieżki dźwiękowej „Rożyczka”, autorstwa Michał Lorenca. Ten utwór był tematem przewodnim w czasie relacji z wydarzeń związanych z żałobą i ceremoniami pogrzebowymi po katastrofie polskiego Tu-154 w Smoleńsku w kwietniu 2010.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Paweł mówi

    A wraku jak nie ma, tak nie ma. A gdyby tak zdarzyło sie tak jeszcze raz (odpukać w niemalowane), to jak Polska powinna się prawidłowo zachować? Wysłać Grom do pilnowania wraku i miejsca katastrofy, czy jak? Tusk zawalił dokumentnie, że wtedy nie zwrócił się do Nato o pomoc prawną i wojskową. Oj.. Prezydentem Polski to on już nie zostanie…

  2. julie mówi

    Kiedys ,dwa dni po katastrofie „darlam sie na tv24 , aby Polsce zostal zwrocony wrak i na tym pzostalo . Wrak na dzis ! , to jest kolejna hanba !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Secured By miniOrange